Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 15 1 2 3 4 14 15
#759761 30/11/2006 23:18
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Quote
Pracownik budowalny,
czy raczej ogolnobudowlany,
nosisz cegly, pomagasz to tu to tam, ogolnie rozumiana praca na budowie bez wskazania.

2500 tys. w Polsce jako pomocnik budowlany to bardzo godziwa zaplata liczac 6 dni pracujacych w tyg., 8h dziennie, sob. 6h.

Bonus: Unibet
#759762 30/11/2006 23:20
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Quote
Quote
Quote
Quote
Jeszcze slowo co do budowy i pracy na niej,
Czy 2500 na reke to jest duzo czy malo??


2500 jako....?

jako pracownik fizyczny.

ok, nie wnikam dalej... chcialem powaznie zapytac, czy tez napisac jak jest wg mnie, jak jezt rzeczywiscie z placa na rynku nazwijmy to "budowlanym". Trudno byc innym pracownikiem niz typu: "fizyczny", w aspekcie budowy, nawet tzw, rowniez w Polsce " Project Menager", w istocie jest prawcownikiem fizycznym, mialem na mysli troszke bliższe konkrety, ale ok...nieistotne.

Pozdrawiam

Nie wiem jak to inaczej ująć. Pomocnik, człowiek od wszystkiego ? Generalnie chodzi o najniższe stanowisko. Taki: przynieś, podaj, pozamiataj.

#759763 30/11/2006 23:20
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Quote
Witam, ktoś wie jakie trzeba mieć ze sobą dokumenty, że zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny? Kumpel jutro ma zamiar isc, wszystkich pyta sie co i jak, ale nikt dokladnie nie wie. Ktos ostatnio sie rejestrowal? Moze ktos powiedziec?

Pozdrawiam


http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/2607.htm

#759764 30/11/2006 23:24
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Quote
Quote
Quote
[quote]

Jeszcze slowo co do budowy i pracy na niej,
Czy 2500 na reke to jest duzo czy malo??


2500 jako....?

jako pracownik fizyczny.

ok, nie wnikam dalej... chcialem powaznie zapytac, czy tez napisac jak jest wg mnie, jak jezt rzeczywiscie z placa na rynku nazwijmy to "budowlanym". Trudno byc innym pracownikiem niz typu: "fizyczny", w aspekcie budowy, nawet tzw, rowniez w Polsce " Project Menager", w istocie jest prawcownikiem fizycznym, mialem na mysli troszke bliższe konkrety, ale ok...nieistotne.

Pozdrawiam

Nie wiem jak to inaczej ująć. Pomocnik, człowiek od wszystkiego ? Generalnie chodzi o najniższe stanowisko. Taki: przynieś, podaj, pozamiataj. [/quote]

bardzo dużo, mój brat cioteczny tak pracuje i dostał tylko 1000 i sie cieszy chłopak... a co dopiero jakby mu to ktos powiększym po kursie 2.5 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#759765 30/11/2006 23:28
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Quote
Quote
Pracownik budowalny,
czy raczej ogolnobudowlany,
nosisz cegly, pomagasz to tu to tam, ogolnie rozumiana praca na budowie bez wskazania.

2500 tys. w Polsce jako pomocnik budowlany to bardzo godziwa zaplata liczac 6 dni pracujacych w tyg., 8h dziennie, sob. 6h.

Duza znana firma poszukiwala pracownikow na takich warunkach, fakt, pierwszy miesiac byl probny za 1700 na reke, jesli wszystko bylo ok to podpisywales umowe na rok z wynagrodzeniem 2500 netto.
Przedluzenie umowy to raczej formalnosc bo jesli nie pijesz w czasie pracy i nie obijasz sie po katach to bez problemu umowa na kolejny rok.

Rowniez uwazam ze to godziwe pieniadze.

#759766 30/11/2006 23:36
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
2.500 - według mnie bardzo dobra stawka.

Wiele osób pracuje na stanowiskach kierowniczych i dostają tyle samo albo niewiele więcej, a wiadomo, że ich praca wiąże się jednak z większą odpowiedzialnością.

Gdybym miał do wyboru: pracować załóżmy w Anglii za 1000 funtów albo w Polsce za 2.500 to poważnie bym się zastanowił i jednak wybrałbym pracę w Polsce.

