|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 13,217
pewny piniądz
|
|
pewny piniądz
Dołączył: Dec 2004
Posty: 13,217 |
ech panowie,jak to sie czyta to naprawde sie lezka w oku kreci.. i odnosi wrazenie ze my wszyscy to z jednego podworak jestesmy.. komiksy,Kaczor Donald,X-Men,guma Turbo z obrazkami,samochody a pozniej motory chyba w niej byly... to byly piekne czasy.. nie to co teraz,przemoc,Pokemony i kreskowi ze 5 min ogladasz i glowa zaczyna bolec  ... Bylismy lepsi,swiat byl lepszy... Pamieta ktos jeszcze Misia z klapnietym uszkiem ktory kladl dzieci spac? Mis Uszatek sie chyba nazywal?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
[T]-error - a Ty pamiętasz coś z dzieciństwa? Oczywiście bez złośliwości to jest  odbudowe Warszawy, pierwsze kartki na mieso, syrenka  No leżę  [T]-error zmień avatara, bo Cię postarza  A tak w temacie, to pamiętam jak dziś smak pierwszego papierosa marki "Radomski", pierwszego piwa marki "Braniewo", pierwszego wina marki "Regina"...  A poza tym jak większośc: gumy Turbo, komiksy, Atari, buty Sofixy, Kapitan Jastrząb, napoje w torebkach, gra w kapsle itp... Człowiek się cieszył z byle czego, z głupiego komiksu, po który mój Tata się nastał w kilometrowej kolejce dla mnie... (była taka słynna księgarnia w Wawie, na Wilczej bodajże). A teraz takie czasy popieprzone, w których mój chrześniak lat 6, domaga się własnego komputera, ale takiego dobrego, żeby najnowsze gry śmigały, z płaskim monitorem koniecznie...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417 |
Rzeczywiście kiedyś było inaczej. Zawsze czekaliśmy do weekendu i graliśmy cały dzień w kosza, w piątek wieczorem zawsze na kartkach rozpisywalismy kto z kim gra, i od rana na koszu. Najlepsze i tak bylo jak w wakacje czekalismy wszyscy az sie ściemni, żeby pobawić się w chowanego. Gdzies w 15 osob. To byly czasy, nie to co dziś. O piłce nie wspomne, bo sie gralo od rana do nocy. A teraz poważnie boiska świecą pustkami.  Gre w kapsle i obmyslanie nowych torów. itp. itd. pamietam tez ze ojciec przynosil mi BOBO Fruit, czy cos takiego. Napoje w takich malych butelkach (ale to jak bylem maly, wczesne lata 90)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Denver, ostatni dinozaur to byl hitem gdy bylem na Zielonej Szkole... W okolicach podwieczorku wszyscy gromadzilismy sie przed tv i kazdy dostawal po wafelku... Kukuruku  Pierwsze mistrzostwa, ktore kumam to rok '92. Pamietam ze juz wtedy prowadzilem specjalny zeszyt, w ktorym zapisywalem wyniki wszystkich meczow pokazywanych w telewizji. Pamietam tez jaki bylem wsciekly gdy usnalem na finale Pucharu Zdobywcow Pucharow (pokolenie Bravo moze juz nie wiedziec co to bylo) - gral Royal Antwerp z kims tam... Natomiast ulubiona zabawa moja i kuzyna byly tzw. ligi.  Polegalo to na tym ze w zeszytach prowadzilismy rozgrywki roznych europejskich lig, kolejka po kolejce. Wyniki poszczegolnych spotkan losowalo sie z pudelka po zapalkach (pozniej ulepszylismy to i przeszlismy na jajeczka po jajkach-niespodziankach) wypelnionego karteczkami z wypisanymi roznymi pilkarskimi wynikami - 1:1, 0:1, 2:2 itd  Co to byly za czasy, pamietam ze samej ligi polskiej rozegralem chyba z 30 sezonow, a zeszyty z zapiskami zajely mi pol szafy. Wielokrotnym mistrzem byl Okocimski Brzesko, a mnie wiele wysilku kosztowalo any nie oszukiwac przy losowaniu wynikow Zaglebia. Mielismy chyba pokryta cala europe wlacznie z liga maltanska i armenska. Inna schiza bylo rozgrywanie MS w.... glowie  Losowalem sobie druzyny i cala drabinke i codziennie przed zasnieciem rozgrywalem w glowie jeden mecz. Wstajac rano do szkoly jedynie odnotowywalem wynik O meczach na podworku nawet nie wspominam... wracalo