Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
no 100 e wpisujesz na umowie ale kolesiowi musisz zaplacic przeciez wlasciwa wartosc samochodu ;-) Zreszta mi sie wydaje ze lepiej jest zalatwiac takie sprawy gotowka. Bo wpiszesz na umowe ze kupiles za 100 e zeby nie placic tych tam podatkow tyle a przelew z MB na jego konto bedzie na iles tam tysiecy euro. To juz podpada. No ale jak chcesz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Nie wiem czy da sie tak zrobic, zeby za np. Passata 2002 wpisac 100 euro - wg mnie mozna wpisac troche mniej ale bez przesady.

Interesuje mnie to raczej teoretycznie - jakby ktos wiedzial gdzie mozna kupic uzywany samochod placac MB to prosze o info.

Wojtek

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
pewnie ze mozna. Znam takich co wpisuja 10 e - to nie ma znaczenia. Mozesz sprzedac samochod za ile ci sie podoba i kupic za ile chcesz. Nic nie moga zrobic. Tylko mowie wszystko zalatwiac gotoweczka zeby nie bylo sladow na wyciagach bankowych czy innych rejestrach

Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
a po jakim czasie banki nie łaczą tych wpłat i "konto wypłat sie zeruje" ?

Dołączył: Mar 2004
Posty: 280
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 280
Ludzie, nie martwcie się jeśli będą was chcieli uwalic to was uwalą i nic tutaj nie pomoże karta netellera czy tez konto w innym państwie, jednak konto w innym państwie ograniczy do minimum szanse na dobranie sie do was, jednak tak jak już napisałem szansa ze was dopadna zawsze jest.

Dołączył: Oct 2006
Posty: 668
addict
addict
Dołączył: Oct 2006
Posty: 668
ale macie problemy, nie lepiej najpierw wygrać a potem sie martwić?

Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
Quote
Nie wiem czy da sie tak zrobic, zeby za np. Passata 2002 wpisac 100 euro - wg mnie mozna wpisac troche mniej ale bez przesady.

Interesuje mnie to raczej teoretycznie - jakby ktos wiedzial gdzie mozna kupic uzywany samochod placac MB to prosze o info.

Wojtek

Mozna mozna.:) Ja kupujac golfa IV majac na umowie wpisane 500 EUR podczas gdy jego wartosc byla ponad 10x wieksza.Pozdr.

Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Quote
ale macie problemy, nie lepiej najpierw wygrać a potem sie martwić?
wiesz co to takiego ciekawość? poprostu jestem ciekaw jak to wygląda, chyba nic w tym złego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
albo ktos juz wygral i teraz sie nie musi martwic zeby wygrac tylko co zrobic z wygrana %-)

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Quote
Quote
Takie same zalecenia mają oczywiscie operatorzy bankomatów.
Teoretycznie wypłacanie z karty netellera jest anonimowe i w związku z tym transakcje takie sa szczególnie podejrzane.
Jesli częste i wysokie wypłaty będa więc dotyczyły jednej karty operator zgłosi takie transakcje do GIIF.Ci zas wystapią do własciciela rachunku o dane odbiorcy. Poniewaz zaś Wielka Brytania równiez podpisała trzecia dyrektywę o przeciwdziałaniu praniu brudnych pięniedzy oraz wprowadzaniu w obieg środków pochodzących z nielegalnych źródel i przestępstw obowiazkiem jej będzie ustalenie kim jest ów delikwent otrzymujący kaskę z netellera itd

Moze mnie ktos oswieci, NETeller jest z UK czy z Kanady? Mi sie zawsze wydawalo ze z Kanady, czyli wypłata z bankomatu jednak bez sladu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

no wlasnie karta najpewniejsza NT z Kanady

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Jak to wyglada w praktyce z ta karta? Jak tam wogole sie wplaca kase? Trzeba wplacic z konta w banku czy mozna gotowka np w kasie banku albo jeszcze lepiej na poczcie?

I jak sie wyplaca z tej karty? Mozna w bankomacie czy cos? Czy trzeba przelac na rachunek w swoim banku?

btw: ktos wie po jakim czasie mozna dostac obywatelstwo w UK?

Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
obywatelstwo chyba po 5 latach

Dołączył: Jul 2003
Posty: 100
E
member
member
E Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 100
I jak bumerang zawsze powraca ten temat. Czy można grać, a jeśli się wygra- to jak te pieniądze mieć realnie. Nadal nie ma jasnej kwestii, bo jak na dziś to wykładnia prawa jest prosta i określa ją ustawa o grach losowych i zakładach wzajemnych. Pokrótce można to streścić: Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny lub grę na automacie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zatem nie można również dzięki internetowi brać udziału w organizowanych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zakładami bukmacherskimi. I tutaj widzimy pewną nieścisłość, bowiem dotyczy to nie tyle obywateli Rzeczpospolitej, lecz każdego obywatela NA terytorium Rzeczpospolitej. Ponadto- jako rodzynek, kolejny paragraf ustawy: "1. Zabrania się reklamowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: wideoloterii, gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych, gier na automatach oraz gier na automatach o niskich wygranych - przez co rozumie się zachęcanie do udziału w nich, przekonywanie o ich zaletach, informowanie o miejscach, w których są urządzane, i możliwościach uczestnictwa.". Jednak na stadionach, czy na koszulkach zawodników idzimy wyraźnie zakłady bukmacherskie. Czy jest to obejście takie, jak w przypadku Łódki Bols? Tego nie można jednoznacznie stwierdzić.
Co zatem można powiedzieć?
a)idź za granicę z laptopem i zrób sobie zdjęcie na dowód, że zakład zawarłeś w Harrachovie, w Gorlitz lub na Białorusi. I niech Ci skoczą.
b) w ustawie jest tyle nieścisłości, że dopóki kogoś spektakularnie nie uje..ą, nikt dalej nie będzie wiedział jak jest w rzeczywistości.
Co jest ważne: na terytorium!! Jeśli się do kogokolwiek dowalą, to wykładnia będzie prosta- byłeś na terytorium. A że serwer jest w Pierdsischevie na Mołdawii, czy w La Valetta na Malcie, to nikogo nie interesuje. Dla niedowiarków: strona Red Watch miała serwer w Ameryce, aresztowano twórców w Polsce. Terytorium jest istotne, czyli po prostu MIEJSCE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA, w tym wypadku przestępstwa karno-skarbowego.
Pozdrawiam:))

