|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587 |
Dzisiaj półfinały i pary jednak troszke niespodziewane I tak w pierwszym meczu mistrz Wimbledonu i najlepszy tenisista ostatnich lat Roger Federer spotka sie z młodym gniewnym Francuzem Richardem Gasquetem. Faworytem jest napewno Szwajcar ale ja zagrałem na Richarda z kilku powodów:
1. Federer w tym roku jest w słabszej formie niz w ostanich latach, nie zachwyca juz tak bardzo swoja gra 2. Francuz gra znakomicie i juz kiedys wygrywał z Federerem. poza tym raczej nie zesra sie przed meczem jak wiekszosc przeciwników Szwajcara 3. Kurs na Francuza znakomity i... trza go grac 4. Do cholery jasnej ile mozna wygrywac? W koncu musi kiedys przegrac i czesto tak jest ze faworyci przegrywaja w najmniej spodziewanym momencie
Powodzenia sobie i Wam zycze i siadam juz wygodnie w fotelu
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 7,541
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 7,541 |
Mam wielką prośbę do typerów, którzy oglądali dzisiejsze mecze półfinałowe bo ja dzisiaj pracowałem i nie mogłem ich obejrzeć chciałem się zapytać czy wiele straciłem ? Na jakim poziomie stały te mecze bo z suchych wyników wynika, że nie było za dużo walki. bardzo prosze o odpowiedź.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 969
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2007
Posty: 969 |
Jak wyglada sprawa rozpoczecia meczu? Jest loswanie kto ma zaczac serwisem czy mistrz rozpoczyna ?  bwin wystawil zaklad Który z graczy wygra pierwszego gema w meczu? 1 1.21 Roger 2 3.50 Rafa 3.50 troche kusi jesli by Rafa rozpoczynal 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
expekt 1.16 Fedek 5.66 Nadal- szok zkad oni biora takie kursy!!!???
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
expekt 1.16 Fedek 5.66 Nadal- szok zkad oni biora takie kursy!!!??? oczywiscie sa to kursy na caly mecz! rozumie ze Fedek jest faworytem tego meczu ale czy az takim hhhhhhhhhhmmmmmmmmmm
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2007
Posty: 845
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2007
Posty: 845 |
z mojej strony wyglada to tak: uwazam ze kursy sa odpowiednie,ogromne brawa i uznanie dla nadala ze dotarl na trawcw w wimbledonie do finalu ale nie widze dla niego szans z federerem jutro pozdro:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303 |
R.Federer - R.Nadal 1.17 5.66 Panowie a ja jak juz wczesniej wspominalem nie wiem jak zabrac sie pod analize za to spotkanie. Rok temu tez spisywany na straty Nadal jak mnie pamiec niemyli wygral jednego seta. W tym roku gra Nadala na trawie jest zdecydowanie lepsza. To ze byl bliski odpadniecia z turnieju to tez jest spowodowane tym ze akurat rywal na ktorego trafial popisywal sie wysmienita forma na trawce. Plusem jest to,ze wlasnie mimo tego iz rywal byl w swietnie dysponowanej koondycji Rafa potrafil wygrywac nawet przez trzy dni rozgrywajac tak naprawde wygrany juz mecz ktory powinien zakonczyc sie 3:0 ( Soda). Nadal nie ma nic do stracenia w tym finale to nie jest RG gdzie on byl faworytem a Federer chcial ukasic przeciwnika. Tutaj role sie odmieniaja i to Federer musi wygrac bo inaczej bedzie to "niespodzianka". Rafa jesli bedzie wykonywal swoja robote na dobrym poziomie to mecz moze byc zaciety i konczacę sety decydujace punkty zawodnicy moga zdobywac dopiero w tie-breakach. Chcialbym dodac ze waznym faktem jest to ze Federer nie wygral RG. Gdyby tak sie stalo teraz nie wyobrazalbym sobie zeby Roger mial przegrac Wimbledon, gdyz pozostal by tylko US do pokonania i wkoncu moze Wielki Szlem "trafilby" w jego recę.Tak naprawde, moze i to ostro zabrzmi, ale Federer znow niestety ale w tym roku przegral, "przegral rok" i nic tego nie