sie w wieczorem brudnym i zmeczonym do domu... A teraz? pustki... nikt nie gra... boiska zarosly trawa. Przypomina mi sie tez Telewizja Edukacyjna - codziennie od rana do wczesnego popoludnia. Bardzo sie cieszylem gdy zamiast isc do szkoly moglem zostac w domu i obejrzec - szczegolnie we wtorki - bo wtedy chyba byly nauki scisle... Teraz gownazeria wychowuje sie na debilnych programach w mtv... a za 5 lat bedzie placz ze w Polsce nie ma dla przyglupow pracy Ja mialem to szczescie ze posiadalem babcie w Niemczech i dostawalismy na swieta paczki ze slodyczami  Najbardziej w pamiec zapadly mi chipsy  Z siostra dozowalismy sobie podczas ogladania tv po 1 chipsie na 5 minut. Najpierw zlizywalo sie papryke a dopiero pozniej zjadalo chipsa  (zostalo mi to do dzis  ale obecne chipsy to gowno w porownaniu do tamtych
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
A podkładaliście monety na tory pod nadjeżdżający pociąg ?  Oj podkładało się podkładało .. I nie tylko monety Raz kolega nie wytrzymał i podłożył bardziej śmierdzący towar .. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Pamiętam, że z gum Turbo każdy chciał się zamieniać za prototypy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
A podkładaliście monety na tory pod nadjeżdżający pociąg ?  Oj podkładało się podkładało .. I nie tylko monety Raz kolega nie wytrzymał i podłożył bardziej śmierdzący towar .. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Impossible is nothing
|
|
Impossible is nothing
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318 |
Pamiętam, że z gum Turbo każdy chciał się zamieniać za prototypy  to nawet ja pamiętam  to byly czasy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
MŚ 82` .. Potyczki Widzewa z Liverpoolem live w TVP heh Faktycznie to były czasy ... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
T error pomyliles tematy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Aha  Białe miętowe dropsy, takie pudrowane  Lody "cassate" chyba tak to się nazywało, taka wielka, ogromna kula lodów, i z tego pani odkrawała częśc  Oranżada w butlach z kapslem tym takim co teraz Grolsh ma Na początku lat 80 za banana dałbym się pokroić. Śmieszne bo dziś u rodziców, z ojcem przy piwku, lookamy w tv - jakiś hipermarket, półki załadowane na maxa, full towaru - a ja mówię, tata w 82 np jakby taki sklep był w Elblągu ... nie?  Roześmialiśmy się  Bajka ... No i szynka kiedyś smakowała jak szynka a nie jak ... C356 konserwant glutaminianu sodu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,841
Kania gostyń
|
|
Kania gostyń
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,841 |
Super temacic Chyba moglbym caly dzien pisac o mlodosci. Pamietam pierwsze kroki na nowym osiedlu po jakims czasie stworzylismy jakas bande  i uciekalismy przed 4 starszymi kolesiami.Codziennie rano zbiorka i na wojne hehe az do czasu jak nas zlapali.Bylem najmlodszy i pamietam ze sie poplakalem  . Codziennie po kila godzin na boisku to jak juz kumpel ziomal-111 pisal byl nadkomplet i najmlodsi musieli niestety poogladac.Teraz to jak sie uda zebrac z 10 osob raz na jakis czas to jest dobrze. Zbieranie obrazkow z gum turbo.Mialem takie specjalne pudelko i zawsze chowalem je w jakims miejscu.Pewnego jakis fagas mi je podpieprzyl chyba nigdy mu tego nie zapomne  . Mundial 94 i zbieranie do albumu naklejek z flagami jak kilka brakowalo to szlo sie do sklepu jak sprzedawczyni miala troche czasu to wysypala wszystkie gumy i mozna bylo lekko podejrzec jaka flaga sie ta kryje.Pamietny final mudnialu 94 ogladalem u babci mialem jakies 9 lat i oczywiscie kibicowalem Brazylii podobnie jak 4 lata pozniej.To byly piekne mundiale i sam nie wiem czy