|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
Obejrzałem wczoraj The Naked City 10/10
http://www.filmweb.pl/f36694/Nagie+miasto,1948
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017 |
Polecam Felon.Świetny film.Dobra fabuła i nieźle zagrany.Kawał porządnego kina.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895 |
Jak ktoś ma ochotę na naprawdę bardzo dobre kino to zdecydowanie polecam film:
Chaser
Kawałek naprawdę świetnego azjatyckiego kina. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu właśnie zasysam bo znajomy też polecał. Ja od siebie moge polecić "Memories of Murderer". Także zrobiony w Korei Południowej. http://www.filmweb.pl/f126171/Zagadka+zbrodni,2003
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
Polecam Felon.Świetny film.Dobra fabuła i nieźle zagrany.Kawał porządnego kina. wszedlem wlasnie do tego tematu, zeby napisac dokladnie to samo  wczoraj ogladalem ten film...swietny jest
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504 |
Polecam Felon.Świetny film.Dobra fabuła i nieźle zagrany.Kawał porządnego kina. wszedlem wlasnie do tego tematu, zeby napisac dokladnie to samo  wczoraj ogladalem ten film...swietny jest taa, tylko, ze cala ta historia jest nierealna, wystarczy chociaz troche wiedziec o prawie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696 |
O Felonie to my tu juz piszemy od drugiej strony tematu  ... rzeczywiscie film swietny, jeden z lepszych w tym roku ajdam , moglbys troche szerzej, ja na prawie sie nie znam jednak wydawal mi sie dosc realistyczny
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
O Felonie to my tu juz piszemy od drugiej strony tematu  ... rzeczywiscie film swietny, jeden z lepszych w tym roku ajdam , moglbys troche szerzej, ja na prawie sie nie znam jednak wydawal mi sie dosc realistyczny W USA instytucja obrony koniecznej jest jednym z filarów tamtejszego systemu prawnego. Tak jak prawo do posiadania broni. Chodzi o to, że osoby chroniące siebie/swoją własność, a przy tym zabijające napastnika, w zdecydowanej większości przypadków nie są karane. W uproszczeniu można powiedzieć, że Amerykanie stosują zasadę "mój dom, moja twierdza" i granice obrony koniecznej są tam o wiele szerzej zakreślone niż u nas. Oczywiście każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie, ale w razie zagrożenia miru domowego dopuszczalne jest tam zastrzelenie intruza. Filmu jeszcze nie widziałem, dlatego na temat jego zgodności z rzeczywistością wypowiedzieć się nie mogę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
wlasnie widzialem reklame Rzymu na TVP1, we wrzesniu sie zacznie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
Chodzi o to, że osoby chroniące siebie/swoją własność, a przy tym zabijające napastnika, w zdecydowanej większości przypadków nie są karane. W uproszczeniu można powiedzieć, że Amerykanie stosują zasadę "mój dom, moja twierdza" i granice obrony koniecznej są tam o wiele szerzej zakreślone niż u nas. UWAGA SPOJLERdokladnie tak jest w USA...ale w Felonie to zabójstwo jest poza domem, wiec zakwalifikowali to jako nieumyslne spowodowanie smierci
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056 |
Obejrzalem sobie wlasnie Grindhouse Tarantino, dawno nie widzialem tak porabanego filmu  Nie zeby jakis zly, ale kazda kolejna scena zaskakiwala mnie bardziej, niz poprzednia. Wogole sam pomysl na ten film dziwaczny. No i jeszcze zakonczenie. Dialogi za to fajowe, zapachnialo mi troche Pulp Fictionem czy nawet Clerksami (I czescia). 7/10, ale wart obejrzenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Chodzi o to, że osoby chroniące siebie/swoją własność, a przy tym zabijające napastnika, w zdecydowanej większości przypadków nie są karane. W uproszczeniu można powiedzieć, że Amerykanie stosują zasadę "mój dom, moja twierdza" i granice obrony koniecznej są tam o wiele szerzej zakreślone niż u nas. UWAGA SPOJLERdokladnie tak jest w USA...ale w Felonie to zabójstwo jest poza domem, wiec zakwalifikowali to jako nieumyslne spowodowanie smierci Obejrzałem. Rzeczywiście, były podstawy do skazania gościa. Swoją drogą film bardzo dobry i szczerze mogę go polecić  Wczoraj z kolei obejrzałem Cleaner http://www.filmweb.pl/f399692/Cleaner,2007/opisy Film bez jakichś fajerwerków, ale solidny i z dosyć ciekawą fabułą. Chociaż zakończenie mogło być mniej banalne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Obejrzalem sobie wlasnie Grindhouse Tarantino, dawno nie widzialem tak porabanego filmu  Nie zeby jakis zly, ale kazda kolejna scena zaskakiwala mnie bardziej, niz poprzednia. Wogole sam pomysl na ten film dziwaczny. No i jeszcze zakonczenie. Dialogi za to fajowe, zapachnialo mi troche Pulp Fictionem czy nawet Clerksami (I czescia). 7/10, ale wart obejrzenia. Obejrzyj Planet terror to już nie będzie tak fajnie  (oczywiście nie polecam)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696 |
