Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#29430 15/02/2004 22:22
Dołączył: Jan 2004
Posty: 671
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 671
moje przemyslenia sa nastepujace: zaczynalem moja zabawe w zaklady od grania wylacznie singli. szlo mi calkiem dobrze, mniej wiecej potroilem kapital i wowczas odkrylem AKO. i zaczalem grac tylko AKO, bardzo czesto typujac na kuponie z podporkami. mimo to wygralem tylko raz, tracac kapital praktycznie w calosci.
moje pytanie jest pytaniem do Was, o to jak gracie, czy wiecej pieniedzy macie z singli czy AKO?
ogolnie jestem po prostu ciekaw.
ja wiem tylko, ze po dzisiejszej romie wracam do singli, i tlyko do singli.
pozdrawiam i z czekam na opinie

Bonus: Unibet
#29431 16/02/2004 00:52
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Juz to bylo walkowane wiele razy - single sie najbardziej oplacają.

#29432 16/02/2004 01:01
Dołączył: Aug 2002
Posty: 5,057
[
[ Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 5,057
Quote
]Juz to bylo walkowane wiele razy - single sie najbardziej oplacają.
tak, szczególnie te o kursach około 1.2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29433 16/02/2004 01:04
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
Ja to zaczynałem chyba jak wiekszość od min 7zdarzeń na kuponie a tu taki rodzynek co zaczynał od singli. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Ja do meczu z kursem 1,5-1,8 (w polskich do 2,0 bo to jak 1,8 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> )dodaje meczyk typu 1x, x2, 12 zwykle to srednio +/- 1,25 i unikam czystych 1 z kursem 1,1-1,3 choc sie zdarzają

A reszta to single.

#29434 16/02/2004 01:13
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
J
old hand
old hand
J Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
Jeśli potrafisz zarobic na singlach to na ako zarobisz znacznie więcej w długim okresie czasu.
Ako jest bardziej oplacalne :zobacz:

#29435 16/02/2004 01:29
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
ok, powiedzmy ze AKO jest bardziej ryzykowne i bardziej zalezy od szczescia. A single są mniej ryzykowne i bardziej stabilne.

#29436 16/02/2004 01:39
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Granie AKO to zwiększanie marży buka.

#29437 16/02/2004 02:03
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Jest tak jak pisze jahu, jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz u buka, grając AKO będziesz zarabiał więcej. Jeżeli natomiast dokładasz do grania, to grając single będziesz przegrywać mniej.

#29438 16/02/2004 12:39
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał uQ$:
[qb]Jest tak jak pisze jahu, jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz u buka, grając AKO będziesz zarabiał więcej. Jeżeli natomiast dokładasz do grania, to grając single będziesz przegrywać mniej.[/qb]
Nie wiem jakie macie argumenty na poparcie Waszej tezy, ale ja widzę tylko jeden przypadek kiedy powyższe zdanie jest prawdziwe - 100%-owa skuteczność <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#29439 16/02/2004 12:47
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał gump:
[qb]
Quote
]Juz to bylo walkowane wiele razy - single sie najbardziej oplacają.
tak, szczególnie te o kursach około 1.2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb]
Najlepiej wsadzić parę 1.2 na jeden kupon zmonotować ako > 2. Wtedy jeszcze bardziej się opłaca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29440 16/02/2004 12:55
Dołączył: Jan 2004
Posty: 2,502
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 2,502
Kursy 1,2 to najwieksza podpucha. Ja osobiscie wole póścic dobrze przemyslany singiel z kursem 1,8-2,2 niz napchac "pewniaków" po 1,2. Pozatym, rzeczywiscie jeżeli jest sie w miare dobrym to mozna od czasu do czasu póscic ako. Z tymże dla mnie ako to max dwa zdarzenia. Większa ilość znacznie obniża prawdopodobieństwo trafienia
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: za singielki

