Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
W kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej wybuchł metan. W chwili katastrofy w strefie zagrożenia było 23 górników. Niestety nikogo nie udało się uratować.

[Linked Image]

['] " Cudu nie było" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
['] bo cudów nie ma <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
$t$ Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
[*]

Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Wspolczuje rodzinom ofiar i lacze sie z nimi w bolu.

Nie popieram natomaist zaloby narodowej i odszkodowan dla rodzin od rzadu. Smierc jest jedna - ale ma rozne oblicza i trzeba o tym pamietac. Na wypadki nie ma rady. Codzinnie przeciez w roznych okolicznosciach gina ludzie, dlaczego dla ich rodzin rzad nie jest tak laskawy? Dlatego, ze gina w mniejszych grupach?

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Mieszkam na śląsku a to jest dla mnie takie obojętne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Nie wiem dlaczego ale chyba wpływ na to ma zachowanie mediów wobec takich tragedii. Jakie to jest obłudne...

['] Tragedia bez dwóch zdań wpisana w ryzyko bycia górnikiem...

Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
Gornicy dostaja odpowiednio wysokie pensje, (do teg owszelkie przywileje - trzynstka, czternastka, przydzial wegla, oplacone mieszkanie itd), i jak kazdy czlowiek ryzykuje swoim zyciem w pracy - bo przeciez rownie dobrze kierowca moze zginac w wypadku, jak i magazynier moze zostac czyms przygnieciony albo uderzony śmiertelnie. TO JEST RYZYKO ZAWODOWE I JESLI CHCESZ WYKONYWAC DANY ZAWOD TO SIE Z NIM LICZYSZ. Dlaczego wiec z NASZYCH pieniedzy beda wyplacane jakies glupie zasilki dla rodzin zmarlych? podobnie bylo w Katowicach, teraz scenariusz sie powtarza - kolejni ministrowie przescigaja sie w powtarzaniu w telewizii jaka to tragedia sie stala i jak oni wspolczuja, i ile pieniedzy wyloza na pomoc. TYLKO NIE SWOICH PIENIEDZY a NASZYCH? Dlaczego jeden z drugim nie wplaci na konto rodziny poszkodowanej pewnej kwoty z wlasnej kieszeni?

Konstytucja gwarantuje wszystkim obywatelom rownosc wobez prawa - a tutaj kolejny raz okazuje sie ze tak nie jest!
Ta śmierc to kolejny etap rozgrywek politycznych, teraz kazdy polityk chce pokazac, ze to on najbardziej wspolczuje, jaki to on dobry i w ogole ...

A mnie szlag trafia jak slysze o wizytach premiera na Slasku aby tylko pokazac sie w telewizji z dobrej strony.

Zamiast zajac sie gospodarka (choc moze lepiej niech nic przy niej nie grzebia bo z pewnoscia popsuja) to politycy robia sobie igrzyska.Zobaczycie ile kamer bedzie na ich pogrzebie - ciekawe ktory biskup bedzie msze odprawiał? moze prymas? choc to slask, to pewnie tamtejszy biskup

Dołączył: Mar 2005
Posty: 361
G
enthusiast
enthusiast
G Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 361
@maverick

W pełni Cię popieram, z wielkiej tragedii jak zwykle robią szopkę. żenada.


[']

Dołączył: Dec 2004
Posty: 247
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 247
wysokie pensje?? chyba sobie żartujesz, ale nie bede sie z toba dyskutowal,mam w rodzinie paru gornikow i doskonale wiem za jakie pieniadze pracuja, no comment

[*][*][*]

Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
[`] Niech zyją w Niebie [`]

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Maverick mój tata jest górnikiem i uwierz mi że wysokie pensje w górnictwie to juz tylko historia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Tia, niech żyją w niebie polscy wielcy górnicy. A skąd wiesz czy jeden z nich nie był morderca ? takie hasla i swieczki to zenada, chociaz i tak moim zdaniem nic nie pobije tvn24...
Już po przerwie dalszy ciąg relacji z kopalni halemba
ty tu tum...
JOGOBELLA, JOGOBELLA, LAPIE TYLKO OWOCE SLONCA.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Wczoraj u mnie na uczelni miało być spotkanie z Premierem Jarosławem Kaczyńskim. Zostało ono odwołane ponieważ pojechał on na Śląsk.

Popołudniu miałem ćwiczenia i na auli wielkie zgromadzenie. Zebrali się pisiacy, a by ogłosić, że zawieszają kampanię wyborczą ze względu na wielką tragedię <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" />

Tak naprawdę to oni z tej katastrofy robią sobie reklamę. I to najbardziej boli, że nie potrafią uszanować tragicznie mzarłych.

