|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696 |
Witam.Prosze pomóżcie mi otóż zmieniłem prace i nowy szef każe mi przeliczać wyniki tj.stęzenie substancji na warunki rzeczywiste gdyż wyniki sa podane dla warunków tzw normalnych jak należy to zrobić???Prosże pomóżcie najlepiej podajcie przy okazji jakiś przykład. Z góry wielkie dzięki
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 922
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2005
Posty: 922 |
warunki normalne sa okreslone przez cisnienie i temp p = 101,325 kPa = 1013,25 hPa = 1 atm T = 273,15 K = 0°C
C=[j(substancji)/j(calosci)]*100%
C-stezenie(procentowe) j-jednostka( masa,objetosc)
nie wiem w jakich to masz jednostkach ale wystarczy powstawiac do wzorow (Clapeyron itp)
najlepiej daj cale zadanie, jak bede mial czas to rozpisze niestety jutro juz do pracy
|
|
|
Link skopiowany do schowka