Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 6 1 2 3 4 5 6
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy grin
tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
Originally Posted by Nirtz
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy grin
tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze
OMG Skad ty chlopakczku wiesz jaka ja mam stawke Zapi.... ostro ale wiem za jakie pieniadze podpowiem ci Kasjer w Warszawie po takim stazu 3.5 k brutto!!!! Co niewolnicza stawka??? Zastanow sie chlopcze na drugi raz co piszel LOL!!!

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Nirtz niepotrzebnie sie zdekonspirowałeś , pełowcy beda mieli teraz polewke z Twego obecnego zajęcia , poza tym żadna praca nie hańbi , prawda smile




Linc #2758352 02/12/2008 22:27
Dołączył: Sep 2003
Posty: 11,244
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 11,244
Originally Posted by Linc
Aktualne stawki godzinowe z Bydzi ( wszystko netto )
6 zl - pomocnik magazyniera w hurtowni miesa i wedlin
6,50 - 7,50 zl - pracownik ochrony w marketach
od 10 zl - pracownik ochrony z licencja
8 zl - slusarz

Od 1 stycznia wzrasta najnizsza pensja o okolo 150 zl brutto.
Ile w ogole jest najnizsza pensja netto ?
Pracownik państwowy nowo przyjety po studiach 9,60(netto) w Bydzi

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by Bzyku
Gdzieś tam chyba bzdury wypisują, że ponad 3 tysiące.
Całe nieporozumienie wynika moim zdaniem z tego, że w Polsce liczy się średnią a nie na przykład medianę, jak w niektórych krajach. Dla mniej wtajemniczonych medianę liczy się porządkując zbiór i dzieląc go na dwie równe części. Mediana jest mniej matematyczna ale dużo bardziej odpowiada wyobrażeniom przeciętnego człowieka o średniej płacy (jest bardziej odporna na skrajne wartości). A jeśli mówimy o średnich wynagrodzeniach to zawsze mediana < średnia. Stąd średnia może być na przykład 3 500 a mediana 2 800. Interpretacja byłaby wtedy taka, że połowa ludzi w Polsce zarabia mniej niż 2 800 brutto a połowa tyle lub więcej. Natomiast średnio dostają oni 3 500 brutto.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Originally Posted by z o R r o
Originally Posted by Bzyku
Gdzieś tam chyba bzdury wypisują, że ponad 3 tysiące.
Całe nieporozumienie wynika moim zdaniem z tego, że w Polsce liczy się średnią a nie na przykład medianę, jak w niektórych krajach. Dla mniej wtajemniczonych medianę liczy się porządkując zbiór i dzieląc go na dwie równe części. Mediana jest mniej matematyczna ale dużo bardziej odpowiada wyobrażeniom przeciętnego człowieka o średniej płacy (jest bardziej odporna na skrajne wartości). A jeśli mówimy o średnich wynagrodzeniach to zawsze mediana < średnia. Stąd średnia może być na przykład 3 500 a mediana 2 800. Interpretacja byłaby wtedy taka, że połowa ludzi w Polsce zarabia mniej niż 2 800 brutto a połowa tyle lub więcej. Natomiast średnio dostają oni 3 500 brutto.

zgadza sie, chociaz srednia jest dla mnie jak najbardziej obiektywna, a oburzenie ludzi bierze sie stad, iz zapominaja ze jak ktos dostanie 20000 zl to na niego przypada 10 osob ktore dostaja po 1000 zl zeby srednia byla rowna 3000 zl. Srednia w Polsce to teraz ok 3200 PLN BRUTTO, czyli na reke ok 2500 PLN. Jak latwo sobie wyobrazic 65-70% ludzi zarabia mniej niz srednia.

Co do pracy to aktualnie szukam jej na Slasku, jesli ktos cos ma prosze mi pisac na priv, przydaloby sie cos do myslenia, nawet ciezkiego myslenia, jednak jesli ktos ma cos ciekawego to prosze pisac.

Z tego co widze, stawki na slasku sa o wiele mneijsze niz w Warszawie czy Trojmiescie.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
pewnie że żadna praca nie hańbi
chociaż jakaś gradacja jest, byle kasjerzyna to podobny poziom co stróż parkingowy stanowisko którego mi tu życzą grin

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by jerome
Z tego co widze, stawki na slasku sa o wiele mneijsze niz w Warszawie czy Trojmiescie.

We wszelkich rankingach Katowice i Trójmiasto przewodzą jeżeli chodzi o wysokość zarobków. Tyle, że średnią zawyżają górnicy i stoczniowcy.

Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
JuN Offline
ATP & WTA Tour
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
http://praca.gazetapraca.pl/200,4001,,492370,,Marketing+Manager.html

aktualne,

Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Originally Posted by ELDORADO
Nirtz niepotrzebnie sie zdekonspirowałeś , pełowcy beda mieli teraz polewke z Twego obecnego zajęcia , poza tym żadna praca nie hańbi , prawda smile



"Noł ofens" grin

Wpisałem w google: Nirtz-> wyszykaj-> grafika i na pierwszej stronie pojawił się...


[Linked Image]


piwo

Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
łehehehe smirk
nie będę nikomu udowadniał że nie jestem wielbłądem, od teraz przestaję pisać w innych tematach TiO poza polityka żeby nie dawać komuś pożywki stop papa
przyznaje że dałem się sprowokować jakimś bełkotem sfrustrowanego kasjera którego duma poczuła się urażona stwierdzeniem "siedzenie na kasie" laugh a tak naprawdę chciał mi dokopać za poglądy polityczne

Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,748
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,748
Ja mam pytanie do osob z Łodzi. Jaka jest stawka w dellach, indesitach czy na jakims magazynie. Przekopałem troche neta cos tam od kogos slyszalem,ale chodzi mi o sprawdzone informacje. Jak ktos sie orientuje ile jest faktycznie i napisze to bede wdzieczny.

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by Poker fans
Originally Posted by Nirtz
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy grin
tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze
OMG Skad ty chlopakczku wiesz jaka ja mam stawke Zapi.... ostro ale wiem za jakie pieniadze podpowiem ci Kasjer w Warszawie po takim stazu 3.5 k brutto!!!! Co niewolnicza stawka??? Zastanow sie chlopcze na drugi raz co piszel LOL!!!

Oooooooooo ,ale sie zagotował laugh

Przykre jest to ,ze kasjer zarabia wiecej od ,na przykład ,nauczyciela.

Jak widać relikty komuny jeszcze straszą.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by gnacik
Napiszę tutaj, więc:

Będzie to szeroko pojęty serwis satyryczny gdzie będzie można się zarówno pośmiać jak i przeczytać coś poważniejszego.
Czego wymagam ? Aby Twoje teksty były śmieszne, nie muszą to być jakieś wyszukane tematy, bo o byle gównie można napisać w ten sposób, że będzie można umierać ze śmiechu. Chcę abyś zabijał ciętą ripostą, porażał błyskotliwymi komentarzami i w umiejętny sposób używał wszelkich porównań, aluzji, ironii itp.

Nie lubimy nikogo, nie jesteśmy stronniczy, z nikim się nie bratamy, nie mamy żadnych barier, w naszym słowniku nie ma czegoś takiego jak "cenzura" i nic poza zasobem Twojego słownictwa nas nie ogranicza.

Tekst nie musi być długi, chociaż fajnie aby miał tak około 300 słów aby jakoś to wyglądało, no chyba że będzie coś wybitnego, ale aby poniżej 200 nigdy nie zeszło, ale oczywiście nie będziemy się obrażać jak będą dłuższe. Można kopiować inne teksty, ale tylko w przypadku jak je cytujemy o dodajemy do tego ciekawy komentarz.

Stronka jest podzielona na 6 działów, krótka charakterystyka:

BYĆ POETĄ, BYC POETĄ - czyli wszelkiej maści wierszyki.

DAĆ W MORDĘ MOGĘ DAĆ - będzie to tekst odnoszący się do konkretnej osoby, która zrobiła coś wyrafinowanie głupiego itp. grunt to pojechać po tej osobie za tę "rzecz" jakiej się zrobić dopuściła smile W skrócie umieszczamy tutaj teksty, gdzie obiektem naszego tekstu jest jedna osoba.

KRZYWYM OKIEM - będzie to skrytykowanie jakiegoś "zjawiska" dotyczącego większego grona osób niż jak w poprzednich kategoriach, np. o zachowaniu kibiców na stadionach, stanie polskich dróg itp., grunt to w jednym artykule powiedzieć z odpowiednią doza humoru o wszystkim i o niczym, ale jednak poruszyć drażniący temat smile W przeciwieństwie do dać w mordę tutaj jedziemy po jakiejś szerszej grupie osób, lub jakimś wydarzeniu.

OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ - taka mała odskocznia od tego co wyżej, gdzie będzie w cięty, ale niekoniecznie ośmieszający sposób skrytykowane jakieś działania władz lub inne bardziej poważne sprawy z naszego życia, tematy które pomimo formuły serwisu warto poruszyć, poważne problemy, z którymi codziennie się borykamy.

