Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 3 1 2 3
#170744 26/03/2004 19:50
Dołączył: Dec 2003
Posty: 67
P
journeyman
journeyman
P Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 67
Czy ktoś może odebrać koronę Doktorkowi? Szczerze w to wątpię. Maszyna na której będzie jeździć w nadchodzącym sezonie to Yamaha YZF - M1. Na początek kilka danych technicznych:

Silnik - Chłodzony cieczą czterocylindrowy z 20 zaworami czterosuwowy DOHC
Pojemność - 990cc
Moc maksymalna - powyżej 210KM
Prędkość maksymalna - ponad 320km/h
Skrzynia biegów - 6-cio biegowa
Rama - aluminiowa Twin-spar
Koła - przód: 17"; tył: 16,5"
Opony - Michelin
Hamulce - przód: Brembo - dwa 320mm dyski karbonowe; tył: pojedyńczy 220mm stalowy dysk Brembo
Waga - 145kg
Pojemnośc baku - 24l

Pierwsze wrażenia Valentino Rossiego z wiosennych testów na tej nowej dla niego konstrukcji są dość pozytywne. Najważniejsze jest tu przede wszystkim poszukiwanie optymalnych nastaw elementów zawieszenia oraz poznanie specyfiki zachowania się motocykla na torze w trakcie zużywania się opon i paliwa w zbiorniku. O ile Rossi ocenia Yamahę jako stabilną maszynę o dobrej charakterystyce zachowania w w/w warunkach to domaga się od mechaników zwiększenia mocy silnika (RC211V ma conajmniej 220-230KM). W tej sytuacji uzyskiwanie dobrych czasów wiąże się z koniecznością podejmowania większego ryzyka. W moim przekonaniu, o ile to co jest teraz może wystarczyć na prosty schematyczny wyścig, to już powtórzenie np. tego co miało miejsce na Philip Island w październiku staje się po prostu technicznie niewykonalne. Nawet Doctor jest ostrożny w prognozowaniu swoich szans na kolejny, szósty już tytuł mistrzowski (czwarty w najwyższej kategorii). Mimo wszystko myślę, że ten sezon będzie ostatnim w karierze na dwóch kółkach Rossiego. Być może się mylę, ale wszystko na to wskazuje moim skromnym zdaniem, że zamierza on odejść do sportów samochodowych. Były już wycieczki w WRC Wielkiej Brytanii (wyleciał z trasy na pierwszym OS-ie), były już przejażdżki bolidem F1 – czy można sobie wyobrazić lepsze zakończenie kariery niż zwycięstwo na maszynie firmy, z którą rywalizował przez kilka ładnych lat jeżdżąc na Hondzie? Będzie to trudne – najtrudniejszym rywalem zapewne będzie Nicky Hayden, który powoli wyrasta na nową gwiazdę Repsola, a Mick Doohan zapewne również chciałby swojemu byłemu wychowankowi utrzeć nosa i pokazać, że był głównym współautorem sukcesów Rossiego.
Reasumując – jeśli ktoś lubi zakłady długoterminowe (w tym przypadku terminem rozstrzygnięcia jest 31/10/2004) to kurs 2,50 oferowany przez GB na zwycięstwo Rossiego w klasyfikacji końcowej jest z pewnością wart rozważenia.

PS. Może stworzymy tu coś na kształt giełdy informacji nt. wyjazdu na zawody w Brnie (22/08/2004)? Mam tu na myśli przede wszystkim wybór trybuny, z której widać byłoby najciekawsze fragmenty toru (ja skłaniałbym się ku T4 - 98EUR w przedsprzedaży, ewentualnie T3 na wyjściu na prostą startową), zakwaterowanie i inne ważne kwestie wymagające rozpoznania przed wyjazdem. Dla zainteresowanych podaję przy okazji adres oficjalnej strony internetowej Automotodrom Brno [automotodrombrno.cz]

Pozdrawiam
Piotr

Bonus: Unibet
#170745 28/03/2004 20:18
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
Kiedy pierwszy wyścig ?

#170746 05/04/2004 19:23
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
journeyman
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
Witam wszystkich fanów MOTO GP,ten sezon zapowiada się niezwykle interesująco,moim zdaniem najciekawiej od paru ładnych lat,bez wyrażnej dominacji jednego zawodnika???
W zeszłym sezonie jedynym zaskoczeniem była dobra postawawa Sete Gibernau,w tym roku w walce o tytuł powinien też się liczyć Alex Barros-po przejściu do Repsol Honda(podejrzewam że będzie to jego najlepszy sezon w historii) oraz wielu innych-nie będzie już takiej nudy,a nawet kwalifikacje powinny być ciekawsze a to za sprawą zmniejszenia starting grid do trzech pól!

