|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2 |
A na jakiej podstawie wy tak uważacie. Zrobili takie restrykcje co przy aktualnych liczbach które podaja wydaja się nieadekwatne do zagrożenia, więc pytam jaki by mieli w tym interes? Jeżeli chodzi o zakażonych to faktycznie nie wiadomo ile tych osób jest ale co się dziwić skoro niektórzy przechodzą to bezobjawowo. Jak rozumiem negujecie aktualna liczbe zgonów. Nie wiem jak wy ale ja ich dookoła siebie nie zauważyłem. +1
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
A na jakiej podstawie wy tak uważacie. Zrobili takie restrykcje co przy aktualnych liczbach które podaja wydaja się nieadekwatne do zagrożenia, więc pytam jaki by mieli w tym interes? Jeżeli chodzi o zakażonych to faktycznie nie wiadomo ile tych osób jest ale co się dziwić skoro niektórzy przechodzą to bezobjawowo. Jak rozumiem negujecie aktualna liczbe zgonów. Nie wiem jak wy ale ja ich dookoła siebie nie zauważyłem. No właśnie, dookoła nie zauważyłeś, to znaczy że ich nie ma. Pisałem wcześniej o tym, dopóki nas nie dotknie, nie traktujemy sytuacji zbyt poważnie. Zapytaj jeśli masz kogoś znajomego w szpitalu, może ci powie, o liczbę zgonów z ostatniego tygodnia. Faktyczna przekazana dalej, różni się znacznie od tej podanej do wiadomości. Nie bez powodu wszystkie szpitale mają absolutny zakaz podawania liczby zgonów i zakażonych. Mogą jedynie wysyłać do ministerstwa zdrowia, nigdzie indziej.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2 |
@Biszop,to wg Ciebie jaka jest liczba zgonów? A szpitale podaja liczbe zgonów do Woj stacji sanepidu ,a stąd dopiero do min.zdrowia.To akurat wiem na 100%
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,987 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,987 Likes: 12 |
Reprezentatywne wyrywkowe badanie wskazuje, że faktyczna liczba zakażeń koronawirusem w Austrii była na początku kwietnia znacznie wyższa niż podawana oficjalnie i wynosiła najprawdopodobniej ok. 28,5 tys., bez uwzględnienia osób leczonych w szpitalach
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2 |
Tu pełna zgoda,skoro ok 80% przechodzi bezobjawowo to wiadomo ,że zakazonych jest znacznie wiecej. Ale zanizanie zgonów?w jakim celu? Ja bym zawyzał raczej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 4,175
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 4,175 |
[url=https://streamable.com/lsm76e?fbclid=IwAR1khmG2hS0_yjICWQcwdqcQyflwIvoe1hZuMJVCUtsNdxDm6R-AyJQYQak][/url] Ktos mi to wytlumaczy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,471 Likes: 19
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,471 Likes: 19 |
[url=https://streamable.com/lsm76e?fbclid=IwAR1khmG2hS0_yjICWQcwdqcQyflwIvoe1hZuMJVCUtsNdxDm6R-AyJQYQak][/url] Ktos mi to wytlumaczy  Jak się wkleja linki gadaj z Łajtem 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,423 Likes: 2 |
Patrząc na dzisiejsze wykresy,jest jakieś światełko. Europa srod,wyraznie widać stabilizację(lekko w gorę Węgry,ale tam bardzo mało zakazonych no i rygor podobny jak w Polsce,z tym że lepiej egzekwowany)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729 Likes: 5 |
Ale zanizanie zgonów?w jakim celu? Ja bym zawyzał raczej. Może nie i bym nie zawyżał, ale jaki miał bym interes w zaniżaniu? To by dopiero szczepienie było.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
@Biszop,to wg Ciebie jaka jest liczba zgonów? A szpitale podaja liczbe zgonów do Woj stacji sanepidu ,a stąd dopiero do min.zdrowia.To akurat wiem na 100% Dane ze środy z jednego szpitala były wyższe niż podana liczba dla Poznania jako dla wszystkich szpitali.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,987 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,987 Likes: 12 |
Widocznie zanizanie ma sens , pewnie niedlugo dowiemy sie jaki
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 4,175
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 4,175 |
"Kiedy spotkają się trzy siódemki, kataklizm nadejdzie - wówczas i wilk się wody w Kłodzku napije" - powiedział w 1975 roku "szalony Filip". Filipek Dediuk zawitał akurat u miejscowego fryzjera i przysnął, a we śnie wypowiedział prorocze - jak się okazało - słowa. _________________________________________________________________ "W roku dwóch dwudziestek, w czasie zarazy będą chcieli wybory robić, a ich pierwszy sekretarz pomrze przed majem, a Polacy ich od władzy pogonią. Chytry ksiądz odejdzie w niesławie, a kościół znów się z ludem zbrata. Zaraza do lata ustąpi i w trzech się naraz miastach trojaczki urodzą." Jak ja bym chciał, zeby to sie sprawdziło 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Sherlock Holmes
|
|
Sherlock Holmes
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785 |
OuLuBack
wez się ogarnij
nie czas i miejsce na takie brednie
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 4,175
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 4,175 |
A ty gosciu czytaj ze zrozumieniem komentarze i wylacz TVP.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729 Likes: 5 |
Co sie dzieje, nawet pacyfka ubodło to życzenie. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729 Likes: 5 |
A ty gosciu czytaj ze zrozumieniem komentarze i wylacz TVP. Gość nie ogląda tvp, a Ty co, jak już jesteś taki mądry, to się tym tak nie popisuj, ludziom sie to specjalnie nie podoba. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 17,162
wredota
|
|
wredota
Dołączył: Apr 2004
Posty: 17,162 |
Serio trzeba wyjaśniać dlaczego dla KAŻDEJ władzy zaniżanie liczby zgonów/zarażonych jest lepsze niż zawyżanie? Władza chce utrzymać władzę, a jeśli nagle umiera/choruje dużo ludzi to gdzie pospolity lud będzie szukał winnych? Skoro dużo ludzi choruje/umiera to znaczy że Państwo nie działa, a wtedy dostają ci co nim rządzą. To chyba oczywiste. Znacie z historii jakieś przypadki gdzie władza oficjalnie podawała wyższe dane dotyczące śmierci/zachorowań? A w drugą stronę jest milion. Przypadek? Nie sądzę.
Nie ogarniam twojego rozumowania forty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,987 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,987 Likes: 12 |
OuLuBack grzeczenie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
Widocznie zanizanie ma sens , pewnie niedlugo dowiemy sie jaki informacja jest obecnie środkiem jak każdy inny, a nawet lepszym. i powinien być stosowany tak aby walczyć z epidemią oczywiscie można sie domagać pełnej informacji, ale wyobrażacie sobie ze np minister ogłasza 10tys zgonów jednego dnia? zacząlby się armagedon, wszyscy albo rzuciliby się na zakupy albo zacżełyby sie kradzieże i demolowanie sklepów wiec przy całym szacunku do "my chcemy wiedzieć", ten środek trzeba wykorzystać z głową i nie nie jestem za dyktaturą i absolutnie przeciwko nadużywaniu co oczywiscie politykom się zdarza zawsze, pisze tylko ze informacja to środek
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|