Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Sprawdz moze jakiej wartosci jest znaczek, albo czy jest kod na kopercie.

BTW jak CI przyszlo zwyklym, to mozesz to olac, nie ma zadnego dowodu, ze takie cos w ogole doszlo do deblina nie mowiac o tym, ze doszlo do domu

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
nie ma znaczku, bo jest opłata pobrana wink

każdy polecony musi mieć pieczątkę

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
No ale na pieczatc pisze jaka to wartosc ;]

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
lupus nie pisze, opłata pobrana umowa itp

pracuje w biurze wiec wiem wink

to jest zwykły list

Dołączył: Oct 2001
Posty: 556
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 556
Jak pójdziesz to wiele nie ryzykujesz w sumie. Biletu spod biurka raczej nie wyjma, a jak zobaczysz, ze Komendant kutas i nie da sie z nim dogadac, to kolejnych listow z WKU juz nie odbieraj smile.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Mozesz smialo sprawe olac, skoro poslali zwyklym nie ma zadnego dowodu, ze ow list przelecial przez Twoj urzad pocztowy smile

Mozesz tez pojechac do WKU, i liczyc, ze komendant bedzie mial dobry humor i Ci odpusci, aczkolwiek jesli masz zamiar sie uczyc, to oni lubia miec papier, no ale ich juz nie interesuje to, ze mamy maj smile
Jesli bedzie ok, napiszesz odwolanie i luzik smile

Pamietam sytuacje w ktorej koles wlasnie mowil, ze zaczyna nauke, nie darowiali mu, raz sie juz odwolywal, probowal kazdego sposobu m in, ze ma kredyt zaciagniety, a oni na to, ze wojsko zawiesza splate kredytu wink

Powodzenia smile

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Originally Posted by Piostar
no tak, ale mam tam napisane żeby się stawić ble ble itp

nie chce mi się z nimi walczyć, tylko załatwić po ludzku

wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej

i stawić się z książeczką, i zaświadczeniem

zaświadczenia nie posiadam, chce pojechać z podaniem, gdyż kontyunował będe nauke we wrześniu, czy to wystarczy do tego czasu, bo potem papier z uczelni przedstawie

boże 26 lat a oni mnie ścigają laugh

ktoś miał taki przypadek?
26lat to pikus ,ja w wojsku bylem 3 lata temu teraz mam 25 lat ale co ciekawsze w kompanie mialem 2 kolesi odpowiedni 27 i 28lat laugh

Po pierwsze podania to sobie mozesz pisac na uczelnie w WUK ci to nic nie pomoze co z tego ze napiszesz ze chcesz zaczac nauke od wrzesnia jak im to udowodnisz chceic to mozna wiele i juz . liczy sie konkretny pakier i tyle .
Jedyny sensowny krok to jechac i pogadac otwarcie biletu odrazu nie dostaniesz tylko cie zaksieguja ze sie nie uczysz i cie moga brac np na lipiec.Dostajesz bilet w lipcu jedziesz i mowisz ze nie mozesz isc do woja na lipiec bo np. cos ttam ble ble i musisz byc w domu.

2 sprawa jak bedziesz za mocno krecil to tylko sobie sprawe pogorszysz w tedy masz jak w banku ze cie wezma i to jak najszybiej.Oni takich lubia brac co proboja uciec od woja laugh.

Mozesz tesz olac sprawe jak to nie byl polecony ,ale w tedy chyba niejako automatyczne stajesz sie poborowym i nastepny list to moze byc juz POLECONy po BILET laugh zaley jak to rozpatzra .zawsze mozesz powiedziec ze nic nie dostales prawda smile

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785


Droga mlodziezy
stop obowiazkowej sluzbie wojskowej
Musicie sie zjednoczyc i olac nauke o zabijaniu i agresji do blizniego.Przeciez was nie pozamykaja.Ja na komisji wojskowej ,
powiedzialem krotko ,ze nie ide i koniec niech kieruja moja sprawe do prokuratury.Chyba uznali mnie za jakiegos czuba ,bo pomogli napisac podanie o zastepcza sluzbe,ze wzgledu na wyznawane zasady moralne.Pozdrawiam,wszystkich mlodych gniewnych peace

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
Originally Posted by Piostar
oki przyszło i do mnie

wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej

rozumiem że to nie jest póki co bilet do woja smile

aktualnie tylko pracuje ponieważ zarzuciłem studia, czy jeśli im napisze podanie że chce rozpocząć studia we wrześniu to dadzą mi spokój do tego czasu? w rzeczywistości mam zamiar, więc chyba nie powinno być problemów, aby tylko do września dali mi spokój

