Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 31 1 2 3 30 31
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
zapożyczone ze znajomego forum:

Czarne Historie to elektryzujące, okropne, a czasami makabryczne opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo... mogły się wydarzyć. W Polsce są najczęściej znane jako zagadki lateralne.


Rozwiąż zagadki! Zrekonstruuj wydarzenia poszczególnych incydentów, kompletując je kawałek po kawałku poprzez zadawanie pytań, odgadywanie oraz składanie w całość dowodów. To mrożąca krew w żyłach, ale jednocześnie zabawna gra w zgadywanie.



ZASADY
Jedna osoba, prowadzący (czyli ja) pisze na forum historię i pyta: "Dlaczego?". Rozwiązanie zna tylko prowadzący. Odpowiedź ta jest rozwiązaniem zagadki i pozwala mu odpowiadać na pytania zadane przez poszukiwaczy. Pytania te muszą być jednak skonstruowane w taki sposób, aby prowadzący mógł na nie odpowiedzieć "Tak" lub "Nie". Wykazując się cierpliwością i umiejętnościami, poszukiwacze stopniowo poznają rozwiązanie.

1) prowadzący zawsze ma rację. Rozwiązanie, które zna prowadzący jest jedynym prawidłowym rozwiązaniem.
2) ilość zagadek będzie uzależniona od tego jak szybko będziecie zgadywać, ale maksymalnie tydzień na jedną zagadkę
3) na pytania będę odpowiadał jakoś o stałych porach, po pracy
4) jedno pytanie = jeden post
5) pytania proszę pisać pogrubione!
6) ten sam gracz następne pytanie może zadać dopiero po pięciu pytaniach innych graczy
przykład:
- gracz A
- gracz 1
- gracz 2
- gracz 3
- gracz 4
- gracz 5
- gracz A
7) można zadać kolejne pytanie jak już odpowiem na pytania, tzn mimo że ktoś zadał pytanie ostatni to po udzieleniu moich odpowiedzi dla wszystkich uczestników już można zadać kolejne pytanie zamiast czekać na 5 pytań innych uczestników.
8) za podanie pytania, które przybliży do rozwiązania zagadki przyznaję 1 pkt
9) przysłane rozwiązania będę porównywał z oryginałem i przyznawał punkty - odpowiednio 5,4,3 za najbliższe prawidłowej odpowiedzi.
1o) można przysyłać wiele rozwiązań, ale za każde następne przysłane rozwiązanie odejmowany będzie JEDEN punkt (np.: jeśli ktoś przyśle trzy rozwiązania i jedno z nich będzie prawidłowe i powiedzmy pierwsze to dostanie: 5pkt (za prawidłowe i pierwsze rozwiązanie) - 2pkt (za przysłanie trzech rozwiązań) = 3pkt)
11) po wysłaniu rozwiązania piszemy na forum: wysłałem rozwiązanie (podkreślone)
12) jeśli będzie kilka podobnych rozwiązań liczyć się będzie również prędkość nadesłania rozwiązania (kto pierwszy ten lepszy)
13) do zabawy nie trzeba się zapisywać. zadając pytanie przyłączasz się do zabawy. w każdej chwili możesz się przyłączyć.w zabawie tej nie mogą brać udział osoby które znają tę grę i odpowiedzi!


rozwiązania da się znaleźć w necie, więc jeśli będą chętni to proszę o nie korzystanie z niego bo zabawa nie będzie miała sensu. Jeśli będzie zainteresowanie to zagadkę zapodam jutro w godzinach popołudniowych.

Są chętni czy nie było tematu?

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Sprobujemy wink

Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
jeśli jak piszesz rozwiązania da się znaleźć w necie to może zmodyfikuj trochę zagadkę, zmień szczegóły smile wtedy będzie pewność, że nikt nie pomaga sobie gotowcem z neta smile

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
fajne, jestem "za"
piwo

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
no dobra, podejrzewam, że kilka osób jeszcze się znajdzie także jutro zarzucę pierwszą zagadką i na pytania będę odpowiadał 2x dziennie- rano + wieczór żeby nie było niepotrzebnego przeciągania i zobaczymy jak to wyjdzie smile

Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Originally Posted by anfa_
Pytania te muszą być jednak skonstruowane w taki sposób, aby prowadzący mógł na nie odpowiedzieć "Tak" lub "Nie".

Czy zagadki będą trudne ? tongue

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
zaczynamy. na rozgrzewkę coś prostszego wink

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/843/dzikuj.jpg/[/img]


Kobieta wchodzi do pubu i zamawia szklankę wody. Mężczyzna stojący za barem wyjmuje strzelbę i celuje prosto w nią. Kobieta dziękuje mu i wychodzi.

Dlaczego?

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
scena dzieje sie na pustyni?

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Kobieta i barman znali sie wczesniej?

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Barman celuje do kobiety?

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Barman celuje w szklanke wody?

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Masz numer do tej kobiety ?

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Originally Posted by byczydzien
troche was naprowadze

to ja proszę bez naprowadzania bo jaki niby jest w tym sens wg. Ciebie? smirk


Last edited by Goget; 12/09/2011 20:44.
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389
Kobieta dostała szklankę wody?

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
a odpowiesz anfa na pytania? tongue

Mezczyzna podawal wode w szklance przesuwajac ja strzelba po blacie grin

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
jak pisałem będę odpowiadał 2x dziennie. wieczorem i około południa powiedzmy. im więcej pytań i potem odpowiedzi w kupie tym lepiej bo chcę uniknąć sytuacji, że będę dostawał pw rozwiązaniami od osób trzecich wink przynajmniej tak to sobie sam założyłem. Jak będzie dużo pytań to możemy to zmodyfikować. I rozwiązania proszę PW przeczytawszy wcześniej zasady wink

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Originally Posted by Dziabor
scena dzieje sie na pustyni?
Nie

Originally Posted by jadanek
Kobieta i barman znali sie wczesniej?
Nie, nie istotne dla zagadki

Originally Posted by haku
Barman celuje do kobiety?
tak jest, zgodnie z tym co w opisie wink

Originally Posted by Gaske
Barman celuje w szklankę wody
Nie, mierzy do kobiety w ogólnym tego zdania znaczeniu

Originally Posted by Goget
Masz numer do tej kobiety?
mam ale to nie istotne dla zagadki bo była brzydka wink

Originally Posted by dr@nk
kobieta dostała szklankę wody?
tak, ale nie przyznaję punktu bo już to jest w opisie i nie ma naprowadzenia na rozwiązanie zagadki

to byla chyba najprostsza z możliwych. rozwiazania są bardzo pokrętne, więc dlatego jest ciekawie wink
zgadujemy dalej. będę częściej udzielał odpowiedzi smile

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Czy strzelba jest nabita?

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Originally Posted by fechnerinho
Czy strzelba jest nabita?

interpretacja dowolna lecz nie jest to istotne dla zagadki.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Czy barman jest niemową?

Strona 1 z 31 1 2 3 30 31

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, aker, Lukasz111), 997 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,563
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1