Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 27 1 2 6 7 8 9 10 26 27
Dołączył: Dec 2004
Posty: 13,217
J
pewny piniądz
pewny piniądz
J Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 13,217
ech panowie,jak to sie czyta to naprawde sie lezka w oku kreci.. i odnosi wrazenie ze my wszyscy to z jednego podworak jestesmy.. komiksy,Kaczor Donald,X-Men,guma Turbo z obrazkami,samochody a pozniej motory chyba w niej byly... to byly piekne czasy.. nie to co teraz,przemoc,Pokemony i kreskowi ze 5 min ogladasz i glowa zaczyna bolec frown ... Bylismy lepsi,swiat byl lepszy... Pamieta ktos jeszcze Misia z klapnietym uszkiem ktory kladl dzieci spac? Mis Uszatek sie chyba nazywal?

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Originally Posted by Master.com back
Originally Posted by th0mas
[T]-error - a Ty pamiętasz coś z dzieciństwa?

Oczywiście bez złośliwości to jest grin

odbudowe Warszawy, pierwsze kartki na mieso, syrenka wink

piwo

No leżę laugh

[T]-error zmień avatara, bo Cię postarza grin

A tak w temacie, to pamiętam jak dziś smak pierwszego papierosa marki "Radomski", pierwszego piwa marki "Braniewo", pierwszego wina marki "Regina"... wink
A poza tym jak większośc: gumy Turbo, komiksy, Atari, buty Sofixy, Kapitan Jastrząb, napoje w torebkach, gra w kapsle itp... Człowiek się cieszył z byle czego, z głupiego komiksu, po który mój Tata się nastał w kilometrowej kolejce dla mnie... (była taka słynna księgarnia w Wawie, na Wilczej bodajże).

A teraz takie czasy popieprzone, w których mój chrześniak lat 6, domaga się własnego komputera, ale takiego dobrego, żeby najnowsze gry śmigały, z płaskim monitorem koniecznie...

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Rzeczywiście kiedyś było inaczej. Zawsze czekaliśmy do weekendu i graliśmy cały dzień w kosza, w piątek wieczorem zawsze na kartkach rozpisywalismy kto z kim gra, i od rana na koszu.

Najlepsze i tak bylo jak w wakacje czekalismy wszyscy az sie ściemni, żeby pobawić się w chowanego. Gdzies w 15 osob. To byly czasy, nie to co dziś.

O piłce nie wspomne, bo sie gralo od rana do nocy. A teraz poważnie boiska świecą pustkami. frown

Gre w kapsle i obmyslanie nowych torów. itp. itd.

pamietam tez ze ojciec przynosil mi BOBO Fruit, czy cos takiego. Napoje w takich malych butelkach (ale to jak bylem maly, wczesne lata 90)

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Denver, ostatni dinozaur to byl hitem gdy bylem na Zielonej Szkole... W okolicach podwieczorku wszyscy gromadzilismy sie przed tv i kazdy dostawal po wafelku... Kukuruku laugh

Pierwsze mistrzostwa, ktore kumam to rok '92. Pamietam ze juz wtedy prowadzilem specjalny zeszyt, w ktorym zapisywalem wyniki wszystkich meczow pokazywanych w telewizji. Pamietam tez jaki bylem wsciekly gdy usnalem na finale Pucharu Zdobywcow Pucharow (pokolenie Bravo moze juz nie wiedziec co to bylo) - gral Royal Antwerp z kims tam...

Natomiast ulubiona zabawa moja i kuzyna byly tzw. ligi. smile Polegalo to na tym ze w zeszytach prowadzilismy rozgrywki roznych europejskich lig, kolejka po kolejce. Wyniki poszczegolnych spotkan losowalo sie z pudelka po zapalkach (pozniej ulepszylismy to i przeszlismy na jajeczka po jajkach-niespodziankach) wypelnionego karteczkami z wypisanymi roznymi pilkarskimi wynikami - 1:1, 0:1, 2:2 itd laugh Co to byly za czasy, pamietam ze samej ligi polskiej rozegralem chyba z 30 sezonow, a zeszyty z zapiskami zajely mi pol szafy. Wielokrotnym mistrzem byl Okocimski Brzesko, a mnie wiele wysilku kosztowalo any nie oszukiwac przy losowaniu wynikow Zaglebia. Mielismy chyba pokryta cala europe wlacznie z liga maltanska i armenska.

