|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030 |
Witam, zamierzam założyć własną działalność gospodarczą bo moja przyszła praca tego wymaga, nie znam się na rozliczaniu składek, pilnowaniu tego wszytskiego itp. itd., a dla księgowej nie chce płacić. Chcę jak najnormalniej w życiu zaoszczędzić i sam w miarę możliwości to wszystko robić. Zatem do Was pytane. Czy istnieje jakiś program darmowy bądź nawet może być płatny co ułatwia prowadzenie działalności?
Dziękuje za wszelką pomoc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Powiem szczerze, że najlepszy program to jednak "outsourcingowe biuro rachunkowe". Oni muszą się martwić, oni za to odpowiadają, oni muszą śledzić zmiany przepisów. Jak to mała firma, to myślę, że w 100 zł opłata powinna się zamknąć (a masz święty spokój). Ale to zależy od miasta i biura  Jednak jeżeli już chcesz koniecznie za free, to co jakiś czas do Rzeczpospolitej dają jakiś darmowy. Poszukaj na ich stronie. może akurat będzie. Nic innego mi nie przychodzi teraz do głowy. Ale jak przyjdzie, to napiszę. Pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
takie programy to kosztuja po kilka tysiakow zazwyczaj
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030 |
odgdog, dziękuje za linki. Popatrzę co tam naskrobałeś. Co do innego nicka. Kiedy dawno temu, jak forum te powstało miałem chyba jakąś ksywke ale nie pamiętam już jaką, nawet nie pamiętam czy to tu się rejestrowałem na nią. Ogólnie jestem tu od zawsze, ale akurat teraz miałem zapotrzebowanie założyć nowy temat.
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 924
a.k.a. "Wentyl"
|
|
a.k.a. "Wentyl"
Dołączył: May 2002
Posty: 924 |
Motława [ motlawa.no-ip.org] Witam. Możesz zapoznać się również z tą ofertą. Chłopaki z Gdańska tworzą oprogramowanie dla małych i średnich firm.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
@Yuri Jak Ci mało, to mogę podać linki do innych firm robiących oprogramowanie. kiedyś rozeznawałem temat (ale dla trochę innego profilu firmy). Niestety cen nie znam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030 |
Dzięki za wpisy. Raczej nie będę kupował programów i sam tym się zajmował, ponieważ nie nie będę miał na to raczej czasu. Znaczy czasu jak czasu, żeby powpisywać te różne wszystkie rzeczy to bym znalazł. Ale śledzenie prawa itp itd. a często ono w tym temacie się zmienia, więc raczej popatrzę oferty outsourcingowych biur rachunkowych. Zastanawiam się jak one się cenią. Ale to wszystko wyjdzie w praniu Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 3,349
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 3,349 |
Moim zdaniem nie ma co się za to brać samemu.. Tylko znawcy tematu wiedzą o wszystkich kruczkach, dziurach itd. i mogą naprawdę sporo grosza zaoszczędzić..
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,030 |
Jeszcze jedno moje pytanko: Jeżeli np. działalność gospodarczą trzeba założyć bo firma tego wymaga (chodzi mi o stanowisko Przedstawiciela Handlowego) to w druczkach w Urzędzie Skarbowym zanotowane zostało, że siedziba firmy to dom (mieszkanie, lokal) zatem jestem, także podatny na Inspekcje Pracy? Czy mogą przyjść i sprawdzić czy mam oryginalne oprogramowanie na komputerze itp itd.?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Jesli komputer wciągnąłeś w firme czyli jest środkiem trwałym to tak jesli zas komputer jest do uzytku domowego to nic do niego nie mają.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
na inspekcję pracy jesteś podatny jak kogoś zatrudniasz...jak sam to nie
|
|
|
Link skopiowany do schowka