|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
[ Linked Image] Z braku czasu pisze dopiero dziś. Nowy sezon zaczął się wczoraj wieczorem czasu polskiego, 14 ekip (jedna nowa Atlanta Dream) i 2 konferencje. Ważne daty17 maj- Początek sezonu zasadniczego 28 lipiec – 27 sierpień- Przerwa ze względu na igrzyska olimpijskie 14 wrzesień – Koniec sezonu zasadniczego 18 wrzesień – Początek Play Offs 1 pazdziernik – Początek finału WNBA Poprzednie mistrzynie WNBA2007 Phoenix Detroit 3-2 2006 Detroit Sacramento 3-2 2005 Sacramento Connecticut 3-1 2004 Seattle Connecticut 2-1 2003 Detroit Los Angeles 2-1 2002 Los Angeles New York 2-0 2001 Los Angeles Charlotte 2-0 2000 Houston New York 2-0 1999 Houston New York 2-1 1998 Houston Phoenix 2-1 1997 Houston New York 65-51 (rozgrywano tylko jedno spotkanie) MVP2007 Cappie Pondexter Phoenix Mercury 2006 Deanna Nolan Detroit Shock 2005 Yolanda Griffith Sacramento Monarchs 2004 Betty Lennox Seattle Storm 2003 Ruth Riley Detroit Shock 2002 Lisa Leslie L.A. Sparks 2001 Lisa Leslie L.A. Sparks 2000 Cynthia Cooper Houston Comets 1999 Cynthia Cooper Houston Comets 1998 Cynthia Cooper Houston Comets 1997 Cynthia Cooper Houston Comets Reszta za chwilę, bo zaraz MLB 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Los Angles Sparks [ Linked Image] Bardzo mocna drużyna, jeden z kandydatów do mistrzostwa, duecik Candace Parker i Lisa Leslie będzie w tym roku naprawdę mocny, do tego dochodzi Temeka Johnson, która ma niezwykle Ast/To ratio. Pewnym problemem może okazać, się już wiek Milton-Jones, która im starsza tym coraz gorsza skuteczność. Jeśli cała drużyna będzie zdrowa (Johnson opuściła rok temu kilkanaście spotkań przez kontuzje) mogą powalczyć o finał. Houston Comets [ Linked Image] Nie ma już Sheryl Swoopes, ale została Tina Thomson, do tego dochodzą młode White i Ajavon, ale to raczej drużyna na jedne z ostatnich miejsc w tabeli i nic więcej. Phoenix Mercury [ Linked Image] To obecne mistrzynie WNBA, choć ciężko będzie im obronić tytuł, gdyż rywalki są bardzo mocne. No i mają Dianę Taurasi. Sacramento Monarchs [ Linked Image] Nie ma już Griffith oraz Walker, zastąpić je maja Laura Harper (debiutantka) i Rebeka Brunson. Grę zespołu powinna ciągnąc Kara Lawson, która jednak w ostatnich latach ma problemy ze skutecznościa. W 2005 roku rzucała „trojki” ze skutecznością 44%, w 2006 roku z 40 %, a przed rokiem z 34%, wiec drużyna może mieć problemy ze zdobywaniem punktów. Minnesota Lynx [ Linked Image] Po rocznej przerwie spowodowanej ciążą wraca Hayden-Johsnon, do tego dochodzi trio Harding, Augustus i Wiggins a i nie zapominajmy o Ohlde. Lynx w zeszłym sezonie oddawaly srednio 65-70 rzutow, z czego Harding, Ohlde oraz Augustus aż 40, w tym sezonie dochodzą Wiggins i DeForge i mogą pojawić się problemy w drużynie jeśli nie zechcą dzielić się piłką. San Antonio Stars [ Linked Image] W ofensywie powinny błyszczeć przede wszystkim Becky Hammon oraz Sophia Young, obie grają bardzo agresywnie, poprawiły przed rokiem skuteczność, ale ciezko będzie znalezć się przed Seattle czy LA Seattle Storm [ Linked Image] Niezwykle mocna paka w tym roku, maja Sherryl Swoppes (wczesniej Houston), Yolande Griffith (Sacramento), Lauren Jackson( moja faworytka o tytuł MVP), Sue Bird i Swin Cash, taka kolekcja gwiazd powoduje, ze walka o finał na Zachodzie powinna rozstrzygnąć się pomiędzy nimi, LA i Phoenix
