|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy  tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 853 |
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy  tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze OMG Skad ty chlopakczku wiesz jaka ja mam stawke Zapi.... ostro ale wiem za jakie pieniadze podpowiem ci Kasjer w Warszawie po takim stazu 3.5 k brutto!!!! Co niewolnicza stawka??? Zastanow sie chlopcze na drugi raz co piszel LOL!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Nirtz niepotrzebnie sie zdekonspirowałeś , pełowcy beda mieli teraz polewke z Twego obecnego zajęcia , poza tym żadna praca nie hańbi , prawda
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 11,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 11,244 |
Aktualne stawki godzinowe z Bydzi ( wszystko netto ) 6 zl - pomocnik magazyniera w hurtowni miesa i wedlin 6,50 - 7,50 zl - pracownik ochrony w marketach od 10 zl - pracownik ochrony z licencja 8 zl - slusarz
Od 1 stycznia wzrasta najnizsza pensja o okolo 150 zl brutto. Ile w ogole jest najnizsza pensja netto ? Pracownik państwowy nowo przyjety po studiach 9,60(netto) w Bydzi
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Gdzieś tam chyba bzdury wypisują, że ponad 3 tysiące. Całe nieporozumienie wynika moim zdaniem z tego, że w Polsce liczy się średnią a nie na przykład medianę, jak w niektórych krajach. Dla mniej wtajemniczonych medianę liczy się porządkując zbiór i dzieląc go na dwie równe części. Mediana jest mniej matematyczna ale dużo bardziej odpowiada wyobrażeniom przeciętnego człowieka o średniej płacy (jest bardziej odporna na skrajne wartości). A jeśli mówimy o średnich wynagrodzeniach to zawsze mediana < średnia. Stąd średnia może być na przykład 3 500 a mediana 2 800. Interpretacja byłaby wtedy taka, że połowa ludzi w Polsce zarabia mniej niż 2 800 brutto a połowa tyle lub więcej. Natomiast średnio dostają oni 3 500 brutto.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Gdzieś tam chyba bzdury wypisują, że ponad 3 tysiące. Całe nieporozumienie wynika moim zdaniem z tego, że w Polsce liczy się średnią a nie na przykład medianę, jak w niektórych krajach. Dla mniej wtajemniczonych medianę liczy się porządkując zbiór i dzieląc go na dwie równe części. Mediana jest mniej matematyczna ale dużo bardziej odpowiada wyobrażeniom przeciętnego człowieka o średniej płacy (jest bardziej odporna na skrajne wartości). A jeśli mówimy o średnich wynagrodzeniach to zawsze mediana < średnia. Stąd średnia może być na przykład 3 500 a mediana 2 800. Interpretacja byłaby wtedy taka, że połowa ludzi w Polsce zarabia mniej niż 2 800 brutto a połowa tyle lub więcej. Natomiast średnio dostają oni 3 500 brutto. zgadza sie, chociaz srednia jest dla mnie jak najbardziej obiektywna, a oburzenie ludzi bierze sie stad, iz zapominaja ze jak ktos dostanie 20000 zl to na niego przypada 10 osob ktore dostaja po 1000 zl zeby srednia byla rowna 3000 zl. Srednia w Polsce to teraz ok 3200 PLN BRUTTO, czyli na reke ok 2500 PLN. Jak latwo sobie wyobrazic 65-70% ludzi zarabia mniej niz srednia. Co do pracy to aktualnie szukam jej na Slasku, jesli ktos cos ma prosze mi pisac na priv, przydaloby sie cos do myslenia, nawet ciezkiego myslenia, jednak jesli ktos ma cos ciekawego to prosze pisac. Z tego co widze, stawki na slasku sa o wiele mneijsze niz w Warszawie czy Trojmiescie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
pewnie że żadna praca nie hańbi chociaż jakaś gradacja jest, byle kasjerzyna to podobny poziom co stróż parkingowy stanowisko którego mi tu życzą 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Z tego co widze, stawki na slasku sa o wiele mneijsze niz w Warszawie czy Trojmiescie. We wszelkich rankingach Katowice i Trójmiasto przewodzą jeżeli chodzi o wysokość zarobków. Tyle, że średnią zawyżają górnicy i stoczniowcy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
