Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 15 1 2 3 4 5 14 15
#759781 01/12/2006 15:31
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Quote
W Polsce bezrobocie wynika z chorego systemu edukacji. Teraz prawie kazdy studiuje, w efekcie rosnie armia wyksztalconych ludzi ktorzy prostej fizycznej pracy sie nie podejma. A oferty pracy te ktore sa w wiekszosci dotycza zapotrzebowania na prostych pracownikow, takich po zawodowkach. Polska nie jest przystosowana gospodarczo do wchloniecia takiej liczby wyksztalconych osob.


Tak, każdy studiuje, ale 75% tych uczelni kształci fikcyjnych "magistrów", których wiedza nie uprawnia do pracy w zawodzie. Ludzie po uznanych szkołach i kierunkach nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Problemem ofert pracy fizycznej nie jest to iż mamy rzesze "wykształconych, którzy takiej pracy się nie podejmą", ale płaca za taką pracę - komu chciałoby się pracować za 600PLN?

Bonus: Unibet
#759782 01/12/2006 15:36
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Teraz powinno się coś zacząć poprawiać, bo masa ludzi emigrowała i nie ma komu pracować.

#759783 01/12/2006 15:44
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
P
pyk Offline
old hand
old hand
P Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,153
Quote
Tak, każdy studiuje, ale 75% tych uczelni kształci fikcyjnych "magistrów", których wiedza nie uprawnia do pracy w zawodzie. Ludzie po uznanych szkołach i kierunkach nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

No nie do konca, dzis juz w zasadzie kazde nawet najbardziej renomowne uczelnie maja wsrod swoich absolwentow bezrobotnych. Do tego dochodzi jeszcze to, ze wiekszosc kierunkow na uczelniach jest nieperspektywiczna biorac pod uwage ilosc absolwentow. A co do faktu, ze wiekszosc uczelni ksztalci "fikcyjnych magistrow" to prawda tylko, ze tacy bardzo czesto dzieki kontaktom i znajomosciom zajmuja stanowiska pracy duzo lepiej przygotowanym ale nie majacym znajomosci osobom. Sam znam kilka przypadkow np: ze corka dyrektora robila studia zaocznie byle tylko mogla spelnic wymogi na stnowisko; albo zona prokurtora, ktora w wieku 30 kilku lat zdecydowala sie zdobyc dyplom prawa bo maz prace zalatwi.

#759784 01/12/2006 16:16
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Biszop, nie wciskaj nam ze istnieje fizyczna robota za 2 500 na reke, bo takowej nie ma (przynajmniej na wschodzie Polski bo o tym rejonie sie wypowiem)

2 przyklady:

Firma prywatna, facet po technikum odziedziczyl po ojcu spory kapital, otworzyl wlasna firme na wlasnym podworku, zatrudnia okolo 20 ludzi (latem wiecej) ktorymi nadzoruje jeden czlowiek. Polowa z nich to zatrudnieni na czarno, sa tam kolesie po podstawowce, technikum, a nawet emeryci ktorzy dorabiaja do emerytury. Nie wiem ile dodkladnie zarabiaja ale ten "kierownik" zarabia 1600 na reke. Trudno zeby fizyczni wiecej zarabiali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />


W te wakacje robilem w firmie o wdziecznej nazwie "Mostostal" (polowa firm w Polsce ktore zajmuja sie podobnymi sprawami ma chyba taka nazwe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />). Ogromna firma, okolo 400 zatrudnionych, szeroka kadra kierownicza, i ja za okolo 220 godzin w miesiacu dostawalem 1200 zl (mialem rozne stawki za rozne roboty (np za roboty na dachu mialem 6,5 na reke), ciezka fizyczna robota.

#759785 01/12/2006 16:31
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
To wszystko zależy od firmy i od wykonywanego zlecenia. Rok temu miałem praktyki w firmie budowlanej , to najgorszy robol po podstawówce , mieszający tylko zaprawę nie miał mniej niż 1800 miesięcznie na rękę. Oczywiście 10-11 godzin dziennie tyrania. Ale chyba wówczas warto.
Generalnie w Wielkopolsce w budownictwie nieźle płacą, a już szczególnie w Poznaniu.

