|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 67
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Dec 2003
Posty: 67 |
Czy ktoś może odebrać koronę Doktorkowi? Szczerze w to wątpię. Maszyna na której będzie jeździć w nadchodzącym sezonie to Yamaha YZF - M1. Na początek kilka danych technicznych: Silnik - Chłodzony cieczą czterocylindrowy z 20 zaworami czterosuwowy DOHC Pojemność - 990cc Moc maksymalna - powyżej 210KM Prędkość maksymalna - ponad 320km/h Skrzynia biegów - 6-cio biegowa Rama - aluminiowa Twin-spar Koła - przód: 17"; tył: 16,5" Opony - Michelin Hamulce - przód: Brembo - dwa 320mm dyski karbonowe; tył: pojedyńczy 220mm stalowy dysk Brembo Waga - 145kg Pojemnośc baku - 24l Pierwsze wrażenia Valentino Rossiego z wiosennych testów na tej nowej dla niego konstrukcji są dość pozytywne. Najważniejsze jest tu przede wszystkim poszukiwanie optymalnych nastaw elementów zawieszenia oraz poznanie specyfiki zachowania się motocykla na torze w trakcie zużywania się opon i paliwa w zbiorniku. O ile Rossi ocenia Yamahę jako stabilną maszynę o dobrej charakterystyce zachowania w w/w warunkach to domaga się od mechaników zwiększenia mocy silnika (RC211V ma conajmniej 220-230KM). W tej sytuacji uzyskiwanie dobrych czasów wiąże się z koniecznością podejmowania większego ryzyka. W moim przekonaniu, o ile to co jest teraz może wystarczyć na prosty schematyczny wyścig, to już powtórzenie np. tego co miało miejsce na Philip Island w październiku staje się po prostu technicznie niewykonalne. Nawet Doctor jest ostrożny w prognozowaniu swoich szans na kolejny, szósty już tytuł mistrzowski (czwarty w najwyższej kategorii). Mimo wszystko myślę, że ten sezon będzie ostatnim w karierze na dwóch kółkach Rossiego. Być może się mylę, ale wszystko na to wskazuje moim skromnym zdaniem, że zamierza on odejść do sportów samochodowych. Były już wycieczki w WRC Wielkiej Brytanii (wyleciał z trasy na pierwszym OS-ie), były już przejażdżki bolidem F1 – czy można sobie wyobrazić lepsze zakończenie kariery niż zwycięstwo na maszynie firmy, z którą rywalizował przez kilka ładnych lat jeżdżąc na Hondzie? Będzie to trudne – najtrudniejszym rywalem zapewne będzie Nicky Hayden, który powoli wyrasta na nową gwiazdę Repsola, a Mick Doohan zapewne również chciałby swojemu byłemu wychowankowi utrzeć nosa i pokazać, że był głównym współautorem sukcesów Rossiego. Reasumując – jeśli ktoś lubi zakłady długoterminowe (w tym przypadku terminem rozstrzygnięcia jest 31/10/2004) to kurs 2,50 oferowany przez GB na zwycięstwo Rossiego w klasyfikacji końcowej jest z pewnością wart rozważenia. PS. Może stworzymy tu coś na kształt giełdy informacji nt. wyjazdu na zawody w Brnie (22/08/2004)? Mam tu na myśli przede wszystkim wybór trybuny, z której widać byłoby najciekawsze fragmenty toru (ja skłaniałbym się ku T4 - 98EUR w przedsprzedaży, ewentualnie T3 na wyjściu na prostą startową), zakwaterowanie i inne ważne kwestie wymagające rozpoznania przed wyjazdem. Dla zainteresowanych podaję przy okazji adres oficjalnej strony internetowej Automotodrom Brno [ automotodrombrno.cz] Pozdrawiam Piotr
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73 |
Witam wszystkich fanów MOTO GP,ten sezon zapowiada się niezwykle interesująco,moim zdaniem najciekawiej od paru ładnych lat,bez wyrażnej dominacji jednego zawodnika??? W zeszłym sezonie jedynym zaskoczeniem była dobra postawawa Sete Gibernau,w tym roku w walce o tytuł powinien też się liczyć Alex Barros-po przejściu do Repsol Honda(podejrzewam że będzie to jego najlepszy sezon w historii) oraz wielu innych-nie będzie już takiej nudy,a nawet kwalifikacje powinny być ciekawsze a to za sprawą zmniejszenia starting grid do trzech pól!
