|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,806
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,806 |
Jakich firewalli używacie?
JAkie wrażenia i opinie?
P.S. JA używam od niedawna Outposta darmowego, a zapakowałem po tym jak AVP wykrył mi trojana. Od tego czasu regularnie wykrywa mi kilka połączeń dziennie.
No cóż chciało sie mieć neostradę to teraz trzeba się bronić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Ja ZoneAlrama , ale nie jestem z niego zabardzo zadowolony , nie potrafie go skonfigurowac tak jakbym chcial, jest zamalo konfigurowalny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Oryginalnie wysłał jotte: [qb]JA używam od niedawna Outposta darmowego, a zapakowałem po tym jak AVP wykrył mi trojana. Od tego czasu regularnie wykrywa mi kilka połączeń dziennie.[/qb] Outpost jest lepszy od zonealarma . Zainstalowalem sobie go i co ja przezylem . UWAGA dla wszystkich ktorzy beda go instalowali - odinstalujecie wszystkie inne firewalle to system wam nie ruszy po restarcie . Mi dopiero z pozycji administratora w trybie awaryjnym udalo sie uruchomic system . Mam pytanie . Outpost wskazyje mi , że stale mam otwarte mnustwo portow , porty otwieraja mi : msmgt.exe lsass,exe svchost.exe system Pierwsze dwa programy sa zablokowane . Czy to jest normalne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Ja mam, na szczęście, służbowego Symantec Firewalla (tego od Nortona, oczywiście służbowy NAV też czuwa). Jestem tylko Clientem - nie mogę go niestety konfigurować ani nawet wyłączyć (zgodnie z "Internal Company Security Policy"). Zawsze czuwa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> I dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pozdro wuzz P.S. Używam go od około pół roku. Po zrobieniu porządków razem z darmowym Ad-aware (oj, było tego trochę) ze strony www.lavasoft.de [ lavasoft.de] komputer już nie startuje 6 - 8 minut i nie działa czsem "sam z siebie". Firewall przepuszcza jednak dialery i szpiegów, które można Ad-awarem znaleźć i wywalić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455 |
mam stalke z kablowki.po wylaczeniu kompa jesli zostawie wlaczony modem to po kilkunastu minutach komp sie sam odpala :eek: wirusow i trojanow juz nie posiadam bo swojego czasu robilem skana i debilny program je usunal (a byly to instalki na moj uzytek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ).
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2003
Posty: 212 |
Oryginalnie wysłał gruda: [qb]mam stalke z kablowki.po wylaczeniu kompa jesli zostawie wlaczony modem to po kilkunastu minutach komp sie sam odpala :eek: wirusow i trojanow juz nie posiadam bo swojego czasu robilem skana i debilny program je usunal (a byly to instalki na moj uzytek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ).[/qb] pewnie chello? bo mój kumpel jak porusza kablem od sieciówki to też mu się włącza.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Oryginalnie wysłał Perla: pewnie chello? bo mój kumpel [/QB]jak porusza kablem od sieciówki to też mu się włącza.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/QB] Powinien mieć komputer wyżej niż gniazdko, to wtedy będzie wirusom im trudniej pod górkę wchodzić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> A jakby tak zawiązać węzełek na kabelku :rolleyes: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> gruda, czy próbowałeś ad-aware ( www.lavasoft.de [ lavasoft.de] -> www.lavasoft.de/support/download/ [ lavasoft.de] )? Sam antywirus pomija różne szpiegi i dialery i malware'y. Po czyszczeniu antywirusem ad-aware znalażł mi jeszcze dużo różnego ścierwa. pozdro wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Co ja sie nie namęczyłem. Pomogło ad-ware Dzięki Wam serdeczne. Nawet nie wiem co znalazło, bo jeszcze nie bardzo umiem się z nim obchodzic, ale explorer DZIAŁA normalnie. Eureka. pozdrawiam pawel, hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455 |
ufff dziekowa za ad-ware'a, wreszcie sie pieprzonego hotbara pozbylem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
Ta nowa wersja (Built 181) działa kilka razy szybciej niż poprzednia :eek:
Ważne: ad-aware ma aktualizacje przez net co kilka-kilkanaście dni. Trzeba tylko sprawdzać. I jest za free <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
pozdro wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,273
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,273 |
Witam.
Mam mały problem.Po włączeniu kompa gdzieś po 15min. wyskakuje mi komunikat:"wystąpił problem z aplikacją Generic Host Proces for win32 services. Zdalne wywoływanie procedur (rpc)zostanie nieoczekiwanie przesrwany i mam minute i sam sie wyłacza. Dziś rano Norton Antyvirus wykry mi takie coś: C:windowssystem32msblast.exe virus name:w32.blaster.worm.
Może ktoś coś miał takiego? Jak to zlikwidować?
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
ja używam Norton Internet Security, który moim zdaniem jest najlepszym programem chroniącym przed zagrożeniami z neta na rynku ... pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Powitajmy naszego krajowego roznosiciela Trojanów:
IP: 213.76.125.150 Hostname: pb150.koszalin.cvx.ppp.tpnet.pl
pozdro wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Oryginalnie wysłał wuzz: [qb]Powitajmy naszego krajowego roznosiciela Trojanów:
IP: 213.76.125.150 Hostname: pb150.koszalin.cvx.ppp.tpnet.pl
pozdro wuzz[/qb] Ale uparciuch, znowu skanuje ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990 |
Może ktoś mi pomoże?
Po wizytach na niektórych stronach www. po włączeniu przeglądarki stale pojawia się jakaś dziwna strona, której nie można usunąć. Najgorsze jednak jest to, że strasznie spowolnił się cały komputer, np. podczas pisania przesuwa się kursor, a za kawałek dopiero pojawiają się litery. Nie wiem co mam robić a powoli trafia mnie szlag. Czy ktoś z Was miał może coś podobnego???
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772 |
Miałem to samo (spowolniona praca) - zainstaluj ZoneAlarm i będzie miał pewność czy nikt nie wysyła z/do Twojego kompa jakiś wiadomości. Pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
A próbowałeś adaware'a?
Ścieżkę podałem już wcześniej w tym temacie.
pozdro wuzz
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2003
Posty: 990 |
Oryginalnie wysłał wuzz: [qb]A próbowałeś adaware'a?
Ścieżkę podałem już wcześniej w tym temacie.
pozdro wuzz[/qb] Po zeskanowaniu dysków program znalazł około 80 pozycji. Mam pytanie, które z nich należy wyrzucić???
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342 |
Wszystkie !
To nie żart. W opisie z boku masz co to za typek, np. malware, spyware, ad-ware, dial-up,...
to wszystko to samo ścierwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke:
pozdro wuzz
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|