Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 17 1 2 3 4 5 6 7 16 17
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911

Barw więc właściwie nie zmieni(ł) wink

Powodzenia Hermiemu, mimo tego co się stało - dzięki za wszystko w Kielcach smile

No i powodzenia Jadze - Białystok zasługuje na ekstraklasę.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Wydział Dyscypliny odwołany przez PZPN!

Zarząd PZPN odwołał sześciu członków Wydziału Dyscypliny, który zajmuje się walką z korupcją - informuje sport.pl. Paweł Nogal, jeden z odwołanych, złożył u ministra sportu wniosek o wprowadzenie do związku kuratora.
Z 9 członków Wydziału Dyscypliny nie odwołano jedynie trzech członków: Adqma Gilarskiego (przewodniczącego), Roberta Zawłockiego (zastępcy) i Piotra Jaworka. Czwartkowe obrady zarządu PZPN miały być przeznaczone na dopracowanie uchwały związku zmieniającej system kar za korupcję na dogrywkowy zjazd 11 maja. Tymczasem niespodziewanie wezwani zostali wszyscy członkowie Wydziału Dyscypliny.

Wojna trwa

Nie jest tajemnicą, że od roku wydział zmieniony jest w nieustającym konflikcie z władzami związku. Tworzący go prawnicy zarzucają zarządowi, że przymyka oczy na korupcję. Prawnicy z tego organu dyscyplinarnego twierdzą wręcz, że zarząd związku działa nielegalnie, ponieważ jest niekompletny (z uwagi na zatrzymania w aferze korupcyjnej).

Będzie kurator?

Jeden z odwołanych członków WD Paweł Nogal złożył w czwartek rano w biurze ministra sportu Mirosława Drzewieckiego podanie o wprowadzenie kuratora do PZPN. - Związek działa bez zarządu i dla mnie to naturalne, że minister nie tylko powinien, ale wręcz musi wprowadzić tam nadzór kuratorski. Minister Drzewiecki zobowiązany jest do przestrzegania prawa. Jestem też przekonany, że 14 września podczas planowanego walnego zgromadzenia nie dojdzie do rezygnacji obecnego zarządu i wyborów nowych władz, w tym prezesa PZPN.

To efekt tego, że sąd nie zatwierdził jeszcze nowego statutu związku, zmienionego w lutym tego roku. A twierdzę, że w takiej formie statut ze względów proceduralnych nie zostanie wcale zatwierdzony. We wrześniu wszystkie zmiany, w tym również ordynacji wyborczej, trzeba będzie przeprowadzać jeszcze raz. Myślę, że zjazd, podczas którego wreszcie wybrane zostaną nowe władze PZPN, odbędzie się już w 2009 roku - mówił "Gazecie Wyborczej" Nogal.

http://www.tvn24.pl/0,1547324,wiadomosc.html

laugh laugh laugh laugh laugh

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Andrzej Woźniak przerywa milczenie: "Mafia w III lidze" [sport.pl]

proste, mafia nie zarabiała u buka, tylko u teamow ktore chciały wygrać :>

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Od klubów zgarniali kasę, którą obstawiali u buka i tym sposobem mieli zawsze freebeta. Zero ryzyka, czysty zysk.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Co sądzicie o tym by Listkiewicz odszedł z PZPNu? Zawsze czekałem na ten moment, ale przepraszam... jeśli ma go zastąpić Jerzy Engel to ja już wolę by Listek pozostał tam gdzie jest. wink

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Originally Posted by Conrad
Co sądzicie o tym by Listkiewicz odszedł z PZPNu? Zawsze czekałem na ten moment, ale przepraszam... jeśli ma go zastąpić Jerzy Engel to ja już wolę by Listek pozostał tam gdzie jest. wink

Ja mysle ze Listek nie odejdzie ani w tym roku ani w nastepnym wiec mozesz byc spokojny wink

Kluivert i Agali przymierzani do Wisły crazy

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=88853 smirk

"Wszyscy łódzcy działacze uważają, że kara jest zbyt surowa. Warto powiedzieć, że kilka tygodni temu w meczu Wisła Kraków - Odra Wodzisław jeden z "kibiców" gospodarzy rzucił nożem w kierunku bramkarza drużyny przeciwnej. Za ten wybryk "Biała Gwiazda" została ukarana... zamknięciem jednej trybuny. Najwidoczniej niestosowne transparenty są poważniejszym wykroczeniem..."



Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
W ogóle kary dla Wisły to jest jedna wielka parodia.

Podczas meczu z Arką kibice wbiegli na boisko, sędzia ze strachu zakończył mecz, piłkarze Arki zostali pobici. Jaka była kara? Bodajże 4 mecze bez udziału publiczności, przed kolejnym sezonem zmniejszone albo w ogóle anulowane, już nie pamiętam. Już pomijam, że powinien być walkower dla Arki
Teraz rzucili nożem w bramkarza drużyny przeciwnej i kara zamknięcie jednej trybuny.

A mam takie pytanie? Czy jest coś gorszego niż chęć pobicia bądź okaleczenia zawodników drużyny przeciwnej? Rozróby pomiędzy kibicami jestem w stanie zrozumieć, ale czegoś takiego nigdy. A kary są wręcz śmieszne

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Ta co do kar to po meczu z Wisłą Jagiellonia za race i kibicow w niedozwolonej strefie crazy (chyba jak ultrasi flagi rozwieszali (ale co mecz wychodza przed trybune zeby rozwiesic) dostala kare 25tys zl laugh laugh laugh

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Ciekawy cytat odnosnie kar:
"Zwolennicy surowych sankcji za niesportowe zachowania kibiców mogą bić oklaski. Ale czy na pewno? Oto ta sama Komisja Ligi tego samego dnia ukarała gospodarzy derbów Krakowa karą 5 tysięcy złotych za palenie szalików Cracovii przez kibiców gospodarzy. Czyli kibice Wisły robili to samo, co kibice ŁKS. Uwielbiam angielski humor i dlatego twierdzę, że w gronie karzących wyżej ceni się szalik Widzewa niż szalik Cracovii. Bo za ten sam wybryk karze się surowiej. Łatwiej byłoby nam zrozumieć karę dla Wisły, gdyby to był pierwszy wyczyn tamtejszych chuliganów. Ale przecież kilka tygodni temu w bramkarza Odry Wodzisław rzucono tam nożem i za karę zamknięto jedną trybunę przy ul. Reymonta. Gdyby coś takiego przydarzyło się na łódzkim stadionie, to pewnie Komisja Ligi kazałaby zaorać obiekt. "

całość: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,Stadiony-sa-dla-kibicow,wid,9893139,wiadomosc.html

Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
nie czaje lech czy legia jest wicemistrzem polski gdyby sezon sie teraz po 26 kolejce zakonczyl w jedym podumowaniu widze lech w innym legie

Dołączył: Oct 2004
Posty: 3,334
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2004
Posty: 3,334
Originally Posted by mopsiq
nie czaje lech czy legia jest wicemistrzem polski gdyby sezon sie teraz po 26 kolejce zakonczyl w jedym podumowaniu widze lech w innym legie
Lech liczą sie bezpośrednie mecze

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Jest to tym spowodowane, że bezpośrednie mecze liczą się dopiero po zakończeniu sezonu. Teraz natomiast w tabeli powinna być uwzględniana różnica bramek, która jest na korzyść Legii. Jednak większość już teraz ustawia wyżej Lecha, żeby nie wprowadzać zamieszania

Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
dzieki panowie

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by podstawek87
Jest to tym spowodowane, że bezpośrednie mecze liczą się dopiero po zakończeniu sezonu. Teraz natomiast w tabeli powinna być uwzględniana różnica bramek, która jest na korzyść Legii. Jednak większość już teraz ustawia wyżej Lecha, żeby nie wprowadzać zamieszania

Nie za bardzo rozumiem Twój tok rozumowania. Jeśli w regulaminie jest napisane, że podczas ustalania pozycji w tabeli punkty zdobyte w bezpośrednich pojedynkach są ważniejsze niż bilans bramkowy, to dlaczego ma to być liczone dopiero po zakończeniu sezonu? To może ustalmy kolejność alfabetyczną w tabeli, przez 30 kolejek bazujmy na tej tabeli a po zakończeniu sezonu podliczone zostaną pozostałe statystyki meczów i wtedy okaże się, kto ma mistrza... confused

