|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
żeś dowalił 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 891
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2005
Posty: 891 |
rzeczywiście Denko ma coś z Trockiego, zaraz padnie argument ze Putin za te wszystkie sznurki pociaga, a Denko to ofiara bojąca się polonu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055 |
Może nie do końca na temat tenisa-ale aby porzeszyć Wam horyzonty co do zakresu funkcjonowania mafii ukraińskiej to pierwszy z brzegu przykład ich działalności jaki znam z okresu mojego tam pobytu:
Otóż po upadku ZSRR w grudniu 91r. i powstaniu niepodległej Ukrainy-zaczęła się masowa emigracja w tym m.in.do Izraela bo w poprzednich latach część Żydów już tam wyjechała a teraz łączyły się rodziny. Władze Izreala jak zawsze otwarte na takie ilościowe wzmacnianie populacji swego kraju stworzyły specjalny fundusz pożyczkowy dla tych przybywających tam-chodziło o pokażną kasę na roczne zagospodarowanie się i przeżycie do czasu zdobycia zawodu,nauki języka(w Izraelu obowiązuje hebrajski a przybysze z Europy mówią w jidysz nieużywany w Izraelu)itd. Po roku od osiedlenia się miało być rozpoczęte ratalne spłacanie tej wysokiej gotówkowej pożyczki.
Mafia zareagowała natychmiast:zaczęła masowo tworzyć niby-Żydów poprzez wyrabianie lewych dokumentów emigracyjnych i wysyłanie do Izraela kogoś w rodzju naszych "słupów" i natychmiast po otrzymaniu tej pożyczki pieniądze te zabierali im miejscowi rezydenci mafii dając im za usługę grosik...
Będac na Ukrainie kilku takich lewych Żydów poznałem-bo jakaś część z nich wracała z tamtego raju w rodzinne strony z kilkoma szeklami w kieszeni.
Taki prosty niby numer-a dał mafii w tamtym czasie wpływy idące w miliony dolarów wobec skali tego zjawiska-a czym był dolar tuż po upadku ZSRR i powstaniu Ukrainy to dla porównania powiem,że moja sekretarka zarabiała...równowartość 8 dolarów uważając,że ma jak na miejscowe warunki świetną pensję bo i de facto była ona wobec zarobków na dolary przeliczanych 2 razy wyższa od średniej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055 |
rzeczywiście Denko ma coś z Trockiego, zaraz padnie argument ze Putin za te wszystkie sznurki pociaga, a Denko to ofiara bojąca się polonu  Z Trockiego to Ty coś masz:niezbyt szczelny mózg... On to po wbiciu mu czekanu-a Ty od czego?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055 |
Znacznie ciekawsza jest chyba ta historia o wyprodukowaniu przez mafię miejscowego zamiennika własnej waluty-czyli kuponów-jaką niepodległa Ukraina tuż po powstaniu jako symbol bytu od ZSRR niezależnego wydała na okres przejściowy do czasu wprowadzenia waluty docelowej.
Te kupony o rozmaitych nominałach to były świstki na cieniutkim papierze ze znakiem wodnym jako jedynym!!! zabezpieczeniem...
Błyskawicznie wyprodukowano tony tego towaru i za cały nakład wybrano np.ze sklepów jubilerskich zapasy złota,diamentów itd.
Ludzie-pomyślcie dobrze nim przypiszecie samodzielne działanie na własną rękę sportowcom z państw byłego ZSRR-a które to działanie mogłoby zepsuć interesy tamtejszej mafii bo to jest {b]PO PROSTU NIEWYKONALNE I NIEREALNE. [/b]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055 |
Znacznie ciekawsza jest chyba ta historia o wyprodukowaniu przez mafię miejscowego zamiennika własnej waluty-czyli kuponów-jaką niepodległa Ukraina tuż po powstaniu jako symbol bytu od ZSRR niezależnego wydała na okres przejściowy do czasu wprowadzenia waluty docelowej.
Te kupony o rozmaitych nominałach to były świstki na cieniutkim papierze ze znakiem wodnym jako jedynym!!! zabezpieczeniem...
Błyskawicznie wyprodukowano tony tego towaru i za cały nakład wybrano np.ze sklepów jubilerskich zapasy złota,diamentów itd.
Ludzie-pomyślcie dobrze nim przypiszecie samodzielne działanie na własną rękę sportowcom z państw byłego ZSRR-a które to działanie mogłoby zepsuć interesy tamtejszej mafii bo to jest PO PROSTU NIEWYKONALNE I NIEREALNE.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 97
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Nov 2007
Posty: 97 |
2 lata trwa produkcja papieru do wyrobu pieniędzy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055 |
A może byś tak nieco uważniej przeczytał co napisałem?
Po pierwsze:2 lata wcześniej to istniało jescze imperium ZSRR zwane i nikt nie wiedział o manewrze jaki Jelcyn wykona eliminując z gry prezydenta ZSRR Gorbaczowa-poprzez rozwiązanie właśnie ZSRR porozumieniem zawartym w grudniu 1991 w Białowieży.
Po drugie:to nie była waluta docelowa a zamiennik waluty zwany kuponami i czasu na jego wyprodukowanie było 2 tygodnie,więc było to wykonane na cieniutkim papierze ze znakiem wodnym.
Po trzecie:mafia zamówiła ten papier w jednej z papierni w Niemczech wg przekazanego wzoru znaku wodnego,który nie rodził żadnych skojarzeń z pieniędzmi(jeśli dobrze pamiętam to była to głowa kobiety).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,055 |
No to bystrzak jesteś.... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Eurosport | Sat, Dec 22, 11:01 Italian number one Potito Starace banned by the ATP for six weeks for betting on matches. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104 |
racja , przewaznie i tak ten ogorek odpadal w pierwszych rundach na Antypodach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
z tego się właśnie śmieję 6 tygodni 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
moze jeszcze wymysla, ze kara jest naliczana od 1 grudnia 2007?  zeby sobie na AO mogl zagrac
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 675
addict
|
|
addict
Dołączył: Dec 2007
Posty: 675 |
Dzięki temu poznaliśmy przelicznik kary jaki stosuje ATP za każde
obstawione euro-bo wiadomo,że obstawił w sumie 90 euro więc za
każde postawione u buków ~2.15 euro ma się 1 dzień kary...
Wyliczenie:
Kara:6 tygodni
Obstawione:90 euro
6 tygodni to 6 x 7=42 dni 90:42=~2.15
Zaraz,zaraz...ile obstawił Davidenko?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 97
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Nov 2007
Posty: 97 |
 7,3 mil euro - zdaje się taki był obrót na mecz davidenki
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 675
addict
|
|
addict
Dołączył: Dec 2007
Posty: 675 |
No to nieżle...bo będzie mógł-w przypadku nałożenia
na niego kary wg tego samego przelicznika:1 dzień za obstawione
2.15 euro-wystąpić dopiero za 9302 lata.
No to chłop naprawdę sobie pożyje!
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|