#759786 01/12/2006 20:20
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,534
P
veteran
veteran
P Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,534
Quote
Rok temu miałem praktyki w firmie budowlanej , to najgorszy robol po podstawówce , mieszający tylko zaprawę nie miał mniej niż 1800 miesięcznie na rękę.
Tylko że w takiej firmie to zazwyczaj praca jest 8-9 miesiecy co daje około 16200 na rok czyli około 1350 na miesiąc

#759787 01/12/2006 21:23
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
dlatego w pozostałe 3 miesiące w roku jedzie się do Anglii i wyjdzie wtedy około 3000 na miesiąc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#759788 02/12/2006 14:29
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
Quote
Dziś zarejestrowałem się jako bezrobotny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ufff... dziwne uczucie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> hehehe teraz musze iść na jakiś staz aby rodzice dali mi święty spokój, bo tylko w domu siedze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

gnacik sorry fajny jestes ale tu Cie musze z.e.a.:) wiesz jaki Polacy maja problem ? wlasnie taki jak Ty..niby szukaja pracy, niby sie rejestruja po to zeby starzy dali spokoj. a tak to babcia da, matka da, tu sie dorobi, tam sie puszki pozbiera..MOPS dorzuci i na fajki i piwo bedzie..niestety duza czesc narodu ma wlasnie takie podejscie..a poza tym po co szukac pracy jak wtelewizji mowia ze jest bezrobocie i pracy nie ma?? a zapytam inacej..co Ty umiesz robic ?

#759789 02/12/2006 17:38
Dołączył: Aug 2006
Posty: 188
L
member
member
L Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 188
A JA NIE BEDE ROBIL FIZYCZNIE BEDE ZYL Z BUKMACHERKI HEHEHHE

#759790 02/12/2006 17:48
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Quote
A JA NIE BEDE ROBIL FIZYCZNIE BEDE ZYL Z BUKMACHERKI HEHEHHE

najpierw skończ gimnazjum <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#759791 02/12/2006 19:55
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Quote
Quote
Dziś zarejestrowałem się jako bezrobotny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ufff... dziwne uczucie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> hehehe teraz musze iść na jakiś staz aby rodzice dali mi święty spokój, bo tylko w domu siedze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

gnacik sorry fajny jestes ale tu Cie musze z.e.a.:) wiesz jaki Polacy maja problem ? wlasnie taki jak Ty..niby szukaja pracy, niby sie rejestruja po to zeby starzy dali spokoj. a tak to babcia da, matka da, tu sie dorobi, tam sie puszki pozbiera..MOPS dorzuci i na fajki i piwo bedzie..niestety duza czesc narodu ma wlasnie takie podejscie..a poza tym po co szukac pracy jak wtelewizji mowia ze jest bezrobocie i pracy nie ma?? a zapytam inacej..co Ty umiesz robic ?

kazali mi się tam zarejestrowac poniewaz wg. nich powiniem mieć odbyty gdzies staż, co ja oczywiście uwazam za marnowanie mojego czasu, bo zamiast wstawac codziennie o 7 rano mógłbym sie wyspać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
...co umiem robić? aktualnie rpacuje jako projektant mebli oraz wzornictwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..uczę się także obsługi autocada, ale jeszcze za mało aby podjąc kolejną prace, która już na mnie czeka ...czyli projektowanie elewacji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ...więc wypraszam sobie takie mowienie o mojej osobie bo nie sądzę, abym nie potrafił nic robić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..to by było na tyle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#759792 04/12/2006 11:48
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
Quote
Quote
Quote
Dziś zarejestrowałem się jako bezrobotny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ufff... dziwne uczucie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> hehehe teraz musze iść na jakiś staz aby rodzice dali mi święty spokój, bo tylko w domu siedze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

gnacik sorry fajny jestes ale tu Cie musze z.e.a.:) wiesz jaki Polacy maja problem ? wlasnie taki jak Ty..niby szukaja pracy, niby sie rejestruja po to zeby starzy dali spokoj. a tak to babcia da, matka da, tu sie dorobi, tam sie puszki pozbiera..MOPS dorzuci i na fajki i piwo bedzie..niestety duza czesc narodu ma wlasnie takie podejscie..a poza tym po co szukac pracy jak wtelewizji mowia ze jest bezrobocie i pracy nie ma?? a zapytam inacej..co Ty umiesz robic ?

kazali mi się tam zarejestrowac poniewaz wg. nich powiniem mieć odbyty gdzies staż, co ja oczywiście uwazam za marnowanie mojego czasu, bo zamiast wstawac codziennie o 7 rano mógłbym sie wyspać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
...co umiem robić? aktualnie rpacuje jako projektant mebli oraz wzornictwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..uczę się także obsługi autocada, ale jeszcze za mało aby podjąc kolejną prace, która już na mnie czeka ...czyli projektowanie elewacji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ...więc wypraszam sobie takie mowienie o mojej osobie bo nie sądzę, abym nie potrafił nic robić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..to by było na tyle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

hehe a ja nie mowie ze nicn ie umiesz robic tylko pytam co umiesz..moze moglbym cos doradzic bo juz troche "pracuje " :>

