|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
4. bajeruj ryczące 30-50, które wykładają, bądź prowadzą ćwiczenia, to działa  A co jeżeli 80% kadry stanowią mężczyźni ? są puby, a w nich browar 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503 |
dziwi mnie pytanie z czego zyc .... dla mnie zenada ze tacy ludzie udzielaja sie na forum a nie wiedza z czego zyc ... to ani smieszne ani nawet juz zenujace nie jest bujaj sie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
A na zaocznych to już wogóle nie wiem po co książki.Tam dają z większości przedmiotów tróję na dzień dobry  chyba jak studiują życie towarzyskie na wydziale erotycznym 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102 |
Studia to nic innego jak lizanie dupy ! Uczcie się ,uczcie i tak rządzic Wami będą ci co studiów nie ukończyli 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364 |
A na zaocznych to już wogóle nie wiem po co książki.Tam dają z większości przedmiotów tróję na dzień dobry  chyba jak studiują życie towarzyskie na wydziale erotycznym  Młode Wilki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651 |
To moze sprobuj isc nie na WSB tylko na jakas uczelnie publiczna 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Tak jak juz pisali przedmowcy. Idz na dzienne - jezeli masz trudna sytuacje materialna to staraj sie o socjalna stype. Kredyt studencki to tez dobra opcja. Poza tym weekendy bedziesz mial wolne wiec jakas robote zawsze mozna znalezc i dorobic. Co do kredytu studenckiego to ciekawa mozliwoscia jest pobieranie go i pakowanie go w jakis fundusz lub lokate.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
A czemu kserowac ksiazki? Jesli cos to lepiej kupic a potem odsprzedac. Niewiele się na tym traci bo i tak ksiazki nie zdazysz zniszczyc. A skserowana to jest niemal do wywalenia potem, nie wspominajac o tym, ze kiepsko sie to czyta. Na poczatku tez myslalem, ze ksero ale potem widac, ze to glupota. Kupujesz jakies ksiazki, potem sprzedajesz i bierzesz nastepne. No ale i tak ja malo ksiazek uzywam. Wiekszosc to notatki, albo z biblioteki bo niektore to ciezko w ogole kupic....
A co do studiów zaocznych: rzadko które coś dają. A co do gadania, ze dzieki zaocznym mozna pracowac to tez czasami mit. Na wielu lzejszych kierunkach to już na 3. roku mozesz spokojnie pracowac i pogodzic to z nauka. I do tego robisz czesto juz cos co jest zwiazane ze studiami. Lepsze to niz zaoczne+praca w sklepie itd.
W ogole przy dziennych to mozna juz od samego poczatku dorabiac. Z roku na rok poziom jest coraz nizszy na tych studiach i jakos nie wywalaja. Troche zajec obowiazkowych a potem sesja. Nie oszukujmy sie, nieliczni ucza sie w trakcie semestru. Jedynie gdy trzeba. W wiekszych miastach z praca dla studenta nie ma najmniejszego problemu. To juz bedzie jakies zrodlo dochodu.
I te niby drogie studia dzienne jak wielu sugeruje są czasami duzo lepsze niz zaoczne plus praca, ktora nie zawsze jest dobrze platna. Kasa za studia, czesto dojazdy, ponadto dosc popularne platne poprawki i inne pierdoly i wcale nic dobrego nie wychodzi. A ponadto caly tydzien zawalony bo zamiast w weekend cos odpoczac to siedzisz na wykladach od 8-ej do samego wieczora.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503 |
dzieki Panowie za wszelkie porady  będe musiał to wszytsko jeszcze raz przemyślec zeby jakos to wszytsko zorganizowac
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
Po nicku pomyślałbym, że jesteś rocznik '69. Studia zaoczne w tym wieku to zwłaszcza zaoczne... no ale jeśli nie wiesz jak kasę zarabiać to się zastanawiam skąd teraz to 69. Czyżby chodziło o jakieś inne "pozycję"? Idź na studia dzienne. Wtedy nie musisz płacić. Na zajęcia i tak nie trzeba chodzić (jak wybierzesz "odpowiedni" kierunek). Przy odpowiedniej "bajerce" prowadzących ćwiczenia możesz spokojnie pracować. Powodzenia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
