|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Ale znalazłem cos fajnego (więcej błędów od formy poprawnej) Też wcześniej takie znalazłem: Ohyda - 10.000 Ochyda - 166.000 Jakie proporcje 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
To jeszcze jedno. Wpadło mi to do głowy, bo kiedyś ujrzałem cos takiego na klepsydrze. I jak sie okazuje, to nie wyjąte. Ełgeniusz - 66.000 Eugieniusz - 15.700 Gienek - 239.000 Genek - 132.000 - i tylko to jest prawidłowe 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Ełgieniusz - 8 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
436,000 dla zapytania Piłsudski. 20,700 dla zapytania Piłsudzki. 1,570 dla zapytania Piłsucki. 428 dla zapytania Piułsudzki. 108 dla zapytania Piułsucki. 3 dla zapytania Pjułsucki. 1 dla zapytania Pjułsudzki. zdaję sobie sprawę, że to temat nazwisk /nie znam się, pewno są jacyś podobnie brzmiący panowie/ ale i tak jest śmiesznie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
jush - 1,160,000 hejka - 1,090,000 koffam - 226,000 chcem - 4,870,000
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490 |
skąd z kąt skond z kąd skąt i wiele wiele innych  jak na przykład: z ktorego konta 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
rzadko 4,720,000 żadko 392,000 To mi sie czesto myli chociaz w liceum pochwale sie wygralem konkurs ortograficzny 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Wrzuce kilka najbardziej irytujacych:
wziąść weszłem lubiałem wogóle z tamtąd
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
Korzystając z okazji, niech ktoś mi wytłumaczy zasadę pisowni 'tę' i 'tą'. Z tym mam cholerny problem. W zasadzie tylko z tym taki ewidentny.
Np. Mam tę (tą) grę, o której zawsze marzyłem.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062 |
Korzystając z okazji, niech ktoś mi wytłumaczy zasadę pisowni 'tę' i 'tą'. Z tym mam cholerny problem. W zasadzie tylko z tym taki ewidentny.
Np. Mam tę (tą) grę, o której zawsze marzyłem. Tę grę. Generalnie w bierniku obowiązuje zasada "tę", i jest to jedyna poprawna forma - choć jest ona coraz cześciej łamana. W tym przypadku (biernika) formę "tą" można stosować wyłącznie w języku mówionym, ewentualnie swobodnym piśmie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
ja zawsze mam dylemat czy kupywalem czy kupowalem ale druga forma poprawna - KUPOWAŁEM - zeby ludzi tutaj nie mylic ;] swoja droga :  kupywałem - 42,600 [dorze] kupowałem - 321,000
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Kupywalem  bez przesady 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
rozumiem - 10,400,000 rozumię - 309,000 W powyższym przypadku nie jest jeszcze tak najgorzej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
348,000 dla zapytania przeźroczysty 43,900 dla zapytania przezroczysty
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Rok 2028. Władze w kraju przejmuje partia "Fotka.pl". Nowo mianowany minister edukacji Kamil Ortograf wprowadza szereg zmian mających ułatwić nowemu pokoleniu posługiwanie się ojczystym językiem. Oto one :
1. Zaświadczenie o dysortografii otrzymuje każde nowonarodzone dziecko razem z aktem urodzenia 2. Zniesienie obowiązku umieszczania ogonków i kresek przy polskich literach w pismach urzędowych, gazetach, portalach internetowych (np. gołaś -> golas, bąk -> bak, różowy -> rozowy) 3. Likwidacja liter "ó", "rz" i "ch" i zastąpienie ich odpowiednio literami "u", "ż" i "h" (np. chór -> hur, rzeczownik -> żeczownik) 4. Dowolność umieszczania przecinków w zdaniach (np. Dzisiaj byłem, w knajpie na zakupach, i na siłowni) 5. Zastąpienie głoski "sz" oraz "rz", głoską "sh" (np. widzisz -> widzish, przepraszam -> psheprasham) 6. Wprowadzenie możliwości pisania na przemian małą i dużą literą w wypracowaniach, pracach naukowych, pracach magisterskich (np. LiTwO oJcZyZnO MoJa Ty JeStEs JaK ZdRoWiE) 7. Dodanie do słownika wyrazów "oki", "spox", "izi", "ema", "joł", "cool", "extra", "przyszłem", "poszłem" itd. 8. Zniesienie obowiązku pisania wyrazów dużą literą po kropce czy też nazw własnych (np. Wieża eiffla znajduje się we francji. jeszcze tam nie byłem.) 9. Na mocy umowy z firmą Adidas oraz w celu wspierania akcji PZU "Bądź widoczny" wszystkie mundurki szkolne powinny być ozdobione dokładnie trzema odblaskowymi paskami 10. Dowolność w zastępowaniu wyrazów polskich ich angielskimi odpowiednikami (np. Today byłem w school) 11. Pisanie "nie" oraz przyimków zawsze razem niezależnie od części mowy (np. niewiem, nadodatek, wkościele, podstołem, wkącie) 12. Likwidacja samogłoski "ą" i zastąpienie jej samogłoską "o" lub nową głoską "on" (np. stanął -> stanoł, kątomierz -> kontomierz) 13. Zniesienie obowiązku czytania lektur szkolnych i zastąpienie ich listą blogów internetowych 14. W kwestiach spornych przyjmuje się, że ostateczne zdanie należy do wyszukiwarki "Google" 15. Proporcje w ilości godzin lekcyjnych języka polskiego i informatyki w szkołach zostają odwrócone
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
hehe 143,000,000 che che 12,400,000
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
ch_uj - 3,620,000 < poprawnie ;] h_uj - 2,640,000
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Jeszcze swieze  Mieszkancy Finlandii to Finowie ludzie  [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Nie prawda, Fińczycy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 982
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2006
Posty: 982 |
taki banał:
narazie 7,090,000 na razie 3,040,000
poprawna oczywiście forma druga
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|