Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 5 1 2 3 4 5
#99531 04/08/2003 17:46
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,806
J
Pooh-Bah
Pooh-Bah
J Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,806
Jakich firewalli używacie?

JAkie wrażenia i opinie?

P.S. JA używam od niedawna Outposta darmowego, a zapakowałem po tym jak AVP wykrył mi trojana. Od tego czasu regularnie wykrywa mi kilka połączeń dziennie.

No cóż chciało sie mieć neostradę to teraz trzeba się bronić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#99532 04/08/2003 18:35
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Ja ZoneAlrama , ale nie jestem z niego zabardzo zadowolony , nie potrafie go skonfigurowac tak jakbym chcial, jest zamalo konfigurowalny.

#99533 04/08/2003 23:22
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Quote
Oryginalnie wysłał jotte:
[qb]JA używam od niedawna Outposta darmowego, a zapakowałem po tym jak AVP wykrył mi trojana. Od tego czasu regularnie wykrywa mi kilka połączeń dziennie.[/qb]
Outpost jest lepszy od zonealarma . Zainstalowalem sobie go i co ja przezylem . UWAGA dla wszystkich ktorzy beda go instalowali - odinstalujecie wszystkie inne firewalle to system wam nie ruszy po restarcie .
Mi dopiero z pozycji administratora w trybie awaryjnym udalo sie uruchomic system .

Mam pytanie . Outpost wskazyje mi , że stale mam otwarte mnustwo portow , porty otwieraja mi :
msmgt.exe
lsass,exe
svchost.exe
system
Pierwsze dwa programy sa zablokowane .

Czy to jest normalne.

#99534 04/08/2003 23:27
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Ja mam, na szczęście, służbowego Symantec Firewalla (tego od Nortona, oczywiście służbowy NAV też czuwa).
Jestem tylko Clientem - nie mogę go niestety konfigurować ani nawet wyłączyć (zgodnie z "Internal Company Security Policy").
Zawsze czuwa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
I dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

pozdro
wuzz

P.S. Używam go od około pół roku. Po zrobieniu porządków razem z darmowym Ad-aware (oj, było tego trochę) ze strony www.lavasoft.de [lavasoft.de] komputer już nie startuje 6 - 8 minut i nie działa czsem "sam z siebie".
Firewall przepuszcza jednak dialery i szpiegów, które można Ad-awarem znaleźć i wywalić.

#99535 04/08/2003 23:38
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
mam stalke z kablowki.po wylaczeniu kompa jesli zostawie wlaczony modem to po kilkunastu minutach komp sie sam odpala :eek: wirusow i trojanow juz nie posiadam bo swojego czasu robilem skana i debilny program je usunal (a byly to instalki na moj uzytek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ).

#99536 05/08/2003 15:57
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212
Quote
Oryginalnie wysłał gruda:
[qb]mam stalke z kablowki.po wylaczeniu kompa jesli zostawie wlaczony modem to po kilkunastu minutach komp sie sam odpala :eek: wirusow i trojanow juz nie posiadam bo swojego czasu robilem skana i debilny program je usunal (a byly to instalki na moj uzytek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ).[/qb]
pewnie chello? bo mój kumpel jak porusza kablem od sieciówki to też mu się włącza.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#99537 05/08/2003 16:59
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał Perla:
pewnie chello? bo mój kumpel [/QB]jak porusza kablem od sieciówki to też mu się włącza.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/QB]
Powinien mieć komputer wyżej niż gniazdko, to wtedy będzie wirusom im trudniej pod górkę wchodzić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
A jakby tak zawiązać węzełek na kabelku :rolleyes: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

gruda, czy próbowałeś ad-aware (www.lavasoft.de [lavasoft.de] -> www.lavasoft.de/support/download/ [lavasoft.de] )?
Sam antywirus pomija różne szpiegi i dialery i malware'y.

