|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Punto moze być OK. Colta omijaj bo jesli cos padnie to bedzie problem. A potem sprzedaz tez nie jest łatwa. Lanos - niektorzy chwalą ale ja akurat nie polecę. W rodzinie 2 osoby miały i to auto sypało się niemiłosiernie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,142
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,142 |
a moze civic V ? 90 KM spalanie 6-7 benzino.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,746
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,746 |
a moze civic V ? 90 KM spalanie 6-7 benzino. Obawiam się że ciężko będe miał coś znaleźć nie wyeksploatowanego :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
Lanos - niektorzy chwalą ale ja akurat nie polecę. W rodzinie 2 osoby miały i to auto sypało się niemiłosiernie u mnie w rodzinie 1 sztuka lanosa (1.5) , autko ma 8lat i w zasadzie bez wiekszych usterek ale to zwyczajnie ch..e auto , kiedys sprawdziłem ile chla (trasa , predkosc sr ok 130 ) i wyszlo mi 16l <krzyk> .
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
ma ktos moze albo mial Reno Megane II ? wart kupna ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
ja miałem okazje 2 tyg. jeździć tym samochodzikiem 1.9DCI i muszę powiedzieć że przyjemnie się jeździło , jednak słyszałem że podobno elektryka czasem daje znać o sobie i często się psuję
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245 |
Poszukuję czegoś dla siebie do 15 tysięcy  Co byście poradzili? Reanault Megane, Ford Focus czy może coś innego? Chętnie poczytam róźne porady. Pozdro! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,142
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,142 |
marcin odpusc sobie meganki ... nie slyszalem jeszcze ani jednej dobrej opini o tym.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,518
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,518 |
Powiedzcie mi za ok 10 tys zl Golf III jakiego moge oczekiwac i w czym sie rozgladac??? albo za ta cene co moglbym ewentualnie kupic wedlug was?? interesuje mnie diesel (raczej  )
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
A ja za to ( muszę zmienić auto) i jestem prawie zdecydowany (na 99%) na Mazdę 6. Może ktoś miał jakis kontakt z tym modelem (lub generalnie z nowszymi modelami Mazdy)? Lub po prostu zna się dobrze na samochodach  Mógłby mi pomóc podjąć jedną czy dwie decyzje przy wyborze wersji. A ponadto, ponieważ zamierzam samochód sprowadzić (Niemcy, może dalej) jeśli ktoś się zajmuje przywożeniem aut to być może moglibyśmy obydwoje skorzystać. Jeśli tak to prosiłbym o kontakt na prive'a  Nie będę tematu zaśmiecał  Z góry dziękuję
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 1,486
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2004
Posty: 1,486 |
A ja za to ( muszę zmienić auto) i jestem prawie zdecydowany (na 99%) na Mazdę 6. Może ktoś miał jakis kontakt z tym modelem (lub generalnie z nowszymi modelami Mazdy)? Lub po prostu zna się dobrze na samochodach  Mógłby mi pomóc podjąć jedną czy dwie decyzje przy wyborze wersji. A ponadto, ponieważ zamierzam samochód sprowadzić (Niemcy, może dalej) jeśli ktoś się zajmuje przywożeniem aut to być może moglibyśmy obydwoje skorzystać. Jeśli tak to prosiłbym o kontakt na prive'a  Nie będę tematu zaśmiecał  Z góry dziękuję halo halo Szczecin..:D Coronach ja jezdze Laguna II grandtour hatchback dalem za nia 23.500 sprowadzana z Holandii . Ogladalem sie tez za własnie Mazda 6 i Peugeot 407 ale ciezko było cos znalezsc. Ogolnie poparz sobie na www.autoscout24.de [ autoscout24.de] www.mobile.de i mozesz nawet sam pojechac ze znajomym i wrocic na 2 auta . Koszt ubezpieczenia na niemieckie drogi to chyba 120 euro. na miesiac . W Polsce dolicz jakies 1300 zl za rejestracje. A i pamietaj zeby Niemiec nie przesadzal z cena kupna bo za cło zaplacisz za duzo:D