...i tu taka mała ciekawostka,właśnie Barros jeżdził rok temu w zespole Yamaha Gauloises i był to bardzo słaby sezon jak na niego,zobaczymy co tu zdziała Rossi-który przeszedł tu ze swoimi ludżmi z teamu Repsol Honda dlatego daje Rossiemu 90% szans na obronę tytułu!
oto terminarz zawodów na 2004 rok:
18/04/2004 SOUTH AFRICA WELKOM 02/05/2004 SPAIN JEREZ 16/05/2004 FRANCE LE MANS 06/06/2004 ITALY MUGELLO 13/06/2004 CATALUNYA BARCELONE 26/06/2004 NETHERLANDS ASSEN 11/07/2004 GREAT-BRITAIN DONINGTON 25/07/2004 GERMANY SACHSENRING 04/07/2004 BRAZIL RIO DE JANEIRO 22/08/2004 CZEC REPUBLIC BRNO 05/09/2004 PORTUGAL ESTORIL 19/09/2004 JAPAN MOTEGI 02/10/2004 QATAR QATAR 10/10/2004 MALAYSIA SEPANG 17/10/2004 AUSTRALIA PHILLIP ISLAND 31/10/2004 VALENCIA VALENCIA
oraz alfabetyczna lista zawodników:
17 Norick ABE JPN Fortuna Gauloises Tech 3 9 Nobuatsu AOKI JPN Proton Team KR 4 Alex BARROS BRA Repsol Honda 12 Troy BAYLISS AUS Ducati Marlboro Team 3 Max BIAGGI ITA Camel Honda 35 Chris BURNS GBR WCM 67 Shane BYRNE GBR Aprilia Racing 65 Loris CAPIROSSI ITA Ducati Marlboro Team 7 Carlos CHECA SPA Gauloises Fortuna Yamaha Team 45 Colin EDWARDS USA Telefonica Moviestar Honda 15 Sete GIBERNAU SPA Telefonica Movistar Honda 69 Nicky HAYDEN USA Repsol Honda 50 Neil HODGSON GBR D'Antin MotoGP 66 Alex HOFMANN GER Kawasaki Racing Team 21 John HOPKINS USA Suzuki Grand Prix Team 33 Marco MELANDRI ITA Fortuna Gauloises Tech 3 99 Jeremy McWILLIAMS GBR Aprilia Racing 56 Shinya NAKANO JPN Kawasaki Racing Team 10 Kenny ROBERTS USA Suzuki Grand Prix Team 80 Kurtis ROBERTS USA Proton Team KR 46 Valentino ROSSI ITA Gauloises Fortuna Yamaha 6 Makoto TAMADA JPN Camel Honda 11 Ruben XAUS SPA D'Antin MotoGP
pozdrawiam!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73 |
nowy motocykl Rossiego: [ Linked Image] [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
Moze ktos tutaj wkleic wyniki trening i klasyfikacji bo o ile sie dobrze orientuje to kwalifikacje dzisiaj sie idbyly <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al: thx
pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802 |
W klasie MOTOGP wygrał wczoraj Valentino Rossi . Dzis na zwyciestwo Rossiego Prof płaci 2.00 a np. BetandWin tylko 1.50 , GB 1.70 chyba zdecyduje na v na Rossiego ma nowa maszyne . Michael tez miał nowy sprzet i wypadł świetnie wiec zaryzyukje
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,419 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,419 Likes: 2 |
Sts-Biaggi M. - Barros A.1;Locatelli R. - Jenkner S.1;Davizioso A.- Barbera H.1 no i Rossi na V
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
Ja sie zastanawiam czy w Profie nie puscic cos takiego: Rossi V 2 Biaggi 1-3 1,7 Gibernau 1-3 1,55 Capirossi - Melandri 1 1,62
Co o tym myslicie??