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
To nie jest moje rozumowanie tylko czytanie regulaminu ze zrozumieniem

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Tragedia w Radzionkowie na Śląsku. W sobotę około 22.30 w centrum miasta grupa kibiców Polonii Bytom zaatakowała dwóch fanów Ruchu Radzionków. Jeden z nich, ciężko pobity, zmarł w szpitalu.
Do tragicznego zdarzenia doszło przy ul. Śródmiejskiej. Dwójka mężczyzn została zaczepiona przez grupę kibiców Polonii Bytom. Doszło do awantury i bójki. Jeden z mężczyzn zdołał uciec. Jego 23-letni towarzysz został ciężko pobity. Podjęte próby reanimacji nie przyniosły skutku. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Jak poinformował portal tvn24.pl rzecznik prasowy policji w Tarnowskich Górach w związku ze sprawą zatrzymano już pięciu kibiców Polonii Bytom.

frown

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Inzaghi78
Tragedia w Radzionkowie na Śląsku. W sobotę około 22.30 w centrum miasta grupa kibiców Polonii Bytom zaatakowała dwóch fanów Ruchu Radzionków. Jeden z nich, ciężko pobity, zmarł w szpitalu.
Do tragicznego zdarzenia doszło przy ul. Śródmiejskiej. Dwójka mężczyzn została zaczepiona przez grupę kibiców Polonii Bytom. Doszło do awantury i bójki. Jeden z mężczyzn zdołał uciec. Jego 23-letni towarzysz został ciężko pobity. Podjęte próby reanimacji nie przyniosły skutku. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Jak poinformował portal tvn24.pl rzecznik prasowy policji w Tarnowskich Górach w związku ze sprawą zatrzymano już pięciu kibiców Polonii Bytom.

frown

do pierdla śmieci raz dwa!

Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,587
Originally Posted by mura
Originally Posted by Inzaghi78
Tragedia w Radzionkowie na Śląsku. W sobotę około 22.30 w centrum miasta grupa kibiców Polonii Bytom zaatakowała dwóch fanów Ruchu Radzionków. Jeden z nich, ciężko pobity, zmarł w szpitalu.
Do tragicznego zdarzenia doszło przy ul. Śródmiejskiej. Dwójka mężczyzn została zaczepiona przez grupę kibiców Polonii Bytom. Doszło do awantury i bójki. Jeden z mężczyzn zdołał uciec. Jego 23-letni towarzysz został ciężko pobity. Podjęte próby reanimacji nie przyniosły skutku. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Jak poinformował portal tvn24.pl rzecznik prasowy policji w Tarnowskich Górach w związku ze sprawą zatrzymano już pięciu kibiców Polonii Bytom.

frown

do pierdla śmieci raz dwa!

do pierdla bandziorów tylko na noc a w ciągu dnia do tłuczenia kamieni przez 12 godzin dziennie. Niech zapierdalaja na wikt i opierunek

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by podstawek87
To nie jest moje rozumowanie tylko czytanie regulaminu ze zrozumieniem

Code
Art. 9

9.1.	W rozgrywkach Orange Ekstraklasy kolejność zespołów w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów1.

9.2.	W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:

9.2.1	przy dwóch zespołach:
a.	liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b.	przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c.	przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są „podwójnie,” korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
d.	przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e.	przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu,
f.	W przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli Orange Ekstraklasy, zespoły mające uczestniczyć w rozgrywkach UEFA, a także zespoły których kolejność decyduje o spadku bądź o miejscu barażowym w Orange Ekstraklasie, stosuje się wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygną o kolejności, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym, wyznaczonym przez Ekstraklasę SA, boisku.

Z tego co widzę, to ani słowa o rozliczaniu spotkań po sezonie. confused

Strona 5 z 17 1 2 3 4 5 6 7 16 17

Moderatorzy  Akhu, Biszop, Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników ($-man, rafal08, Lukasz111, alfa, burbon, latajaca_holenderka, aker, Sensei), 1,962 gości, oraz 11 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,749
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1