...i tu taka mała ciekawostka,właśnie Barros jeżdził rok temu w zespole Yamaha Gauloises i był to bardzo słaby sezon jak na niego,zobaczymy co tu zdziała Rossi-który przeszedł tu ze swoimi ludżmi z teamu Repsol Honda
dlatego daje Rossiemu 90% szans na obronę tytułu!

oto terminarz zawodów na 2004 rok:

18/04/2004 SOUTH AFRICA WELKOM
02/05/2004 SPAIN JEREZ
16/05/2004 FRANCE LE MANS
06/06/2004 ITALY MUGELLO
13/06/2004 CATALUNYA BARCELONE
26/06/2004 NETHERLANDS ASSEN
11/07/2004 GREAT-BRITAIN DONINGTON
25/07/2004 GERMANY SACHSENRING
04/07/2004 BRAZIL RIO DE JANEIRO
22/08/2004 CZEC REPUBLIC BRNO
05/09/2004 PORTUGAL ESTORIL
19/09/2004 JAPAN MOTEGI
02/10/2004 QATAR QATAR
10/10/2004 MALAYSIA SEPANG
17/10/2004 AUSTRALIA PHILLIP ISLAND
31/10/2004 VALENCIA VALENCIA


oraz alfabetyczna lista zawodników:

17 Norick ABE JPN Fortuna Gauloises Tech 3
9 Nobuatsu AOKI JPN Proton Team KR
4 Alex BARROS BRA Repsol Honda
12 Troy BAYLISS AUS Ducati Marlboro Team
3 Max BIAGGI ITA Camel Honda
35 Chris BURNS GBR WCM
67 Shane BYRNE GBR Aprilia Racing
65 Loris CAPIROSSI ITA Ducati Marlboro Team
7 Carlos CHECA SPA Gauloises Fortuna Yamaha Team
45 Colin EDWARDS USA Telefonica Moviestar Honda
15 Sete GIBERNAU SPA Telefonica Movistar Honda
69 Nicky HAYDEN USA Repsol Honda
50 Neil HODGSON GBR D'Antin MotoGP
66 Alex HOFMANN GER Kawasaki Racing Team
21 John HOPKINS USA Suzuki Grand Prix Team
33 Marco MELANDRI ITA Fortuna Gauloises Tech 3
99 Jeremy McWILLIAMS GBR Aprilia Racing
56 Shinya NAKANO JPN Kawasaki Racing Team
10 Kenny ROBERTS USA Suzuki Grand Prix Team
80 Kurtis ROBERTS USA Proton Team KR
46 Valentino ROSSI ITA Gauloises Fortuna Yamaha
6 Makoto TAMADA JPN Camel Honda
11 Ruben XAUS SPA D'Antin MotoGP

pozdrawiam!

#170747 13/04/2004 22:53
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
journeyman
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
nowy motocykl Rossiego:

[Linked Image]

[Linked Image]

#170748 17/04/2004 23:20
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Moze ktos tutaj wkleic wyniki trening i klasyfikacji bo o ile sie dobrze orientuje to kwalifikacje dzisiaj sie idbyly <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
thx

pozdro

#170749 18/04/2004 13:33
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
W klasie MOTOGP wygrał wczoraj Valentino Rossi .
Dzis na zwyciestwo Rossiego Prof płaci 2.00 a np. BetandWin tylko 1.50 , GB 1.70 chyba zdecyduje na v na Rossiego ma nowa maszyne .
Michael tez miał nowy sprzet i wypadł świetnie wiec zaryzyukje

#170750 18/04/2004 13:51
Dołączył: May 2001
Posty: 31,417
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,417
Likes: 2
Sts-Biaggi M. - Barros A.1;Locatelli R. - Jenkner S.1;Davizioso A.- Barbera H.1 no i Rossi na V

#170751 18/04/2004 14:08
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Ja sie zastanawiam czy w Profie nie puscic cos takiego:
Rossi V 2
Biaggi 1-3 1,7
Gibernau 1-3 1,55
Capirossi - Melandri 1 1,62

Co o tym myslicie??

#170752 18/04/2004 17:15
Dołączył: Oct 2003
Posty: 4,113
ryf Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 4,113
No jak tu się nie wqu... Na 125 i 250 spierniczyły mi ostatnie zakręty... Jak pech to pech niech to .... strzeli

#170753 18/04/2004 18:45
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
PIĘKNA WALKA I ROSSI WIN!!!!!!!
Bravo dla Włochów za piekne widowisko!!

#170754 18/04/2004 18:55
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,458
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,458
Quote
Oryginalnie wysłał HAGIi:
[qb]PIĘKNA WALKA I ROSSI WIN!!!!!!!
Bravo dla Włochów za piekne widowisko!![/qb]
No rzeczywiście, walka między Rossim i Biaggim była niesamowita. Podsumowując pierwsze MotoGP można powiedzieć, że pierwsza "czwórka" była taka jak przewidywano. Osobiście żałuje tylko, że nie dołożyłem do kuponu pary Baros-Nakano (4-12), która wydawała mi się bankowa, a przestraszył mnie trochę kurs.

