Wczoraj byłem Mrocznym rycerzu [dziwnie brzmią te tłumaczenia tytułów, jak zwykle z resztą ;)]
Powiem tak: generalnie nie jestem amatorem tego typu filmów, ale na ten wyjątkowo się skusiłem i nie żałuje. Osobiście przez cały film byłem "wbity w fotel" i przeniosłem się całkowicie w filmową rzeczywistość (ach ta wyobraźnia ).
Wartka akcja, dobre dialogi, świetna muzyka, ciekawe postacie, tylko odrobinę (naprawdę odrobinę) zbędnego amerykańskiego patosu.
Bo ja generalnie filmy ściagam i nagrywam na płyty, zazwyczaj czekałem do DVDripów, ale ostatnio mnóstwo R5 się pojawia i prawdę powiedziawszy jakość jest bardzo przyzwoita, ale o ile się dobrze orientuję, to chyba dźwięk jest gorszy, czy mi się tylko wydawało
R5 Line to oficjalne DVD z regionu 5. Do regionu tego należą Europa Wschodnia (byłe ZSRR), Półwysep Indyjski, Afryka, Korea Płn. i Mongolia. Wydania R5 wyróżniają się tym, że są to bezpośrednie kopie z maszyny TeleCine bez żadnego przetwarzania obrazu. Obraz w takim wydaniu jest ripem z płyty DVD, a dźwięk jest synchronizowany z innej wersji filmu, zwykle wydanej już wcześniej.
TELESYNC (TS)
TeleSync jest nagrywany tak samo jak CAM z tą różnicą, że podłącza się zewnętrzne źródło dźwięku (podłączenie do gniazda słuchawek w fotelu). Wyizolowane w ten sposób źródło dźwięku nie zawsze musi być jakościowo dobre, ponieważ jakieś zakłócenia mogą się przedostać do ścieżki. Czasami TeleSync filmowany jest w pustym kinie, albo z kabiny projekcyjnej profesjonalną kamerą, dając lepszą jakość obrazu. Jakość TeleSync'ów różni się drastycznie, więc najlepiej jest najpierw obejrzeć sample (próbkę) lub użyć programu do podglądu. Często CAM i TeleSync są mylone.
Don't Mess with Zohan w Polsce pod tytułem "Nie zadzieraj z Fryzjerem"
Adam Sandler jako były izraelski antyterrorysta, który pragnie zostać fryzjerem, trzeba lubic tego typu klimaty, ale kilka scen jest naprawdę niezłych
ogladnalem, rzeczywiscie glupia ta komedia ... takie pomieszanie Borata z Nagą bronią , ogólnie jest duzo smiesznych momentów i duzo podtekstów na temat Arabów i Żydów zamieszkujących USA
Don't Mess with Zohan w Polsce pod tytułem "Nie zadzieraj z Fryzjerem"
Adam Sandler jako były izraelski antyterrorysta, który pragnie zostać fryzjerem, trzeba lubic tego typu klimaty, ale kilka scen jest naprawdę niezłych
ogladnalem, rzeczywiscie glupia ta komedia ... takie pomieszanie Borata z Nagą bronią , ogólnie jest duzo smiesznych momentów i duzo podtekstów na temat Arabów i Żydów zamieszkujących USA
7.5/10
eeee 7.5 to jednak chyba troche za duzo. Ja bym dal 6. W zasadzie caly film jest malo smieszny, a jak juz, to bardziej jest to taki humor serwowany na sile. Z rzadka sceny dosyc zabawne, przy ktorych mozna boki zrywac, niestety niezbyt czesto. A moze jestem sbyt suroway, bo po obejrzeniu trailera spodziewalem sie wiecej? Jesli juz porownywac ten film, to bardziej do Borata, niz do kultowej Nagiej Broni, ktora jest zdecydowanie poza zasiegiem wiekszosci dzisiejszych komedii. Zreszta Borat tez byl smieszniejszy...
Bardzo dobra wakacyjna komedia Solidne 8/10, a w swojej kategori nawet 9 ;]
mnie ta komedia wogóle nie smieszyla, moze mam jakis pomylony humor, ale po ogladnieciu od razu wyrzucilem ja z dysku 3/10
Bardzo mało humoru, kilka razy tylko się uśmiałem. W porównaniu z innymi komediami romantycznymi, które niestety musiałem oglądać ten wypada bardzo blado. Nie polecam. No chyba, że dla zabicia czasu.
3:10 to Yuma Ciekawy western, z Russelem Crowe i Christianem Bale'm , niektóre sceny troche sie dluzyly , ale ogolnie akcja i dialogi jak w czasach z Johnem Waynem
7/10
by the way ostatnimi czasy ogladam duzo filmow i musze stwierdzic ze z aktorow mlodego pokolenia najlepiej prezentuja sie Bale i Norton
Tak bym to rozlozyl:
1.Edward Norton 2.Christian Bale 3.Adam Sandler 4.Will Smith 5.Shia LaBeouf ( z zupelnie mlodego )