Tak jak juz pisali przedmowcy. Idz na dzienne - jezeli masz trudna sytuacje materialna to staraj sie o socjalna stype. Kredyt studencki to tez dobra opcja. Poza tym weekendy bedziesz mial wolne wiec jakas robote zawsze mozna znalezc i dorobic. Co do kredytu studenckiego to ciekawa mozliwoscia jest pobieranie go i pakowanie go w jakis fundusz lub lokate. ja mam plan na przyszły rok, wziąć kredyt studencki i powiększyć swoją pulę do grania u buków. Myślę, że to wypali. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Myslalem o czyms bardziej pewnym niz peffki ale jak juz bedziesz po dyplom podjezdzal czerwona ferrarka to zrob zdjecie - chetnie popatrze. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
[ ja mam plan na przyszły rok, wziąć kredyt studencki i powiększyć swoją pulę do grania u buków. Myślę, że to wypali.  zrobisz błąd. odkładaj na fundusze, w trakcie studiów wróci hossa. praw rynku nie oszukasz, za to buk oszukać Ciebie może.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
Myslalem o czyms bardziej pewnym niz peffki ale jak juz bedziesz po dyplom podjezdzal czerwona ferrarka to zrob zdjecie - chetnie popatrze.  Wiesz chodzi mi o coś bardziej asekuracyjnego, niż władowanie całości z kredytu, powiedzmy miesięcznie jakąś część. Tym bardziej, że jak wiadomo w bukmacherce bywają miesiące z gorszą serią, a taki kredyt mógłby ewentualne straty rekompensować. Obecnie utrzymuję się kasy od rodziców, z tym, że oni pokrywają mi wydatki podstawowe tj. mieszkanie, opłaty, wyżywienie itd. Na extra wydatki typu imprezy, alkohol, sam sobie kołuję pieniądze, z tym, że do pracy mi jeszcze nie śpieszno (ewentualnie w czasie wakacji). Na dobrą sprawę, jakby tak z miesiąca na miesiąc całość z kredytu przeznaczać na granie i buka to uzbierałby się całkiem pokaźny kapitał. Kredyt wynosi bodajże 600zł miesięcznie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Co w chili jak utopisz kase z kredytu - zakladamy, ze nawet nie cala ale jej wieksza czesc, potem to przeciez trzeba oddac.
Pakujac 28,800 zl w jakis fundusz, po kilku latach od zakonczenia toku studiow oddajesz im to co Ci dali, a to co fundusz wypracowal masz dla siebie - na powazny start w dorosle zycie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
[ ja mam plan na przyszły rok, wziąć kredyt studencki i powiększyć swoją pulę do grania u buków. Myślę, że to wypali.  zrobisz błąd. odkładaj na fundusze, w trakcie studiów wróci hossa. praw rynku nie oszukasz, za to buk oszukać Ciebie może. W funduszach mam ulokowane swoje obecne oszczędności, jednakże ubiegły rok je trochę uszczuplił. Ale tak jak mówisz, praw rynku się nie oszuka i spokojnie wyczekam z wybieraniem środków. A co do oszukiwania przez buka to opisałem to w poście powyżej. Jestem w wieku 20 lat. Jakieś tam oszczędności posiadam i próbuję kombinować jakby tu je chociaż trochę pomnożyć. Tak jak wspomniałem, w życiu się jeszcze napracuję. Daje sobie jeszcze z 1.5 roku laby, później niestety trzeba będzie zacząć aktywniejsze życie zawodowe i uniezależnić się od pomocy finansowej rodziców.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
_Korver_ a słyszałeś o syndromie japońskim?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
_Korver_ a słyszałeś o syndromie japońskim? nie, ale chętnie usłyszę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Chodzi mi konkretnie o to: W funduszach mam ulokowane swoje obecne oszczędności, jednakże ubiegły rok je trochę uszczuplił. Ale tak jak mówisz, praw rynku się nie oszuka i spokojnie wyczekam z wybieraniem środków. A co do oszukiwania przez buka to opisałem to w poście powyżej. W Japonii jak poleciały akcje w latach '90 to do dzisiaj ludzie je trzymają ale ceny i tak nie wzrosły do poziomu sprzed spadków...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
No i to jest właśnie to. Jedna strona uważa, że nie warto ładować pieniędzy fundusze, druga odwrotnie  To ja mam w takim razie pytanie do osób znających temat, czy istnieją jakieś lokaty, które dają pewny, choć za pewne niewielki zysk? Jest coś powyżej 5%?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|