Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 13 1 2 6 7 8 9 10 12 13
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Originally Posted by violent
Originally Posted by petre11
a mozesz sie zalogowac??
tak moge sie zalogować a jeśli to fałszywe to kto to rozsyła i po co?
A co na to Moneybookers,no adresy mailowe ktoś ma!!!!!!

adresy na 100% nie udostepnilo mb...maja te adresy mailowe pewnie od jakiegos buka, z jakiegos forum, kasyna lub pokera, przeciez 70% ludzi rejestruje sie podajac swoje dane gdzie popadnie jak tylko zobaczy "5$ no deposit"

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
V
enthusiast
enthusiast
V Offline
Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
A z tego forum dostał ktoś jeszcze takiego maila?

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Też dostałem. Dziwne, że brat i znajomy nic...

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Nigdy nie należy na cokolwiek klikać w takich mailach tylko od razu je kasować.

Wchodzić na ich stronę tylko poprzez samemu wpisany lub zapisany w ulubionych link do www.moneybookers.com [moneybookers.com]

Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
A skad wiesz od razu Conrad, ze to "taki mail"? Jak kiedys zablokowali mi konto to dostalem bardzo podobny. Teraz wiedzialem, ze zadnych wymian z innymi nie robilem i mi ta blokada nie pasowala ale jakbym robil to pewnie bym sie przestraszyl i kliknal na ten link.

Teraz dostaje po dwa takie maile dziennie.

WojtekK

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by nowy WK
A skad wiesz od razu Conrad, ze to "taki mail"?
Czerwone światło powinno się włączyć u każdego, w momencie próby wymuszenia kliknięcia na jakiś link. To bardzo charakterystyczny sygnał, że mamy do czynienia z oszustwem. Warto to sobie zakodować, choć nawet mając tę wiedzę można dać się nabrać. Mamy tu bowiem też trochę socjotechniki a konkretnie grania na emocjach. Pierwszą naturalną reakcją na maila jest wzburzenie. Pod jego wpływem nasz wewnętrzny "system alarmowy" może przestać działać.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Prawdziwy mail tez mial link do klikniecia (co prawda w troche innym celu ale kto w stresie tak dokladnie sie zastanawia?)
Wtedy myl wyslany z adresu:
www.moneybookers.com [moneybookers.com] <[email protected]>

"Szanownay Panie .....,

Po dokonanym sprawdzeniu Pańskiego konta Moneybookers pzrez naszego wydziału bezpiezceństwa i płatności możemy Pana poinformować iż konto zostaje zablokowane. Niestety otrzymaliśmy kilka niepokojących faktów dotyczących transakcji na Panksim koncie Moneybookers.

Dla więcej informacji prosimy się zapoznać z p. 11 naszego Regulaminu

http://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=terms
Poinformujemy Pana o odblokownaiu konta natychmiast.
Przepraszamy za niedogodności lecz liczymy na Pańską współpracę i zrozuminie naszej odpowiedzialności zwiazanej z polityką bezpieczeńtswa kont internetowych. Dziękujemy za wpółpracę.

Z poważaniem,

Michalina
Z Zespołu Moneybookers"

Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 631
ja nic nie dostalem.
mnie raczej dziwi jedna rzecz...
przeciez te emaile sa rozsylane z prawdziwego adresu email prawda ?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by rozmus
przeciez te emaile sa rozsylane z prawdziwego adresu email prawda ?
Odbieranie poczty a jej wysyłanie to zupełnie inna kwestia. Do wysyłania nie potrzeba hasła jeśli serwer STMP jest niezabezpieczony. Dziwi tylko, że dzieje się to w takiej firmie jak moneybookers.

Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
V
enthusiast
enthusiast
V Offline
Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
Originally Posted by z o R r o
Originally Posted by nowy WK
A skad wiesz od razu Conrad, ze to "taki mail"?
Czerwone światło powinno się włączyć u każdego, w momencie próby wymuszenia kliknięcia na jakiś link. To bardzo charakterystyczny sygnał, że mamy do czynienia z oszustwem. Warto to sobie zakodować, choć nawet mając tę wiedzę można dać się nabrać. Mamy tu bowiem też trochę socjotechniki a konkretnie grania na emocjach. Pierwszą naturalną reakcją na maila jest wzburzenie. Pod jego wpływem nasz wewnętrzny "system alarmowy" może przestać działać.
no niestety u mnie przestał działać i mam nadzieje że moje dane z MB nie odpłyneły ale wydaje mi się że po czyszczeniu kompa syfa nie
zauważyłem no i to jaki cel mają te trefne maile tylko by wku...ć?