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 4,113
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 4,113 |
No jak tu się nie wqu... Na 125 i 250 spierniczyły mi ostatnie zakręty... Jak pech to pech niech to .... strzeli
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
PIĘKNA WALKA I ROSSI WIN!!!!!!! Bravo dla Włochów za piekne widowisko!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,458
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Oct 2002
Posty: 1,458 |
Oryginalnie wysłał HAGIi: [qb]PIĘKNA WALKA I ROSSI WIN!!!!!!! Bravo dla Włochów za piekne widowisko!![/qb] No rzeczywiście, walka między Rossim i Biaggim była niesamowita. Podsumowując pierwsze MotoGP można powiedzieć, że pierwsza "czwórka" była taka jak przewidywano. Osobiście żałuje tylko, że nie dołożyłem do kuponu pary Baros-Nakano (4-12), która wydawała mi się bankowa, a przestraszył mnie trochę kurs.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 205
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2003
Posty: 205 |
Ja osobiście w tym sezonie gram Biaggiego!!! Na szybszych torach Honda objedzie Yamahe-dziś Rossi pojechał bezbłędnie,na 110% ale tor był w sumie wolny... Honda Wygra ten sezon!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
Oryginalnie wysłał Barca: [qb]Ja sie zastanawiam czy w Profie nie puscic cos takiego: Rossi V 2 ===>1. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Biaggi 1-3 1,7 ===>2. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Gibernau 1-3 1,55 ===>3. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Capirossi - Melandri 1 1,62 ===>6. - 11. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
Co o tym myslicie??[/qb] No dzisiaj Moto GP zgodnie z planem,oby tak dalej! Wielkie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: dla "Wielkiej Trójcy"
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2004
Posty: 73 |
Już w ten weekend rusza granprix Hiszpanii na torze Jerez! i o dziwo STS już wystawił ofertę na to zdarzenie :eek:
Rossi V. - Biaggi M. 1.40 2.40 Rossi V. - Gibernau S. 1.40 2.40 Biaggi M. - Barros A. 1.45 2.30 Gibernau S. - Edwards C.1.35 2.60 Barros A. - Capirossi L.1.40 2.40 Edwards C. - Bayliss T. 1.45 2.30 Hayden N. - Tamada M. 1.35 2.60 Capirossi L. - Checa C. 1.40 2.40
zapraszam do owocnego typowania,jak w poprzednim wyścigu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 368
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2004
Posty: 368 |
Oryginalnie wysłał maradakan: [qb]Już w ten weekend rusza granprix Hiszpanii na torze Jerez! i o dziwo STS już wystawił ofertę na to zdarzenie :eek:
Rossi V. - Biaggi M. 1.40 2.40 Rossi V. - Gibernau S. 1.40 2.40 Biaggi M. - Barros A. 1.45 2.30 Gibernau S. - Edwards C.1.35 2.60 Barros A. - Capirossi L.1.40 2.40 Edwards C. - Bayliss T. 1.45 2.30 Hayden N. - Tamada M. 1.35 2.60 Capirossi L. - Checa C. 1.40 2.40
Porto S. - Elias T.1.50 2.10 Pedrosa D. - Rolfo R.1.40 2.40 de Puniet R. - Nieto F.1.40 2.40 Poggiali M. - Debon A.1.30 2.70
Locatelli R. - Nieto P.1.50 2.10 Dovizioso A. - Stoner C.1.45 2.30 Barbera H. - Giansanti M.1.40 2.40 Jenkner S. - Bautista A.1.45 2.30
zapraszam do owocnego typowania,jak w poprzednim wyścigu i oby pogoda nie pokrzyżowała planów pozdrawiam i <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: dla forty i Barca za piękne typy![/qb] No to Panowie pokażcie co potraficie ja z wielką chęcią skorzystam z rad tych którzy się znają na 2 kólkach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ja wole 4 ale za te 2 tez niezle placa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
Nie wiem czy wiecie ale to jest temat Moto GP wiec jesli chcecie sobie pogadac o klasach 125cc i 250cc to proponowalbym zalozyc nowy temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
Hejka. Wie ktoś jaka pogoda jest obecnie?/ Bo podobno ma dizisaj padać, a to pogarsza typowanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
Rossi V 1,7 + Gibarnau 1-3 1,55 /Profesjonal
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,057 |
Moje typy na dzisiaj: Gibernau (1-3) 1,5 Biaggi (1-3) 1,5 Checa (1-5) 1,8 lub Checa-Nakano 1 1,39
Tu podam sobie typy na 125cc,zobaczymy jak dzisiaj to pojdzie,bo ta klasa jest bardzo ciezka do wytypowania;) Deviziosio V 3,5 Stoner - Ui 2 2,34
Pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
Oryginalnie wysłał Barca: [qb]Moje typy na dzisiaj: Gibernau (1-3) 1,5 Biaggi (1-3) 1,5 Checa (1-5) 1,8 lub Checa-Nakano 1 1,39
Tu podam sobie typy na 125cc,zobaczymy jak dzisiaj to pojdzie,bo ta klasa jest bardzo ciezka do wytypowania;) Deviziosio V 3,5 Stoner - Ui 2 2,34
typki 500cc popieram w 100% Pogoda dopisuje więc kasa będzie Pozdro Pozdro[/qb]
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|