Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 13 1 2 5 6 7 8 9 12 13
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Płaci się coś za wyrobienie karty?

Bonus: Unibet
SJS #2039977 09/02/2008 04:55
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
za pierwsza nie

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
I ile się czeka na tą kartę?

SJS #2040794 09/02/2008 07:53
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444
około miesiąca.

ot. czekasz,czekasz i masz laugh


Ostanio miałem niezła akcje z kartą bankomantową, jakiegos dnia niezle popiłem, zabrakło kasy w realu, poszedłem do bankomatu wciskałem, wciskałem aż niby zabrało mi karte "niby" zdruzgotany poszedeł do domu i na drugi dzień dzwonie do nich że bankomat zjadł mi karte itd. rozmowa trwa OK, super czekam , pani mówi przez telefon prosze podać mi pesel z dowodu ide do kurtki otwieram kieszeń a tam karta razem z dowodem gzie byłem na 100% pewien że zjadł ją bankomat frown ładnie przeprosiłem panią i odłożylem słuchawke laugh laugh


aa i życzyłem miłego dnia tongue



MATTAT #2040823 09/02/2008 08:07
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2006
Posty: 2,444
aa jeszcze jedno, dodam że niezle zbluzgałem Panią w informacji w markecie w którym był bankomat frown a karta była w kieszeni laugh


MATTAT #2040861 09/02/2008 08:49
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Ja jak ide pic to prawie nigdy nie biore karty platniczej zadnej a tym bardziej kredytowej bo pozniej sa tylko problemy %-)


A co do problemow to mam je ciagle z ta karta netellera przy placeniu w sklepach... raz dziala raz nie. Ostatnio bab mi mowila ze moze to przez to ze ma taki lipny ten pasek magnetyczny. Tez macie takie problemy?

Eska #2040880 09/02/2008 09:01
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Bardzo długo trwa autoryzacja, kiedyś były też problemy podwójnego naliczenia transakcji (nie każdej, ale w miarę często się zdarzało).

Ale zdecydowanie lepiej płacić kartą niż wybierać pieniądze z bankomatu. W przypadku tej drugiej opcji prowizja jest dosyć wysoka (jak już zrobią korektę).

Jeszcze w tym roku MB będzie miało karty. smile

Conrad #2040900 09/02/2008 09:17
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Conrad, moze jakies blizsze info na temat kart MB. Kiedy maja wprowadzic?

connor #2043279 10/02/2008 01:13
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
Originally Posted by Experto
SyKo cos takiego podobno jest mozliwe.


Rozmawialem dzis na chacie z niejakim oluichi mortonem, niestety nie byl w stanie mi pomoc w zwiekszeniu limitu. Aczkolwiek cos tam probowal smile

Conrad #2043532 10/02/2008 01:48
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by Conrad
Ale zdecydowanie lepiej płacić kartą niż wybierać pieniądze z bankomatu. W przypadku tej drugiej opcji prowizja jest dosyć wysoka (jak już zrobią korektę).

Prowizji nie ma zadnej jest tylko ta oplata 3E lub 4$

Logan #2043564 10/02/2008 01:55
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Logan
Conrad, moze jakies blizsze info na temat kart MB. Kiedy maja wprowadzic?

Wiem tylko, że ma to nastąpić w tym roku, i raczej jeszcze przed kolejną rundą Premiership (a może i wcześniej).

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
No nic ja zagaduje zawsze do REJA CZARSLSA na czacie i chlopak naprawde sie stara smile

Tak jak napisal Conrad lepiej placic karta, bo z bankomatu przy wiekszych sumach troche kasuja.

Od wyplaty z bankomatu kasuja 2 funty, mozna sie zalogowac od razu na konto i stan konta prezentuje sie niezle, jednak po kilku dniach naliczaja z 1,9% od wybranej sumy...

connor #2044077 10/02/2008 04:07
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082
podsumowując (bo gdzie nie wejdę, to różne wersje ludzie głoszą):

- wypłacam z bankomatu 1000$, czyli ok. 2400 zł: potrącają mi 4$ i po jakimś czasie 1000$x1,9%=19$? czy tylko 4$?
- płacę kartą za lodówkę = 1000$: potrącają mi 4$ i coś jeszcze czy tylko 4$?

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
no pisza wszedzie inaczej laugh

ja opisze jak mialem:

wyplacam jednego dnia z 2470zeta z bankomatu;

kasuja mnie 2funty(10zetow) + 1,9% od tej kwoty(2470zl.) po kilku dniach.

connor #2044114 10/02/2008 04:21
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dokładnie. Każda transakcja w innych walutach (np. Funty) pojawia się na koncie tuż po dokonaniu płatności, po czym za 1-2 dni następuje korekta: czyli zwrot tej kwoty i jednoczesne ściągnięcie poprawionej sumy.

W przypadku wypłat bankomatowych dochodzi jeszcze prowizja bo ściągną np. 696 Euro, ale za 1-2 dni jest korekta i 719 Euro jednak schodzi z konta za tę wypłatę.

Natomiast w przypadku zakupów jest dużo lepiej bo nie ma takich różnic, a czasami nawet wychodzi mniej niż w chwili autoryzacji płatności. smile

Conrad #2044145 10/02/2008 04:30
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,082
OK - moja karta jest w drodze, więc pewnie wkrótce sam się przekonam, jak to będzie z tą lodówką wink

connor #2044223 10/02/2008 04:59
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by Experto
no pisza wszedzie inaczej laugh

ja opisze jak mialem:

wyplacam jednego dnia z 2470zeta z bankomatu;

kasuja mnie 2funty(10zetow) + 1,9% od tej kwoty(2470zl.) po kilku dniach.

100 funtow minus 2 funty (oplata) zostaje 98 teraz x kurs KUPNA i wyplacasz,NIC WIECEJ CI NIE SCIAGNA zadnych 1,9%

Prosta zasada liczymy po kursie KUPNA w danym banku

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
oczywiscie lepsze wyjscie to zakupy
bo licza po kursie srednim, wiec na kazdym euro zyskujemy 10 groszy

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
no jak, jak to 2470 wyplacalem kilka dni pod rzad, bo potrzebowalem wiekszej gotowki i zrobilem to w PKo BP, SA i tym banku weissa, wszedzie kasowali mnie okolo 2% od tych kwot po kilku dniach

connor #2044263 10/02/2008 05:10
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
przy nastepnej wyplacie sprawdz to co napisalem, bedzie ok

Strona 7 z 13 1 2 5 6 7 8 9 12 13

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, rymoholik, latajaca_holenderka, Akhu, ElNinho[mmdea], alfa, aker, Lukasz111, $-man, burbon, Sensei, betowiec), 2,866 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,395
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1