zamarze. Bo jesli od trzech czterech lat mowi sie ze Roger z tak fantastyczna forma wygra wszystkie cztery turnieje wielkoszlemowe w jednym roku, sam zawodnik tego pragnie, jest zdeterminowany dąży tylko do tego a nie moze tego zreazlizowac mimo takiego talentu jakim obdarzyla go bozia to niestety ale nie wiem czy z roku na rok teraz nie bedzie coraz trudniej by to osiagnac.Na nieszczescie Federera bozia dala tez talent i to jaki Rafie, przez co stal sie on jednym z przeciwnikow Rogera w osiągnieciu głownego celu przez szwajcara.Roger moze to dzis przegrac i wcale nie jest takim faworytem za jakiego uwazaja go bukmacherzy.( jesli Henin mogla to czemu nie Federer :P)Konczac oczekuje dzis meczu zacietego,stojacego na dobrym poziomie a wygranym bedzie lepszy.  moje typy: Nadal winner kurs:5.6 ile razy mecz bedzie przerwany z powodu opadow: 1 raz kurs 2.4 bardziej dla milego ogladania niz wielkiej wygranej
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
nie porownuj Henin na trawie do Ferdka na trawie Szwajcar gra siwetny tenis na trawie, a Henin az tak bardzo trawy nie lubi Nie wyobrazam sobie, aby Ferdek dzis przegral, max set to jedynie na co stac Nadala
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303 |
Henin trawy nie lubi bo tak powiedzial w meczu polfinalowym i tylko dlateog tak uwazasz?? zreszta oki ale to porownanie to tylko chodzilo o faworytow spotkania a nie powiesz mi ze Bartoli faworytka byla. pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626 |
Mysle ze nie dlatego, ze tak powiedziala, tylko dlatego ze jednak historia pokazuje ze nie jest to jej ulubiona nawierzchnia
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,002
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,002 |
Henin trawy nie lubi bo tak powiedzial w meczu polfinalowym i tylko dlateog tak uwazasz?? zreszta oki ale to porownanie to tylko chodzilo o faworytow spotkania a nie powiesz mi ze Bartoli faworytka byla. pozdrawiam Przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedz i zastanów się ile masz w tym temacie do powiedzenia, bo jesli tylko tyle, to moze nie wkurzaj rozsadnych ludzi swoim dyletanctwem i nie pisz więcej. Wracając do tematu ;-) w mojej opini porównywanie Henin do Ferdka jest kompletnym idiotyzmem, nie bede tu wyliczał co ich rózni bo to kazdy wie , napiszę tylko mała uwagę jeśli chodzi o Henin, otóz uważam, że Justysia miewa problemy z psychika i to coraz częstsze. Pierwszy syndrom kóry utkwił mi w pamieci(a niestety nie w portfelu) to mecz w Indian Wells 2006; Justine HENIN - Elena DEMENTIEVA (RUS) 6-2 5-7 5-7 , kazdy interesujacy sie tenisem wie jak ten mecz przebiegał i co Justysia tam zrobiła, drugi przykład to ubiegłoroczny turniej mistrzyń w Hiszpani i drugi mecz z Amelie.W świetele wyczunów Henin , które utkwiły boleśnie w mojej pamięci wynik meczu z Bartoli zupełnie mnie nie zaskoczył i coby jej nie umniejszać sukcesu dodam tylko ze dla mnie to zadna niespodzianka, a z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa zdarza sie Henin przynajmniej raz na kwartał  Tyle w temacie porównań do Ferdka kóry raz mi zrobił jajko i wygrał z Nadalem w Hamburgu na cegle  Sorky , że tu takie rozawazania nie na temat, ale nie chce mi sie już czytać w tym temacie porównań Henin i Ferdka .
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,042
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,042 |
WIEC tak kurs na Rafe spadł np. prof widac iz buki przesadzily. TO moze byc najlepszy mecz na trawiastych kortach od paru ladnych lat. Ale i tak wiadomo jedno RAFAEL NADAL powinien wygrać i mysle ze tak sie stanie kazda passa sie kiedys konczy Fedex nie jest robotem ,a chyba kazdy przyzna iz mlodemu grajkowi z Hiszpani umiejetności nie brak .
