|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Narysujcie sobie wykres f sin^2x. Wykres ten jest identyczny z wykresem pewnej funkcji postaci y = a cos bx + c. znajdz niewiadome Wg mnie: a=-1 b=2 c=0
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Micha$ w jakim programiku rysujesz te wykresy? DZieki bardzo za fatyge na pewno nie zapomne o tej przysludze.  Studiujesz matme? Czy jestes jeszcze w liceum? Rysuję w Maple'u, studiuję matmę... Jak poznałeś 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
4x^3 + 3x^2 - 8x - 6 > 0 Podobnie jak poprzednio suzkamy wspólnego czynnika 4x(x^2 - 2) + 3(x^2 - 2) > 0 (x^2 - 2) (4x + 3) > 0 x1 = sqrt(2), x2 = -sqrt(2), x3 = -3/4 [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Spieprzyłem... Nie ma tego... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Za kilka dni 20 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
chlopaki jeszcze raz wielkie dzieki  Micha$ czy rysowanie maple.u jest trudne bo wlasnie pobieram sobie go z torrent'u. Mialbys gdzies jakis prosty kursik? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
wpisujesz sobie np.: plot(sin(cos(tan(2*x^2))),x=-2*Pi..2*Pi); i wciskasz enter.
Maple jest dość skomplikowany, bo możesz w nim praktycznie wszystko zrobić. Kiedyś był prostszy programik do wykresów, ale nie mogę go teraz znaleźć. Jak coś to wal do mnie jak w dym...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
Dobrze teraaz chcialem przystapic do przepisania tego do zeszytu. Nasz matematyk uczy nas aby na jednym ukl. robic kilka wykresow tzn. y = -|cos| to najpierw rysuje sobie wykres cos, nastepnie wartosc bez. z cos a na koniec odwaracam wszystko. Tak samo chce zrobic z kazdym z tych wykresow. I tutaj pojawia sie problem. Rozwazmy przyklad cos x - |2cos x|, tutaj wiem wszystko jak zrobic do momentu gdy musze te dwa wykresy polaczyc tzn.: 1. wykres 2cos, 2. wartosc bew. z 2cos, 3. zmiana o 180 stopni, 4. i? Mam nadzieje ze taka kolejnosc jest prawidlowa i mi pomozecie. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
to jest wszystko wrazie gdy Pan zapytal sie a dlaczego tak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
[ Linked Image] 1. Rysujesz cos(x) jednym kolorem 2. Rysujesz 2cos(x) drugim kolorem 3. Odbijasz w 2cos(x) wszystko co masz pod osią X nad tą oś 4. W prostych punktach zaznaczasz różnicę funkcji na rysunku (np. w punktach: -pi/2, 0, pi/2, pi) 5. Ładnie łączysz te punkty krzywymi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248 |
Destination jak poszukujesz jakiegoś programu latwego w obsludze to polecam winplot, w 1LO czesto uzywalem i moze dzieki temu lepiej mi to wszystko weszlo do glowy:P
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
Dzieki bardzo chlopaki  tylko jak wklepac do tego programiku |tan|?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2005
Posty: 478 |
Czy moglby ktos mi oswiecicmnie jak to zostalo wyp. cos(2x)=cos^2(x)-sin^2(x)=2cos^2(x)-1?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248 |
Z tego to się bierze:
1) cos(x+y)=cosxcosy - sinxsiny
jak podstawisz za "y" x, to otrzymasz:
2) cos(x+x)=cos2x=cos^2x-sin^2x
A skoro z jedynki trygonometrycznej wynika, że sin^2x=1 - cos^2x , to podstawiając do wzoru 2):
cos2x=cos^2x - (1 - cos^2x)=2cos^2x -1
pozdro:P
|
|
|
Link skopiowany do schowka