|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Płaci się coś za wyrobienie karty?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
I ile się czeka na tą kartę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444 |
około miesiąca. ot. czekasz,czekasz i masz  Ostanio miałem niezła akcje z kartą bankomantową, jakiegos dnia niezle popiłem, zabrakło kasy w realu, poszedłem do bankomatu wciskałem, wciskałem aż niby zabrało mi karte "niby" zdruzgotany poszedeł do domu i na drugi dzień dzwonie do nich że bankomat zjadł mi karte itd. rozmowa trwa OK, super czekam , pani mówi przez telefon prosze podać mi pesel z dowodu ide do kurtki otwieram kieszeń a tam karta razem z dowodem gzie byłem na 100% pewien że zjadł ją bankomat  ładnie przeprosiłem panią i odłożylem słuchawke  aa i życzyłem miłego dnia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444 |
aa jeszcze jedno, dodam że niezle zbluzgałem Panią w informacji w markecie w którym był bankomat  a karta była w kieszeni
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
Ja jak ide pic to prawie nigdy nie biore karty platniczej zadnej a tym bardziej kredytowej bo pozniej sa tylko problemy %-)
A co do problemow to mam je ciagle z ta karta netellera przy placeniu w sklepach... raz dziala raz nie. Ostatnio bab mi mowila ze moze to przez to ze ma taki lipny ten pasek magnetyczny. Tez macie takie problemy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Bardzo długo trwa autoryzacja, kiedyś były też problemy podwójnego naliczenia transakcji (nie każdej, ale w miarę często się zdarzało). Ale zdecydowanie lepiej płacić kartą niż wybierać pieniądze z bankomatu. W przypadku tej drugiej opcji prowizja jest dosyć wysoka (jak już zrobią korektę). Jeszcze w tym roku MB będzie miało karty. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Conrad, moze jakies blizsze info na temat kart MB. Kiedy maja wprowadzic?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
SyKo cos takiego podobno jest mozliwe. Rozmawialem dzis na chacie z niejakim oluichi mortonem, niestety nie byl w stanie mi pomoc w zwiekszeniu limitu. Aczkolwiek cos tam probowal 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
Ale zdecydowanie lepiej płacić kartą niż wybierać pieniądze z bankomatu. W przypadku tej drugiej opcji prowizja jest dosyć wysoka (jak już zrobią korektę). Prowizji nie ma zadnej jest tylko ta oplata 3E lub 4$
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Conrad, moze jakies blizsze info na temat kart MB. Kiedy maja wprowadzic? Wiem tylko, że ma to nastąpić w tym roku, i raczej jeszcze przed kolejną rundą Premiership (a może i wcześniej).
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
No nic ja zagaduje zawsze do REJA CZARSLSA na czacie i chlopak naprawde sie stara  Tak jak napisal Conrad lepiej placic karta, bo z bankomatu przy wiekszych sumach troche kasuja. Od wyplaty z bankomatu kasuja 2 funty, mozna sie zalogowac od razu na konto i stan konta prezentuje sie niezle, jednak po kilku dniach naliczaja z 1,9% od wybranej sumy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082 |
podsumowując (bo gdzie nie wejdę, to różne wersje ludzie głoszą):
- wypłacam z bankomatu 1000$, czyli ok. 2400 zł: potrącają mi 4$ i po jakimś czasie 1000$x1,9%=19$? czy tylko 4$? - płacę kartą za lodówkę = 1000$: potrącają mi 4$ i coś jeszcze czy tylko 4$?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
no pisza wszedzie inaczej  ja opisze jak mialem: wyplacam jednego dnia z 2470zeta z bankomatu; kasuja mnie 2funty(10zetow) + 1,9% od tej kwoty(2470zl.) po kilku dniach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dokładnie. Każda transakcja w innych walutach (np. Funty) pojawia się na koncie tuż po dokonaniu płatności, po czym za 1-2 dni następuje korekta: czyli zwrot tej kwoty i jednoczesne ściągnięcie poprawionej sumy. W przypadku wypłat bankomatowych dochodzi jeszcze prowizja bo ściągną np. 696 Euro, ale za 1-2 dni jest korekta i 719 Euro jednak schodzi z konta za tę wypłatę. Natomiast w przypadku zakupów jest dużo lepiej bo nie ma takich różnic, a czasami nawet wychodzi mniej niż w chwili autoryzacji płatności. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082 |
OK - moja karta jest w drodze, więc pewnie wkrótce sam się przekonam, jak to będzie z tą lodówką 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
no pisza wszedzie inaczej  ja opisze jak mialem: wyplacam jednego dnia z 2470zeta z bankomatu; kasuja mnie 2funty(10zetow) + 1,9% od tej kwoty(2470zl.) po kilku dniach. 100 funtow minus 2 funty (oplata) zostaje 98 teraz x kurs KUPNA i wyplacasz,NIC WIECEJ CI NIE SCIAGNA zadnych 1,9% Prosta zasada liczymy po kursie KUPNA w danym banku
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
oczywiscie lepsze wyjscie to zakupy bo licza po kursie srednim, wiec na kazdym euro zyskujemy 10 groszy
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
no jak, jak to 2470 wyplacalem kilka dni pod rzad, bo potrzebowalem wiekszej gotowki i zrobilem to w PKo BP, SA i tym banku weissa, wszedzie kasowali mnie okolo 2% od tych kwot po kilku dniach
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
przy nastepnej wyplacie sprawdz to co napisalem, bedzie ok
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|