Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#2350728 19/05/2008 01:54
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
[Linked Image]

Z braku czasu pisze dopiero dziś.
Nowy sezon zaczął się wczoraj wieczorem czasu polskiego, 14 ekip (jedna nowa Atlanta Dream) i 2 konferencje.


Ważne daty
17 maj- Początek sezonu zasadniczego
28 lipiec – 27 sierpień- Przerwa ze względu na igrzyska olimpijskie
14 wrzesień – Koniec sezonu zasadniczego
18 wrzesień – Początek Play Offs
1 pazdziernik – Początek finału WNBA

Poprzednie mistrzynie WNBA

2007 Phoenix Detroit 3-2
2006 Detroit Sacramento 3-2
2005 Sacramento Connecticut 3-1
2004 Seattle Connecticut 2-1
2003 Detroit Los Angeles 2-1
2002 Los Angeles New York 2-0
2001 Los Angeles Charlotte 2-0
2000 Houston New York 2-0
1999 Houston New York 2-1
1998 Houston Phoenix 2-1
1997 Houston New York 65-51 (rozgrywano tylko jedno spotkanie)

MVP

2007 Cappie Pondexter Phoenix Mercury
2006 Deanna Nolan Detroit Shock
2005 Yolanda Griffith Sacramento Monarchs
2004 Betty Lennox Seattle Storm
2003 Ruth Riley Detroit Shock
2002 Lisa Leslie L.A. Sparks
2001 Lisa Leslie L.A. Sparks
2000 Cynthia Cooper Houston Comets
1999 Cynthia Cooper Houston Comets
1998 Cynthia Cooper Houston Comets
1997 Cynthia Cooper Houston Comets

Reszta za chwilę, bo zaraz MLB wink

Bonus: Unibet
lupus #2350871 19/05/2008 02:41
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Los Angles Sparks [Linked Image]

Bardzo mocna drużyna, jeden z kandydatów do mistrzostwa, duecik Candace Parker i Lisa Leslie będzie w tym roku naprawdę mocny, do tego dochodzi Temeka Johnson, która ma niezwykle Ast/To ratio. Pewnym problemem może okazać, się już wiek Milton-Jones, która im starsza tym coraz gorsza skuteczność. Jeśli cała drużyna będzie zdrowa (Johnson opuściła rok temu kilkanaście spotkań przez kontuzje) mogą powalczyć o finał.

Houston Comets [Linked Image]

Nie ma już Sheryl Swoopes, ale została Tina Thomson, do tego dochodzą młode White i Ajavon, ale to raczej drużyna na jedne z ostatnich miejsc w tabeli i nic więcej.

Phoenix Mercury [Linked Image]

To obecne mistrzynie WNBA, choć ciężko będzie im obronić tytuł, gdyż rywalki są bardzo mocne. No i mają Dianę Taurasi.

Sacramento Monarchs [Linked Image]

Nie ma już Griffith oraz Walker, zastąpić je maja Laura Harper (debiutantka) i Rebeka Brunson.
Grę zespołu powinna ciągnąc Kara Lawson, która jednak w ostatnich latach ma problemy ze skutecznościa. W 2005 roku rzucała „trojki” ze skutecznością 44%, w 2006 roku z 40 %, a przed rokiem z 34%, wiec drużyna może mieć problemy ze zdobywaniem punktów.

Minnesota Lynx [Linked Image]

Po rocznej przerwie spowodowanej ciążą wraca Hayden-Johsnon, do tego dochodzi trio Harding, Augustus i Wiggins a i nie zapominajmy o Ohlde. Lynx w zeszłym sezonie oddawaly srednio 65-70 rzutow, z czego Harding, Ohlde oraz Augustus aż 40, w tym sezonie dochodzą Wiggins i DeForge i mogą pojawić się problemy w drużynie jeśli nie zechcą dzielić się piłką.

