|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877 |
Szukałem na stronie Netellera ale nie mogę znaleźć limitów dla nowej karty jeśli chodzi o zakupy (POS). Czy jest jakiś dzienny/miesięczny limit tak jak ze starą kartą? Nie wiem co to te "zakupy (POS)" ale jezeli chodzi o wypłate z bankomatów to niestety limit dzienny jest niższy niż na starej karcie. Mam obie aktualne, z obu korzystam jednocześnie i na GlobeWallet mam limit dzienny 2000 zl, natomist na nowj NET+ jest mniej. Nie wiem dokładnie ile, ale wczoraj jak probowałem wypłacić 2000 zl to nie poszło (stan konta nie był problemem bo na chwilę obecną mam troche kasy na NETellerze), potem sprobowałem 1800 zl i tez nie poszlo. Wypłacili tylko 1000 zł, choć limit rownie dobrze może byc 1500 bo takiej sumy akurat nie sprawdzałem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
POS to zakupy w sklepie np.. Tez nie doszukalem sie limitu, jak ktos znajdzie niech sie podzieli info. Vega1 dzieki za odpowiedz. Szkoda, ze nie jest tak jak pisales wczesniej ze daja nowa karte GW bo juz mialem plan zeby zaladowac ja wieksza kwota  Pozdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 331
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2007
Posty: 331 |
Terms of use 4.4 Cash withdrawals are limited to £250 per day or other lower limits that may be set by the relevant ATM or financial institution. A withdrawal fee may apply (see Fees Summary for further details). You may be subject to any applicable fees, surcharges, rules and regulations of the relevant ATM or other financial institution. It is Your responsibility to check before proceeding with Your Transaction.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
POS to "point of sale" czyli krótko mówiąc zakupy za pomocą kartą.
Limit na kartę w wysokości 250 Funtów jest niski, szkoda że stare karty za rok nie będą już odnawiane.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Terms of use 4.4 Cash withdrawals are limited to £250 per day or other lower limits that may be set by the relevant ATM or financial institution. A withdrawal fee may apply (see Fees Summary for further details). You may be subject to any applicable fees, surcharges, rules and regulations of the relevant ATM or other financial institution. It is Your responsibility to check before proceeding with Your Transaction. To tyczy sie wyplat w bankomatach, nie ma wzmianki o zakupach za pomoca karty. Troche mi sie nie chce wierzyc zeby limit byl tak samo niski.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Witam,
Pytanie o nowa karte: Wicie moze czy przy nieudanej transakcji bankomatowej pobierana jest prowizja? Dzisiaj probowalem wyplacic i dwa razy z dwoch roznych bankomatow byl komunikat "za malo srodkow na koncie". Nie mam pojecia dlaczego bo srodki sa. Wczesniej bez problemu dwa razy wyplacilem.
WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Widze ze z ta karta wiecej problemow niz korzysci. Podejrzewam Wojtek ze najpredzej sam odpowiesz nam na to pytanie, ktore zadales. A w zestawieniu transakcji nie ma osobnej rubryki w ktorej widnieja prowizje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Sa w zestawieniu ale nie wiem dokladnie ile mialem na koncie. Probowalem jeszcze dwa razy wyplacic 1000 i potem 500 zl i znowu nie dalo rady. Jak wroce do domu to sie zalogouje w nett i sprawdze czy pobralo prowizje. Jest przy kazdej transakcji ale niektore sa accepted inne pending a dzisiaj wszystkie declined :-( A moze jest jakis tygodniowy czy miesieczny limit wyplat? Albo np. limit na wyplaty z bankomatow jednego banku?
WK
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ostatnio zrobiłem mały test, mianowicie zrobiłem dwa identyczne zakupy w przeciągu kilkudziesięciu sekund:
Na początku transakcja była policzona następująco:
1. Nowa karta: 21.93 Euro 2. Stara karta: 21:35 Euro
Po kilku dniach (zdecydowanie dłużej to niestety trwało dla nowej karty) końcowy koszt obu transakcji wyniósł:
1. Nowa karta: 22.41 Euro 2. Stara karta: 22:20 Euro
Tak więc drożej wychodzą zakupy na nową kartę Net+, ale mniejsza jest korekta walutowa w finalnym rozliczeniu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Witam,
Na razie wyglada na to, ze za odmowe wyplaty z ATM nie pobieraja prowizji (jest jako Declined i nie zmniejszyl sie stan konta) Dalej nie wiem dlaczego nie moglem wyplacic? Moze dzisiaj byl jakis gorszy dzien - sprobuje napisac do supportu.
WK
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Czyli roznica ok. 1 % - mniej wiecej tyle co roznica w przewalutowaniu miedzy kartami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Udalo mi sie dobic do live chatu i problem okazal sie banalny - trzeba poczekac 24 godziny miedzy kolejnymi wyplatami. Mi sie wydalo, ze czas liczy sie od 12 w nocy (tj. po polnocy mozna od razu wyplacac drugi raz) ale w sumie to by bylo bez sensu pewnie.
Pozdrowienia, WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
WK, czy chodzi o nową kartę Net+? Czy na starej wystarczyło poczekać do północy (nawet jeśli był to czas amerykański)?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Na starej nie bylo takiego ograniczenia. Liczyla sie doba wg jakiegos tam czasu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
WK, czy chodzi o nową kartę Net+? Czy na starej wystarczyło poczekać do północy (nawet jeśli był to czas amerykański)? Tak - nowa karta NET+. Nie jestem na 100% pewien czy tak jest ale na chacie tak mi powiedzieli i wyglada na to, ze tak to wlasnie dziala. WK
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867 |
Ten neteller to na glowe upadl z ta weryfikacja. Wyslalem im juz z 6 roznych dokumentow (paszport, dowod, jakies papiery z banku itp) i ciagle zle....no to juz jest troche przegiecie. Przeciez wyraznie widac, ze ja to ja.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,043
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2006
Posty: 1,043 |
Dłuższy czas nie korzystałem z netellera,biorą jakieś opłaty za prowadzenie konta , dostałem emaila, i chyba chcą 30 dolców . spotkał się ktoś z taką sytuacją
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444 |
Czy po wysłaniu im pierwszy raz dokumentów do weryfikacji doslaliście od nich jakieś mejlowe potwierdzenie przyjęcia, bo czekam od czwartku i nic. Może już dzwonić?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135 |
Czy po wysłaniu im pierwszy raz dokumentów do weryfikacji doslaliście od nich jakieś mejlowe potwierdzenie przyjęcia, bo czekam od czwartku i nic. Może już dzwonić? Ja na potwierdzenie odbioru czekałem ponad 2 tygodnie, potem kilka dni na weryfikacje która niestety nie przebiegła pomyślnie  . Mianowicie nie pasował im rachunek od Polsatu Cyfrowego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2007
Posty: 100
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2007
Posty: 100 |
Dłuższy czas nie korzystałem z netellera,biorą jakieś opłaty za prowadzenie konta , dostałem emaila, i chyba chcą 30 dolców . spotkał się ktoś z taką sytuacją Mam tak samo. Być może jeszcze bede korzystal z konta Neteller, ale 30$ tak darmo tez mi sie nie widzi placic. Ma ktos jakas metode zeby ich udobruchac? 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|