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
kumpel miał podobną tylko niebieską i też cabrio i zimą było i zimno bo dach przepuszczał zimne powietrze no i delikatnie przeciekało 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
moze wiekszosc z Was wie ale dla tych co akurat nie wiedza to stronka autoscout24.de jest tez po polsku ... www.autoscout24.pl [ autoscout24.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Co do Mazdy 6. Z tego co widzę to nie bierz diesla. Ten silnik jest dość awaryjny. Kolega mojego ojca ma i po 200k juz sie posypało wszystko. No po prostu tego sie niemal nie da naprawic. Nawet w serwisie sami przyznaja, ze diesel nie był udany. Także na necie już widziałem opinie krytykujące ten silnik. Bardzo dobra jest benzyna 1.8 120KM. Kolejna sprawa to przebiegi: diesel bedzie mial na pewno wyzszy. Na allegro widze mase tych Mazd 6: diesel, w srodku zestaw glosnomowiacy (to swiadczy o tym, ze samochod pewnie byl sluzbowy badz na firme) i przebieg po 4-5 latach ok. 100k. Hehe, takimi autami robia nawet 70-100k rocznie. W Europie Zachodniej (głownie Niemcy, Holandia) po ok. 4 latach puszczaja auto na sprzedaz. I te niby noweczki, diesle, pelen wypas to juz mocno sie najezdzily. A nie ma sie co oszukiwac: nowe diesle są mocno wyśrubowane, bezawaryjnosc juz nie taka i ew. naprawa to wtopienie duzej kasy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 10,971
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 10,971 |
Uwajcie na TO [ suchen.mobile.de] ogloszenie  Sam jezdze Accordem i czasami ogladam sobie ogloszenia i nawet do niego napisalem a tak mi odpisal: Hello I am the first owner of the car The price includes VAT The car is in excelent condition and it has been kept in garage No accidents or engine damage The car is located in Newcastle,UK and i bought this car from Germany and the car has german papers I worked in Germany and i bought the car there to have it for my work Now, my working place is in Newcastle and i want to sell it as fast as i can If you want to buy it please let me know and i will tell you the terms of the deal I can bring the car to your location if you want to buy itThank you for your understand To mnie najbardziej rozbawilo  Napisze mu zeby przyjechal do mnie to sie jeszcze wodki napijemy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Takich ogłoszeń jest więcej bo ostatnio widziałem Mondeo TDCI 05' za ok. 4k Euro  Oczywiście auto ideał 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
Mam pytanie, może ktoś tutaj będzie wiedział, w przypaku takiej oferty są dwie informacje które nie do końca rozumiem Mazda 6 [ suchen.mobile.de] Chodzi mi o te dwie rzeczy: MwSt. ausweisbar - (Podatek VAT podlega zwrotowi - 19%)tzn co? zwracaja vat a później trzeba go jeszcze raz zaplacić już w Polsce? czy jak? verkauf nur handler oder export((USA Brief))))czy to powoduje że takie auto będzie w Polsce traktowane jak sprowadzone z USA?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Ta Mazda jest z USA. Ktoś z Niemiec to sprowadził i teraz sprzedaje. Czyli w Polsce to bedzie wyglądało jakbyś sam to z USA ściągnął. Koszty są na pewno wyższe niz z UE ale sam nie znam zasad rejestrowania aut z USA. W ogole 2.5 V6 jesli sie nie mylę to tylko na rynek amerykanski były. Tam to jest chyba podstawowa wersja. W slabsze sie nie bawią.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,746
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,746 |
Mam pytanie odnośnie współwłaściela przy ubezpieczeniu OC. Czy jeśli zarejestruje auto na siebie (0 zniżek) a jako współwłaściela wpisze ojca to będe płacił składkę liczona przy uwzględnieniu jego zniżek? I jeszcze jedno, czy przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży musi być obecny także współwłaściel? p.s sorry za OT 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|