|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
15-lecie Radia Maryja - Odkąd zaczęło nadawać Radio Maryja, zmienił się papież, dwóch prezydentów i siedmiu premierów. A ojciec dyrektor trwa i odgrywa coraz większą rolę w polskiej polityce
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Barça obchodzi dzisiaj 107 rocznicę swojego istnienia. Obecnie blaugrana to jeden z najbardziej podziwianych zespołow na świecie, od dziesięcioleci grający piękną i skuteczną piłkę. Obecność w składzie Ronaldinho, Eto'o czy Messiego a przede wszystkim ich gra, spowodowały że Duma Katalonii po raz drugi sięgnęła po Puchar Mistrzów i w tym sezonie również jest postrzegana jako faworyt do zwycięstwa w Champions League.
Ojcem Barçy jest Joan Gamper, szwajcarski wielbiciel sportu urodzony w Winthertur, który osiadł w Barcelonie w 1898 roku. 22 października 1899 Gamper umieścił w gazecie informację o tym, iż zamierza stworzyć klub piłkarski. 29 listopada 1899 w miejskim gimnazjum przy ulicy Montjuïc odbyło się pierwsze główne spotkanie i to tam właśnie powstała FC Barcelona. Tego dnia wybrano pierwszego prezydenta Waltera Wilda oraz określono Barwy i nazwę klubu.
Pierwsze spotkanie rozegrano 8 grudnia 1899 roku na stadionie Bananova Velodrome. W ciągu 107 lat Barcelona rozgrywała swoje domowe spotkania na 7 obiektach. Przez klub przewinęli się najlepsi piłkarze świata, a historię blaugrany można pisać od Alcántary i Samitiera do Ronaldinho, Eto'o czy Deco. Cules ze łzą w oku wspominają prawdziwe legendy Barçy, jak Kubala, Cruyff, Maradona, Schuster, Romario, Ronaldo czy Rivaldo. Barcelona miała także swoich katalońskich gwiazdorów: Ramallets, Segarra, Migueli, Rexach, Guardiola a obecnie Puyol i Xavi... Wszyscy ci piłkarze, podobnie jak wielu innych, którzy reprezentowali barwy klubowe, przez lata tworzyli wspaniałą historię FC Barcelony.
Można powiedzieć, że na 107 rocznicę istnienia Barça sprawiła wszystkim kibicom ogromny prezent - zdobyła upragniony Puchar Mistrzów, dokładając na deser zwycięstwo w rozgrywkach na krajowym podwórku. Ważnym wydarzeniem jest również nawiązanie współpracy z Unicef, co oznaczało pojawienie się po raz pierwszy w historii na trykotach Barçy, logo jakiejkolwiek organizacji. Przez ponad 100 lat po dziś dzień FC Barcelona udowadnia, że skomercjalizowany w obecnych czasach futbol nie musi przesłonić spraw, które są w życiu najważniejsze, stąd m.in. słynna maksyma Katalończyków: más que un club.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
Niech nas Barca cieszy swoją grą jeszcze jak najdłuzszy czas <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Swoją fantastyczną grą daje nam dużo radości a to jest najważniejsze !
BARCA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
Czyli w najbliższym meczu Barca wygrywa na 100%
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666 |
Visca el Barca,Visca Catalunya!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403 |
Najlepszego Zbigniew 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525 |
Zbigniew Wszystkiego Najlepszego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Wszystkiego najlepszego Zbigi  Może z tej okazji pokażesz wersję avatara "tylko dla dorosłych"?? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
Wszystkiego dobrego Zbigniew 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
Dużo zdrowia, bo jak wiadomo, najważniejsze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Dzięki wszystkim 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Wszystkiego naj, naj  To co balet dzisiaj? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Wszystkiego najlepszego Svart_Ulv :PIWO:
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Svart  Dużo rentownych pomysłów życzę  bless)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 598
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 598 |
Dołączam się do życzeń. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796 |
Przylaczam sie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,832
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,832 |
Ja również, 100 lat! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213 |
Wszystkiego najlepszego Experto 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|