|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364 |
Witam! Wydaje mi się, że podobny temat już istniał, ale nie jestem pewien wiec założyłem nowy. Chodzi mianowicie o zwrot podatku dochodowego. Sprawa wygląda następująco. Podczas wakacji, przez 2 miesiące pracowałem jako robol. Słyszałem że jest możliwość zwrotu zapłaconego podatku dochodowego, jeśli nie przekroczyło się jakiejś minimalnej kwoty dochodów. Nie posiadam dokładnej informacji na ten temat i chciałbym zasięgnąć rady kogoś, kto ma na ten temat pojęcie. Napiszę teraz podstawowe dane z mojego PIT-a, prosiłbym o pomoc i napisanie czy takowy zwrot podatku mi się należy. PIT-11 Przychód: 3.457,18 Koszt uzyskania przychodu: 255,18 Dochód: 3.201,54 Zaliczka pobrana przez płatnika: 179 Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Na szybko: powinieneś zapłacić ok. 36 zł podatku. Jako, że pobrali Ci 179 zł na zaliczkę to przysługuje Ci zwrot 143 zł. Im wcześniej złożysz PIT, tym pewnie szybciej dostaniesz zwrot. Nie pamiętam ile US ma czasu na to, ale chyba 3 miechy
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Ja dostane 76 zł zwrotu pracowałem przez miesiąć i tyle mi naliczyli lol 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Na szybko: powinieneś zapłacić ok. 36 zł podatku. Jako, że pobrali Ci 179 zł na zaliczkę to przysługuje Ci zwrot 143 zł. Im wcześniej złożysz PIT, tym pewnie szybciej dostaniesz zwrot. Nie pamiętam ile US ma czasu na to, ale chyba 3 miechy Poprawka. patrzyłem na złą skalę. powinieneś zapłacić: 78 zł podatku. Czyli dostaniesz ok. 101 zł podatku. polecam do wypełnienia pita program z www.pity.pl [ pity.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417 |
ja dostane 530 zwrotu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364 |
ja dostane 530 zwrotu  Jakim sposobem, jeśli można wiedzieć? Ja też myślałem, że wpadnie jakaś ciekawa sumka a tu dupa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 1,127 |
ja tam dostane 550 USD ;p
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Ja mam mały problem. Dostałem dość szybko bo w połowie stycznia rozliczenie od pracodawcy i od razu wypełniłem pita i zaniosłem do US. Kilka dni temu dostałem zwrot podatku. Problem w tym, że dzień wcześniej dotarło do mnie rozliczenie podatku za napisanie jednego artykułu do gazety. Zupełnie o nim zapomniałem i nie uwzględniłem tego w poprzednim rozliczeniu. Teraz chyba będę musiał robić korektę w zeznaniu żeby nie mieć kłopotów. Jeszcze mi zwineli kasę z podatku z odsetkami za niezapłacony mandat 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,988
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,988 |
dostane 14 zł zwrotu, pracowałem przez ......3 czy 2 dni 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403 |
Ja mam mały problem. Dostałem dość szybko bo w połowie stycznia rozliczenie od pracodawcy i od razu wypełniłem pita i zaniosłem do US. Kilka dni temu dostałem zwrot podatku. Problem w tym, że dzień wcześniej dotarło do mnie rozliczenie podatku za napisanie jednego artykułu do gazety. Zupełnie o nim zapomniałem i nie uwzględniłem tego w poprzednim rozliczeniu. Teraz chyba będę musiał robić korektę w zeznaniu żeby nie mieć kłopotów. Jeszcze mi zwineli kasę z podatku z odsetkami za niezapłacony mandat  Ja mam to samo, rozliczyłem się już w styczniu i kilka dni temu dostałem jeszcze rozliczenie za premie z ŚZPN  o której myślałem, ze ni epodlega rozliczeniu, teraz trzeba korakte złożyć, tylko właśnie też nie wiem jak to wygląda jeśli kaska już przeszła!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Musicie złożyć jeszcze raz PIT 37 z tym, że zaznaczacie "korektę deklaracji" w polu nr 8. Resztę PIT'a wypełniacie jak normalny PIT (z uwzględnieniem tych nowych "zarobków"). Do tego trzea dołączyć pismo wyjaśniające dlaczego korygujecie (jakaś bajeczka, zapomniałem, zawieruszył mi się PIT, coś wiarygodnego).
Żeby być ostrożnym to najlepiej wpłacić wraz z korektą PIT'a zapłacić podatek. nie wiem jaki jest dokładnie na to termin. Jak kogoś to bardzo interesuje, to postaram się sprawdzić
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Czy w tym roku można jescze rozliczyć się jeszcze z internetu ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
Można w moim przypadku to były faktury  .
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525 |
Tak samo mam faktury na 79 zł za miesiac wiec duzo wyjdzie zwrotu ode tego ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258 |
mam pytanie ciut w temacie zamierzam na dniach zezłomować stare auto. Czy da sie odzyskac czesc ze skladki OC? OC na to auto uplywa koncem czerwca.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|