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Link przekierowuje do innej strony i już można się domyślać, że to jakieś oszustwo :

[Linked Image]

Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
V
enthusiast
enthusiast
V Offline
Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
Ale u mnie nie było przekierowania no chyba musiałbym wtedy podać dane konta a czegoś takiego nie było a może ochrona sytemu bo wyskoczyło mi tylko konto zawieszone!

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
Originally Posted by rozmus
ja nic nie dostalem.
mnie raczej dziwi jedna rzecz...
przeciez te emaile sa rozsylane z prawdziwego adresu email prawda ?
Takie maile mozna wysyłać banalnie prosto, równie dobrze mogła to być wiadomość od [email protected], lub [email protected]

Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
V
enthusiast
enthusiast
V Offline
Dołączył: Sep 2007
Posty: 265
A pytał ktoś w Moneybookers no bo chyba taka sprawa powinna ich troche interesować a takie pytanie troche z innej beczki to jak
rozumiem przy "rzeczywistym" zablokowaniu konta to co wyskakuje po
logowaniu?

Dołączył: Jan 2003
Posty: 250
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 250
To że w polu od znajduje się jakiś adres o niczym nie świadczy.
Można wysłać maila z dowolnym adresem. skąd został wysłany widać dopiero po zaglądnięciu w szczegóły.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by kerot
To że w polu od znajduje się jakiś adres o niczym nie świadczy.
Można wysłać maila z dowolnym adresem. skąd został wysłany widać dopiero po zaglądnięciu w szczegóły.
O ile nie jest włączona na serwerze autoryzacja SMTP. A to już od jakiegoś czasu jest standardem. Standardem na serwerach pocztowych dla Kowalskiego (onet, wp, interia). Tym bardziej mieć to powinna firma. A już na pewno taka.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by kerot
To że w polu od znajduje się jakiś adres o niczym nie świadczy.
Można wysłać maila z dowolnym adresem. skąd został wysłany widać dopiero po zaglądnięciu w szczegóły.
O ile nie jest włączona na serwerze autoryzacja SMTP. A to już od jakiegoś czasu jest standardem. Standardem na serwerach pocztowych dla Kowalskiego (onet, wp, interia). Tym bardziej mieć to powinna firma. A już na pewno taka.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Teraz jest rozsyłany nowy e-mail. Jeszcze sprytniejszy. Ale po przeczytaniu całości generalnie zabawny.

Dołączył: Jan 2007
Posty: 44
G
newbie
newbie
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 44
Witam.
Wpłaciłem kase na moneybookers kartą kredytową.
Chciałem przelać do buka - nie da się.
Chcę przelać na kartę kerytową - nie da się.
Chcę wypłacić na konto w lukasie - nie da się - weryfikowałem je przelewając 50 zł, ale kod zawarty w tytule przelewu nie jest kodem weryfikacyjnym.

Na maile nie odpisują.
Telefonu nie odbierają.


POMOCY!!!!

Dołączył: Jan 2003
Posty: 250
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 250
Originally Posted by z o R r o
Originally Posted by kerot
To że w polu od znajduje się jakiś adres o niczym nie świadczy.
Można wysłać maila z dowolnym adresem. skąd został wysłany widać dopiero po zaglądnięciu w szczegóły.
O ile nie jest włączona na serwerze autoryzacja SMTP. A to już od jakiegoś czasu jest standardem. Standardem na serwerach pocztowych dla Kowalskiego (onet, wp, interia). Tym bardziej mieć to powinna firma. A już na pewno taka.


Nic nie musi być włączone czy wyłączone. Mail nie musi przejść przez serwer aby w polu "od" była jego nazwa.

Strona 8 z 13 1 2 6 7 8 9 10 12 13

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, 11kera11, aker), 2,325 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,196
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1