Stawiles sie ?? Jak nie to dobrze ,jak tam pojdziesz bedzie ci chcial wcisnac bilet gad przebiegły. wink

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Panowie, a dostał ktoś wezwanie po obronionym magistrze ? cool

Dołączył: Jul 2007
Posty: 6,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 6,297
Przecież wojsko ma być zawodowe. Koniec poboru(przymusowego) kończy się z początkiem nowego roku 2009 to prawda? Gdzieś to obiło się mi o uszy.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by Noob
Przecież wojsko ma być zawodowe. Koniec poboru(przymusowego) kończy się z początkiem nowego roku 2009 to prawda? Gdzieś to obiło się mi o uszy.
Nie wierz politykom [oggole.pl] smile

Dołączył: Apr 2006
Posty: 2,987
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 2,987
Jedynym pewnym wyjsciem na nie pojscie do woja dla osób które dostały wezwanie po bilecik jest czasowe wymeldowanie się z miejsca zamieszania pod pretekstem wyjazdu np. do Anglii. Wtedy wojsko odkłada taka osobe na półke z tymi co sa za granica i czekaja az skonczy ci się czasowe wymeldowanie smile

Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
Sprawa wygląda tak. Studia odpuściłem sobie pare miesięcy temu i zamierzamn iśc z powrotem od października. Dziisiaj puka listonosz z poleconym mysle sobie rozliczenie za pita. Podpisuje a tu patrze WKU! Prawie podpisalem całem imie i nazwisko ale gośc to potem zamazał. Staneło na tym ze nie bylo potwierzdzenia odbiotu ,listonosz mowił ze na poczte niby też nie zaniesie. Chyba nie jest to bilet tylko wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej ?? Dobrze mowie?? Co mam zrobić teraz?? Pod koniec czerwca, na początku lipca jade na 3 miesiace do pracy za granice. Jakies wskazowki jak przetrwac najblizsze około 5 tygodni??

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
Originally Posted by muminek bez ogonka
Sprawa wygląda tak. Studia odpuściłem sobie pare miesięcy temu i zamierzamn iśc z powrotem od października. Dziisiaj puka listonosz z poleconym mysle sobie rozliczenie za pita. Podpisuje a tu patrze WKU! Prawie podpisalem całem imie i nazwisko ale gośc to potem zamazał. Staneło na tym ze nie bylo potwierzdzenia odbiotu ,listonosz mowił ze na poczte niby też nie zaniesie. Chyba nie jest to bilet tylko wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej ?? Dobrze mowie?? Co mam zrobić teraz?? Pod koniec czerwca, na początku lipca jade na 3 miesiace do pracy za granice. Jakies wskazowki jak przetrwac najblizsze około 5 tygodni??

Mam taka sama sytuacje tez myslalem ze to uzupełnienia ewidencji wojskowej zaszedlem tam a gosc sie pyta gdzie chce odbyc sluzbe blush dobrze ze nie odebrales listu czekaj na nastepny i tez nieodbieraj.

Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
Kiedy moge się spodziewać następnego listu?Co po nim zrobić? I czy w tym drugim liscie będzie to samo co było w pierszym? Przed wyjazdem za granice będę miał się wymeldować czy nie czy jak?

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Wezwanie to jest, bilet nie przychodzi.
Jak nie odbierzez chyba 3 to nastepnym razem przyjdzie do Ciebie dzielnicowy to moze byc np policjant, zalezy kogo tam macie.



Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by Baqu
Panowie, a dostał ktoś wezwanie po obronionym magistrze ? cool

maja 18 miesiecy zeby Cie powolac po absolutorium

jak w tym okresie nie powolaja Twojej osoby to przenosza Cie do rezerwy

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Originally Posted by muminek bez ogonka
Sprawa wygląda tak. Studia odpuściłem sobie pare miesięcy temu i zamierzamn iśc z powrotem od października. Dziisiaj puka listonosz z poleconym mysle sobie rozliczenie za pita. Podpisuje a tu patrze WKU! Prawie podpisalem całem imie i nazwisko ale gośc to potem zamazał. Staneło na tym ze nie bylo potwierzdzenia odbiotu ,listonosz mowił ze na poczte niby też nie zaniesie. Chyba nie jest to bilet tylko wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej ?? Dobrze mowie?? Co mam zrobić teraz?? Pod koniec czerwca, na początku lipca jade na 3 miesiace do pracy za granice. Jakies wskazowki jak przetrwac najblizsze około 5 tygodni??

jak masz okazje wymelduj sie juz teraz , liscik nie przyjdzie a sam pozostan w Polsce niezauwazony w sensie : nie pracuj, nie dostawaj mandatów itp smile

Strona 4 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, cigar, 11kera11, Lukasz111, aker), 1,524 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,858
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1