Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#1529085 28/08/2007 03:46
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Y
old hand
old hand
Y Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Witam, zamierzam założyć własną działalność gospodarczą bo moja przyszła praca tego wymaga, nie znam się na rozliczaniu składek, pilnowaniu tego wszytskiego itp. itd., a dla księgowej nie chce płacić. Chcę jak najnormalniej w życiu zaoszczędzić i sam w miarę możliwości to wszystko robić. Zatem do Was pytane. Czy istnieje jakiś program darmowy bądź nawet może być płatny co ułatwia prowadzenie działalności?

Dziękuje za wszelką pomoc.

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Powiem szczerze, że najlepszy program to jednak "outsourcingowe biuro rachunkowe". Oni muszą się martwić, oni za to odpowiadają, oni muszą śledzić zmiany przepisów. Jak to mała firma, to myślę, że w 100 zł opłata powinna się zamknąć (a masz święty spokój). Ale to zależy od miasta i biura wink

Jednak jeżeli już chcesz koniecznie za free, to co jakiś czas do Rzeczpospolitej dają jakiś darmowy. Poszukaj na ich stronie. może akurat będzie. Nic innego mi nie przychodzi teraz do głowy. Ale jak przyjdzie, to napiszę.

Pzdr

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Y
old hand
old hand
Y Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Dzięki za odpowiedź...

Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
takie programy to kosztuja po kilka tysiakow zazwyczaj

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
mylisz się smile można kupić zdecydowanie taniej niż kilka tysiaków. No chyba, że Youri prowadzi pełną księgowość (w co wątpię). Ale to i tak można kupić taniej niż kilka tysiaków
www.lefthand.com.pl [lefthand.com.pl]
www.symfonia.pl [symfonia.pl]
www.ksiegapodatkowa.pl [ksiegapodatkowa.pl]
www.ifirma.pl [ifirma.pl]


PS. Youri, czy ty nie działałeś tutaj pod innym nickiem?

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Y
old hand
old hand
Y Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
odgdog, dziękuje za linki. Popatrzę co tam naskrobałeś. Co do innego nicka. Kiedy dawno temu, jak forum te powstało miałem chyba jakąś ksywke ale nie pamiętam już jaką, nawet nie pamiętam czy to tu się rejestrowałem na nią. Ogólnie jestem tu od zawsze, ale akurat teraz miałem zapotrzebowanie założyć nowy temat.

Pozdrawiam

Dołączył: May 2002
Posty: 924
G
a.k.a. "Wentyl"
a.k.a. "Wentyl"
G Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 924
Motława [motlawa.no-ip.org]
Witam. Możesz zapoznać się również z tą ofertą.
Chłopaki z Gdańska tworzą oprogramowanie dla małych i średnich firm.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
@Yuri
Jak Ci mało, to mogę podać linki do innych firm robiących oprogramowanie. kiedyś rozeznawałem temat (ale dla trochę innego profilu firmy). Niestety cen nie znam

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Y
old hand
old hand
Y Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Dzięki za wpisy. Raczej nie będę kupował programów i sam tym się zajmował, ponieważ nie nie będę miał na to raczej czasu. Znaczy czasu jak czasu, żeby powpisywać te różne wszystkie rzeczy to bym znalazł. Ale śledzenie prawa itp itd. a często ono w tym temacie się zmienia, więc raczej popatrzę oferty outsourcingowych biur rachunkowych. Zastanawiam się jak one się cenią. Ale to wszystko wyjdzie w praniu smile

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz

Dołączył: Feb 2006
Posty: 3,349
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 3,349
Moim zdaniem nie ma co się za to brać samemu.. Tylko znawcy tematu wiedzą o wszystkich kruczkach, dziurach itd. i mogą naprawdę sporo grosza zaoszczędzić..

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Y
old hand
old hand
Y Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
Jeszcze jedno moje pytanko: Jeżeli np. działalność gospodarczą trzeba założyć bo firma tego wymaga (chodzi mi o stanowisko Przedstawiciela Handlowego) to w druczkach w Urzędzie Skarbowym zanotowane zostało, że siedziba firmy to dom (mieszkanie, lokal) zatem jestem, także podatny na Inspekcje Pracy? Czy mogą przyjść i sprawdzić czy mam oryginalne oprogramowanie na komputerze itp itd.?


Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Jesli komputer wciągnąłeś w firme czyli jest środkiem trwałym to tak jesli zas komputer jest do uzytku domowego to nic do niego nie mają.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
na inspekcję pracy jesteś podatny jak kogoś zatrudniasz...jak sam to nie


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
15 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, rymoholik, forty, aker, rafal08, burbon, Sensei, latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, $-man, betowiec, kamel, bukma, 11kera11), 2,780 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,646
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1