#759767 30/11/2006 23:40
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
ciekawe czy dałoby rade pogodzic ta prace ze studiami zaocznymi, bo na pewno lepsze to niz staż w urzędzie miasta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Szewczenko, a Ty nie powinines byc przypadkiem na meczu, a raczej na pomeczowej popijawie ????

#759768 30/11/2006 23:47
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Quote
ciekawe czy dałoby rade pogodzic ta prace ze studiami zaocznymi, bo na pewno lepsze to niz staż w urzędzie miasta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Szewczenko, a Ty nie powinines byc przypadkiem na meczu, a raczej na pomeczowej popijawie ????

Nawiązałeś do studiów. Jutro 8.15 - kolkwium <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> . Muszę zachować trzeźwość umysłu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Po Prokomie zaszliśmy jeszcze na drugą połowę meczu Wisły do jakiejś restauracji. Wisła strzeliła na 2-1, zaczęliśmy się cieszyć i chcieli nast stamtąd wyprosić, "bo to reastauracja a nie pub". Dokończyliśmy więc browara i wyszliśmy. Ekipa uderzyła na balety do Sopotu, a ja niestety musiałem wrócić na stancję. Przyrzekłem sobie, że następnym razem, bez względu na okoliczności, bawię się do końca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#759769 30/11/2006 23:51
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Quote
2.500 - według mnie bardzo dobra stawka.

Wiele osób pracuje na stanowiskach kierowniczych i dostają tyle samo albo niewiele więcej, a wiadomo, że ich praca wiąże się jednak z większą odpowiedzialnością.

Gdybym miał do wyboru: pracować załóżmy w Anglii za 1000 funtów albo w Polsce za 2.500 to poważnie bym się zastanowił i jednak wybrałbym pracę w Polsce.

Nie musial bys sie zastanawiac, nawet "mnij powaznie"....

1000 funtow (miesiecznie), okolo 5700zł. - dom (o ile chcesz mieszkac godziwie, moze nie tyle godziwie, ile, piszac wprost- normalnie).....odliczajac kolejne oplaty i wydatki...hmmm....wychodzi dosc....zroznicowana liczba.

....ale, waznym, okrutnie waznym aspektem jest...lokalizacja tej firmy, czyli mioejsce naszej przyszlej praca (Polska jak kazdy kraj, ma miasta "drogie i....i mniej drogie...")

ps. Londyn niestety ma swoja cene...i jak to ktos kiedys sarkastycznie powiedzial "za cene tą trzeba zaplacic"

Pozdrawiam

#759770 30/11/2006 23:55
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Quote
ciekawe czy dałoby rade pogodzic ta prace ze studiami zaocznymi, bo na pewno lepsze to niz staż w urzędzie miasta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Szewczenko, a Ty nie powinines byc przypadkiem na meczu, a raczej na pomeczowej popijawie ????

Nawiązałeś do studiów. Jutro 8.15 - kolkwium <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> . Muszę zachować trzeźwość umysłu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Po Prokomie zaszliśmy jeszcze na drugą połowę meczu Wisły do jakiejś restauracji. Wisła strzeliła na 2-1, zaczęliśmy się cieszyć i chcieli nast stamtąd wyprosić, "bo to reastauracja a nie pub". Dokończyliśmy więc browara i wyszliśmy. Ekipa uderzyła na balety do Sopotu, a ja niestety musiałem wrócić na stancję. Przyrzekłem sobie, że następnym razem, bez względu na okoliczności, bawię się do końca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

szkoda, że nie mogłem pojechac...też przez szkołe :/ grr.. :/

#759771 01/12/2006 00:30
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
S
S Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
Biszop jutro podam Ci ulice na jakiej miesci sie ta firma. Kuzyn mieszka w Poznaniu, mysle ze bedzie pamietal bo szedl ze mna jak zanosilem papiery.
Zdaje sie ze nazwa tej hurtowni zaczynala sie na G (gemis, gemus - cos tego typu) i w tym samym budnku byla siedzia innego szmelcu.

