Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 19 z 21 1 2 17 18 19 20 21
Wojtas_ #2317626 06/05/2008 04:01
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
delikatnie mówiąc szwankuje wogóle nie wiedziałem o czym piszesz hehe

Bonus: Unibet
Wojtas_ #2317632 06/05/2008 04:03
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
edit :


A na tą mature myslisz ze wszysy przyszli nie czytając nic? wszysy na zywioł? byli tacy pewni siebie? wątpie... nikt nie mowi ze było to trudne, ale znając zycie ludzie popełnili banalna,detaliczne błedy, o ktorych nawet im sie nie sniło i ktorych na spokojnie bez strsu by nigdy nie popełnili, wiec nie mozna obiektywnie tego wszystkiego ocenic. Kazdy jak siedzi przed monitorem to dla niego jest łątwe, bo tylko powierzchownie sobie mysli jakby to napisał,a usiadz i napisz to i sprawdz z kluczem, zobaczymy ile % wyciagniesz

Wojtas_ #2317654 06/05/2008 04:07
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Dla mnie nieporozumieniem są te klucze odpowiedzi. Dlaczego oducza się młodych ludzi samodzielnego myślenia ? Teraz trzeba myśleć i pisać "pod klucz". To jakaś paranoja. Skąd mam wiedzieć, czy moja interpretacja tekstu będzie się zgadzać z widzimisię gościa układającego odpowiedzi. Chora sytuacja.

Szewa #2317667 06/05/2008 04:09
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Szewa zgadzam się, klucze to paranoja, są bardzo okrojone, nie dają szansy na własne rozumowanie itp, kazdy przez to doszukuje sie drugiego dna w tekscie, kazdy kombinujei,a to wychodzi mu na złe, w kluczu jest taka odp i taka musi być u ucznia, musi sie zgadzać i juz, zero kreatywnosci, zero elastycznosci ...

Szewa #2317677 06/05/2008 04:11
Dołączył: Jan 2007
Posty: 3,040
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 3,040
Originally Posted by Szewa
Dla mnie nieporozumieniem są te klucze odpowiedzi. Dlaczego oducza się młodych ludzi samodzielnego myślenia ? Teraz trzeba myśleć i pisać "pod klucz". To jakaś paranoja. Skąd mam wiedzieć, czy moja interpretacja tekstu będzie się zgadzać z widzimisię gościa układającego odpowiedzi. Chora sytuacja.

To prawda. Raz nawet Szymborska pisała mature na podstawie swojego tekstu i jakoś najlepiej jej nie poszło laugh

Wojtas_ #2317690 06/05/2008 04:14
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
sesja wam mature z głowy wybije, jeszcze za liceum i tymi 'ciezkimi' sprawdzianami zatesknicie. najbardziej nie rozumiem jednego, co taką paranoje z tym polskim robicie skoro wszyscy tu zdają podstawe (z tego co czytam) bo do niczego wam nie jest potrzebny ten polski. 30% i tyle, zdane to zdane wypracowanie 15, test 15 i gitara a nie tu jakies sceny i problemy. martwcie sie o to coscie sobie dobrali do obowiazkowych, bo chyba na tym sie trzeba skupic.

anfa_ #2317695 06/05/2008 04:16
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Dokładnie, będziecie się martwić, jak oblejecie pierwszą sesję na studiach i armia się po Was upomni grin wink

anfa_ #2317699 06/05/2008 04:17
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
NIkt nie robi paranoi, po prostu denerwują mnie takie komentarze typu " boze jakie porste, co to jest wogole itp"

nikt nie mowi ze to jest trudne , bo to podstawa, ale bez przesady, i nikt tutaj nie napisał ze w liceum było ciezko bo studia to co innego

polski to zalicza kazdy wiec nie ma sie czym szczycić;)

Szewa #2317705 06/05/2008 04:18
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577
co do sesji nie przesadzajcie... nie wiem co studiujecie ale studia mozna przejsc prawie sie nie uczac...

ice18 #2317713 06/05/2008 04:21
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Originally Posted by ice18
co do sesji nie przesadzajcie... nie wiem co studiujecie ale studia mozna przejsc prawie sie nie uczac...

eeeeeeee, nie wszystkie kierunki smile ja na szczescie na takim nie jestem laugh

ice18 #2317725 06/05/2008 04:25
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Originally Posted by ice18
co do sesji nie przesadzajcie... nie wiem co studiujecie ale studia mozna przejsc prawie sie nie uczac...

na kiblotechnice i łopatologi głębinowej jest izi wink

rybek #2317730 06/05/2008 04:26
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by rybek
no a ustna to już wogóle jest easy jakiś swój tekst zreferować przez pare minut i ma się na to 6 miechów, ja pamiętam że 2 tygodnie rozkminiałem wszystkie lektury bo nie wiedziałem czym mnie zaskoczą.. i trzeba przyznać troche zaskoczyli bo miałem im interpretować wiersz fortepian ale byłem przygotowany niema co i jakoś się udało wink wkońcu z każdego szamba da się wyjść laugh

Mieliśmy przecieki: 256 tematów na ustną. Umiałem może ze sześć. Niestety zobaczyłem to dopiero pół godziny przed wejściem. Pościemniałem, pościemniałem i wpadło 3. Ustna z polskiego to była tragedia.

