|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 278
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 278 |
PKOBP: Dopuszczenie i wprowadzenie akcji Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. do obrotu giełdowego (Emitent - PAP - piątek, 3 listopada 09:08)
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Raport bieżący nr 50/2006
Zarząd Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. ("Bank") informuje, iż dnia 2 listopada 2006 r. otrzymał Uchwałę Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ("GPW") z dnia 2 listopada 2006 r. o dopuszczeniu do obrotu giełdowego z dniem 5 listopada 2006 r. na rynku podstawowym 105.000.000 akcji Banku, oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. ("KDPW") kodem "PLPKO0000032" oraz o wprowadzeniu z dniem 6 listopada 2006 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 105.000.000 akcji Banku, oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. kodem "PLPKO0000032".
Ponadto, dnia 3 listopada 2006 r. Bank otrzymał Uchwałę Zarządu KDPW z dnia 2 listopada 2006 r., w której postanowiono dokonać w dniu 6 listopada 2006 r. asymilacji 105.000.000 akcji zwykłych na okaziciela Banku oznaczonych kodem "PLPKO0000032" z 385.000.000 akcjami zwykłymi na okaziciela Banku oznaczonymi kodem "PLPKO0000016".
Akcje objęte asymilacją otrzymują kod "PLPKO0000016".
Akcje Banku w łącznej ilości 1.000.000.000 sztuk obejmują, na dzień 6 listopada 2006 r.:
- 510.000.000 sztuk akcji imiennych zwykłych oznaczonych kodem "PLPKO0000024", - 490.000.000 sztuk akcji na okaziciela oznaczonych kodem "PLPKO0000016" (znajdują się w obrocie giełdowym).
Czy jest ktoś w stanie przełożyć mi to z polskiego na nasze ??? Szczególnie chodzi mi o to wprowadzenie nowych akcji na rynek. Czy będę one dostępne do użytku dla zwykłych graczy. I jeszcze jedno, czy obrót dzienny akcji PKO jest też zależny od wprowadzenia tych nowych akcji, bo zauważyłem, że akcje PKO ostatnio miały bardzo duży obrót dzienny.
Pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Krótko mówiąc na giełdę wchodzi 105 mln akcji pracowniczych i oczywiscie będa w obrocie wiec mozesz je kupywac do woli. A ostanie ożywienie na akcjacach PKO jest związane właśnie z tym faktem.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Łykać ile się da. Fundusze i instytucjonalni juz od dawna czają się na te papiery.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 271
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2006
Posty: 271 |
nie wiem czy dobrze rozumuje ale jak sie pojawia wiecej akcji na rynku to ceny moga isc w dol. pixies mozesz mi wytlumaczyc dlaczego dales rekomendacje kupuj??
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
holly_7 - do tej pory kilkanaście spółek miało taki "nawis" w postaci akcji pracowniczych, załozycielskich, premiowych czy podobnych. W przypadku banków zawsze kończyło się dość wyraźnym wzrostem notowań.
Jest to jedna z niewielu okazji dla duzych inwestorów (fundusze, instytucje, zagranica) do kupna większych pakietów. Popatrz na ostatnie notowania pko bp i spróbuj kupić powiedzmy 100.000 akcji przy ofertach rzędu 500 - 2000 akcji. Gdyby taka podaż była zagrożeniem dla rynku pko bp powinno spaść już przed poniedziałkiem - skoro spodziewamy się spadku, to chyba nie kupujemy, prawda ? Tymczasem wczoraj bank zamknął się chyba na 40 zł i ponad 4% wzrostu. Rynek zgarnie wszystko co się pojawi, nie mam najmniejszych wątpliwości. Sądzę, że w tym roku mamy na pkobp min. 45 zł, i przy tej cenie chyba to oddam (najlepiej przed 15 list i debiutem strefy).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 271
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2006
Posty: 271 |
dzieki za odpowiedz. moze bys zalozyl nowy temat dotyczacy debiutow?? mysle ze bedzie przydatny. pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 271
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2006
Posty: 271 |
48 tys pracownikow dostanie 105 000 000 akcji. czyli srednio kazdy dostanie 2187,5 akcji co przy obecnym kursie daje 87500 zl!!!!!!!!! toz to majatek.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
48 tys pracownikow dostanie 105 000 000 akcji. czyli srednio kazdy dostanie 2187,5 akcji co przy obecnym kursie daje 87500 zl!!!!!!!!! toz to majatek. Między innymi to dzięki mnie dostali te akcje. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> Bo to ja płacąc różne daniny przez 24 lata na rzecz Skarbu Państwa również przyczynłem się sie do rozwoju PKO,TPSA, Zywca czy innego cholerstwa gdzie pracownicy dostali dziesiątki tysięcy zł. I owszem mnie tez wynagrodzili,dostałem tak jak kazdy z dorosłych Polaków Swiadectwo Udzialowe za 20 zł <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Pieprzona , złodziejska prywatyzacja !!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Moja mama ma 4000tys akcji pko bp.warto je sprzedać czy trzymać dalej bo pozdrożeją?jak myślicie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Przepraszam, że pytam ale skąd ma? Bo moja dostała "tylko" ok 2000 akcji...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,144
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,144 |
ja bym juz sprzedal, wskazniki praktycznie sa wykupione, na RSI pojawil sie sygnal sprzedazy... wg mnie nie ma na co czekac bo korekta przyjdzie na papierze razem z korekta na calym rynku.
|
|
|
Link skopiowany do schowka