|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Rivex jeśli to nie tajemnico to powiedz co studiujesz i gdzie, że masz takie fajne egzaminy ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711 |
rivex, ja jak miałem 8 czy 9 lat, to kopałem piłkę :-) No ale niech Ci będzie, że interesowałeś się giełdą :-)
Na BSK były przekręty, ale sądzę, że było to niczym w porównaniu do NFI choćby, czy tego, co teraz się dzieje, a nie wiemy
Problemem wielu ludzi było wtedy to, że nie zarejestrowali papierów na rachunku, a potem mieli pretensje. Każdy twierdził, że nie mógł sprzedać I każdy podawal najwyższą cenę 675 PLN bodajże
Ja miałem zarejestrowane papiery i na pierwszą sesję dałem 700 PLN Na drugą powtórzyłem cenę, a na trzeciej była OS ( oferta sprzedaży - rynek nietransakcyjny ) Papiery wywaliłem na najbliższej możliwej sesji, niecałe 600 o ile dobrze pamietam
Potem BSK był w trendzie spadkowym i zjechal z 675 na 80 bodajże Podaję z pamieci, dla zobrazowania
Wtedu hitem był Universal Przedwieczerskiego Najpierw skoczył na jakieś 65 zlotych, a potem byl zjazd i zjad a dziś wiadomo
Wiele jest spółek, co na giełdę wchodzą po kasę Bylo by to zjawisko jak najbardziej pożądane, gdyby pozyskane środki zostaly należycie zagospodarowane Ale najcześciej jest to kasa dla właścicieli klasyczny przykład to Softtronic, jak ktos pamieta Tam kasę zgarneli właściciele Oni chyba nawet byli ścigani Dzis jeden z nich ma knajpe w Warszawce I tak to się kręci
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Rivex jeśli to nie tajemnico to powiedz co studiujesz i gdzie, że masz takie fajne egzaminy ?? AT na SGH ... kurcze nie douczylem sie i bylo kiepsko :/ Moze to dziwne ale w wieku 8-9 lat jakos strasznie gielda bylem zainteresowany. Pierwsza rzecz jaka robilem po przyjsciu do domu to notowania w telegazecie. W czasie gdy bylo moze do 30spolek potrafilem wymienic je wszystkie w kolejnosci i znalem do tego kursy. Moje zainteresowanie pewnie bylo spowodowane przez to, ze moj ojciec i wujek grali na gieldzie. Ja jeszcze pamietam te papierowe zlecenia kupna/sprzedazy - bawilem sie w ich wypelnianie  Potem mi przeszlo juz z ta gielda. Moze przez ta besse  I jak sobie teraz porownam jak wygladal rynek kiedys do tego obecnego to widac ogromny przeskok. Kiedys trzeba bylo biec ze zleceniem do biura maklerskiego, potem sie czekalo czy sie w ogole kupi lub sprzeda bo plynnosc nie zawsze dobra. A teraz moge sobie siedziec domku, przy piwku i o 11:02 kupuje a 11:05 sprzedaje. Nawet jak sie uda to moze zarobie hehe... P.S. No ostatnie 2 dni to wzrosty na calym swiecie. Dzisiaj USA dosyc mocno w gore. Ale za to jutro duzo danych makro i moze byc roznie. Dolar jak na razie slabnie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
no juz anale zmieniaja twarde stanowisko. slyszalem ze hossa moze trwac jeszcze kilka lat - ktos sie tak wypowiadal po ostatnich wzrostach. Jeszcze troche wszyscy beda mowic ze bedzie rosnac dalej to wtedy moze byc korekta  Oni zawsze odwrotnie mowia
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Ale ja na razie nie slyszalem zadnych glosow o bessie. Co najwyzej mocniejsza korekta. Bessa to jest zjawisko na kilka lat i samo nagle sie nie pojawi. Tu musza wszystkie wskazniki makro pojsc w tym samym kierunku. O hossie sie zazwyczaj mowi, ze moze potrwac jeszcze 3-4 lata aler kto to wie. Z samej sytuacji ekonomicznej w kraju, w regionie i na swiecie nic nie wskazuje, ze nastapi bessa ....
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
no to po co jest ten temat i 'uciekliscie' z papierow i FA?
Korekta to wiadomo ze bedzie, bo dla rynku korekty sa zdrowe, bedzie szansa na tanie zakupy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Jak dotychczas to giełdy na świecie wyprzedzają recesje czy ewentualne załamania gospodarcze więc chyba nie ma co liczyć na wskźniki, które pokażą zbliżający się koniec. Większość sław ekonomicznych do tej pory krótko przed bessą roztaczała świetlaną przyszłość dla gospodarki i sama topiła niezłe pieniądze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
http://biznes.interia.pl/news?inf=875862Na otwarciu USA jako tako. Teraz juz Nasdaq zaczal sie sypac. Byc moze troche wypowiedz Greenspana popsula humory na Wall Street. Ostatnio czytalem fajne ciekawostki i np. obecnie mamy dluga passe bez spadku 2% w ciagu sesji w USA. Ponadto na Wall Street jest spory optymizm. Niektorzy zapominaja, ze cos takiego jak mocna korekta instnieje. Ostatnio znalazlem artykul w The Economist w, ktorym autor obecna sytuacje porownuje do ciszy przed burza. Problemem sa takze fundusze hedgingowe, ktore graja na bardzo duzych dzwigniach i dzialaja niemal bez zadnych ograniczen. A przy jakims kryzysie/zalamaniu moze byc wtedy niewesolo. Czytalem tez analize tzw. czarnego poniedzialku. No ja jestem daleki od wrozenia czegos takiego ale trzeba pamietac, ze obecnie nie jestesmy odporni na spadki. http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Monday_(1987)
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Mamy niezly zjazd. Po malym odpoczynku ponownie kierunek poludnie. Jesli USA otworza na czerwono (wg mnie bardzo prawdopodobne) to WIG20 moze skonczyc na co najmniej -4%. Ja juz sie uplynnilem na cash i bede obserwowal. Tak jak sie domyslalem, Chiny polecialy (to wisialo w powietrzu). tak wiec atmosfera nie najlepsza. Do tego poziom 3400pkt przelamany a to nie jest za dobry sygnal ....