"Oba filmy nawiązują do popularnego w USA podgatunku filmów niskobudżetowych, tzw. kina klasy "B". Określeniem "Grindhouse" nazywano kino samochodowe, w którym wyświetlano filmy exploitation. Zazwyczaj wyświetlano dwa (rzadziej trzy) filmy jako całość, przedzielone zwiastunami kolejnych produkcji. Kino tego typu przeżyło apogeum popularności w latach 70., zaś w połowie lat 90. całkowicie zniknęło z rynku." Nalezy wiec je traktowac z z lekkim przymrużeniem oka, Tarrantino robi sobie pastisz i to całkiem udanie, Grindhouse vol1 mozna porownac do Pulp Fiction z zachowaniem proporcji, dialogi o niczym , ciagnaca sie w nieskonczonosc akcja, nagle skonczona jakims wydaje sie w pierwszym wrazeniu glupim czynem  . Grindhouse vol2 to juz zupelnie inne kino i mi sie ten film bardziej podobal, lamie tabu jakim jest zabijanie zwierząt i dzieci w amerykanskich produkcjach , teksty są naprawde swietne szczegolnie ten " o przyrodzeniu papieża " . Jezeli kogos nie zgorszą odpadające genitalia Tarrantino, ktory gra drugoplanową rolę to film moze mu przypaść do gustu, horror z dużą dawką czarnego humoru, lejąca sie zewsząd krew i dosc ciekawa choć niezbyt mądra fabuła podsumowując: Grindhouse vol 1 6.5/10 Grindhouse vol 2 7/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577 |
ja na dzisiaj polecam kto jeszcze nie oglądal... Canal+ - Obcy 3 a w poniedzialek Obcy 4 warto obejrzec 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689 |
Ja polecam każdemu Kompanię Braci, jak ktoś nie widział. Ja wczoraj się zabrałem i spać o 6 rano poszedłem A co do Planet Terror, może się spodobać o ile nie traktujesz każdego filmu poważnie  Mi się podobało
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Kompania Braci - cudo. Dodam tylko, że na imdb ma średnią 9.6/10 (50tys. głosów) - dla porównania najlepszy z filmów ma średnią 9.1  Jeśli ktoś by chciał kupić sobie "Kompanię Braci" to zdecydowanie odradzam kupowanie w Polsce. Chyba, że ktoś chce podarować 150zł dystrybutorowi za to, że zrobił okładkę opakowania po polsku. Z Anglii można bez problemu ściągnąć cały serial za 75zł.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
Wzięło mnie na azjatyckie kino i po rewelacyjnym Chaser przez przypadek zacząłem oglądać (i nie skończyłem) Muai Thai Chiya, kino rodem z Tajlandii. Omijać szerokim łukiem, w azji to Koreańczycy robia dobre kino. Obejrzałem też Fringe, preaira (pilot może się różnić) i troszke sie zawiodłem, bo spodziewałem sie czegoś więcej. Serial wydaje się być przyzwoity, ale właśnie, tylko przyzwoity, nie zauważyłem w nim nic rewlacyjnego/rewolucyjnego. Reklamy trochę na wyrost. o nie zmienia jednak faktu, że jest to porządny serial (pilot serialu  )
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
ja przez weekend obejrzalem troche filmow: Meet the spartans - debilna komedia, debilna proba sparodiowania dla mnie dno i metr mulu 1/10 Never back down - film dobry, z dobra muzyka, i z gatunku jakiego dawno nie widzialem, tj kickboxer, krwawy sport itd, fajnie sie go ogladalo, wielki plus za slodka blondynke  7/10 Ogrod Luizy - calkiem poprawna polska produkcja choc motyw z gangsterami w polskim kinie juz troche oklepnay 5/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626 |
'Angielska Robota' ('Bank Job' oryg.) -> rewelka, naprawde dobrze sie oglada, brak niepotrzebnych scen, przeciagania wszystkiego itd. Jedynie watek obyczajowy z glownym bohaterem mi nie podszedl zupelnie, byl zrobiony 'na odwal' i w ogole nie wiem po co probowac sztucznie budowac 'dramatyzm' w filmie tego rodzaju  Ale polecam, super.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481 |
poratuje mnie ktos linkiem do 6. sezonu 'The Sopranos'?  plizz 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|