|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Jeden niedoinformowany pismak coś naskrobie i już takie zamieszanie? W ustawie o grach i zakładach wzajemnych istotne punkty pozostają bez zmian od lat. I na razie nie zanosi się na jakąś rewolucję.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 88
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2006
Posty: 88 |
ciekawe jak maja zamiar sciagac podatki od wygranych za granicą? ;-))
to tak samo jak z abonamentem. do czasu az nie zaplacisz po raz pierwszy, nikt cie nie sciga. a potem caly czas upomnienia dostajesz, ze nie placisz. moj blad, ze dalem sie wrobic i zaczalem placic. teraz caly czas mam przypomnienia, zebym zaplacil...
do czasu zalegalizowania w Polsce gier online zaden bukmacher z UE nie zdradzi swoich klientow. a potem (znaczy sie kiedys, pozniej...) wszystko bedzie jasne, a US nie bedzie scigal wstecz, zeby zagraniczne firmy placily podatki w Polsce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 1,046
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Sep 2007
Posty: 1,046 |
o jakim abonamencie piszesz ze nie trzeba placic?firma bukmacherska nie ale bank to co innego....jezeli przelewasz kaske na konto ew.na karte
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 88
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2006
Posty: 88 |
abonamencie rtv. juz widze, jak bank daje takie dane... a nawet jak podadzą, to tylko podadzą na jakie konto wpłacałeś i z jakiego wypłacałeś. ale muszą Ci udowodnić, że grałeś u bukmachera. a jak powiesz, że wpłaciłeś na konto bukmachera jeszcze w inny sposób (neteller?) i że tylko przegrywałeś, to co? nic. dlatego jestem za legalizacją, jasnym opodatkowaniem, ale nie graczy, ale firm, które będą płaciły np. z Malty podatki za polskich graczy do Polski. gracz ma spokój, firma może się reklamować (nie płaci podatków, nie może), państwo zarabia i wszyscy happy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 866
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jul 2004
Posty: 866 |
Witam,
Niestety wyszło jak wyszło, ale zmuszony jestem na sobotę napisać pracę na zaliczenie na 10-15 stron.
Jako temat postanowiłem (nie wiem czy to dobry pomysł) spróbować napisać coś związanego z tematem tego topiku. Przeglądałem archiwalne posty z tego tematu i widać że sporo zostało powiedziane. Jednak mam problem z ogarnięciem tego wszystkiego, trochę nie wiem za bardzo jak ugryźć te zagadnienie.
Mam do Was prośbę, a wiem że tu sporo osób świetnie orientuje się w tej materii o czym świadczą liczne wpisy. Może macie jakiś pomysł, jak taka praca mogłaby wyglądać. 10-15 stron to nie jest dużo, więc myślę że coś da się napisać.
Pomyślałem, że mogłoby to wyglądać jakoś tak: 1. Początki bukmacherstwa w Polsce i na świecie. 2. Trochę o obowiązującej ustawie z 1992
Coś o projekcie ustawy Pisu z 2007, który upadł, napewno coś o planach PO z tego roku... Napewno o stanowisku ETS, sytuacji w innych krajach, ale w tych kwestiach, pomimo czytanie artykułów nie bardzo się orientuję. Może coś warto wspomnieć o korzyściach legalizacji zakładów internetowych - hmmm....
Co jeszcze Panowie, o czym warto wspomnieć.
Może ktoś z Was pisał już jakąś pracę na temat bukamcherki internetowej pod kątem aspektu prawnego?
A może macie namiar na jakieś "dłuższe" artykuły, interpetacje prawników, ekonomistów...
Czasu mam naprawdę mało, dlatego liczę na waszą pomoc .