[`]Pokój ich duszom.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Jako autor tematu prosze o jego zamkniecie albo najlepiej kasacje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

To co nie którzy wypisuja nie miesci sie w głowie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Życze wam aby wasz ojciec co wieczór wychodził do pracy na kopalnie może wtedy zrozumiecie co czują tacy ludzie jak Ja mój tata moja mama moi znajomi i cały górniczy śląsk <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
"I schodzimy w głąb naszej Ziemi,bo jesteśmy stąd"

[']

Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Jose, my wszyscy wspolczujemy rodziniom ofiar. Nie zgadzamy sie tylko z decyzjamy rzadu co do odszkodowan i zaloby narodowej. To jest wbrew konstytucji i istna kampania wyborcza. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do pracy na kopalnii.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Quote
Tia, niech żyją w niebie polscy wielcy górnicy. A skąd wiesz czy jeden z nich nie był morderca ? takie hasla i swieczki to zenada, chociaz i tak moim zdaniem nic nie pobije tvn24...
Już po przerwie dalszy ciąg relacji z kopalni halemba
ty tu tum...
JOGOBELLA, JOGOBELLA, LAPIE TYLKO OWOCE SLONCA.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />

Puknij sie w głowe. Jezeli masz problem z tym ze napisałem nich zyja w niebie to sie mocno zastanów. Nie wazne czy to byli górnicy czy byli by to policjanci czy ktos jeszcze. Stała sie tragedia wiec nalezy im sie pamiec

Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
jakoś dziwnie nikt nie zapala ['] wszystkim ludziom którzy giną codziennie na drogach albo w innych okolicznościach.

śmierć jest normalną częścią życia, nie ma co z tego robić aż takiego show...

na prawde mnie nie obchodzi że ileś tam ludzi zginelo gdzieśtam. codziennie giną ludzie, wszedzie!

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Quote
Jose, my wszyscy wspolczujemy rodziniom ofiar. Nie zgadzamy sie tylko z decyzjamy rzadu co do odszkodowan i zaloby narodowej. To jest wbrew konstytucji i istna kampania wyborcza. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do pracy na kopalnii.

Spoko też jestem przeciew tym wszystkim kampanią itd.

Uszanujecie tylko dusze zmarłych i ich cięzko prace, która zakonczyła sie smiercia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
1) rozumiemy i zdajemy sobie z tego sprawe, ze praca gornika jest ciezka - ale uwierz mi , że nie tylk oich praca jest ciezka i niebezpieczna

2) kwestia zarobkow - liczac zarobki roczne razem ze wszystkimi dodatkami to nie powiesz ze jest to malo - poza tym zauwazcie ze gornicy pracuja naprawde krotko - potem przechodza na emerytury (czy to pomostowe, czy nawet normalne) a MY jako reszta spoleczeństwa do nich doplacamy, nie wspominam juz nawet o doplacaniu do kopalń i umarzaniu długow, bo to inna historia

Jesli ktos uwaza że zarobki jego jako gornika sa za male - to prosze bardzo zmieniamy zawod i juz jestesmy np kierowca. (PS Nie mowie ze koniecznie na ślasku - niekiedy za praca trzeba wyjechac)

3) Szopka medialna - normalka w takich sytuacjach, a najlepszy to jest FAKT i SE - cokolwiek sie dzieje takiego t oprzez tydzien pisza, jacy to oni smutni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

4) Czy wspolczuje rodzinom ofiar? TAK, WSPOLCZUJE jak kazdemu innemu czlowiekowi ktory traci bliskich - nie zamierzam jednak z tego powodu brac udzialu w marszu poparcia czy tez protestu, rozsylac lancuszkow przez gg (zlota zasada - dostane od ciebie lancuszek - jestes zbanowany u mnie bezapelacyjnie - i to dziala) zapalac zniczy w oknie dzis wieczorem (gdzies slyszalem ze juz niektorzy tak oglaszaja i namawiaja ludzi do tego) ani tez brac udzial/ogladac jakakolwiek relacje z pogrzebu czy wywiady z rodzinami ofiar.

Pewne rzeczy robi sie wewnatrz siebie, a to co pokazujesz na zewnatrz to jest egoizm - chcesz pokazac ludziom jaki jestes wspanialy. Wiec apeluje o wklejaniu wszedzie zniczy czy pisaniu "[i]" przy kazdym poscie czy opisie gg, ale jesli uwazacie ze nalezy sie jakas uwaga tym ludziom ktorzy zgineli to zachowajcie to w sobie i przezywajcie to w sobie.

Jak najmniej na pokaz - tego zycze politykow i nam wszystkim w takich sytuacjach

Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Quote
2) kwestia zarobkow - liczac zarobki roczne razem ze wszystkimi dodatkami to nie powiesz ze jest to malo - poza tym zauwazcie ze gornicy pracuja naprawde krotko - potem przechodza na emerytury (czy to pomostowe, czy nawet normalne)

a ja ci powiem że mało, a na temat em. pomostowych to radze sobie poczytać coś więcej...
Quote
Jesli ktos uwaza że zarobki jego jako gornika sa za male - to prosze bardzo zmieniamy zawod i juz jestesmy np kierowca.

a Ty sobie myślisz że ludzie w wieku 40-50 lat będą sobie teraz prace zmieniać ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> co innego młodzi...


Bez urazy Jose ale temat jak najbardziej do zamknięcia....

Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, aker, betowiec, Sensei, Akhu, bukma, alfa, burbon, JelineK), 1,160 gości, oraz 16 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,811
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1