Inna schiza bylo rozgrywanie MS w.... glowie smile Losowalem sobie druzyny i cala drabinke i codziennie przed zasnieciem rozgrywalem w glowie jeden mecz. Wstajac rano do szkoly jedynie odnotowywalem wynik wink

O meczach na podworku nawet nie wspominam... wracalo sie w wieczorem brudnym i zmeczonym do domu... A teraz? pustki... nikt nie gra... boiska zarosly trawa.

Przypomina mi sie tez Telewizja Edukacyjna - codziennie od rana do wczesnego popoludnia. Bardzo sie cieszylem gdy zamiast isc do szkoly moglem zostac w domu i obejrzec - szczegolnie we wtorki - bo wtedy chyba byly nauki scisle... Teraz gownazeria wychowuje sie na debilnych programach w mtv... a za 5 lat bedzie placz ze w Polsce nie ma dla przyglupow pracy

Ja mialem to szczescie ze posiadalem babcie w Niemczech i dostawalismy na swieta paczki ze slodyczami wink Najbardziej w pamiec zapadly mi chipsy laugh Z siostra dozowalismy sobie podczas ogladania tv po 1 chipsie na 5 minut. Najpierw zlizywalo sie papryke a dopiero pozniej zjadalo chipsa laugh (zostalo mi to do dzis wink ale obecne chipsy to gowno w porownaniu do tamtych

Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Originally Posted by Szewczenko
A podkładaliście monety na tory pod nadjeżdżający pociąg ? wink
Oj podkładało się podkładało ..
I nie tylko monety grin
Raz kolega nie wytrzymał i podłożył bardziej śmierdzący towar .. wink

Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Pamiętam, że z gum Turbo każdy chciał się zamieniać za prototypy laugh

Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Originally Posted by Szewczenko
A podkładaliście monety na tory pod nadjeżdżający pociąg ? wink
Oj podkładało się podkładało ..
I nie tylko monety grin
Raz kolega nie wytrzymał i podłożył bardziej śmierdzący towar .. wink

Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Impossible is nothing
Impossible is nothing
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Originally Posted by Zbigniew
Pamiętam, że z gum Turbo każdy chciał się zamieniać za prototypy laugh

to nawet ja pamiętam smile
to byly czasy
piwo

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
MŚ 82` .. smile
Potyczki Widzewa z Liverpoolem live w TVP heh
Faktycznie to były czasy ... frown

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
T error pomyliles tematy wink

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Aha laugh

Białe miętowe dropsy, takie pudrowane smile
Lody "cassate" chyba tak to się nazywało, taka wielka, ogromna kula lodów, i z tego pani odkrawała częśc smile
Oranżada w butlach z kapslem tym takim co teraz Grolsh ma
Na początku lat 80 za banana dałbym się pokroić.

Śmieszne bo dziś u rodziców, z ojcem przy piwku, lookamy w tv - jakiś hipermarket, półki załadowane na maxa, full towaru - a ja mówię, tata w 82 np jakby taki sklep był w Elblągu ... nie? wink
Roześmialiśmy się smile Bajka ...
No i szynka kiedyś smakowała jak szynka a nie jak ... C356 konserwant glutaminianu sodu smirk

Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,841
K
Kania gostyń
Kania gostyń
K Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,841
Super temacic
Chyba moglbym caly dzien pisac o mlodosci.
Pamietam pierwsze kroki na nowym osiedlu po jakims czasie stworzylismy jakas bande grin i uciekalismy przed 4 starszymi kolesiami.Codziennie rano zbiorka i na wojne hehe az do czasu jak nas zlapali.Bylem najmlodszy i pamietam ze sie poplakalem
laugh.
Codziennie po kila godzin na boisku to jak juz kumpel ziomal-111 pisal byl nadkomplet i najmlodsi musieli niestety poogladac.Teraz to jak sie uda zebrac z 10 osob raz na jakis czas to jest dobrze.
Zbieranie obrazkow z gum turbo.Mialem takie specjalne pudelko i zawsze chowalem je w jakims miejscu.Pewnego jakis fagas mi je podpieprzyl chyba nigdy mu tego nie zapomne smirk.

