Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127
Panie/Panowie mam mały problem z Visual Basic'em, mianowicie:

Mam dane średnią i odchylenie standardowe pewnego rozkładu, chodzi o to żeby wylosować w basicu 3 liczby z tego rozkładu....

jak to zrobić?

Z góry wielkie dzięki.

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
VB a idąc do przodu cały Framework .Netu nie posiada wbudowanych klas do generowania zmiennych losowych o różnych rozkładach.

Więc albo trzeba własnoręcznie napisać odpowiednią klasę albo skorzystać z pracy którą wykonali już inni.

W poniższym linku masz biblioteki i nawet przykładowy program.

http://www.codeproject.com/useritems/Random.asp

i np jedna z klas : NormalDistribution - Provides generation of normal distributed random numbers.


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (forty, aker, rafal08, betowiec, Lukasz111, kamel), 1,044 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,199
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1