|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493 |
Wielkim wydarzeniem były wizyty księży katolickich. Zdarzały się rzadko, ponieważ oblaci OMI, którzy jeszcze w XIX-tym wieku przejęli opiekę nad polskimi imigrantami w Kanadzie , nie byli liczni a na dodatek wszędzie chodzili pieszo, bo nie było ich stać na wóz i konia. Dopiero, kiedy zbudowano kościół i powstawała parafia, księża nabywali swoje zaprzęgi i wozy, którymi wizytowali parafian. Zanim to jednako nastąpiło niestrudzenie pieszo odwiedzali jednego osadnika po drugim, przemierzając wielkie połacie prerii, czasami nocując u odwiedzanych, innym razem w lesie, albo na preriach, zawsze chętnie witani przez osadników. Przy na prędce zorganizowanych ołtarzach spowiadali, komunikowali , dawali śluby, często jednocześnie chrzcząc dzieci nowożeńców, odprawiali modły za chorych i zmarłych, pouczali o życiu w wierze i moralności.Z ksiązki Pani Marii Anny Jarochowskiej Na poczekaniu, w pośpiechu, szybko, ad hoc. Dlatego powstają spory - z argumentow retorycznych (niewłaściwych), a nie merytorycznych. Owocnej dyskusji. Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
A jeśli wypłacę sobie 10 000zł na konto to może oznaczać, że należny podatek to 0 zł (jeśli wszystkie wygrane były poniżej 2280) a równie dobrze może to być 100 000 zł (wszystkie stawki większe od 2280 a yield 10%). Ten pułap jest banalny do obejścia nawet w bukach naziemnych i wielokrotnie się spotkałem z sytuacją, że panie w okienku same proponowały rozbicie stawek na kilka kuponów, żeby gracze nie płacili podatku. W necie to już w ogóle żaden problem zagrać kilka takich samych kuponów w krótkim okresie czasu. Pozostaje tylko odwieczne pytanie jak to później udowodnić w US. Nie widzi mi się, żeby buk wystawiał takie kwitki na życzenie klienta, które akceptowane by były później w skarbówce. Jestem ciekaw jaka jest sytuacja obywateli innych krajów Unii. Czy jest w ogóle jakiś Europejczyk, który zgodnie z prawem swojego kraju płaci regularnie podatki od wygranych w necie ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
(...) Przy na prędce zorganizowanych ołtarzach spowiadali (...)
Z ksiązki Pani Marii Anny Jarochowskiej Znalazłeś przykład niepoprawnego użycia... i co dalej? Zasady pisowni i interpunkcji [ so.pwn.pl] 29.2. Pisownię łączną mają dawne połączenia przyimkowe, które we współczesnej polszczyźnie są zrostami, np. dlaboga, dlaczego, (...) naprawdę, naprędce, naprzeciwko (...)
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493 |
Poprawienie dla osób szukających błedów: *zkaładach = zakładach godzic = godzić atuomatach = automatach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 48,493 |
(...) Przy na prędce zorganizowanych ołtarzach spowiadali (...)
Z ksiązki Pani Marii Anny Jarochowskiej Znalazłeś przykład niepoprawnego użycia... i co dalej? Zasady pisowni i interpunkcji [ so.pwn.pl] 29.2. Pisownię łączną mają dawne połączenia przyimkowe, które we współczesnej polszczyźnie są zrostami, np. dlaboga, dlaczego, (...) naprawdę, naprędce, naprzeciwko (...) Tu masz wszystko wyjaśnione: Wyjaśnienie :-) [ myflight.blox.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
tylko powinno być "Wam" [ Linked Image] 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
a ja ponowie pytanie co im po tych nowelizacjach, jak na MB i neteller nam nie wejda, a z MB na konto mozna przeciez przelewac to nie buk tlumaczyc sie nie musimy, wiec po co ten zamęt cały?, chyba , że ktoś płaci kartą bezpośrednio do i z buka to już jego problem
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 560
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2007
Posty: 560 |
raczej chodzi o to, żeby nie robić jakichś większych zakupów (np dom):) chyba był tu jakiś przykład przywołany bodajże z USA, że gościu kupił chyba właśnie dom i skarbówka się do niego przycze[iła, ale chyba większości graczom to nie grozi;) pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
a kto kupuje dom z kasy z bukmacherki??? chyba jakiś nierozgarnięty, konto mb NT i skarbówka ani PO łap brudnych Ci nie położy na Twojej kasie choćby baaardzo chcieli i nie wiem jak kombinowali z tą ustawą podpisywaną przez leszka . No chyba że wpłacacie do buka 50 tysiecy kartą i wypłacacie tą samą drogą, ale i tacy się znajdą
