|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
to jeszcze po cichaczu niech obniza przewalutowanie i wszyscy beda zadowoleni 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2001
Posty: 770
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2001
Posty: 770 |
Właśnie od znajomego dostałem info, że Neteller "po cichaczu" zmienił w regulaminie wzmiankę o tym i jest już limit 500 Funtów (lub równowartość w innych walutach) dziennie dla wypłat w bankomacie.  Czyli o ile dobrze pamietam tyle samo co na starej karcie? Pozdrawiam Rafal
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Na starej bylo(jest) 750 EUR na tej 700 jesli dobrze licze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 356
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2001
Posty: 356 |
Neteller ma plusa za to że wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i ostatecznie limit jest jednak ok.700€. Gdyby obniżyli to strzelilby sobie w stopę, zważywszy że karty MB tuż,tuż...
Panowie, ile dni czekaliście na nową kartę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
od zamowienia jej na stronie TYDZIEN, a drugi tydzien na PIN
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
Neteller ma plusa za to że wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i ostatecznie limit jest jednak ok.700€. Gdyby obniżyli to strzelilby sobie w stopę, zważywszy że karty MB tuż,tuż...
Panowie, ile dni czekaliście na nową kartę? zamowiona w poniedzialek dotarla w czwartek a pin w poniedzialek
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Wiem, że było wałkowane n razy, ale jeszcze raz zapytam.
Wypłata z bankomatu 2.95% + 4 euro.
Zakup w sklepie 2.95%
Opłata jeśli nie użyję karty przynajmniej raz w miesiącu 2 euro
Czy jeszcze są jakieś istotne koszty używania tej karty? Syko pisał, że kurs wychodzi bardzo kiepski. Ale po rozliczeniu oddają te pieniądze chociaż częściowo czy nie? Bo płacić 8-9% od transakcji to mi się za bardzo nie uśmiecha.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
To co napisales z o R ro to chyba wszystkie koszty. kurs wymiany o ktorym pisalem to kurs gdy transakcja juz byla po rozliczeniu. Kiepsko to wygladalo , nie wiem czemu az tak slabo to wyszlo skoro jedyny koszt powinien byc przewalutowaniem. Moze tez to naprawili:) Jak ktos bedzie cos kupowal to niech sie podzieli po jakim kursie policzyli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Od pewnego czasu mam na rachunku comiesięczny, zawsze dodatni przepływ pod nazwą "Adjustment". Jest to wyrównanie za transakcje walutowe (czyli depozyty do buków gdzie mam inną walutę niż na koncie Netellera, bo kart na razie żadnych nie używam). Może karta też jest w podobny sposób rozliczana?
Bo moim zdaniem jeśli jest 2,95% za przewalutowanie to powinno się to odbywać po kursie średnim, a nie jeszcze z jakimiś widełkami. W tym ostatnim przypadku informacja, że jest to tylko 2,95% jest tyle fałszywa co bezwartościowa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 910 |
Wydaje mi sie ze operacje karty sa rozliczane w momencie gdy ze statusu pending przechodzi na accepted bo wtedy zmienia sie kwota transakcji. Ja nie mam comiesiecznego dopasowania, pewnie dlatego ze zawsze wszedzie uzywam EUR jako waluty. Ale zobaczymy po tym miesiacu. Moze cos sie pojawi w zestawieniu operacji. Chociaz ostatnio w poscie Conrada i z tego co policzyl to roznica miedzy stara, a nowa karta wyniosla 1 % - czyli tyle ile roznica w przewalutowaniu. Miejmy nadzieje ze z czasem karta bedzie sie zmieniac na lepsze. Poczatki zawsze sa trudne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444 |
Dostałem email z "your account is now up-to-date" teraz długo się czeka na telefon czy lepiej dzwonić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769 |
Czy tą karta starą z Netellera z napisem Globe wallet to jest MasterCard można wpłacać do buka? Bo próbuje do Bet365 i sie nie da, tak samo do Unibetu, w czym problem? moze to jest niemozliwe?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
Dostałem email z "your account is now up-to-date" teraz długo się czeka na telefon czy lepiej dzwonić. a po co dzwonic ? juz jest ok
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
Czy tą karta starą z Netellera z napisem Globe wallet to jest MasterCard można wpłacać do buka? Bo próbuje do Bet365 i sie nie da, tak samo do Unibetu, w czym problem? moze to jest niemozliwe?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Wiecie moze w jakich bankomatach najlepiej wyplacac kase karta net+? Zrobilem kilka wyplat i czesc byla dlugo Pending. Dzisiaj po zalogowaniu widze, ze te transakcje rozliczyli po calkiem innym kursie niz byly wczesniej. Stracilem na tym okolo 40$. Nie wydeje mi sie, zeby winny byl tu Neteller. Wyglada na to jakby PKO BP w ktorego bankomacie wyplacalem poczekalo na korzystniejszy dla siebie kurs. Wolalbym wiedziec z gory po jakim mniej wiecej kursie wyplacam bo tak wyplacam dlatego, ze $ kosztuje okolo 3,10 a mam rozliczone za 2 tygodnie po np. 2,90.
WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
zawsze licz po kursie kupna w danym dniu
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
zawsze licz po kursie kupna w danym dniu OK - tylko skad mam wiedziec ktorego dnia rozlicza mi transakcje? Niektore ponad dwa tygodnie byly Pending a inne od razu zostaly rozliczone. Teraz nie wiem dokladnie ktore ile czasu rozliczali ale wydaje mi sie, ze z bankomatu Ecard bylo od razu a najdluzej z PKO BP. WojtekK
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,867 |
Wlasnie dzwonili do mnie z NEtellera, w sprawie weryfikacji konta. Problem polegal na tym, ze wysylalem im jakis czas temu zeskanowane dokumenty ale brakowalo mi jakiegos rachunku (gaz, prad, telefon, internet) bo te rachunki sa na mojego ojca. Teraz zadzwonili i powiedzieli zebym im juz takie nawet wyslal i zweryfikuja konto.
Jak im powiedzialem ze wysle w ciagu tygodnia to poprosili zebym wyslal szybciej bo maja deadline i konto zablokuja.
Mial ktos podobny telefon?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
zawsze licz po kursie kupna w danym dniu A bankomatami tak może być, a nawet powinno być. Natomiast jeśli chodzi o zakupy to liczy się kurs gdzieś 2 dni później jak ostatecznie rozliczają transakcję. Ostatnio kupiłem coś za większą kwotę w PLN (równowartość >1000 Euro) i jak mi 2 dni później rozliczyli ostatecznie to okazało się, że mniej mi zdjęci niż na początku "zarezerwowali". A to dlatego że w tych dwóch dniach złotówka poleciała akurat w dół. 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|