San Antonio Stars [Linked Image]

W ofensywie powinny błyszczeć przede wszystkim Becky Hammon oraz Sophia Young, obie grają bardzo agresywnie, poprawiły przed rokiem skuteczność, ale ciezko będzie znalezć się przed Seattle czy LA

Seattle Storm [Linked Image]

Niezwykle mocna paka w tym roku, maja Sherryl Swoppes (wczesniej Houston), Yolande Griffith (Sacramento), Lauren Jackson( moja faworytka o tytuł MVP), Sue Bird i Swin Cash, taka kolekcja gwiazd powoduje, ze walka o finał na Zachodzie powinna rozstrzygnąć się pomiędzy nimi, LA i Phoenix

Last edited by lupus; 19/05/2008 19:50.
lupus #2351105 19/05/2008 04:12
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Atlanta Dream [Linked Image]

Nowa drużyna, i niewiele można o niej powiedzieć, oprócz tego, ze to kandydat do ostatniego miejsca ;-)

Chicago Sky [Linked Image]

To trzeci rok istnienia tej drużyny, w dwóch poprzednich mogli się pochwalić najgorsza skutecznością spośród wszystkich drużyn w WNBA.
Całkiem dobre w defensywie, ale atak sprawia im ogromny problem.

Connecticut Sun [Linked Image]

Ta drużynę chyba kojarzy każdy Polak, to właśnie tutaj grała Margo Dydek wink
Jednak w tym roku nie zobaczymy jej na boiskach WNBA, zdecydowała się zostać w Europie.
Mimo braku kilku zawodniczek Sun nadal wydają się być dobrze zbalansowana drużyna, z niezła ofensywa i dobrą obrona, PO będą, ale nic wielkiego nie ugrają.

Detroit Shock [Linked Image]

To one przegrały z Phoenix przed rokiem w finale , w tym również będą walczyć o mistrzostwo, a ich głównym rywalem na wschodzie będzie Indiana. Moim zdaniem finalista ze wschodu.

Indiana Fever [Linked Image]

W pierwszych spotkaniach sezonu będą grać bez swojej gwiazdy Tamiki Catchings, leczy ona kontuzję, wiec ze słabymi rywalami powinny sobie poradzić, bo potencjał w drużynie jest, ale dopiero z Catchings w składzie mogą powalczyć o finał.

New York Liberty [Linked Image]

Przed rokiem grali w dość okrojonym w składzie, teraz doszły 2 debiutantki, i znów środek tabeli.


Washington Mystics [Linked Image]

Końcówka sezonu udana, bilans 14-8 w ostatnich spotkaniach, mimo to miały problemy z ofensywa, jak i zbiorkami w ataku. W dodatku rozgrywająca Blue mimo, średniej 5 asyst na mecz, miewa także sporo strat.
Nie jest to drużyna na PO.


Top 4 (moim zdaniem)

Wschód:
4. NY Liberty
3. Connecticut Sun
2. Indiana Fever
1. Detroit Shock

Zachód:
4. San Antonio
3.Phoenix Mercury
2. LA Sparks
1. Seattle Storm

Last edited by lupus; 19/05/2008 19:52.
lupus #2351868 19/05/2008 18:18
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Wiesz moze Lupus dlaczego Atlanta oddala Wauters? I czemu ta Wauters nie gra w przecietnej ekipie SA? I czemu Atlanta nie wykorzystuje niezlych zawodniczek tj. Leuchanki i Dickson? Jak dla mnie na papierze Atlanta wygladala fajnie, ale po tych smiesznych ruchach beda panienkami do bicia, bo Betty to za malo.

polskignom #2351919 19/05/2008 19:03
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
L
Pooh-Bah
Pooh-Bah
L Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
Lupus dobra robota, nie wiem tylko skad wymysliles ze Rebeka Brunsun w Sacramento to debiutantka- ona juz pyka w tej lidze pare ladnych lat, ale mneijsza o to- mam nadzieje, ze ten sezon tak jak i zeszle z WNBA bedzie dla nas udany smile


lleyton #2352011 19/05/2008 19:49
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Tylko Laura Harper jest debiutantka, blad poprawiony

lupus #2382238 30/05/2008 04:48
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
Wie ktos czy dzis w Indianie zagra Tamika Catchings?