Last edited by lupus; 19/05/2008 19:50.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Atlanta Dream [ Linked Image] Nowa drużyna, i niewiele można o niej powiedzieć, oprócz tego, ze to kandydat do ostatniego miejsca ;-) Chicago Sky [ Linked Image] To trzeci rok istnienia tej drużyny, w dwóch poprzednich mogli się pochwalić najgorsza skutecznością spośród wszystkich drużyn w WNBA. Całkiem dobre w defensywie, ale atak sprawia im ogromny problem. Connecticut Sun [ Linked Image] Ta drużynę chyba kojarzy każdy Polak, to właśnie tutaj grała Margo Dydek  Jednak w tym roku nie zobaczymy jej na boiskach WNBA, zdecydowała się zostać w Europie. Mimo braku kilku zawodniczek Sun nadal wydają się być dobrze zbalansowana drużyna, z niezła ofensywa i dobrą obrona, PO będą, ale nic wielkiego nie ugrają. Detroit Shock [ Linked Image] To one przegrały z Phoenix przed rokiem w finale , w tym również będą walczyć o mistrzostwo, a ich głównym rywalem na wschodzie będzie Indiana. Moim zdaniem finalista ze wschodu. Indiana Fever [ Linked Image] W pierwszych spotkaniach sezonu będą grać bez swojej gwiazdy Tamiki Catchings, leczy ona kontuzję, wiec ze słabymi rywalami powinny sobie poradzić, bo potencjał w drużynie jest, ale dopiero z Catchings w składzie mogą powalczyć o finał. New York Liberty [ Linked Image] Przed rokiem grali w dość okrojonym w składzie, teraz doszły 2 debiutantki, i znów środek tabeli. Washington Mystics [ Linked Image] Końcówka sezonu udana, bilans 14-8 w ostatnich spotkaniach, mimo to miały problemy z ofensywa, jak i zbiorkami w ataku. W dodatku rozgrywająca Blue mimo, średniej 5 asyst na mecz, miewa także sporo strat. Nie jest to drużyna na PO. Top 4 (moim zdaniem) Wschód: 4. NY Liberty 3. Connecticut Sun 2. Indiana Fever 1. Detroit Shock Zachód: 4. San Antonio 3.Phoenix Mercury 2. LA Sparks 1. Seattle Storm
Last edited by lupus; 19/05/2008 19:52.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Wiesz moze Lupus dlaczego Atlanta oddala Wauters? I czemu ta Wauters nie gra w przecietnej ekipie SA? I czemu Atlanta nie wykorzystuje niezlych zawodniczek tj. Leuchanki i Dickson? Jak dla mnie na papierze Atlanta wygladala fajnie, ale po tych smiesznych ruchach beda panienkami do bicia, bo Betty to za malo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125 |
Lupus dobra robota, nie wiem tylko skad wymysliles ze Rebeka Brunsun w Sacramento to debiutantka- ona juz pyka w tej lidze pare ladnych lat, ale mneijsza o to- mam nadzieje, ze ten sezon tak jak i zeszle z WNBA bedzie dla nas udany 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Tylko Laura Harper jest debiutantka, blad poprawiony
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562 |
Wie ktos czy dzis w Indianie zagra Tamika Catchings?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
dzis 2 meczyki w nocy Houston Comets-Atlanta Dream jak wszyscy wiedza Atlanta jest w tym roku nowa druzyna i jeszce nie wygraly probuje dzis zagrac na nie 9 przegranych to nic ciekawego ! +10,5 atlanta 1,91 win atlanta 6@ Seattle Storm-Connecticut Sun ciezki mecz do typowania ale wybralem tutaj wygrana gospodyn jesli chca sie liczyc na zachodzie to musza wygrywac z najlepszymi a jak tego nie zrobic jak tylk w domu Win settle 1,7 @ 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569 |
dzis 2 meczyki w nocy Houston Comets-Atlanta Dream jak wszyscy wiedza Atlanta jest w tym roku nowa druzyna i jeszce nie wygraly probuje dzis zagrac na nie 9 przegranych to nic ciekawego ! +10,5 atlanta 1,91 win atlanta 6@ Seattle Storm-Connecticut Sun ciezki mecz do typowania ale wybralem tutaj wygrana gospodyn jesli chca sie liczyc na zachodzie to musza wygrywac z najlepszymi a jak tego nie zrobic jak tylk w domu Win settle 1,7 @  gratuluje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 14,569 |
dzis 2 meczyki w nocy Houston Comets-Atlanta Dream jak wszyscy wiedza Atlanta jest w tym roku nowa druzyna i jeszce nie wygraly probuje dzis zagrac na nie 9 przegranych to nic ciekawego ! +10,5 atlanta 1,91 win atlanta 6@ Seattle Storm-Connecticut Sun ciezki mecz do typowania ale wybralem tutaj wygrana gospodyn jesli chca sie liczyc na zachodzie to musza wygrywac z najlepszymi a jak tego nie zrobic jak tylk w domu Win settle 1,7 @  gratuluje  hehe... zle spojrzalem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
1/3 typki byly zobaczymy moze sie temat rozwieni 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293