Mundial 94 i zbieranie do albumu naklejek z flagami jak kilka brakowalo to szlo sie do sklepu jak sprzedawczyni miala troche czasu to wysypala wszystkie gumy i mozna bylo lekko podejrzec jaka flaga sie ta kryje.Pamietny final mudnialu 94 ogladalem u babci mialem jakies 9 lat i oczywiscie kibicowalem Brazylii podobnie jak 4 lata pozniej.To byly piekne mundiale i sam nie wiem czy te 2 najblizsze nam byly od nich slabsze czy to kwestia mlodosci ze kiedys inaczej sie na to patrzylo.

Oczywicie bajki na Polonii 1 Mougli Tsubasa Yatama Gigi i inne ale moja kultowa bajka z dziecinstwa byly Zolwie ninja
crazy.Jako ze kuzyn mial talerz i niemieckie kanaly to chodzilem do niego nagrywac na kasete i niewazne ze nic nie rozumialem hehe.

Z checia napilbym sie napoju z woreczka zolty albo czerwony.

Jakbym mial dalej pisac to pewnie bym dzisiaj nie skonczyl.
Piekne czasy dobrze ze mamy chociaz wspomnienia smile

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Polonia 1 !?
Uomatko, kto kiedyś myślał o trzecim programie laugh

Dołączył: Dec 2006
Posty: 265
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 265
Originally Posted by jackm
ech panowie,jak to sie czyta to naprawde sie lezka w oku kreci.. i odnosi wrazenie ze my wszyscy to z jednego podworak jestesmy.. komiksy,Kaczor Donald,X-Men,guma Turbo z obrazkami,samochody a pozniej motory chyba w niej byly... to byly piekne czasy.. nie to co teraz,przemoc,Pokemony i kreskowi ze 5 min ogladasz i glowa zaczyna bolec frown ... Bylismy lepsi,swiat byl lepszy... Pamieta ktos jeszcze Misia z klapnietym uszkiem ktory kladl dzieci spac? Mis Uszatek sie chyba nazywal?

oj kreci sie kreci lezka w oku.

"bylismy lepsi, swiat byl lepszy" - nadal jestesmy lepszi a swiat teraz tworzymy my wiec do dziela.
i tak moralnie : nie dajmy zapomniec tego co bylo bo nasze dzieci beda mutantami robotami ktore beda tylko komputery i komorki umialy obslugiwac.

Ja jeszze pamietam takie wafelki( nie pamietam nazwy) co byly naklejki przyklejane. zna ktos nazwe tych wafelkow???

Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Lista przebojów pragramu trzeciego ... to było coś.
Z kuzynem wysyłaliśmy kartki pocztowe* na Depeche Mode - People are people ... smile

* taka wczesna odmiana sms-a

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Originally Posted by [T
-error]
* taka wczesna odmiana sms-a


leżę i kwiczę smile

[T]-error - pozdrowienia dla Ciebie i zawsze miłego memu sercu miasta...

ja z nostalgią wspominam jeszcze miesięcznik "Bejtek" - 1986 rok..miałem wszystkie numery...
i audycję "Radiokomputer" kiedy w nocy można było włączyć sobie nagrywanie i nagrać na kasetę jakiś programik puszczany przez radio - taka wczesna forma ... ale czego? eMula? wink

Dołączył: Dec 2006
Posty: 265
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 265
ja pamietam serial na TVP 1 gdzie jakas mloda panienka miala swoja grupe muzyczna i koncertowala hehe kochalem sie w niej i tylko po to to ogladalem:P

a Tygrysiej Maski cholera nie obejrzalem ostatnich odcinkow bo wyjechalem na wakacje a potem juz nie dawali jej na Poloni 1.


Za to dzis na Poloni 1 macie fajne bajki po 23 hheheh

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
piatkowy brum top z Jurkiem Owsiakiem,cala godzine trzymalem kawalek druta w miejscu na antene ,pamietacie to jeszcze?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 163
P
member
member
P Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 163
Ja niezapomne jak co neidizele szedl w telewizji Western BONANZA to byl dopeiro film.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 163
P
member
member
P Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 163
oo Własnie mi sie przypomnialo Druzyna A to był jeszcze film...Mardock,Buzka, Buba ..Ehh stare dobre czasy a teraz pomyslec same zmartwienia gdzie to dziecinstwo...

Mam andizeje ze za 4-5 lat jak zostane ojcem zasy sie troszku zmienia aby moje dzieci mogly miec takie piekne dziecinstwo jak ja

Strona 8 z 27 1 2 6 7 8 9 10 26 27

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, rymoholik, rafal08, $-man, burbon, betowiec, latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, ElNinho[mmdea], aker), 2,836 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,406
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1