krycha84 #2424946 17/06/2008 06:22
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
dzis 2 meczyki w nocy
Houston Comets-Atlanta Dream
jak wszyscy wiedza Atlanta jest w tym roku nowa druzyna i jeszce nie wygraly probuje dzis zagrac na nie 9 przegranych to nic ciekawego !
+10,5 atlanta 1,91
win atlanta 6@
Seattle Storm-Connecticut Sun
ciezki mecz do typowania ale wybralem tutaj wygrana gospodyn jesli chca sie liczyc na zachodzie to musza wygrywac z najlepszymi a jak tego nie zrobic jak tylk w domu
Win settle 1,7 @
smile

wariot22 #2427051 18/06/2008 05:48
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
S
Sed Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
Originally Posted by wariot22
dzis 2 meczyki w nocy
Houston Comets-Atlanta Dream
jak wszyscy wiedza Atlanta jest w tym roku nowa druzyna i jeszce nie wygraly probuje dzis zagrac na nie 9 przegranych to nic ciekawego !
+10,5 atlanta 1,91
win atlanta 6@
Seattle Storm-Connecticut Sun
ciezki mecz do typowania ale wybralem tutaj wygrana gospodyn jesli chca sie liczyc na zachodzie to musza wygrywac z najlepszymi a jak tego nie zrobic jak tylk w domu
Win settle 1,7 @
smile
gratuluje piwo

Sed #2427053 18/06/2008 05:49
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
S
Sed Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
Originally Posted by Sed
Originally Posted by wariot22
dzis 2 meczyki w nocy
Houston Comets-Atlanta Dream
jak wszyscy wiedza Atlanta jest w tym roku nowa druzyna i jeszce nie wygraly probuje dzis zagrac na nie 9 przegranych to nic ciekawego !
+10,5 atlanta 1,91
win atlanta 6@
Seattle Storm-Connecticut Sun
ciezki mecz do typowania ale wybralem tutaj wygrana gospodyn jesli chca sie liczyc na zachodzie to musza wygrywac z najlepszymi a jak tego nie zrobic jak tylk w domu
Win settle 1,7 @
smile
gratuluje piwo
hehe... zle spojrzalem laugh

Sed #2427217 18/06/2008 07:36
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
1/3 typki byly zobaczymy moze sie temat rozwieni smile

wariot22 #2434455 21/06/2008 06:08
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
K
Q
Q
K Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
dzis skusilem sie (lekko) na dubelka z wnba
Seattle-Indiana over 138 @2.0
Sacramento-Connecticut over 152 @1.87

ad1) obie ekipy mocno underowe .seattle (2-10 under) ale dzisspotykaja sie w bezposrednim pojedynku co moze przyniesc nieoczekiwane roztrzygniecie ...linia dosc niska
ad2) fajna linia .. jesli "słoneczka" porzucaja dobrze za "3" moze byc spokojny over ... zreszta to tylko kobiety .. dlatego lekki dubel wink

piwo wariot

kewin #2434894 21/06/2008 07:57
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
narazie mysle zeby atlante szukac z HC +12 1,8 zobaczymy nalezy sie w koncu dziewczynom zwyciestwo moze dzis waszki takie troche przecietne dzis czekam na usa to zobaczymy smile

wariot22 #2499644 24/07/2008 00:29
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
dzis ciekawy meczyk waszki konta panie z NY patrzac na historie meczow obu druzyn panie ze stolicy duza wiekszosc meczy wygrala w tym sezonie 2 razy juz NY wygral wiec czas na waszki laugh

typ: +2 pkt Waszki 1,9 BWIN

wariot22 #2502452 25/07/2008 01:23
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
wczoraj wtopa ;/ waszki w 4 kwarcie doszly na remis ale potem cos walnelo i w koncu przegraly no nic jedziemy dalej smile

