|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127 |
Panie/Panowie mam mały problem z Visual Basic'em, mianowicie:
Mam dane średnią i odchylenie standardowe pewnego rozkładu, chodzi o to żeby wylosować w basicu 3 liczby z tego rozkładu....
jak to zrobić?
Z góry wielkie dzięki.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
VB a idąc do przodu cały Framework .Netu nie posiada wbudowanych klas do generowania zmiennych losowych o różnych rozkładach. Więc albo trzeba własnoręcznie napisać odpowiednią klasę albo skorzystać z pracy którą wykonali już inni. W poniższym linku masz biblioteki i nawet przykładowy program. http://www.codeproject.com/useritems/Random.aspi np jedna z klas : NormalDistribution - Provides generation of normal distributed random numbers.
|
|
|
Link skopiowany do schowka