http://praca.gazetapraca.pl/200,4001,,492370,,Marketing+Manager.html
aktualne,
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493 |
Nirtz niepotrzebnie sie zdekonspirowałeś , pełowcy beda mieli teraz polewke z Twego obecnego zajęcia , poza tym żadna praca nie hańbi , prawda  "Noł ofens"  Wpisałem w google: Nirtz-> wyszykaj-> grafika i na pierwszej stronie pojawił się... [ Linked Image] 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
łehehehe  nie będę nikomu udowadniał że nie jestem wielbłądem, od teraz przestaję pisać w innych tematach TiO poza polityka żeby nie dawać komuś pożywki  przyznaje że dałem się sprowokować jakimś bełkotem sfrustrowanego kasjera którego duma poczuła się urażona stwierdzeniem "siedzenie na kasie"  a tak naprawdę chciał mi dokopać za poglądy polityczne
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,748
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,748 |
Ja mam pytanie do osob z Łodzi. Jaka jest stawka w dellach, indesitach czy na jakims magazynie. Przekopałem troche neta cos tam od kogos slyszalem,ale chodzi mi o sprawdzone informacje. Jak ktos sie orientuje ile jest faktycznie i napisze to bede wdzieczny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy  tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze OMG Skad ty chlopakczku wiesz jaka ja mam stawke Zapi.... ostro ale wiem za jakie pieniadze podpowiem ci Kasjer w Warszawie po takim stazu 3.5 k brutto!!!! Co niewolnicza stawka??? Zastanow sie chlopcze na drugi raz co piszel LOL!!! Oooooooooo ,ale sie zagotował  Przykre jest to ,ze kasjer zarabia wiecej od ,na przykład ,nauczyciela. Jak widać relikty komuny jeszcze straszą.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
Napiszę tutaj, więc: Będzie to szeroko pojęty serwis satyryczny gdzie będzie można się zarówno pośmiać jak i przeczytać coś poważniejszego. Czego wymagam ? Aby Twoje teksty były śmieszne, nie muszą to być jakieś wyszukane tematy, bo o byle gównie można napisać w ten sposób, że będzie można umierać ze śmiechu. Chcę abyś zabijał ciętą ripostą, porażał błyskotliwymi komentarzami i w umiejętny sposób używał wszelkich porównań, aluzji, ironii itp. Nie lubimy nikogo, nie jesteśmy stronniczy, z nikim się nie bratamy, nie mamy żadnych barier, w naszym słowniku nie ma czegoś takiego jak "cenzura" i nic poza zasobem Twojego słownictwa nas nie ogranicza. Tekst nie musi być długi, chociaż fajnie aby miał tak około 300 słów aby jakoś to wyglądało, no chyba że będzie coś wybitnego, ale aby poniżej 200 nigdy nie zeszło, ale oczywiście nie będziemy się obrażać jak będą dłuższe. Można kopiować inne teksty, ale tylko w przypadku jak je cytujemy o dodajemy do tego ciekawy komentarz. Stronka jest podzielona na 6 działów, krótka charakterystyka: BYĆ POETĄ, BYC POETĄ - czyli wszelkiej maści wierszyki. DAĆ W MORDĘ MOGĘ DAĆ - będzie to tekst odnoszący się do konkretnej osoby, która zrobiła coś wyrafinowanie głupiego itp. grunt to pojechać po tej osobie za tę "rzecz" jakiej się zrobić dopuściła  W skrócie umieszczamy tutaj teksty, gdzie obiektem naszego tekstu jest jedna osoba. KRZYWYM OKIEM - będzie to skrytykowanie jakiegoś "zjawiska" dotyczącego większego grona osób niż jak w poprzednich kategoriach, np. o zachowaniu kibiców na stadionach, stanie polskich dróg itp., grunt to w jednym artykule powiedzieć z odpowiednią doza humoru o wszystkim i o niczym, ale jednak poruszyć drażniący temat  W przeciwieństwie do dać w mordę tutaj