ZNANE I LUBIANE - Istniejące już teksty, powszechnie znane, zbiór tych najlepszych, które od wielu lat krążą po internecie. Pragnę zaznaczyć, że wrzucanych tutaj tekstów nie będę liczył, zresztą sam je wrzucam. Płacić będę tylko za te, które samemu się stworzyło.

FOTOSZOPKI - sama nazwa chyba wszystko wyjaśnia


Nasza witryna to: www.sierpowy.pl [sierpowy.pl] stronka już działa i ma się dobrze, istniejemy od 11go listopada, codziennie mam minimum 900 wejść dziennie, wiec jak na początek to dobry wynik, a to dopiero początek.

Proszę spokojnie przemyśleć sprawę i się określić jaka współpraca Cię interesuje oraz przesłać mi przykładowy tekst abym mógł ocenić poziom Twojego ciętego pióra.

Pozdrawiam,
Janusz


Ok, podwyżka, 300pln za 30 tekstów smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by Nirtz
co się denerwujesz? cieszy mnie że jesteś dumny ze swojej pracy grin
tylko że szkoda że dzięki takim jak ty te stawki są ciągle takie niewolnicze


Gdyby nie ten kasjer to nie mialbys jak zubra kupic.

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
a jak przedstawia się sytuacja w Lublinie? słyszał ktoś o wolnych miejscach pracy? smile

pzdr

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by TOM182
a jak przedstawia się sytuacja w Lublinie? słyszał ktoś o wolnych miejscach pracy? smile

pzdr
http://www.pracuj.pl/OfertyPracy/Wy...Id=3&CategoryId=&KeyWords=Lublin

wink

Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Quote
w stoczniach 3000 na rękę dla najgorszego ciecia no ale fizycznie trzeba pracować, gorzej z lekką pracą za taką stawke

Najgorszy ciec 3 tys na rękę w Stoczni Gdańskiej ? Hehe, ktoś Cię w błąd wprowadził. Średnia taka może być dzięki temu, że najwięcej zarabiają wyższe szczeble. Niżej jest gorzej i ciężej. Trójka z przodu widnieje gdy pracujesz dużo, ciężko, nadgodziny, z 2-3 soboty miesięcznie i to nie na każdym wydziale. Na niższych koło 2,5 tys. Stawki w stoczni oczywiście godzinowe.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
F
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Originally Posted by gizmo
Ja mam pytanie do osob z Łodzi. Jaka jest stawka w dellach, indesitach czy na jakims magazynie. Przekopałem troche neta cos tam od kogos slyszalem,ale chodzi mi o sprawdzone informacje. Jak ktos sie orientuje ile jest faktycznie i napisze to bede wdzieczny.

W Rossmanie na magazynie miesiąc temu oferowali 1400 netto na najniższym stanowisku (możliwość wewnętrznych awansów na magazynie). 3 zmiany, pakiety socjalne etc. Jeszcze z 2 tygodnie temu ogłaszali nabór na stanowisku.

Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Nirtz - kim Ty kolego jesteś żeby wyszydzać i obrażać kogokolwiek z powodu tego na jakim stanowisku pracuje bądź ile zarabia? Troszkę zastanowiłbyś się nad tym co piszesz, tym bardziej, ze sam napisałeś wcześniej, że chętnie byś dorobił - chyba ze to była ironia choć niesądze!
Żeby nie było OT... ja osobiście jestem zadowolony ze swojej pracy robię to co chciałem, mam sporo satysfakcji a co najważniejsze zyskuje dużo doświadczenia. Zarobki może nie są jakieś rewelacyjne, ale dla mnie priorytet w tym momencie to zdobywanie doświadczenia zawodowego. Pracuje w biurze technologiczno-konstrukcyjnym i w swojej pracy codziennie spotykam się i rozmawiam z ludźmi którzy ciężko pracują w warunkach w jakich ja bym nigdy nie chciał, ale szanuje ich, bo gdyby nie oni to i ja nie miałbym czego szukać w tej firmie. Radze Ci więc przyjacielu, żebyś zaczął patrzeć na "ciecia ze stoczni" czy kasjera jak na człowieka, który ma swoje wydatki, rodzinę do utrzymanie itp. a nie jak na jakiegoś nieudacznika z którego się podśmiewasz pod nosem... .

Strona 3 z 6 1 2 3 4 5 6

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, rafal08, betowiec, Sensei, poozon, latajaca_holenderka), 2,966 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,403
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1