Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#1005212 01/03/2007 17:40
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
Witam!
Wydaje mi się, że podobny temat już istniał, ale nie jestem pewien wiec założyłem nowy.
Chodzi mianowicie o zwrot podatku dochodowego. Sprawa wygląda następująco.
Podczas wakacji, przez 2 miesiące pracowałem jako robol. Słyszałem że jest możliwość zwrotu zapłaconego podatku dochodowego, jeśli nie przekroczyło się jakiejś minimalnej kwoty dochodów. Nie posiadam dokładnej informacji na ten temat i chciałbym zasięgnąć rady kogoś, kto ma na ten temat pojęcie. Napiszę teraz podstawowe dane z mojego PIT-a, prosiłbym o pomoc i napisanie czy takowy zwrot podatku mi się należy.

PIT-11

Przychód: 3.457,18
Koszt uzyskania przychodu: 255,18
Dochód: 3.201,54
Zaliczka pobrana przez płatnika: 179

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc wink

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Na szybko: powinieneś zapłacić ok. 36 zł podatku. Jako, że pobrali Ci 179 zł na zaliczkę to przysługuje Ci zwrot 143 zł. Im wcześniej złożysz PIT, tym pewnie szybciej dostaniesz zwrot. Nie pamiętam ile US ma czasu na to, ale chyba 3 miechy

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
exactly - 3 miechy

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Ja dostane 76 zł zwrotu pracowałem przez miesiąć i tyle mi naliczyli lol laugh

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by odgdog
Na szybko: powinieneś zapłacić ok. 36 zł podatku. Jako, że pobrali Ci 179 zł na zaliczkę to przysługuje Ci zwrot 143 zł. Im wcześniej złożysz PIT, tym pewnie szybciej dostaniesz zwrot. Nie pamiętam ile US ma czasu na to, ale chyba 3 miechy


Poprawka. patrzyłem na złą skalę. powinieneś zapłacić: 78 zł podatku. Czyli dostaniesz ok. 101 zł podatku.
polecam do wypełnienia pita program z www.pity.pl [pity.pl]

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
ja dostane 530 zwrotu smile

hbr #1030765 09/03/2007 17:33
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
Originally Posted by hbr
ja dostane 530 zwrotu smile


Jakim sposobem, jeśli można wiedzieć? Ja też myślałem, że wpadnie jakaś ciekawa sumka a tu dupa frown

Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127
ja tam dostane 550 USD ;p

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Ja mam mały problem. Dostałem dość szybko bo w połowie stycznia rozliczenie od pracodawcy i od razu wypełniłem pita i zaniosłem do US. Kilka dni temu dostałem zwrot podatku. Problem w tym, że dzień wcześniej dotarło do mnie rozliczenie podatku za napisanie jednego artykułu do gazety. Zupełnie o nim zapomniałem i nie uwzględniłem tego w poprzednim rozliczeniu. Teraz chyba będę musiał robić korektę w zeznaniu żeby nie mieć kłopotów.
Jeszcze mi zwineli kasę z podatku z odsetkami za niezapłacony mandat smile


Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,988
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,988
dostane 14 zł zwrotu, pracowałem przez ......3 czy 2 dni laugh

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Originally Posted by Goget
Ja mam mały problem. Dostałem dość szybko bo w połowie stycznia rozliczenie od pracodawcy i od razu wypełniłem pita i zaniosłem do US. Kilka dni temu dostałem zwrot podatku. Problem w tym, że dzień wcześniej dotarło do mnie rozliczenie podatku za napisanie jednego artykułu do gazety. Zupełnie o nim zapomniałem i nie uwzględniłem tego w poprzednim rozliczeniu. Teraz chyba będę musiał robić korektę w zeznaniu żeby nie mieć kłopotów.
Jeszcze mi zwineli kasę z podatku z odsetkami za niezapłacony mandat smile


Ja mam to samo, rozliczyłem się już w styczniu i kilka dni temu dostałem jeszcze rozliczenie za premie z ŚZPN wink o której myślałem, ze ni epodlega rozliczeniu, teraz trzeba korakte złożyć, tylko właśnie też nie wiem jak to wygląda jeśli kaska już przeszła!!

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Musicie złożyć jeszcze raz PIT 37 z tym, że zaznaczacie "korektę deklaracji" w polu nr 8. Resztę PIT'a wypełniacie jak normalny PIT (z uwzględnieniem tych nowych "zarobków"). Do tego trzea dołączyć pismo wyjaśniające dlaczego korygujecie (jakaś bajeczka, zapomniałem, zawieruszył mi się PIT, coś wiarygodnego).

Żeby być ostrożnym to najlepiej wpłacić wraz z korektą PIT'a zapłacić podatek. nie wiem jaki jest dokładnie na to termin. Jak kogoś to bardzo interesuje, to postaram się sprawdzić

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Czy w tym roku można jescze rozliczyć się jeszcze z internetu ?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
Można w moim przypadku to były faktury smile .

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Tak samo mam faktury na 79 zł za miesiac wiec duzo wyjdzie zwrotu ode tego ?

Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
mam pytanie ciut w temacie
zamierzam na dniach zezłomować stare auto. Czy da sie odzyskac czesc ze skladki OC? OC na to auto uplywa koncem czerwca.


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (forty, aker, betowiec, Lukasz111, haczyk, Sensei, burbon, rafal08, JelineK, kamel, ANZELMO), 1,782 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,325
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1