#759793 04/12/2006 19:30
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
2500 to mial moj majster kiedy jeszcze pacowałem na budowie, sam mialem ok 1500-1600 glownie to zalezalo ile godzin sie robilo, standardowo 10 godzin i roznie z tym bywalo, czasem dalo sie rade przechodzic dzien a raz zapierdalalo jak maly samochodzik po rusztowania z wiaderkiem tynku... aktualnie zeby mi ktos teraz dal umowe i nawet 2000 przy budowlance to bym nie poszedl, to jest prywaciaz, pracujesz 8-9 miesiecy!!! piepsze taka robote wiem jak to wyglada i raczej teraz moglbym tylko se dorabiac w wolnej chwili. Teraz mam panstwowa prace w systemie turnusowym i mam tysiaka na reke, chociaz zmalo to jest ale ... nie ma co narzekac, wszystkie swiatczenia, nawet tych o ktorych nie wiem. JESTEM KOLEJARZEM <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#759794 04/12/2006 23:33
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,234
O
Pooh-Bah
Pooh-Bah
O Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,234
Quote
2500 to mial moj majster kiedy jeszcze pacowałem na budowie, sam mialem ok 1500-1600 glownie to zalezalo ile godzin sie robilo, standardowo 10 godzin i roznie z tym bywalo, czasem dalo sie rade przechodzic dzien a raz zapierdalalo jak maly samochodzik po rusztowania z wiaderkiem tynku... aktualnie zeby mi ktos teraz dal umowe i nawet 2000 przy budowlance to bym nie poszedl, to jest prywaciaz, pracujesz 8-9 miesiecy!!! piepsze taka robote wiem jak to wyglada i raczej teraz moglbym tylko se dorabiac w wolnej chwili. Teraz mam panstwowa prace w systemie turnusowym i mam tysiaka na reke, chociaz zmalo to jest ale ... nie ma co narzekac, wszystkie swiatczenia, nawet tych o ktorych nie wiem. JESTEM KOLEJARZEM <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

I słusznie!

Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
S
S Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,731
Znalazlem wczoraj ogloszenie w lokalnej gazecie, szukaja osobe do dzialu w reklamie. Jak dzownilem powiedzieli bym przyszedl dzisiaj.
Wchodze a tam czekaja 32 osoby (1 miejsce pracy tylko). Dodatkowo jutro (nie wiem ile jeszcze dni) maja byc takie same rozmowy tyle z kolejnymi osobami.
A tu media pierd***** wink glupoty ze w kraju pracodawca ma problemy ze znalezieniem pracownikow. Dla nich budownictwo i hutnictwo to caly rynek pracy.

--

Z ciekawostek podam przyklad, zlozylem podanie o prace do firmy na hale produkcyjna (netto zarabia sie tam podobno 1900) w cv wpisalem studia. Kolega podal tylko ogolniaka.
Jego zatrudnili a do mnie nawet nie dzwonili, mimo ze ja mialem staz 4 lata, a on rok na tym samym stanowisku pracy.
Jestem pewien ze to dlatego ze wpisalem studia. I wez sie tu ucz w tym kraju.
Do biura nie chca bo za male doswiadczenie, na produkcje nie chca bo za duze.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Normalka wink

Ja swego czasu bylem w hutowini papierniczej, praca polega na ladowaniu zeszytow, i innych przyborow do samochodow, ktore przedstawiciele, rozwaza do klientow.
Dcchodzi jeszcze praca paieprkowa, mimo, ze obsluga programow nie stanowila dla mnie problemow, pracodawca za jakis czas zmienil ogloszenie, ze cche tylko mlode, kobiety do 35lat :]

Sam zyje w miejscowosci turystycznej, ale tu bez problemu dostac race moga glownie mlode ladne kobiety, jest masa ogloszen, ale jak dzownie, to mowia wprost tylko kobiety na barmanki, kelnerki, recepcjonistki.

lupus #834506 05/01/2007 12:44
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
A stawki tez sa porazajace 3,8zl na h wink

lupus #834535 05/01/2007 13:06
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Pozwij ich do sądu. Według prawa unijnego (czyli także i naszego) umieszczanie w ogłoszeniach "zatrudnię mężczyznę" lub "zatrudnię kobietę" jest nielegalne i podpada pod dyskryminację płci wink

Bzyku #834565 05/01/2007 13:19
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Ukonczenie studiow to nie zawsze atut, pracodawcy szukaja osob ktore dadza im gwarancje pozostania na tym stanowisku na dluzej, przeciez jak przyjmie ktos osobe po studiach do pracy fizycznej to predzej czy pozniej ta osoba znajdzie lepsza prace i aktualna rzuci. Tak nie tylko w PL jest, norma, w UK jest podobnie.

connor #835872 05/01/2007 18:21
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Najciekawsze jest to ,że człowiek po maturze czy studiach ma często takie same stawki jak typ po podstawówce. 4 zety w pysk albo wypi....aj

Strona 3 z 15 1 2 3 4 5 14 15

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, rymoholik, latajaca_holenderka, forty, Lukasz111, aker, alfa, burbon, $-man, ANZELMO), 2,800 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,548
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1