Po czyszczeniu antywirusem ad-aware znalażł mi jeszcze dużo różnego ścierwa.

pozdro
wuzz

#99538 06/08/2003 20:27
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
witam
Co ja sie nie namęczyłem.
Pomogło ad-ware
Dzięki Wam serdeczne.
Nawet nie wiem co znalazło, bo jeszcze nie bardzo umiem się z nim obchodzic, ale explorer DZIAŁA normalnie.
Eureka.
pozdrawiam
pawel, hpc

#99539 06/08/2003 20:37
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
witam
Jeszcze jedno,
gdybyscie mieli podobne kłopoty to program zdjąłem stąd:
http://www.lomsel.com.pl/html/programy.html
pozdrawiam
pawel

#99540 06/08/2003 21:04
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
ufff dziekowa za ad-ware'a, wreszcie sie pieprzonego hotbara pozbylem.

#99541 06/08/2003 21:17
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Ta nowa wersja (Built 181) działa kilka razy szybciej niż poprzednia :eek:

Ważne: ad-aware ma aktualizacje przez net co kilka-kilkanaście dni. Trzeba tylko sprawdzać.
I jest za free <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

pozdro
wuzz

#99542 12/08/2003 12:55
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,273
T
Pooh-Bah
Pooh-Bah
T Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,273
Witam.

Mam mały problem.Po włączeniu kompa gdzieś po 15min. wyskakuje mi komunikat:"wystąpił problem z aplikacją Generic Host Proces for win32 services.
Zdalne wywoływanie procedur (rpc)zostanie nieoczekiwanie przesrwany i mam minute i sam sie wyłacza.
Dziś rano Norton Antyvirus wykry mi takie coś:
C:windowssystem32msblast.exe
virus name:w32.blaster.worm.

Może ktoś coś miał takiego?
Jak to zlikwidować?

#99543 12/08/2003 13:53
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
ja używam Norton Internet Security, który moim zdaniem jest najlepszym programem chroniącym przed zagrożeniami z neta na rynku ... pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#99544 31/08/2003 01:41
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Powitajmy naszego krajowego roznosiciela Trojanów:

IP: 213.76.125.150
Hostname: pb150.koszalin.cvx.ppp.tpnet.pl

pozdro
wuzz

#99545 31/08/2003 01:53
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Powitajmy naszego krajowego roznosiciela Trojanów:

IP: 213.76.125.150
Hostname: pb150.koszalin.cvx.ppp.tpnet.pl

pozdro
wuzz[/qb]
Ale uparciuch, znowu skanuje ...

#99546 01/09/2003 20:22
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
Może ktoś mi pomoże?

Po wizytach na niektórych stronach www. po włączeniu przeglądarki stale pojawia się jakaś dziwna strona, której nie można usunąć. Najgorsze jednak jest to, że strasznie spowolnił się cały komputer, np. podczas pisania przesuwa się kursor, a za kawałek dopiero pojawiają się litery. Nie wiem co mam robić a powoli trafia mnie szlag. Czy ktoś z Was miał może coś podobnego???

#99547 01/09/2003 20:34
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Miałem to samo (spowolniona praca) - zainstaluj ZoneAlarm i będzie miał pewność czy nikt nie wysyła z/do Twojego kompa jakiś wiadomości. Pozdro

#99548 01/09/2003 22:48
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
A próbowałeś adaware'a?

Ścieżkę podałem już wcześniej w tym temacie.

pozdro
wuzz

#99549 01/09/2003 23:55
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
Quote
Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]A próbowałeś adaware'a?

Ścieżkę podałem już wcześniej w tym temacie.

pozdro
wuzz[/qb]
Po zeskanowaniu dysków program znalazł około 80 pozycji. Mam pytanie, które z nich należy wyrzucić???

#99550 01/09/2003 23:57
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Wszystkie !

To nie żart. W opisie z boku masz co to za typek, np. malware, spyware, ad-ware, dial-up,...

to wszystko to samo ścierwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke:

pozdro
wuzz

Strona 3 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, burbon, Sensei, latajaca_holenderka, forty, betowiec), 583 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,578
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1