Q
|
|
Q
Dołączył: Apr 2005
Posty: 7,293 |
dzis skusilem sie (lekko) na dubelka z wnba Seattle-Indiana over 138 @2.0 Sacramento-Connecticut over 152 @1.87 ad1) obie ekipy mocno underowe .seattle (2-10 under) ale dzisspotykaja sie w bezposrednim pojedynku co moze przyniesc nieoczekiwane roztrzygniecie ...linia dosc niska ad2) fajna linia .. jesli "słoneczka" porzucaja dobrze za "3" moze byc spokojny over ... zreszta to tylko kobiety .. dlatego lekki dubel   wariot
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
narazie mysle zeby atlante szukac z HC +12 1,8 zobaczymy nalezy sie w koncu dziewczynom zwyciestwo moze dzis waszki takie troche przecietne dzis czekam na usa to zobaczymy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
dzis ciekawy meczyk waszki konta panie z NY patrzac na historie meczow obu druzyn panie ze stolicy duza wiekszosc meczy wygrala w tym sezonie 2 razy juz NY wygral wiec czas na waszki  typ: +2 pkt Waszki 1,9 BWIN
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
wczoraj wtopa ;/ waszki w 4 kwarcie doszly na remis ale potem cos walnelo i w koncu przegraly no nic jedziemy dalej  1 mecz dzis 18:30 San Antonio - Chicago Druzyna gospodyn gra u siebie wysmienicie 13 meczy tylko 2 porazki z czego 1 4 dni temu z Sacramneto nie sa ta jakies wielkie wygrane roznica 10 -20 pkt ale zawsze u siebie wydaje mi sie ze 2 porazki z rzedu u siebie to nie mozliwe kurs 1,2 @ gdzies na jakas tasme mozna wrzucic. Ale bardziej mnie interesuje druzyna Chicago ja dzis probuje +9 pkt na Sky od 5 meczow nie wygraly meczu na wyjezdzie moze dzis powalcza  Sky + 9 Betgun 1,85  powodzenia
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
no i nie zdazylem zagrac wszystko przez porabnego dostawce neta pewnie wejdzie jak w maslo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
2 mecz 20 :30 Mercury - Sacramento gram dzis na mercury HC +4 walka napewno dzis bedzie a gosposie za duoz wygranych 5 z rzedu licze ze dzis przegraja  +4 Phoenix BWIN 1,91
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2006
Posty: 1,392 |
1 mecz zwrot teraz jeszcze trwa Pxoenix przed 4 kwarta + 3 no i co jak to u tych tempych bab bywa 2 min i - 7 wrabia wiec podam typy na noc ktore musza wejsc  Connecticet 1,3 + Houston 1,5 ako 2@ typy gram tylko dlateo ze detroit i sparks graly ze soba we wtorek i zrobily niezla bujke hehe wiekszosc zawodniczek zostalo zawieszonych na 1 mecz i dlatego w detrit 2 podstawowych bedzie brakowalo i 3 rezerwowe a w LA podobnie 2 najlepsze zawodniczki druzyny LA vamos 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
 (oczywiście nikt nie zauważył) Margo Dydek wróciła na prkiety WNBA  ponad 2 tygonie temu podpisała kontrakt z LA Sparks. Niezły frontcourt : Lise Leslie - Candace Parker, De Lisha Milton-Jones i Margo Trzeba przyznać że zespół jej się trafił 'fajny', tylko obawiam się że sama Margo raczej bez formy, niczym poprzednio jak kończyła przygodę z Connecticut.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2008
Posty: 417
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 417 |
Ale niesamowity mecz był dziś w San Antonio, gospodynie prowadziły 10 pkt po 3 kwarcie i nic nie wskazywało na taką nerwową końcówkę na ponad minute przed końcem LA prowadziły 64-60 i miały piłke ( patrzałem na live bf i był kurs 25 na San Antonio !) a tu Becky Hammon za 3 i już było tylko -1, potem kolejny kosz SA i +1 dla nich, ale w kolejnej akcji zbiórka ofensywna i zostało 1.3 do końca i Sparks prowadziły ( ciekawe jaki był wtedy kurs pewnie z 50) dla San Antonio porażka w tym meczu oznaczała odpadnięcie. Tutaj macie linka z ostatniej akcji,po prostu piękne, już się nie moge doczekać NBA  http://broadband.wnba.com/cc/playa.php?content=video&url=http://boss.streamos.com/wmedia/wnba/wnba/pod/wpod_080927.asx&video=blank&wnbasite=wnba
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|