Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 7 1 2 3 4 5 6 7
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by pixies
Ale znalazłem cos fajnego (więcej błędów od formy poprawnej)

Też wcześniej takie znalazłem:
Originally Posted by Bzyku
Ohyda - 10.000
Ochyda - 166.000


Jakie proporcje laugh

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
To jeszcze jedno. Wpadło mi to do głowy, bo kiedyś ujrzałem cos takiego na klepsydrze. I jak sie okazuje, to nie wyjąte.

Ełgeniusz - 66.000
Eugieniusz - 15.700

Gienek - 239.000
Genek - 132.000 - i tylko to jest prawidłowe smile

Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Ełgieniusz - 8 piwo

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
436,000 dla zapytania Piłsudski.
20,700 dla zapytania Piłsudzki.
1,570 dla zapytania Piłsucki.
428 dla zapytania Piułsudzki.
108 dla zapytania Piułsucki.
3 dla zapytania Pjułsucki.
1 dla zapytania Pjułsudzki.

zdaję sobie sprawę, że to temat nazwisk /nie znam się, pewno są jacyś podobnie brzmiący panowie/

ale i tak jest śmiesznie grin

Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
jush - 1,160,000
hejka - 1,090,000
koffam - 226,000
chcem - 4,870,000


Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Originally Posted by __Michal__2
skąd
z kąt
skond
z kąd
skąt
i wiele wiele innych laugh laugh laugh

jak na przykład:
z ktorego konta grin

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by Muczaczo
rzadko 4,720,000
żadko 392,000
To mi sie czesto myli chociaz w liceum pochwale sie wygralem konkurs ortograficzny grin

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Wrzuce kilka najbardziej irytujacych:

wziąść
weszłem
lubiałem
wogóle
z tamtąd

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Korzystając z okazji, niech ktoś mi wytłumaczy zasadę pisowni 'tę' i 'tą'. Z tym mam cholerny problem. W zasadzie tylko z tym taki ewidentny.

Np. Mam tę (tą) grę, o której zawsze marzyłem.

Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Originally Posted by _Korver_
Korzystając z okazji, niech ktoś mi wytłumaczy zasadę pisowni 'tę' i 'tą'. Z tym mam cholerny problem. W zasadzie tylko z tym taki ewidentny.

Np. Mam tę (tą) grę, o której zawsze marzyłem.

Tę grę. Generalnie w bierniku obowiązuje zasada "tę", i jest to jedyna poprawna forma - choć jest ona coraz cześciej łamana. W tym przypadku (biernika) formę "tą" można stosować wyłącznie w języku mówionym, ewentualnie swobodnym piśmie.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
ja zawsze mam dylemat czy kupywalem czy kupowalem laugh
ale druga forma poprawna - KUPOWAŁEM - zeby ludzi tutaj nie mylic ;]

swoja droga :

zle kupywałem - 42,600
[dorze] kupowałem - 321,000

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Kupywalem laugh bez przesady laugh

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
rozumiem - 10,400,000

rozumię - 309,000

W powyższym przypadku nie jest jeszcze tak najgorzej wink

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
348,000 dla zapytania przeźroczysty
43,900 dla zapytania przezroczysty

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Rok 2028. Władze w kraju przejmuje partia "Fotka.pl". Nowo mianowany minister edukacji Kamil Ortograf wprowadza szereg zmian mających ułatwić nowemu pokoleniu posługiwanie się ojczystym językiem. Oto one :

1. Zaświadczenie o dysortografii otrzymuje każde nowonarodzone dziecko razem z aktem urodzenia
2. Zniesienie obowiązku umieszczania ogonków i kresek przy polskich literach w pismach urzędowych, gazetach, portalach internetowych (np. gołaś -> golas, bąk -> bak, różowy -> rozowy)
3. Likwidacja liter "ó", "rz" i "ch" i zastąpienie ich odpowiednio literami "u", "ż" i "h" (np. chór -> hur, rzeczownik -> żeczownik)
4. Dowolność umieszczania przecinków w zdaniach (np. Dzisiaj byłem, w knajpie na zakupach, i na siłowni)
5. Zastąpienie głoski "sz" oraz "rz", głoską "sh" (np. widzisz -> widzish, przepraszam -> psheprasham)
6. Wprowadzenie możliwości pisania na przemian małą i dużą literą w wypracowaniach, pracach naukowych, pracach magisterskich (np. LiTwO oJcZyZnO MoJa Ty JeStEs JaK ZdRoWiE)
7. Dodanie do słownika wyrazów "oki", "spox", "izi", "ema", "joł", "cool", "extra", "przyszłem", "poszłem" itd.
8. Zniesienie obowiązku pisania wyrazów dużą literą po kropce czy też nazw własnych (np. Wieża eiffla znajduje się we francji. jeszcze tam nie byłem.)
9. Na mocy umowy z firmą Adidas oraz w celu wspierania akcji PZU "Bądź widoczny" wszystkie mundurki szkolne powinny być ozdobione dokładnie trzema odblaskowymi paskami
10. Dowolność w zastępowaniu wyrazów polskich ich angielskimi odpowiednikami (np. Today byłem w school)
11. Pisanie "nie" oraz przyimków zawsze razem niezależnie od części mowy (np. niewiem, nadodatek, wkościele, podstołem, wkącie)
12. Likwidacja samogłoski "ą" i zastąpienie jej samogłoską "o" lub nową głoską "on" (np. stanął -> stanoł, kątomierz -> kontomierz)
13. Zniesienie obowiązku czytania lektur szkolnych i zastąpienie ich listą blogów internetowych
14. W kwestiach spornych przyjmuje się, że ostateczne zdanie należy do wyszukiwarki "Google"
15. Proporcje w ilości godzin lekcyjnych języka polskiego i informatyki w szkołach zostają odwrócone

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
hehe 143,000,000
che che 12,400,000

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
ch_uj - 3,620,000 < poprawnie ;]
h_uj - 2,640,000

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Jeszcze swieze smile

Mieszkancy Finlandii to Finowie ludzie grin

[Linked Image]

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Nie prawda, Fińczycy grin wink

Dołączył: Aug 2006
Posty: 982
H
old hand
old hand
H Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 982
taki banał:

narazie 7,090,000
na razie 3,040,000

poprawna oczywiście forma druga




Strona 4 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker), 2,746 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,853
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1