jedziemy po jakiejś szerszej grupie osób, lub jakimś wydarzeniu. OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ - taka mała odskocznia od tego co wyżej, gdzie będzie w cięty, ale niekoniecznie ośmieszający sposób skrytykowane jakieś działania władz lub inne bardziej poważne sprawy z naszego życia, tematy które pomimo formuły serwisu warto poruszyć, poważne problemy, z którymi codziennie się borykamy. ZNANE I LUBIANE - Istniejące już teksty, powszechnie znane, zbiór tych najlepszych, które od wielu lat krążą po internecie. Pragnę zaznaczyć, że wrzucanych tutaj tekstów nie będę liczył, zresztą sam je wrzucam. Płacić będę tylko za te, które samemu się stworzyło. FOTOSZOPKI - sama nazwa chyba wszystko wyjaśnia Nasza witryna to: www.sierpowy.pl [ sierpowy.pl] stronka już działa i ma się dobrze, istniejemy od 11go listopada, codziennie mam minimum 900 wejść dziennie, wiec jak na początek to dobry wynik, a to dopiero początek. Proszę spokojnie przemyśleć sprawę i się określić jaka współpraca Cię interesuje oraz przesłać mi przykładowy tekst abym mógł ocenić poziom Twojego ciętego pióra. Pozdrawiam, Janusz Ok, podwyżka, 300pln za 30 tekstów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy  tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze Gdyby nie ten kasjer to nie mialbys jak zubra kupic.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
a jak przedstawia się sytuacja w Lublinie? słyszał ktoś o wolnych miejscach pracy?  pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
w stoczniach 3000 na rękę dla najgorszego ciecia no ale fizycznie trzeba pracować, gorzej z lekką pracą za taką stawke Najgorszy ciec 3 tys na rękę w Stoczni Gdańskiej ? Hehe, ktoś Cię w błąd wprowadził. Średnia taka może być dzięki temu, że najwięcej zarabiają wyższe szczeble. Niżej jest gorzej i ciężej. Trójka z przodu widnieje gdy pracujesz dużo, ciężko, nadgodziny, z 2-3 soboty miesięcznie i to nie na każdym wydziale. Na niższych koło 2,5 tys. Stawki w stoczni oczywiście godzinowe.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
Ja mam pytanie do osob z Łodzi. Jaka jest stawka w dellach, indesitach czy na jakims magazynie. Przekopałem troche neta cos tam od kogos slyszalem,ale chodzi mi o sprawdzone informacje. Jak ktos sie orientuje ile jest faktycznie i napisze to bede wdzieczny. W Rossmanie na magazynie miesiąc temu oferowali 1400 netto na najniższym stanowisku (możliwość wewnętrznych awansów na magazynie). 3 zmiany, pakiety socjalne etc. Jeszcze z 2 tygodnie temu ogłaszali nabór na stanowisku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
Nirtz - kim Ty kolego jesteś żeby wyszydzać i obrażać kogokolwiek z powodu tego na jakim stanowisku pracuje bądź ile zarabia? Troszkę zastanowiłbyś się nad tym co piszesz, tym bardziej, ze sam napisałeś wcześniej, że chętnie byś dorobił - chyba ze to była ironia choć niesądze! Żeby nie było OT... ja osobiście jestem zadowolony ze swojej pracy robię to co chciałem, mam sporo satysfakcji a co najważniejsze zyskuje dużo doświadczenia. Zarobki może nie są jakieś rewelacyjne, ale dla mnie priorytet w tym momencie to zdobywanie doświadczenia zawodowego. Pracuje w biurze technologiczno-konstrukcyjnym i w swojej pracy codziennie spotykam się i rozmawiam z ludźmi którzy ciężko pracują w warunkach w jakich ja bym nigdy nie chciał, ale szanuje ich, bo gdyby nie oni to i ja nie miałbym czego szukać w tej firmie. Radze Ci więc przyjacielu, żebyś zaczął patrzeć na "ciecia ze stoczni" czy kasjera jak na człowieka, który ma swoje wydatki, rodzinę do utrzymanie itp. a nie jak na jakiegoś nieudacznika z którego się podśmiewasz pod nosem... .
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|