|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,383
La Furia Roja
|
|
La Furia Roja
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,383 |
witam. mam do was kilka pytan w zwiazku z tym ze dostalem awans (albo i ni) na handlowca. rzecz w tym ze bede musial uczyc sie wszystkiego od podstaw nieznam za bardzo działania ani charakteru tej pracy. chcialbym zebyscie mi troche podpowiedzieli ( ten kto pracuje na takim stanowisku lub ma znajomego ) czy warto wogole zaczynac, bo mam pewne watpliwosci
slyszalem ze na tym stanowisku robi sie bardzo duza kase albo nie robi sie jej wcale. i czy trudne jest pozyskiwanie nowych klijentów? trzeba byc w tym dobry?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
citizen co to za branża ? Jeśli masz dobry kontakt z druga osobą i każdemu wkrecisz, że coś potrzebuje a tak na prawde to jest mu to niepotrzebne to zarobisz dużą kase, wszystko zależy od towaru jakim masz się zajomować.
Pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,383
La Furia Roja
|
|
La Furia Roja
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,383 |
branza papiernicza, gadzety, terminarze, produkujemy kalendarze ale mnie zatrudnia po sezonie.. od stycznia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
Szkoda bo mi potrzebny jest jakiś fajny kalendarz  Tak wracając do tematu to mam znajomego który jak mówi iż z samj dystrybucji swoich zupek ( branża spożywcza błyskawiczne zupki z makaronem ) wyciąga z tego miesięcznie ok.1000 zł ale dodatkowo zbiera jakieś paragony i dopisuje sobie różne rzeczy by więcej zarobić . Z drugiej strony jak opowiadał to wcale się nie przepracowuje jego czas pracy to 9-13 no czasem dłużej jak musi gdzieś być na spotkaniu lub pojechać gdzieś dalej . Ogólnie zachwalał sobie takie stanowisko pracy .
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306 |
Mnie to by pasowało piecia , zajebiste zajęcie i kafel w kieszeni  a po pracy bukmacherka ... ehh , miodzio życie  przez kilka lat sie można tak śmiało opieprzać  później sie trzeba ogarnąć jakos 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
Ten znajomy jest w moim wieku i w weekendy student amator  . Tak jak posłuchałem to rzeczywiście jest fajnie , tylko że on ma podpisany kontrakt na 2 lata i później albo go przedłużą albo i nie . Głównie to związane jest podobno z tym jakie obroty się osiągało .
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679 |
Powiem tak, pracowałem jako handlowiec,tyle ze w branży alkoholi. O d razu powiem,że nie było aż tak różowo jakby się wydawało. Przede wszystkim wiele zależy od firmy w której się pracuje. U mnie wyglądało to tak, owszem kasa była do szarpnięcia, ale wychodziłem z domu o 7 a wracałem o 22.. w soboty i niedziele również musiałem odwiedzać klientów, gdyż miałem również na głowie płatności, czyli poza sprzedażą towaru klientowi,musiałem również zbierać gotówkę, wytrzymałem pół roku na tym stołku i powiedziałem nigdy więcej. Ale jak zaznaczyłem na wstępie wiele zależy od branży jak i od firmy w której się pracuje. Na początku napewno nie będzie Ci łatwo z klientami,gdyż ludzie przyzwyczajają się do handlowców i nie zawsze cena jest najważniejsza.Pozdrawiam. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania do wal śmiało,jak będę potrafił to pomogę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Wazne by miec wlasny samochod(sluzbowy mozna dostac po jakims okresie czasu), wiec jak zaczynasz to wymagane jest by miec wlasna bryke.
Moja kuzynka pracowala wlasnie w takim charakterze i tez dlugo nie wytrzymala(rok)
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679 |
Ja samochód dostałem na wstępie (Citroen Saxo) ale co mi po służbowym aucie (miałem je również do dyspozycji po pracy) jak nie miałem ani siły ani własnego czasu by skorzystać z tej zalety jaką jest samochód do dyspozycji  Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
A ja powiem tak, dobrze sie najpierw zorientuj, bo przez 3 meisiace szukania pracy miałem z 30 propozycjii z nazwa "przedstawiciel handlowy", a po pewnym czasie wychdozilo ze ejstes zwyklym akwizytorem z samochodem. :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,679 |
To też racja, dobrze prawisz.. Dać Ci wódki. Najlepiej wpierw się zorientować w temacie (profilu działalności firmy).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,383
La Furia Roja
|
|
La Furia Roja
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,383 |
ta, samochod to juz mam z firmy bo bylem w niej wczesniej kierowcą dzieki za dobre rady, chyba to dupce niechce mi sie robic od 7 do 22  a tak wogole kasa jest zalezna od twojego zaangazowania, ja tam wole ciepłą posadke za stałą pensje i wszystko mnie w:)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|