|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
W kopalni "Halemba" w Rudzie Śląskiej wybuchł metan. W chwili katastrofy w strefie zagrożenia było 23 górników. Niestety nikogo nie udało się uratować. [ Linked Image] ['] " Cudu nie było" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681 |
['] bo cudów nie ma <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
Wspolczuje rodzinom ofiar i lacze sie z nimi w bolu.
Nie popieram natomaist zaloby narodowej i odszkodowan dla rodzin od rzadu. Smierc jest jedna - ale ma rozne oblicza i trzeba o tym pamietac. Na wypadki nie ma rady. Codzinnie przeciez w roznych okolicznosciach gina ludzie, dlaczego dla ich rodzin rzad nie jest tak laskawy? Dlatego, ze gina w mniejszych grupach?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Mieszkam na śląsku a to jest dla mnie takie obojętne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Nie wiem dlaczego ale chyba wpływ na to ma zachowanie mediów wobec takich tragedii. Jakie to jest obłudne...
['] Tragedia bez dwóch zdań wpisana w ryzyko bycia górnikiem...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835 |
Gornicy dostaja odpowiednio wysokie pensje, (do teg owszelkie przywileje - trzynstka, czternastka, przydzial wegla, oplacone mieszkanie itd), i jak kazdy czlowiek ryzykuje swoim zyciem w pracy - bo przeciez rownie dobrze kierowca moze zginac w wypadku, jak i magazynier moze zostac czyms przygnieciony albo uderzony śmiertelnie. TO JEST RYZYKO ZAWODOWE I JESLI CHCESZ WYKONYWAC DANY ZAWOD TO SIE Z NIM LICZYSZ. Dlaczego wiec z NASZYCH pieniedzy beda wyplacane jakies glupie zasilki dla rodzin zmarlych? podobnie bylo w Katowicach, teraz scenariusz sie powtarza - kolejni ministrowie przescigaja sie w powtarzaniu w telewizii jaka to tragedia sie stala i jak oni wspolczuja, i ile pieniedzy wyloza na pomoc. TYLKO NIE SWOICH PIENIEDZY a NASZYCH? Dlaczego jeden z drugim nie wplaci na konto rodziny poszkodowanej pewnej kwoty z wlasnej kieszeni?
Konstytucja gwarantuje wszystkim obywatelom rownosc wobez prawa - a tutaj kolejny raz okazuje sie ze tak nie jest! Ta śmierc to kolejny etap rozgrywek politycznych, teraz kazdy polityk chce pokazac, ze to on najbardziej wspolczuje, jaki to on dobry i w ogole ...
A mnie szlag trafia jak slysze o wizytach premiera na Slasku aby tylko pokazac sie w telewizji z dobrej strony.
Zamiast zajac sie gospodarka (choc moze lepiej niech nic przy niej nie grzebia bo z pewnoscia popsuja) to politycy robia sobie igrzyska.Zobaczycie ile kamer bedzie na ich pogrzebie - ciekawe ktory biskup bedzie msze odprawiał? moze prymas? choc to slask, to pewnie tamtejszy biskup
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 361
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2005
Posty: 361 |
@maverick
W pełni Cię popieram, z wielkiej tragedii jak zwykle robią szopkę. żenada.
[']
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 247
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2004
Posty: 247 |
wysokie pensje?? chyba sobie żartujesz, ale nie bede sie z toba dyskutowal,mam w rodzinie paru gornikow i doskonale wiem za jakie pieniadze pracuja, no comment
[*][*][*]
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525 |
[`] Niech zyją w Niebie [`]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Maverick mój tata jest górnikiem i uwierz mi że wysokie pensje w górnictwie to juz tylko historia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689 |
Tia, niech żyją w niebie polscy wielcy górnicy. A skąd wiesz czy jeden z nich nie był morderca ? takie hasla i swieczki to zenada, chociaz i tak moim zdaniem nic nie pobije tvn24... Już po przerwie dalszy ciąg relacji z kopalni halemba ty tu tum... JOGOBELLA, JOGOBELLA, LAPIE TYLKO OWOCE SLONCA. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Wczoraj u mnie na uczelni miało być spotkanie z Premierem Jarosławem Kaczyńskim. Zostało ono odwołane ponieważ pojechał on na Śląsk.
Popołudniu miałem ćwiczenia i na auli wielkie zgromadzenie. Zebrali się pisiacy, a by ogłosić, że zawieszają kampanię wyborczą ze względu na wielką tragedię <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" />
Tak naprawdę to oni z tej katastrofy robią sobie reklamę. I to najbardziej boli, że nie potrafią uszanować tragicznie mzarłych.