1 mecz dzis 18:30
San Antonio - Chicago
Druzyna gospodyn gra u siebie wysmienicie 13 meczy tylko 2 porazki z czego 1 4 dni temu z Sacramneto nie sa ta jakies wielkie wygrane roznica 10 -20 pkt ale zawsze u siebie wydaje mi sie ze 2 porazki z rzedu u siebie to nie mozliwe kurs 1,2 @ gdzies na jakas tasme mozna wrzucic. Ale bardziej mnie interesuje druzyna Chicago ja dzis probuje +9 pkt na Sky od 5 meczow nie wygraly meczu na wyjezdzie moze dzis powalcza smile

Sky + 9 Betgun 1,85 smile powodzenia

wariot22 #2502515 25/07/2008 01:36
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
no i nie zdazylem zagrac wszystko przez porabnego dostawce neta pewnie wejdzie jak w maslo laugh

wariot22 #2503066 25/07/2008 03:30
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
2 mecz 20 :30
Mercury - Sacramento
gram dzis na mercury HC +4 walka napewno dzis bedzie a gosposie za duoz wygranych 5 z rzedu licze ze dzis przegraja smile

+4 Phoenix BWIN 1,91

wariot22 #2503430 25/07/2008 05:37
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
1 mecz zwrot teraz jeszcze trwa Pxoenix przed 4 kwarta + 3 no i co jak to u tych tempych bab bywa 2 min i - 7 wrabia wiec podam typy na noc ktore musza wejsc smile
Connecticet 1,3
+ Houston 1,5 ako 2@

typy gram tylko dlateo ze detroit i sparks graly ze soba we wtorek i zrobily niezla bujke hehe wiekszosc zawodniczek zostalo zawieszonych na 1 mecz i dlatego w detrit 2 podstawowych bedzie brakowalo i 3 rezerwowe a w LA podobnie 2 najlepsze zawodniczki druzyny LA
vamos smile

wariot22 #2595850 13/09/2008 03:42
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shocked

(oczywiście nikt nie zauważył)

Margo Dydek wróciła na prkiety WNBA smile ponad 2 tygonie temu podpisała kontrakt z LA Sparks. Niezły frontcourt : Lise Leslie - Candace Parker, De Lisha Milton-Jones i Margo shocked
Trzeba przyznać że zespół jej się trafił 'fajny', tylko obawiam się że sama Margo raczej bez formy, niczym poprzednio jak kończyła przygodę z Connecticut.

Skiper #2623491 28/09/2008 07:24
Dołączył: Mar 2008
Posty: 417
addict
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 417
Ale niesamowity mecz był dziś w San Antonio, gospodynie prowadziły 10 pkt po 3 kwarcie i nic nie wskazywało na taką nerwową końcówkę
na ponad minute przed końcem LA prowadziły 64-60 i miały piłke ( patrzałem na live bf i był kurs 25 na San Antonio !) a tu Becky Hammon za 3 i już było tylko -1, potem kolejny kosz SA i +1 dla nich, ale w kolejnej akcji zbiórka ofensywna i zostało 1.3 do końca i Sparks prowadziły ( ciekawe jaki był wtedy kurs pewnie z 50) dla San Antonio porażka w tym meczu oznaczała odpadnięcie.
Tutaj macie linka z ostatniej akcji,po prostu piękne, już się nie moge doczekać NBA laugh

http://broadband.wnba.com/cc/playa.php?content=video&url=http://boss.streamos.com/wmedia/wnba/wnba/pod/wpod_080927.asx&video=blank&wnbasite=wnba

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Akhu, bukma, aker, alfa, Sensei, burbon, JelineK, betowiec), 1,111 gości, oraz 16 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,804
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1