Z góry dziękuję.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 209
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 209 |
Witam,
Niestety wyszło jak wyszło, ale zmuszony jestem na sobotę napisać pracę na zaliczenie na 10-15 stron. Chetnie przeczytam taka prace, daj znac jak skonczysz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 866
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jul 2004
Posty: 866 |
Napewno Ci wyślę... fotkę z wielkim środkowym palcem!  Patrząc po ilości postów w tym temacie wydaje się, że jest tu grupa osób które mają coś do powiedzenia. Kiedy przychodzi do konkretów, a mam tu na myśli moją prośbę... temat milknie. A może czekaliście aż wyskoczę z propozycją zapłaty?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
A może czekaliście aż wyskoczę z propozycją zapłaty? Równie dobrze można zapytać, czy oczekujesz, że napiszemy tę pracę za Ciebie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
W tym temacie masz wszystko jak na tacy...wystarczy ubrac to w slowa, dodac kropki, przecinki i koniec.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 209
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 209 |
Napewno Ci wyślę... fotkę z wielkim środkowym palcem!  Problemem sam sie zajmowalem, zagadnienie ustawy o grach stanowila głowny problem badawczy w mojej pracy licencjackiej, razem z promotorem wyciagnelismy ciekawe konkluzje, bylem ciekawy jak Ty podejdziesz do problemu. Ale widze ze wspolpraca z Toba, to nie koniecznie sama przyjemnosc. Powodzenia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 866
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jul 2004
Posty: 866 |
Zorro: Oczekiwałem na cokolwiek, nawet jakby okazało się mało pomocne, dlatego trochę mnie zdziwił brak jakiegokolwiek zainteresowania z Waszej strony, biorąc pod uwagę liczne wypowiedzi w tym temacie. Ale rozpaczać przecież nie będę, może coś naskrobię  MichałTD: Skoro pisałeś pracę, to właśnie Ty mogłeś coś podpowiedzieć jak ugryźć tematykę, ale pewnie wyszedłeś z założenia: "A po co, niech sam kombinuje" Pozdrawiam,
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Jesli tylko cos nowego sie pojawia to zaraz ktos tu wkleja, przeciez nikt nie zacznie nagle wymyslac nowych historii odnosnie projektu ustawy itp.. To co sie ukazuje na przeroznych stronach i w roznych gazetach na biezaco jest tu wklejane. Pozdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
A ja z utesknieniem czekam az ktos tutaj oglosi ze pisze doktorat z tego tematu- czy Panowie nie wylewacie dziecka z kapiela? Ja mam nadzieje ze sytuacja wymusi pewne zmiany na bukach- no bo z czym do ludu np. taki Totolotek? dzis jest mecz siatki Brazylia Korea kursy w necie na hp.+2.5 seta 2.3 a u nich 2.1 oczywiscie pomniejszone o 10%- tak wiec wydaje mi sie ze naziemni pojda z torbami jezeli beda myslec w ten sposob a z tego co mi wiadomo zmienia sie drastycznie liczba osob grajacych legalnie u naziemnych na korzysc grajacych nielegalnie w necie - a nasze panstwo juz oficjalnie mowi o tym ze jest to walka z wiatrakami !
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
przpraszam to Cuba gra z z Korea- ale to raczej malo istote
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,270
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,270 |
Witam Chodzmy z tym na Wiejska! Kulturalnie..., w stylu gorniczym...  Ostatnio dostalem na meila kolejna reklame buka internetowego. Reklamuje ja Borek z Polsatu. No bez jaj! Jak to jest nielegalne, jak jest legalne...  Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Dec 2007
Posty: 6 |
Szykuje się kolejna nowelizacja ustawy. Nie ma tam nic o zakładach przez internet ale wprowadzone są 10% dopłaty do stawek jak w totolotku i kary za reklamowanie zakładów. Z tymi dopłatami to jest tak, że jak chcesz zagrać za 100 zł to płacisz 10% więcej czyli 110 zł, do gry bierze się 100 zł, z których jeszcze jest odciągany 10% podatek od gier ten co teraz więc w efekcie płacąc 110 zł gra się za 90 zł. Jeżeli wygrana przekroczy 2280 zł to jest kolejny podatek 10%. Może ktoś coś z tego rozumie Jeszcze inny ciekawy przepis: sąd zarządzi zniszczenie urządzenia służącego do nielegalnych gier lub zakładów czyli zniszczy komputer służący do łączenia się z siecią i grania u buków internetowych. O ile kogoś z nas namierzą projekt jest dostępny tutaj: http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi...jekt_ustawy-_26czerwca2008dodlczarny.pdfuzasadnienie: http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi...08/uzasadnienie_26_06_2008dodlczarny.pdf
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Nie chce mi się w to zagłębiać, ale z tego co piszesz to jest DOKŁADNIE TAK jak przewidywałem. Czyli PO idzie ścieżką wytyczoną przez PiS. Gratka, dla tych którzy lubią pewniaki. W dwudrogowych kursy efektywne będą rzędu 1,3 - 1,3 czyli dwóch faworytów  Przy takim obłożeniu podatkowym naziemnych NIE MOŻE BYĆ MOWY o jakiejkolwiek legalizacji grania w Internecie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Wydaje mi się nawet, że jedyny zapis, który różni ten projekt od projektu przygotowanego przez PiS a mianowicie kwestia blokowania stron przez operatorów i blokowania transakcji przez banki to tylko kwestia czasu.
Proponowane rozwiązania dobiją już ledwo dyszących naziemnych. Presja na blokowanie stron i transakcji będzie tym większa, że nie sądzę aby wpływy podatkowe znacznie się w tej sytuacji zwiększyły. A miliard Zyty jak się okazuje jest nadal potrzebny na EURO 2012.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 275
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2006
Posty: 275 |
Totalna paranoja - juz widze jak banki beda blokowac przelewy - a co z moneybookers albo z nettelera tez mi beda blokowac? A po drugie jakim prawem mają byc blokowane strony? Mam prawo ogladac co mi sie podoba - toz to komuna i cenzura w innej postaci!
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|