W takich firmach to nienawidze oszustwa i kretactwa w ofertach pracy jakie zamieszczaja. Pisza ze szukaja do biura lub inne ladnie brzmiace posady, a w rzeczywistosci jest to chodzenie po ulicy. Za takie falszowanie rzeczywistosci i zerowanie na ludziach szukajacyh pracy, powinni miec sprawy w sadzie. Jakby pisali wprost w ogloszeniu na czym ta praca polega to ok, ale nie w taki hamski sposob.

2500 na budowie na reke, to mysle ze jest to ladna stawka. Przy tej pensji praca pewnie nie bedzie lekka, ale na utrzymanie rodzinny wystarczy.

#759772 01/12/2006 00:31
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
S
S Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
szukajacyh --> szukajacych
"c" sie wcielo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#759773 01/12/2006 07:29
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Wczoraj miałem okazje rozmawiac z szefem pewnej firmy, zamiast rozmowy zrobiła sie dyskusja z kłótnia . Ja mu mwoie ze chce do dzialu obsługi klienta, a ten na chama mi wciska przedstawiciela handlowego, bo wieksza kasa o 1tys zł. TO ja mu mówie, niech mnie w du.. pocałuje bo to akwizytor, a nei zaden przedstawiciel, to on mi sie pyta co mam do akwizycjii. To ja mu, że nei bede za.... za samą prowizje 30 dni a potem on mi naliczy 500zl. Po dosc dlugiej dyskusjii w moim CV wpisał MAłO OPERATYWNY hehehe:P W celu wyjasnienia jakie chciałem uzyskac dlaczego tak mnie ocenil uslyszalem : Bo nasze pokolenie bylo przebojowe, kazdy chial miec wlasna firme, a wy sie boicie prowizjii i chodzenia po miescie sprzedawania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> yeahhh w ciagu 3 miesiecy na jakies 30 rozmów o pracę miałem takich rozmow z 25, gdzie kazdy byle dupek wmawia mi jaki to on nei szef i bogacz, a ja chamisko jedne wpycham mu ze oferuje mi zwykla akwizycje !!!!:/ No comment

#759774 01/12/2006 07:49
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Nie czytalem dokladnie tylko tak pobierznie to jelsi sie wypowiem nie na temat olejcie to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

2.500 na budowie dla pomocnika ?????ciekawe gdzie ci tyle dadza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> bo napewno nie w polsce hehehe
2.500 to bardzo dobra stawka ,ale taka kase to dostaje gosc z doswiadczeniem i odpowiednimi papierami na budoie typu jakis majster ,a nie chlopak od przynies wynies pozamiataj.
Mieszkam w woj.lubuskim i wiem jak jest u "mnie" koles na budowie od wszystkiego dostanie max 1.200zl jeszce sie nie spotkalem zeby dostal wiecej.No chybaze robie np prz ybudowie jakiegos marketu czy budowie osiedla.
To tam do 1.500-1.600 dostaniesz.
W firmie budowalnej prywatnej max 1.200 bo juz trzeba klaskac z radosci uszami.

Jak ktos by mi zaproponowal ze co miesiac na reke dostaje 2000-2.500 na lape bral bym robote w odrazu i zagranice bym nie pojechal na pewno.

Ja sie ciesze bardzo ze znalazlem sobie prace ,szukalem dosc dlugo,ale znalazlem.Nie jest to szczyt moich mazen i ambicji ,ale na poczatek w sam raz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#759775 01/12/2006 08:46
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Nie prawda ,w Nowym Sączu żaden robol ci nie pójdzie za 5 zł za godzine ,8-10 sobie życzą i to właśnie tacy pomocnicy ,chłopina już deczko wyższy w hierarchii zarabia 15 zl/h -wiem bo sąsiad ma budowe i zatrudnia 70 ludzi , a Nowy Sącz to tylko 80 tysięczna miejscowość.

Po za tym po tragedii w kopalni media kreują jak to prywatne firmy są ble i ble i ble rzekomo dawali górnikom po 600 zł na miesiąc (jak tak można) ,tak już to widze jak pracowali po 600 zł -NIEREALNE (zapytajcie górnika czy poszedłby do roboty za 600 zł) ,pewnie lepszy jest ZUS i podatki a może więcej urzędników do kontroli kopalń -o tym nic nie mówią .

