Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 12 1 2 3 4 5 11 12
#97343 02/02/2002 07:20
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Quote
Oryginalnie wysłał damiaczu:
[qb] Kiedyś w Zielonej Górze warzyli "Jubilata" - najlepsze piwo świata.
[/qb]

Pamietam Jubilata to bylo jakos na poczatku lat 90-tych i rzeczywiscie nie byl zly jednak nasi kochani producenci nie zadbali za bardzo o klienta w zwiazku z czym pare razy w piwie widzialem gluty albo inne gowienka. W zwiazku z powyzszym nie dziwie sie ze spolka sie rozpadla i nie ma juz ani Lubusza ani Jubilata tak widocznie musialo byc.

A propos to Conrad ty czesto bywasz na wyspach chyba co nie?
Jezli tak to jak widzisz te irlandzkie piwa bo jak dla mnie guinnes czy tam inne kilkenny to troche dziwnie smakuja i za bardzo nie podchodza jako piwo. (ostatnio dalem nie lubianemu koleszce jedna butelke i powiedzialem ze jest slodkie jak Warka) "Toz to Warka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ale sie skrzywil jak zobaczyl jakie to gorzkie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> malo nie peklem.


SLAV <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Bonus: Unibet
#97344 02/02/2002 15:30
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Osobiście uwielbiam irlandzkie piwa. Guinness, Murphy's, Kilkenny... raj w ustach. Ale to oczywiście zależy od gustu. Jedni lubią ciemne piwa, drudzy wyłącznie jasne. Guinness to dla mnie niezastąpione piwo, prawie posiłek sam w sobie. No i ile witamin ma...

Smakuje mi też mgliste piwo przenne (weiss). Belgowie i Niemcy są największymi producentami tego gatunku piwa ale w Polsce Belgia Browar też kiedyś próbował swych sił (niestety wycofał się z produkcji dość krótko po starcie). Czy znacie może inny browar w kraju, który produkuje piwo przenne?

#97345 03/02/2002 00:34
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,001
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,001
WITAM !

Czekałem aż ktoś poruszy kwestie piwa pszennego.Będąc dobrych parę lat temu na zachodzie dałem się namówić na "weissen" i muszę przyznać że przypadło mi do gustu jak najbardziej.Smakuje mi zarówno odmiana "hefe" jak i "cristal" . Osobiście uważam że nie ma nic przyjemniejszego niż gaszenie pragnienia tym trunkiem. Szkoda że nie jest ono u nas dostępne , ale będac u naszych zachodnich sąsiadów zawsze przywożę sobie kratkę tego specjału.

Pozdrawiam wszystkich piwoszy !!!

#97346 03/02/2002 01:26
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
SEFE, w lato na pragnienie nie ma nic lepszego niż weiss, prawda? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Aż nie mogę się doczekać do cieplejszych dni... tenis, weiss, grill... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Czy naprawdę nie ma browaru w Polsce, który warzy piwo przenne?

#97347 03/02/2002 02:29
Dołączył: Dec 2001
Posty: 784
S
S Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 784
TYSKIE!!!!!

Poza tym moze byc LECH lub ZYWIEC.

Reds???
A co to za piwo? Zero procenta i jak to wogole smakuje (jabcoki jakies)?

Po dzisiejszych przegranych:
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#97348 03/02/2002 02:34
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Quote
Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]SEFE, w lato na pragnienie nie ma nic lepszego niż weiss, prawda? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Aż nie mogę się doczekać do cieplejszych dni... tenis, weiss, grill... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Czy naprawdę nie ma browaru w Polsce, który warzy piwo przenne?[/qb]

Conrad, serdecznie zapraszam na pszeniczne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: do Spiża do Wrocławia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#97349 06/02/2002 04:07
Dołączył: Aug 2001
Posty: 631
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 631
Zaispirowal mnie ostatnio pewien artykul w jednym z tygodnikow o nanopiwowarstwie- domowe warzenie browaru. Postanowilem w nastepnym przyplywie wiekszych srodkow finansowych zapoczatkowac wlasna produkcje (juz mam nazwe- Browar Żyguli <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ). Jak dotad mialem doswiadczenia w robieniu bimberku (moj dziadek jest miszczuniem we Warszawie w tej dyscyplinie), wina i w degustacji wlasnych wyrobow. Czy ktos z Was mial moze jakies doswiadczenia z domowym warzeniem piwa? Moze jakies rady?

#97350 07/02/2002 04:52
Dołączył: Feb 2001
Posty: 1,285
lok Offline
veteran
veteran
Dołączył: Feb 2001
Posty: 1,285
moje ulubione napoje to mleko,piwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: i wino(te tansze gatunki).
www.byks.prv.pl [byks.prv.pl]

#97351 07/02/2002 13:49
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
uQ$, dzięki za info! Wrocław jest już na moim celowniki od dłuższego czasu, a po Twojej wiadomośći zrobię wszystko by przyspieszyć mój przjazd. Słyszałem też, że we Wrocławiu jest wiele pubów warzących na miejscu własne piwo. To dopiero musi być super sprawa, bo w Warszawie mam chyba tylko jedno takie miejsce.