[`]Pokój ich duszom.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Jako autor tematu prosze o jego zamkniecie albo najlepiej kasacje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
To co nie którzy wypisuja nie miesci sie w głowie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Życze wam aby wasz ojciec co wieczór wychodził do pracy na kopalnie może wtedy zrozumiecie co czują tacy ludzie jak Ja mój tata moja mama moi znajomi i cały górniczy śląsk <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
"I schodzimy w głąb naszej Ziemi,bo jesteśmy stąd"
[']
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
Jose, my wszyscy wspolczujemy rodziniom ofiar. Nie zgadzamy sie tylko z decyzjamy rzadu co do odszkodowan i zaloby narodowej. To jest wbrew konstytucji i istna kampania wyborcza. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do pracy na kopalnii.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525 |
Tia, niech żyją w niebie polscy wielcy górnicy. A skąd wiesz czy jeden z nich nie był morderca ? takie hasla i swieczki to zenada, chociaz i tak moim zdaniem nic nie pobije tvn24... Już po przerwie dalszy ciąg relacji z kopalni halemba ty tu tum... JOGOBELLA, JOGOBELLA, LAPIE TYLKO OWOCE SLONCA. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Puknij sie w głowe. Jezeli masz problem z tym ze napisałem nich zyja w niebie to sie mocno zastanów. Nie wazne czy to byli górnicy czy byli by to policjanci czy ktos jeszcze. Stała sie tragedia wiec nalezy im sie pamiec
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
jakoś dziwnie nikt nie zapala ['] wszystkim ludziom którzy giną codziennie na drogach albo w innych okolicznościach.
śmierć jest normalną częścią życia, nie ma co z tego robić aż takiego show...
na prawde mnie nie obchodzi że ileś tam ludzi zginelo gdzieśtam. codziennie giną ludzie, wszedzie!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Jose, my wszyscy wspolczujemy rodziniom ofiar. Nie zgadzamy sie tylko z decyzjamy rzadu co do odszkodowan i zaloby narodowej. To jest wbrew konstytucji i istna kampania wyborcza. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do pracy na kopalnii. Spoko też jestem przeciew tym wszystkim kampanią itd. Uszanujecie tylko dusze zmarłych i ich cięzko prace, która zakonczyła sie smiercia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835 |
1) rozumiemy i zdajemy sobie z tego sprawe, ze praca gornika jest ciezka - ale uwierz mi , że nie tylk oich praca jest ciezka i niebezpieczna
2) kwestia zarobkow - liczac zarobki roczne razem ze wszystkimi dodatkami to nie powiesz ze jest to malo - poza tym zauwazcie ze gornicy pracuja naprawde krotko - potem przechodza na emerytury (czy to pomostowe, czy nawet normalne) a MY jako reszta spoleczeństwa do nich doplacamy, nie wspominam juz nawet o doplacaniu do kopalń i umarzaniu długow, bo to inna historia
Jesli ktos uwaza że zarobki jego jako gornika sa za male - to prosze bardzo zmieniamy zawod i juz jestesmy np kierowca. (PS Nie mowie ze koniecznie na ślasku - niekiedy za praca trzeba wyjechac)
3) Szopka medialna - normalka w takich sytuacjach, a najlepszy to jest FAKT i SE - cokolwiek sie dzieje takiego t oprzez tydzien pisza, jacy to oni smutni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
4) Czy wspolczuje rodzinom ofiar? TAK, WSPOLCZUJE jak kazdemu innemu czlowiekowi ktory traci bliskich - nie zamierzam jednak z tego powodu brac udzialu w marszu poparcia czy tez protestu, rozsylac lancuszkow przez gg (zlota zasada - dostane od ciebie lancuszek - jestes zbanowany u mnie bezapelacyjnie - i to dziala) zapalac zniczy w oknie dzis wieczorem (gdzies slyszalem ze juz niektorzy tak oglaszaja i namawiaja ludzi do tego) ani tez brac udzial/ogladac jakakolwiek relacje z pogrzebu czy wywiady z rodzinami ofiar.
Pewne rzeczy robi sie wewnatrz siebie, a to co pokazujesz na zewnatrz to jest egoizm - chcesz pokazac ludziom jaki jestes wspanialy. Wiec apeluje o wklejaniu wszedzie zniczy czy pisaniu "[i]" przy kazdym poscie czy opisie gg, ale jesli uwazacie ze nalezy sie jakas uwaga tym ludziom ktorzy zgineli to zachowajcie to w sobie i przezywajcie to w sobie.
Jak najmniej na pokaz - tego zycze politykow i nam wszystkim w takich sytuacjach
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
2) kwestia zarobkow - liczac zarobki roczne razem ze wszystkimi dodatkami to nie powiesz ze jest to malo - poza tym zauwazcie ze gornicy pracuja naprawde krotko - potem przechodza na emerytury (czy to pomostowe, czy nawet normalne) a ja ci powiem że mało, a na temat em. pomostowych to radze sobie poczytać coś więcej... Jesli ktos uwaza że zarobki jego jako gornika sa za male - to prosze bardzo zmieniamy zawod i juz jestesmy np kierowca. a Ty sobie myślisz że ludzie w wieku 40-50 lat będą sobie teraz prace zmieniać ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> co innego młodzi... Bez urazy Jose ale temat jak najbardziej do zamknięcia....
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|