I wszystko jasne mój typ NADAL
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586 |
ja mam nieco odmienne zdanie - wystarczy spojrzeć na mecze z Michasiem i kontuzjowanym Novakiem (przy pełnej dyspozycji Serba pewnie on grałby dziś w miejsce - Steryda - Rafy Nadala vel Wpijające Się Stringi) - nie od dziś jest to jeden z najbardziej nielubianych przezemnie graczy. I choć Ferdek nie gra kosmosu jak w ubiegłych latach to widać że w decydujących momentach potrafi wspiąć się na takową wyżynę. Miałem grać 3-0 dla Ferdka - ale znalazłem inny bardziej ryzykowny typ - który zagrałem za lajtową stawkę celem poprawienia oglądalności widowiska i choć wiem że Roger na korcie nie bawi się w terminatora - to dla Rafy luzowac nie będzie: UB poniżej 31,5 gemów w meczu /3.60/
licze na wynik 7-5 /ew7-6/ 6-3 6-2
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303 |
R.Federer - R.Nadal 1.17 5.66 Panowie a ja jak juz wczesniej wspominalem nie wiem jak zabrac sie pod analize za to spotkanie. Rok temu tez spisywany na straty Nadal jak mnie pamiec niemyli wygral jednego seta. W tym roku gra Nadala na trawie jest zdecydowanie lepsza. To ze byl bliski odpadniecia z turnieju to tez jest spowodowane tym ze akurat rywal na ktorego trafial popisywal sie wysmienita forma na trawce. Plusem jest to,ze wlasnie mimo tego iz rywal byl w swietnie dysponowanej koondycji Rafa potrafil wygrywac nawet przez trzy dni rozgrywajac tak naprawde wygrany juz mecz ktory powinien zakonczyc sie 3:0 ( Soda). Nadal nie ma nic do stracenia w tym finale to nie jest RG gdzie on byl faworytem a Federer chcial ukasic przeciwnika. Tutaj role sie odmieniaja i to Federer musi wygrac bo inaczej bedzie to "niespodzianka". Rafa jesli bedzie wykonywal swoja robote na dobrym poziomie to mecz moze byc zaciety i konczacę sety decydujace punkty zawodnicy moga zdobywac dopiero w tie-breakach. Chcialbym dodac ze waznym faktem jest to ze Federer nie wygral RG. Gdyby tak sie stalo teraz nie wyobrazalbym sobie zeby Roger mial przegrac Wimbledon, gdyz pozostal by tylko US do pokonania i wkoncu moze Wielki Szlem "trafilby" w jego recę.Tak naprawde, moze i to ostro zabrzmi, ale Federer znow niestety ale w tym roku przegral, "przegral rok" i nic tego nie zamarze. Bo jesli od trzech czterech lat mowi sie ze Roger z tak fantastyczna forma wygra wszystkie cztery turnieje wielkoszlemowe w jednym roku, sam zawodnik tego pragnie, jest zdeterminowany dąży tylko do tego a nie moze tego zreazlizowac mimo takiego talentu jakim obdarzyla go bozia to niestety ale nie wiem czy z roku na rok teraz nie bedzie coraz trudniej by to osiagnac.Na nieszczescie Federera bozia dala tez talent i to jaki Rafie, przez co stal sie on jednym z przeciwnikow Rogera w osiągnieciu głownego celu przez szwajcara.Roger moze to dzis przegrac i wcale nie jest takim faworytem za jakiego uwazaja go bukmacherzy.( jesli Henin mogla to czemu nie Federer :P)Konczac oczekuje dzis meczu zacietego,stojacego na dobrym poziomie a wygranym bedzie lepszy.  moje typy: Nadal winner kurs:5.6 ile razy mecz bedzie przerwany z powodu opadow: 1 raz kurs 2.4 bardziej dla milego ogladania niz wielkiej wygranej chagall specialnie dla ciebie bo idxze ze ty czytac nie umiesz. ja mam tyle do powiedzenia w roli uscislenia
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303 |
, które utkwiły boleśnie w mojej pamięci wynik meczu z Bartoli zupełnie mnie nie zaskoczył i coby jej nie umniejszać sukcesu dodam tylko ze dla mnie to zadna niespodzianka, a z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa zdarza sie Henin przynajmniej raz na kwartał ] szkoda ze piszesz topo meczu a nie przed haha. ja nie porownuje henin do federera tylko fakt ze ktos murowany do zwyciestwa nie musi tego wygrac nawet jeslijest to zawodnik z czolowki
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,199
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,199 |
WIEC tak kurs na Rafe spadł np. prof widac iz buki przesadzily. TO moze byc najlepszy mecz na trawiastych kortach od paru ladnych lat. Ale i tak wiadomo jedno RAFAEL NADAL powinien wygrać i mysle ze tak sie stanie kazda passa sie kiedys konczy Fedex nie jest robotem ,a chyba kazdy przyzna iz mlodemu grajkowi z Hiszpani umiejetności nie brak .
I wszystko jasne mój typ NADAL zasatnaów sie 2 razy nad typ co piszesz.w tej chwili nikt na ziemi nie jest w stanie pokonac federera na koratach trawiastych.nadal jeszcze nie teraz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 303 |
Rogerowi gratulujemy wygranej, Nadalowi wysmienitej walki do gry.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375 |
myślę , że ferdek był do pokonania dzisiaj .
jego gra przez większość spotkania była mało zrozumiała . wiele błędów taktycznych , odbijał piłki blisko za siatkę i jednocześnie dawał możliwość kontry nadalowi , odgrywał łatwe piłki prosto na rakietę przeciwnika , sprawiał wrażenie jakby mu wcale nie zależało na wygranej . jego gra opierała się na falach jak zaczął grać to był koncert a jak się zaciął to błąd poganiał błędy . przestoje i braki w koncentracji były bardzo widoczne ale na szczęście skończył turniej happy endem .
osobiście cieszę się , że wygrał roger bo jemu kibicowałem od samego początku wimbledonu .
nadal dla mnie nie wszedłby do finału gdyby djokovic nie doznał kontuzji .
dla mnie novak był lepszym i złoiłby by dupe hiszpanowi ale życie jest brutalne i niestety nadal miał farta i dostał prezent od losu , ale fart jest też w pewnym zakresie i na szczęście nie dał się powtórzyć w finale .
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|