te 2 najblizsze nam byly od nich slabsze czy to kwestia mlodosci ze kiedys inaczej sie na to patrzylo. Oczywicie bajki na Polonii 1 Mougli Tsubasa Yatama Gigi i inne ale moja kultowa bajka z dziecinstwa byly Zolwie ninja  .Jako ze kuzyn mial talerz i niemieckie kanaly to chodzilem do niego nagrywac na kasete i niewazne ze nic nie rozumialem hehe. Z checia napilbym sie napoju z woreczka zolty albo czerwony. Jakbym mial dalej pisac to pewnie bym dzisiaj nie skonczyl. Piekne czasy dobrze ze mamy chociaz wspomnienia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Polonia 1 !? Uomatko, kto kiedyś myślał o trzecim programie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 265
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 265 |
ech panowie,jak to sie czyta to naprawde sie lezka w oku kreci.. i odnosi wrazenie ze my wszyscy to z jednego podworak jestesmy.. komiksy,Kaczor Donald,X-Men,guma Turbo z obrazkami,samochody a pozniej motory chyba w niej byly... to byly piekne czasy.. nie to co teraz,przemoc,Pokemony i kreskowi ze 5 min ogladasz i glowa zaczyna bolec  ... Bylismy lepsi,swiat byl lepszy... Pamieta ktos jeszcze Misia z klapnietym uszkiem ktory kladl dzieci spac? Mis Uszatek sie chyba nazywal? oj kreci sie kreci lezka w oku. "bylismy lepsi, swiat byl lepszy" - nadal jestesmy lepszi a swiat teraz tworzymy my wiec do dziela. i tak moralnie : nie dajmy zapomniec tego co bylo bo nasze dzieci beda mutantami robotami ktore beda tylko komputery i komorki umialy obslugiwac. Ja jeszze pamietam takie wafelki( nie pamietam nazwy) co byly naklejki przyklejane. zna ktos nazwe tych wafelkow???
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Lista przebojów pragramu trzeciego ... to było coś. Z kuzynem wysyłaliśmy kartki pocztowe* na Depeche Mode - People are people ...  * taka wczesna odmiana sms-a
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
-error] * taka wczesna odmiana sms-a leżę i kwiczę  [T]-error - pozdrowienia dla Ciebie i zawsze miłego memu sercu miasta... ja z nostalgią wspominam jeszcze miesięcznik "Bejtek" - 1986 rok..miałem wszystkie numery... i audycję "Radiokomputer" kiedy w nocy można było włączyć sobie nagrywanie i nagrać na kasetę jakiś programik puszczany przez radio - taka wczesna forma ... ale czego? eMula? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 265
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 265 |
ja pamietam serial na TVP 1 gdzie jakas mloda panienka miala swoja grupe muzyczna i koncertowala hehe kochalem sie w niej i tylko po to to ogladalem:P
a Tygrysiej Maski cholera nie obejrzalem ostatnich odcinkow bo wyjechalem na wakacje a potem juz nie dawali jej na Poloni 1.
Za to dzis na Poloni 1 macie fajne bajki po 23 hheheh
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Sherlock Holmes
|
|
Sherlock Holmes
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785 |
piatkowy brum top z Jurkiem Owsiakiem,cala godzine trzymalem kawalek druta w miejscu na antene ,pamietacie to jeszcze?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 163
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2006
Posty: 163 |
Ja niezapomne jak co neidizele szedl w telewizji Western BONANZA to byl dopeiro film.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 163
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2006
Posty: 163 |
oo Własnie mi sie przypomnialo Druzyna A to był jeszcze film...Mardock,Buzka, Buba ..Ehh stare dobre czasy a teraz pomyslec same zmartwienia gdzie to dziecinstwo...
Mam andizeje ze za 4-5 lat jak zostane ojcem zasy sie troszku zmienia aby moje dzieci mogly miec takie piekne dziecinstwo jak ja
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|