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
Ja nie wiem, co się wam ubzdurało, że wypłaty przez kartę Neteller są anonimowe. Ta karta jest połączona z waszymi danymi, są zresztą spore wymagania ze strony Mastercard. Myślicie, że pieniążki wypływają z kont bankowych Netellera w próżnię w Polsce?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
No chyba że wpłacacie do buka 50 tysiecy kartą i wypłacacie tą samą drogą, ale i tacy się znajdą bedąc w 'gazie" sam tak robiłem 10koła E wpłata i taka sama wyplata i nie bardzo czaje co z tym nie halo ;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809 |
Ja nie wiem, co się wam ubzdurało, że wypłaty przez kartę Neteller są anonimowe. Ta karta jest połączona z waszymi danymi, są zresztą spore wymagania ze strony Mastercard. Myślicie, że pieniążki wypływają z kont bankowych Netellera w próżnię w Polsce? ale US nie siądzie Ci na koncie bo nie ma jak, ale chodzi mi o to raczej że z MB i netellera przelejesz na konto bankowe to nie udowodnia Ci ze to z buka, moze to kasa od ciotki z ameryki ktora CI przelala na MB? moze to kontrahent w ten sposob sie z Toba rozlicza zeby uniknac prowizji bankowych? moze tak dostajesz kase za towary wystawiane na aukcjach? mozliwosci jest pelno
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
O kary za granie u buka to się nikt nie boi, bo to martwe prawo. To nie jest problem.
Problemem jest zalegalizowanie wygranej kasy. Na życzenie Urzędu Skarbowego musisz przedstawić papiery na pokrycie posiadanej lub wydanej przez Ciebie gotówki. Jeśli tego nie zrobisz, to Urząd Skarbowy zabiera 3/4 nieudokumentowanej kwoty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
moze to kasa od ciotki z ameryki ktora CI przelala na MB? moze to kontrahent w ten sposob sie z Toba rozlicza zeby uniknac prowizji bankowych? moze tak dostajesz kase za towary wystawiane na aukcjach? mozliwosci jest pelno No właśnie problem w tym, żeby udowodnić którąkolwiek z tych możliwości, w przeciwnym razie kara w wysokości 75% nieudkumentowanych dochodów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Najłatwiej legalizować zaświadczeniem od naziemnych w sumie prosty sposób na pranie brudnych pieniędzy najlepiej znależć mecz który jest odwołany a jest w ofercie grasz go za 10 tys np. i za pare dni odbierasz zaswiadczenie o wygranej 10tys.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
Na zaświadczeniu jest sama wygrana? Jeżeli jest też stawka, to niestety sposób do bani, bo skąd miałeś na taki zakład? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
[quote]WZÓR
....................... ................... (pełna nazwa podmiotu (miejscowość, data) urządzającego grę losową, zakład wzajemny lub grę na automacie)
ZAŚWIADCZENIE O WYGRANEJ UZYSKANEJ PRZEZ UCZESTNIKA GRY LOSOWEJ, ZAKŁADU WZAJEMNEGO LUB GRY NA AUTOMACIE
seria ....... nr ........ Stwierdza się, że Pan(i) ..................................... (imię i nazwisko, imię ojca) urodzony(a).............................., legitymujący(a) się (data, miejscowość) dokumentem tożsamości........................................ (rodzaj, seria, numer oraz numer PESEL) .............................................................. (rodzaj gry losowej, zakładu wzajemnego lub gry na automacie) dnia ................. w ...................................... (miejscowość, ośrodek gier, punkt przyjmowania zakładów) uzyskał(a) wygraną w wysokości ................................ (cyframi i słownie) ....................... ........................... (podpis żądającego (podpis pracownika zaświadczenie) upoważnionego przez organ zarządzający) ........................... (podpis księgowego)
Zaświadczenie zostaje wystawione na żądanie uczestnika gry losowej, zakładu wzajemnego lub gry na automacie w dwóch egzemplarzach. Oryginał otrzymuje uczestnik gry losowej, zakładu wzajemnego lub gry na automacie, a kopię przechowuje przez okres pięciu lat podmiot wystawiający zaświadczenie.[quote]
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Sama wygrana zaświadczenia zbieram od paru lat
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|