Dołączył: Oct 2002
Posty: 117
W
member
member
W Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 117
Quote
obywatelstwo chyba po 5 latach

Obywatelstwo w GB po około 6 latach .

najpierw :
a.rezydentura (po roku legalnego pobytu)
b.prawo do stałego pobytu (po 4latach i11m legalnego pobytu)
c.obywatelstwo (rok po otrzymaniu -prawa do stalego pobytu)

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Originally Posted by dardaw
Niestety donic to nie oni musza Ci udawadniac Twoja winę ale Ty swoja niwinnośc.
Czyli jak juz się do Ciebie dopieprzą (tfu tfu) mówisz skąd ta kasa co i jak .
Jesli z legalnych żródeł i opodatkowana była w jakis drugim kraju z ktorym mamy umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania jest ok.Jesli nie to płacisz te 28 tys zł podatku plus pewnie z jakis tysiąc kary.
Jesli kasa jest z źródel nielegalnych czyli nie potrafisz udokumentowac skąd ja masz placisz bodajże 80%
Jesli zas kasa jest z przestępstwa a takim jest gra w sieci czeka Cie sprawa karno skarbowa i pewnie przepadek tej setki na rzecz Skarbu Panstwa plus jakis domiar.
a jesli Polska jest w Unii podobnie jak Wielka Brytania i mamy specjalną umowe z UK podpisaną o unikaniu podwojnego opodatkowania ? a większośc buków (przynajmniej tych u nas dobrze znanych) jest zarejestrowana pod prawo UK (Anglia + Gibrlatar = UK) i tam to jest legalne 0%, podobnie moneybookers dziala pod FSA i Wielka Brytanie - to jak to bedzie w tej sytuacji ?

Przeciez nie moga zabrac wszystkiego jako ukaranie, mozna isc do Trybunaly Europejskiego gdzie 90% gracyz wygrywa z urzedami swoich krajów. (buki podobnie, jak expekt, ladbrokes i inne wygrane sprawy).

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
No wlasnie a jak to jest w koncu z expektem? Bo raz mi wysylaja przelewy z UK a raz z malty...Tu i tu sa zarejestrowani czy o co z tym chodzi?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
UK jak i Polska naleza do UE

dodatkowo UK i Polska maja umowe o unikaniu podwojnych opodatkowan

moneybookers i neteller sa zarejestrowane i calkowicie regulowane pod prawem UK (m.in. FSA)

65% znanych bukow dziala i ma licencje rowniez w UK


wiec jak to w koncu mozna rozpatrywac ?!

jak ktos z polakow zarobi se w Anglii kase legalnie to tam ma jakies opodatkowanie odrazu u pracodwacy, tak samo tutaj, nasz podatek to legalnie sciagane wedlug ich prawa 0% wiec 0% nalezy uznawac jako podatek, a w polsce nie maja prawa sciagac tegoz podatku po raz drugi.

Czyż nie ? smile

Dołączył: Apr 2006
Posty: 103
D
member
member
D Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 103
A co to jest FSA i jak traktować Gibraltar? Czy między Polską a Gibraltarem też jest taka umowa? Jeszcze trzeba zauważyć, że są dwa rodzaje umów o unikaniu podw. opodatkowania, i np. z UK wejdzie dopiero w styczniu. A jaki rodzaj umowy mamy z Maltą oraz Gibraltarem, bo tam też są buki?

Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
Gibraltar przeciez należy do wielkie brytanii administracyjnie (nas nie powinno interesowac to że wiekszosc ludzi tam to hiszpanie).

Gibraltar nie jest samodzielnym panstwem, jest podległy i zależy od UK i takie same prawa mają w nim zastosowanie.

co do Malty to osobna historia, ale też należą do UE (poza tym tam nie ma tak wiele buków jak moze sie wydawac, 2-3x więcej jest zarejestrowane obecnie w UK, lub tu i tu)


FSA to brytyjski urząd kontroli finansowej, pod niego podlegają np. Neteller, Moneybookers czy PayPal.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by dynamo2
A co to jest FSA i jak traktować Gibraltar? Czy między Polską a Gibraltarem też jest taka umowa? Jeszcze trzeba zauważyć, że są dwa rodzaje umów o unikaniu podw. opodatkowania, i np. z UK wejdzie dopiero w styczniu. A jaki rodzaj umowy mamy z Maltą oraz Gibraltarem, bo tam też są buki?

G. to kolonia UK.
Ogolnie jakby ktos chcial to i tak nas dopadnie, ale mozna minimalizowac ryzyko.

Strona 4 z 6 1 2 3 4 5 6

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, alfa, rymoholik, aker), 1,417 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,259
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1