#170755 18/04/2004 22:10
Dołączył: Dec 2003
Posty: 205
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 205
Ja osobiście w tym sezonie gram Biaggiego!!! Na szybszych torach Honda objedzie Yamahe-dziś Rossi pojechał bezbłędnie,na 110% ale tor był w sumie wolny...
Honda Wygra ten sezon!!!

#170756 18/04/2004 22:42
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Quote
Oryginalnie wysłał Barca:
[qb]Ja sie zastanawiam czy w Profie nie puscic cos takiego:
Rossi V 2 ===>1. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Biaggi 1-3 1,7 ===>2. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Gibernau 1-3 1,55 ===>3. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Capirossi - Melandri 1 1,62 ===>6. - 11. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Co o tym myslicie??[/qb]
No dzisiaj Moto GP zgodnie z planem,oby tak dalej!
Wielkie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: dla "Wielkiej Trójcy"

#170757 29/04/2004 04:19
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
journeyman
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
Już w ten weekend rusza granprix Hiszpanii na torze Jerez! i o dziwo STS już wystawił ofertę na to zdarzenie :eek:

Rossi V. - Biaggi M. 1.40 2.40
Rossi V. - Gibernau S. 1.40 2.40
Biaggi M. - Barros A. 1.45 2.30
Gibernau S. - Edwards C.1.35 2.60
Barros A. - Capirossi L.1.40 2.40
Edwards C. - Bayliss T. 1.45 2.30
Hayden N. - Tamada M. 1.35 2.60
Capirossi L. - Checa C. 1.40 2.40

zapraszam do owocnego typowania,jak w poprzednim wyścigu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
pozdrawiam

#170758 29/04/2004 20:07
Dołączył: Mar 2004
Posty: 368
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 368
Quote
Oryginalnie wysłał maradakan:
[qb]Już w ten weekend rusza granprix Hiszpanii na torze Jerez! i o dziwo STS już wystawił ofertę na to zdarzenie :eek:

Rossi V. - Biaggi M. 1.40 2.40
Rossi V. - Gibernau S. 1.40 2.40
Biaggi M. - Barros A. 1.45 2.30
Gibernau S. - Edwards C.1.35 2.60
Barros A. - Capirossi L.1.40 2.40
Edwards C. - Bayliss T. 1.45 2.30
Hayden N. - Tamada M. 1.35 2.60
Capirossi L. - Checa C. 1.40 2.40

Porto S. - Elias T.1.50 2.10
Pedrosa D. - Rolfo R.1.40 2.40
de Puniet R. - Nieto F.1.40 2.40
Poggiali M. - Debon A.1.30 2.70

Locatelli R. - Nieto P.1.50 2.10
Dovizioso A. - Stoner C.1.45 2.30
Barbera H. - Giansanti M.1.40 2.40
Jenkner S. - Bautista A.1.45 2.30

zapraszam do owocnego typowania,jak w poprzednim wyścigu i oby pogoda nie pokrzyżowała planów
pozdrawiam i <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: dla forty i Barca za piękne typy![/qb]
No to Panowie pokażcie co potraficie ja z wielką chęcią skorzystam z rad tych którzy się znają na 2 kólkach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ja wole 4 ale za te 2 tez niezle placa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#170759 29/04/2004 22:57
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Nie wiem czy wiecie ale to jest temat Moto GP wiec jesli chcecie sobie pogadac o klasach 125cc i 250cc to proponowalbym zalozyc nowy temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#170760 02/05/2004 13:13
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Hejka. Wie ktoś jaka pogoda jest obecnie?/
Bo podobno ma dizisaj padać, a to pogarsza typowanie.

#170761 02/05/2004 14:47
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Rossi V 1,7 + Gibarnau 1-3 1,55 /Profesjonal

#170762 16/05/2004 14:36
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Moje typy na dzisiaj:
Gibernau (1-3) 1,5
Biaggi (1-3) 1,5
Checa (1-5) 1,8 lub Checa-Nakano 1 1,39

Tu podam sobie typy na 125cc,zobaczymy jak dzisiaj to pojdzie,bo ta klasa jest bardzo ciezka do wytypowania;)
Deviziosio V 3,5
Stoner - Ui 2 2,34

Pozdro

#170763 16/05/2004 16:08
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Quote
Oryginalnie wysłał Barca:
[qb]Moje typy na dzisiaj:
Gibernau (1-3) 1,5
Biaggi (1-3) 1,5
Checa (1-5) 1,8 lub Checa-Nakano 1 1,39

Tu podam sobie typy na 125cc,zobaczymy jak dzisiaj to pojdzie,bo ta klasa jest bardzo ciezka do wytypowania;)
Deviziosio V 3,5
Stoner - Ui 2 2,34

typki 500cc popieram w 100% Pogoda dopisuje więc kasa będzie
Pozdro
Pozdro[/qb]

Strona 1 z 3 1 2 3

Moderatorzy  Green Arrow, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (aker, forty, rafal08, latajaca_holenderka, ANZELMO, Lukasz111), 1,861 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,335
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1