Tak z ciekawości czy któs próbował już warzyć w domu własne piwo? W Stanach jest to podobno dość popularne a w Anglii też widziałem komplety ze sprzętem do tego.

#97352 07/02/2002 14:00
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Quote
Oryginalnie wysłał Conrad:
[qb]uQ$, dzięki za info! Wrocław jest już na moim celowniki od dłuższego czasu, a po Twojej wiadomośći zrobię wszystko by przyspieszyć mój przjazd. [/qb]

To jakbyś się zdecydował, daj znać. Oprowadzę Cię po ciekawych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: miejscach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> .

#97353 14/02/2002 04:02
Dołączył: Feb 2002
Posty: 128
S
member
member
S Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 128
Moje ulubione piwo to KUJAWIAK. Jest to produkt Browarow Bydgoskich i dostepny jest raczej tylko w okolicach Bydgoszczy.

#97354 15/02/2002 18:30
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 519
To i ja napisze cos o zupce chmielowej.

1. Pilsner Urquell (ten niesamowity aromat i smak)
2. Heineken
3. Murphy's (czerwonawy kolor) - w Krakowie jest lany w "Podium" na Brackiej.
4. Faxe (biala)
5. Zywiec
6. Okocim Premium (ale zalezy jak sie trafi - tylko puszka, albo butelka)
4. Tatara Mocna (dobry smak, mala cena i silne uderzenie)
5. Ryan - ostatnio pilem to piwko w knajpie "Truskawka" na sw.Tomasza. Tanie i dobre. W smaku prawie takie jak zywiec. 0,5l = 3.80PLZ
6. Grolsh (nie wiem czy dobrze napisalem) - pilem to pare razy i calkiem mi smakowalo. Orginalny smak.

#97355 15/02/2002 19:27
Dołączył: Nov 2001
Posty: 2,921
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2001
Posty: 2,921
Jako, że uwielbiam piwko i do tego coś przekąsić (goloneczka, karkóweczka itp) to wypowiem swoje zdanie co do mojego gatunku piw.
1. Schultheiss- niemieckie piwko z browarów berlińskich.
2. Becks- nie musze się zbytnio o tym rozpisywać?
No i tak dla zmiany smaku i klimatu- Strong Bow, zawsze pite w duecie z Guinnessem w Irish Pub na Kurfurstendamm. (Conrad jak będziesz miał wyjazd "na celowniku" do Berlina to polecam tam się udać- muzyczka live i irlandzki klimat)

Jeśli chodzi o polskie piwka to naprawde dla mnie numer jeden w Polsce to TYSKIE. Jest moim bezapelacyjnie gł. sponsorem miło spędzonego czasu. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
A więc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Pozdrawiam
[Linked Image]

#97356 21/02/2002 23:27
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
Piwo najlepiej smakuje po meczu!!!
I wtedy cud malina(ja piję warkę )
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#97357 22/02/2002 01:06
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Przez dwa tygodnie była w "Oszonie" promocja na Broka Premium: 1.89zł zamiast 2.05. Kilka dni temu wpadłem i z niedowierzeniem zobaczyłem cenę 0.99zł za butelkę! Oczywiście oprócz tradycyjnej skrzynki Żywca (bo Krakusa od miesiąca nie mają) dorzuciłem jeszcze trzy Broka.

Niestety dopiero w domu odkryłem, że piwo chyba nie jest najświeższe bo termin ważności to 03.02. O tym oczywiście nie wspomniano w "promocji."

#97358 22/02/2002 03:39
Dołączył: Dec 2001
Posty: 784
S
S Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 784
Conrad.

Do marca jeszcze tydzien. Wiec musisz sie pospieszyc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#97359 22/02/2002 05:00
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Uwierz mi, że termin nie jest problemem. Jeden telefon i piwo zniknie szybciej niż Bin Laden. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mnie osobiście zdenerwowało to, że te piwo nie jest już takie świeże - musiało najwidoczniej leżeć na zapleczu dobre kilka miesięcy i dopiero teraz zostało wystawione "za pięć dziesiąta."

#97360 04/08/2002 03:03
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jeśli ktoś kocha piwo przenne to polecam Baltika [baltika.ru]. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Do kupienia w Terespolu... i oczywiście po drugiej stronie.

#97361 04/08/2002 15:34
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394
Likes: 2
Zdecydowanie nr 1 -Pilsner Urquell,nr 2 Żywiec. Wiem co mówię -nick z chata - beerfan.

#97362 04/08/2002 15:50
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Moim ulubionym piwem jest czy raczej był Krakus (produkowany przez Żywca). Niestety ale te piwo o długiej tradycji w Polsce zostało wycofane z produkcji i już je nie zobaczymy na półkach. Jako wyraz mojego niezadowolenia nie kupuję teraz piwa grupy Żywiec.

Z polskich piw kupuję teraz Okocimia (ale tylko niebieskiego) i Dojlidy. Z czeskich zamiast Pilsnera wybieram Budwara. A tak ogólnie to najbardziej lubię piwa przeniczne i po szybkim zaprzestaniu produkcji przez Belgia Browar zostaje tylko import... no i Spiż.

Strona 3 z 12 1 2 3 4 5 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, Lukasz111, aker, alfa, burbon, rymoholik), 2,426 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,106
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1