|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Jeszcze rok temu towarzysz Balcerowicz apelował w Sejmie żeby nie podnosić pensji  ,ponieważ doprowadzi to do niekontrolowanego wzrostu inflacji.Zapomniał ,że o tym decyduje rynek  no ale jak sie raz chwali spcjalizm drugim razem liberalizm to sie może na starość po...ć w główce 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
LOgan, tak z ciekawosci zapytam co konczyles?? politologia, specjalnosc dziennikarstwo na UMCSie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
LOgan, tak z ciekawosci zapytam co konczyles?? politologia, specjalnosc dziennikarstwo na UMCSie Nie szukales czegos z branzy?? Czy moze z tym wlasnie problem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
W branzy, przynajmniej w Lublinie jest strasznie ciezko. Dwa dzienniki lokalne plus GW. Trzeba bylo w czasie studiow wyrabiac sobie znajomosci itd. Ja wolalem przyjemniej spedzac czas. Z moich znajomych prace w mediach dostaly chyba ze 4 osoby, w tym jeden kolega w lubelskiej GW.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
Coś Logan widze jestes przybity i posepny ostatnio - skoro nie ma pracy w zawodzie to moze warto zaemigrowac i niekoniecznie mowie tu o zagranicy - moze w Warszawie wiecej mediow ma siedzibe (napewno ma), w Kraku tez jest chyba tvn -przynajmniej za moich czasow byla - czy RMF z tym ze Krakowa nie polecam jest dosc skostnialy i nepotyzm rulez - na mojej bylej uczelni AE Krakow na 217 pracownikow od stopnia asystenta w gore conajmniej 80 to klany rodzinne - tym niemniej to juz nie te czasy gdy rzadzacy niemal wprost mowia jak Leszek Miller: gasimy swiatlo i czekamy na otwarcie UE bo sami do niczego dobrego juz nie dojdziemy - nawet na moich terenach macierzystych (Bieszczady) ludzie poczynaja sobie coraz smielej - nikt nie chce pracowac ponizej tych 1100 a standardem staje sie jakies 1400 co przy cenach mieszkan rzedu 50 000 nie jest taka zla perspektywa - nie wiem jak sytuacja przedstawia sie w Lublinie. W Warszawie normalka jest start od 2 tysiecy netto w zachodnich firmach i przynajmniej 2 lata temu od tej sumy zaczynalo o wiele wiecej osob niz 'znikomy odsetek' A moze za granice bys sie chcial wybrac? To odrebny i dluuugi temat  - ja wyjezdzalem podczas najciemniejszego zacmienia gospodarczo-politycznego kraju w historii - wspomnianych rzadach Millera gdzie kazdy kto sie stamtad wyrywał cieszyl jakby Pana Boga za rogi zlapal a nie bylo latwo szczegolnie dla osob nie posiadajacych znajomosci - na szczescie mialem kase i obylo sie bez nich choc troche stresu nie mowiac o nakladach finansowych mnie to kosztowalo - najwazniejsze ze jednak udalo sie czego i Tobie zycze
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Jesli chodzi o wyjazd za granice to mam juz kupione bilety do Edynburga na pazdziernik, ale jeszcze nie jestem zdecydowany czy wyjade. W Lublinie zarobki sa mizerne i ksztaltuja sie od okolo 1000 brutto, mam na mysli biura, sklepy, obsluga klienta itp
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
panowie mam opytanko. Może ktoś będzie wiedział. Mam możliwośc podpisanisa teraz umowy i chetnie zarobiłbym jeszcze parę groszy. Kruczek jest w tym że za ok. 1,5 miesiąca idę na 9 miesięcy do WP, czy jakbym podpisał z tą firmą umowę i bym jej z wiadomych przyczyn nie wypełnił do końca, to czy grożą mi jakieś konsekwencje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
jaka umowa? o pracę? zlecenie? dzieło?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
Ja jade do Niemiec 23 czerwca na truskawki. stawka 5,39 euro za godzine. robi sie 10 godzin dziennie z przerwą 2 godzinną. wracam koło 15 sierpnia. Miejscowosć to Dissen niedaleko Bielefeldu  był ktoś kiedyś na truskawach?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Ja jade do Niemiec 23 czerwca na truskawki. stawka 5,39 euro za godzine. robi sie 10 godzin dziennie z przerwą 2 godzinną. wracam koło 15 sierpnia. Miejscowosć to Dissen niedaleko Bielefeldu  był ktoś kiedyś na truskawach? Tak, ja byłem, na własnej plantacji  Generalnie robota ciężka ale idzie się przyzwyczaić, jak do wszystkiego 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 1,612
a.k.a. "typer 1986"
|
|
a.k.a. "typer 1986"
Dołączył: May 2004
Posty: 1,612 |
mam ciekawa oferte pracy w wakacje jako pomoc w osrodku rekreacyjnym, praca na 8 tygodni, polega na utrzymaniu porzadku , urzadzen znajdujacych sie na terenie osrodka, itp, placa to 2500 na reke, wyzywienie we wlasnym zakresie, do dyzposycji pokoj w domku letniskowym...
robil juz ktos z was w podobnej pracy?
co myslicie o tej ofercie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Jeżeli to w Polsce to czuje tu ogromny wałek. Za sprzątanie 2500zł w Polsce? W życiu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
jaka umowa? o pracę? zlecenie? dzieło? na okresie próbnym umowa o dzieBo bodaj|e i po tym okresie przyjmuja na umow o prace
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
Ja jade do Niemiec 23 czerwca na truskawki. stawka 5,39 euro za godzine. robi sie 10 godzin dziennie z przerwą 2 godzinną. wracam koło 15 sierpnia. Miejscowosć to Dissen niedaleko Bielefeldu  był ktoś kiedyś na truskawach? kumpel jedzie teraz do holandi na tulipany, praca legalna, 7 euro na godzine
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|