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
W/g mnie otwarcie w USA nie tylko prawdopodobnie na czerwono ale na pewno na czerwono.Wypowiedź Greenspen`a zrobi swoje.
U nas wydaje mi się poziom ok 3280 pkt wskaże dalszy kierunek, w tych okolicach przebiega dolne ograniczenie kanału wzrostowego ,jesli zostanie przebite w znaczacy sposób i na odpowiednich obrotach mamy wyznaczony trendzik na nastepne tygodnie(miesiące ?).
A póki co krew sie leje i tak trzymac.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
14:30 dane publikowane. To takze wplynie na otwarcie. Ja stawiam na czerwono, nie twierdze, ze to pewnik bo juz bylem zaskakiwany ale dzis otwarcie na plusie by mnie niezle zaskoczylo ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
No i sie zaczela korekta. Wyszedlem z wiekszosci papierow procz bakaland lentex i Drozapol PDA...
Czekamy na lepsze czasy ;-)
FA nie umarzam bo to inwestycja na lata.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 219
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Feb 2007
Posty: 219 |
ojojoj nigdy nie wiadomo co będzie jutro ale zobaczcie:
http://gielda.onet.pl/0,1494222,wiadomosci.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Nie czytajcie tych pierdol na onecie bo oni zawsze sa spoznieni. Gdy pisza, ze zloty slabnie to juz od godziny mamy odwrocenie trendu. Sa dobre serwisy: parkiet, stooq i zagraniczne finance.google.com
Dzis zaczynamy podobnie do wczoraj, zjazd ok. 2%, europa tak samo. Japonia zalamanie, Chiny +4% ale na nie juz nikt nie patrzy. Tak wiec trzeba obserwowac inne gieldy bo stamtad przyjdzie sygnal jesli bedzie taki. Jest fatalnie na MIdwig, widac, ze sie niezle wyprzedaja. A co do gadania promocja: teraz bym uwazal, bo ostatnio bylo tak, ze po spadku odbicie zarobek a tu widac, ze sie cos innego szykuje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Dolne ograniczenie kanału wzrostowego zostalo przebite już o ok 25 pkt .Nie jest to póki co wiele ale niewatpliwie jest to znak że nadchodza gorsze czasy dla posiadaczy akcji. A odnośnie o wspomnianej gdzies wyżej promocji.Marna to promocja ok 5-7 % ponizej rekordowych notowań.Przyjdzie czas na prawdziwą promocję a wtedy o dziwo jak zwykle nie będzie zbyt wielu chetnych aby z niej korzystac.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
slowo promocja zawsze mnie denerwuje tak samo jak slynne 'wyleszczanie'  na gieldzie chodzi o to zeby zarabiac a nie trzymac jeden papier 3 lata i nie dac sie wyleszczyc jak to niektorzy pisza ( w sumie wiekszosc) na forach dyskusyjnych  dlatego juz nie czytam forum parkietu itd
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 34
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Jul 2006
Posty: 34 |
Pamiętajmy, że jest duża grupa osób, która od jakiegoś czasu chce wejść na giełdę ze swoim kapitałem, ale ostatnio powstrzymywały ich rekordowe poziomy indeksów. Myślę, że teraz nastąpi odpływ panikarzy a tych z kolei zastąpią ludzie z nowym kapitałem węszący możliwość zysku na zakupie akcji na chwilowej bessie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
ja zadnej bessy nie widze... jak moze byc chwilowa bessa? Jak juz to chwilowa korekta i to wlasnie mamy - korekte a nie zadna besse. Bessy nie bedzie w tym roku za dobrze idzie gospodarka, ludzie non stop wplacaja do funduszy gruba kase wiec i odplyw zgranicznych nie wplynie tak bardzo na kurs bo zastopia ich fundusze polskie ktore maja tyle pieniedzy ze nie wiedza juz gdzie inwestowac.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Jaka bessa? Smieszne. Gielda leci 7% w ciagu 2 dni a tu ludzie pisza chwilowa bessa. Zalecam poczytanie podstawowych informacji o gieldzie ... Dzis bylo bardzo chaotycznie. Duze obroty, najwieksze spolki porzadnie spadly. Nie mam pomyslu na najblizsze dni, duzo bedzie zalezec od USA. Ciekawe jak sie zachowaja nasi inwestorzy majacy Arki itp bo teraz we wszystkich mediach gadaja o tej korekcie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 2,871
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 2,871 |
Bessa  Poważnie to narazie ja widzę tylko/aż korektę. Sytuację polepsza struktura inwestorów na naszym rynku. Po ostatnich wpływach do funduszy zmnienił się ogólnie stosunek kapitału zagranicznego (czy to spekulacyjnego czy średnio/długookresowego) do kapitału naszych instytucji finansowych. A to moim zdaniem troszkę zmienia. Niech se ludzie przypomnął że krew na giełdzie też czasami się leje. Tak szczerze to denerwował mnie już ten huraoptymizm ogółu. W każdym razie wolę obserwować jak się rozwinie sytuacja  Pozdrawiam!
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|