#759776 01/12/2006 08:55
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Biszop załatw robote bede dojezdzał codziennie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#759777 01/12/2006 09:25
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
No wlasnie, zalatw robote to najczesciej slyszany tekst przez tych ktorzy niby szukaja,
jakubosiu bez urazy to nie bylo konkretnie do Ciebie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Jak czytam te narzekania takie jak raidersa i to ze nie da sie tyle zarobic to rece opadaja,
Maciek napisal stawki w NS policz sobie ile to wychodzi, zmien do tego lokalizacje na Poznan i masz wynik.

Oczywiscie nie mowie ze na kazdej budowie idzie tyle zarobic bo jeszcze sie trafiaja wyzyskiwacze ale w obecnej sytuacji na rynku budowlanym praca na budowie staje sie naprawde dobrze platna, budowa o ktorej akurat mysle jest juz na ukonczeniu, postawili w rok budynek mieszkalny, komfortowy z pasazem sklepow i parkingiem podziemnym, ogolnie full wypas, mieszkania wykupione przed wylaniem fundamentow, to sie nazywa interes <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Co do plac w tej firmie, wynika to rowniez z tego ze ktos tam juz dawno poszedl po rozum do glowy i postawil na jakosc i wydajnosc, a nie na ilosc i nierobstwo pracownikow.

Zreszta pracy za podobne pieniadze w Poznaniu jest calkiem sporo, najsmieszniejsze jest to ze w wiekszosci wypadkow jest to praca fizyczna.

Reasumujac, praca jest, trzeba tylko wiedziec czego i jak szukac, a jak ktos chodzi na anonse z serii "szukamy 30" osob to juz nie moja wina, nawet duze firmy nie zatrudniaja na raz tylu osob bo proces rekrutacji jest skomplikowany i musi byc przeprowadzony solidnie bo koszty pomylek czesto sa zbyt duzo i jest to nieoplacalne.

#759778 01/12/2006 09:29
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802
O
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
O Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802
Quote
Nie czytalem dokladnie tylko tak pobierznie to jelsi sie wypowiem nie na temat olejcie to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

2.500 na budowie dla pomocnika ?????ciekawe gdzie ci tyle dadza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> bo napewno nie w polsce hehehe
2.500 to bardzo dobra stawka ,ale taka kase to dostaje gosc z doswiadczeniem i odpowiednimi papierami na budoie typu jakis majster ,a nie chlopak od przynies wynies pozamiataj.
Mieszkam w woj.lubuskim i wiem jak jest u "mnie" koles na budowie od wszystkiego dostanie max 1.200zl jeszce sie nie spotkalem zeby dostal wiecej.No chybaze robie np prz ybudowie jakiegos marketu czy budowie osiedla.
To tam do 1.500-1.600 dostaniesz.
W firmie budowalnej prywatnej max 1.200 bo juz trzeba klaskac z radosci uszami.

Jak ktos by mi zaproponowal ze co miesiac na reke dostaje 2000-2.500 na lape bral bym robote w odrazu i zagranice bym nie pojechal na pewno.

Ja sie ciesze bardzo ze znalazlem sobie prace ,szukalem dosc dlugo,ale znalazlem.Nie jest to szczyt moich mazen i ambicji ,ale na poczatek w sam raz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dokładnie.

#759779 01/12/2006 13:00
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
P
pyk Offline
old hand
old hand
P Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
W Polsce bezrobocie wynika z chorego systemu edukacji. Teraz prawie kazdy studiuje, w efekcie rosnie armia wyksztalconych ludzi ktorzy prostej fizycznej pracy sie nie podejma. A oferty pracy te ktore sa w wiekszosci dotycza zapotrzebowania na prostych pracownikow, takich po zawodowkach. Polska nie jest przystosowana gospodarczo do wchloniecia takiej liczby wyksztalconych osob.

#759780 01/12/2006 15:20
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Dziś zarejestrowałem się jako bezrobotny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ufff... dziwne uczucie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> hehehe teraz musze iść na jakiś staz aby rodzice dali mi święty spokój, bo tylko w domu siedze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Strona 2 z 15 1 2 3 4 14 15

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, 11kera11, $-man, burbon, Lukasz111, latajaca_holenderka, aker, Zaixi, rymoholik, betowiec, alfa, Akhu, ANZELMO), 2,824 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,691
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1