A co do sesji, to rzeczywiście zależy na jaki kierunek się trafi (w sensie dostanie wink ).

ice18 #2317759 06/05/2008 04:33
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by ice18
co do sesji nie przesadzajcie... nie wiem co studiujecie ale studia mozna przejsc prawie sie nie uczac...
Jeżeli studiujesz na wydziale gier i zabaw to pewnie, że można przejść studia nie ucząc się. Polecam jednak wziąć się za jakiś ambitniejszy kierunek i wtedy wydawać osądy smile

Szewa #2317819 06/05/2008 04:51
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
old hand
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741



Przyda sie na ustną !

Szewa #2317893 06/05/2008 05:14
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
Originally Posted by Szewa
Originally Posted by Amperek
Wszyscy tacy cwani teraz jak przeczytali arkusze i odp, a idz i usiadz człowieku i napisz a nie potrafisz komrntować, kazdy powie ze jego matura była trudna itp
laugh

Jeżeli nad tym trzeba było się pocić, to nie mam pytań.

Ja nie twierdzę, że moja matura była trudna, wręcz przeciwnie. Ale w przeciwieństwie do nowej, żeby ją zdać, było trzeba przynajmniej parę lektur z każdej epoki przeczytać. Dzisiaj nie trzeba robić praktycznie nic żeby zdać...

I bardzo dobrze. Przynajmniej zamiast marnowac czas na czytanie gniotow, mozna sie skupic na tym co przyda sie w zyciu.

codi #2318088 06/05/2008 06:34
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Originally Posted by micha$
Originally Posted by rybek
no a ustna to już wogóle jest easy jakiś swój tekst zreferować przez pare minut i ma się na to 6 miechów, ja pamiętam że 2 tygodnie rozkminiałem wszystkie lektury bo nie wiedziałem czym mnie zaskoczą.. i trzeba przyznać troche zaskoczyli bo miałem im interpretować wiersz fortepian ale byłem przygotowany niema co i jakoś się udało wink wkońcu z każdego szamba da się wyjść laugh

Mieliśmy przecieki: 256 tematów na ustną. Umiałem może ze sześć. Niestety zobaczyłem to dopiero pół godziny przed wejściem. Pościemniałem, pościemniałem i wpadło 3. Ustna z polskiego to była tragedia.
Ja na szczęście byłem nową mature. Jak tak sobie mysle ze mialbym zakmninic caly materia z liceum to na bank ustnego polaka bym nie zdał. I mam wrazenie ze 80% z roku podobnie (a szkoła była powyżej średniej). Zresztą ustna w jakiej by formie nie była to raczej test psychiki a nie wiedzy i umiejetnosci wypowiadania sie.

Originally Posted by Szewa
Ja nie twierdzę, że moja matura była trudna, wręcz przeciwnie. Ale w przeciwieństwie do nowej, żeby ją zdać, było trzeba przynajmniej parę lektur z każdej epoki przeczytać. Dzisiaj nie trzeba robić praktycznie nic żeby zdać...
pelna zgoda, dlatego wspolczuje staro-maturzystom,

ogolnie matura po reformie jest niepraktyczna z tego wzgledu ze wtedy matura pelnila forme raczej formalnosci, teraz jest to jednoczesnie twoja przepystka na studia, wiec jesli slabo ci poszla to mozesz zapomniec o dostaniu sie na wymarzony kierunek, a przy starym systemie na kazdej uczelni pisales egzamin wtepny, wiec jesli na jednej ci poszlo zle to na koeljnych miales szanse napisac lepiej - i to bylo praktyczniejsze

a ze poziom reofrma obnizyła i ogolnie wsyzscy na nią plują to fakt, bylem pierwszym rocznikiem ktory ją zdawał i kazdy nauczyciel mowil ze poziom liceum jest slabszy (orkojony material) a sama matura latwiejsza, zas sam poziom edukacji obniza sie sukcesywnie od polowy lat 90tych

no coz, trzeba sie dostosowywac do "norm unijnych"

tyson #2318137 06/05/2008 07:12
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 10,306
Dobra, pora spać.

Part 1 suceeded.
Part 2 coming soon.
Part 3 coming soon.
Part 4 coming soon.
Part 5 coming soon.

Dobrej nocy.

bursztyk #2318320 06/05/2008 14:08
Dołączył: Feb 2008
Posty: 2,420
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Feb 2008
Posty: 2,420
no to znów na żywioł na angola laugh

ASUltras #2318478 06/05/2008 17:39
Dołączył: Feb 2006
Posty: 3,349
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 3,349
Angielski podstawowy banalnie prosty, ale niczego innego nikt się nie spodziewał tongue 50 minut mi zajął cały egzamin smile

Morten #2318495 06/05/2008 17:53
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,128
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,128
Originally Posted by Morten
Angielski podstawowy banalnie prosty, ale niczego innego nikt się nie spodziewał tongue 50 minut mi zajął cały egzamin smile


A rozszerzony pewnie cholernie trudny... ;/

Strona 19 z 21 1 2 17 18 19 20 21

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, Sensei, latajaca_holenderka, burbon, forty), 664 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,609
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1