#29441 16/02/2004 13:09
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał uQ$:
[qb]Jest tak jak pisze jahu, jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz u buka, grając AKO będziesz zarabiał więcej. Jeżeli natomiast dokładasz do grania, to grając single będziesz przegrywać mniej.[/qb]
Nie wiem jakie macie argumenty na poparcie Waszej tezy, ale ja widzę tylko jeden przypadek kiedy powyższe zdanie jest prawdziwe - 100%-owa skuteczność <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
Jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz, to oznacza że szacujesz szanse lepiej od buka i p*k granych zdarzeń jest większe od 1.
Jeżeli masz dwa zdarzenia z kursami k1 i k2 i prawdopodobieństwem zajścia p1 i p2 to oczekiwana wygrana gdy zagrasz dwa single po 1 jednostce to E(S)= p1*k1 - 1 + p2*k2 - 1, gdy zagrasz dubla za 2 jednostki to E(D) = 2*p1*p2*k1*k2 - 2. Porównując te dwie wielkości i upraszczając nierówność mamy po jednej stronie p1*k1+p2*k2 a po drugiej 2*p1*p2*k1*k2. Jeżeli p1*k1 oraz p2*k2 są >1 (wygrywamy grając single) to 2*p1*p2*k1*k2>p1*k1+p2*k2 (opłaca się więc kleić), jeżeli p1*k1 i p2*k2 są mniejsze niż 1 (grając single jesteśmy w plecy) to E(S)>E(D) (czyli mniej przegramy grając dalej single).

#29442 16/02/2004 14:40
Dołączył: Oct 2001
Posty: 851
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 851
Quote
Oryginalnie wysłał uQ$:
Jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz, to oznacza że szacujesz szanse lepiej od buka i p*k granych zdarzeń jest większe od 1.
Jeżeli masz dwa zdarzenia z kursami k1 i k2 i prawdopodobieństwem zajścia p1 i p2 to oczekiwana wygrana gdy zagrasz dwa single po 1 jednostce to E(S)= p1*k1 - 1 + p2*k2 - 1, gdy zagrasz dubla za 2 jednostki to E(D) = 2*p1*p2*k1*k2 - 2. Porównując te dwie wielkości i upraszczając nierówność mamy po jednej stronie p1*k1+p2*k2 a po drugiej 2*p1*p2*k1*k2. Jeżeli p1*k1 oraz p2*k2 są >1 (wygrywamy grając single) to 2*p1*p2*k1*k2>p1*k1+p2*k2 (opłaca się więc kleić), jeżeli p1*k1 i p2*k2 są mniejsze niż 1 (grając single jesteśmy w plecy) to E(S)>E(D) (czyli mniej przegramy grając dalej single).
CO BY się nie bawić w cyfrrki za bardzo to gdy mamy wartość oczekiwaną <1 i pomnożymy takie wartości oczekiwane to np gdy buk ma prowizję 5% 0,95*0,95*0,95 to wartość oczekiwane spada do 0,857 a gdzy >1 to rośne

#29443 16/02/2004 15:30
Dołączył: Aug 2002
Posty: 5,057
[
[ Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 5,057
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
Quote
Oryginalnie wysłał gump:
[qb]
Quote
]Juz to bylo walkowane wiele razy - single sie najbardziej oplacają.
tak, szczególnie te o kursach około 1.2 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb]
Najlepiej wsadzić parę 1.2 na jeden kupon zmonotować ako > 2. Wtedy jeszcze bardziej się opłaca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
była mowa o singlach, a nie o AKO, dlatego przy 1.2 było <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29444 16/02/2004 15:51
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
W takim razie, jaka jest oczekiwana wygrana w następującej grze:

Gracz rzuca monetą, do momentu wyrzucenia orła. Wygrana to 2^(n-1) gdzie n oznacza rzut w którym wypadł orzeł np.:

1 rzut - reszka
2 rzut - reszka
3 rzut - orzeł

Wygrana to 2^(3-1) = 2^2 = 4?

Ile bylibyście skłonni zapłacić za udział w takiej grze, i czy kierowalibyście się oczekiwaną wygraną?

W modelu przedstawionym przez uQ$ proponuję zwrócić uwagę na założenie p*k > 1 dla każdego zdarzenia. Chyba się jeszcze taki nie urodził, który dla wszystkich granych zdarzeń miał p*k > 1. Gdybym ja był pierwszym to nie rozstrząsałbym problemu "single czy AKO?" bo była by to w końcu kwestia drugorzędna czy zostanę milionerem w ciągu 5 czy 6 miesięcy...

Wniosek końcowy: nie należy mylić pojęć. Jeżeli ktoś w długim okresie ma ŚREDNIE p * ŚREDNIE k > 1 to nie znaczy bynajmniej, że dla każdego zdarzenia, które gra p*k>1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#29445 16/02/2004 16:21
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,202
N
veteran
veteran
N Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,202
Quote
Oryginalnie wysłał uQ$:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał uQ$:
[qb]Jest tak jak pisze jahu, jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz u buka, grając AKO będziesz zarabiał więcej. Jeżeli natomiast dokładasz do grania, to grając single będziesz przegrywać mniej.[/qb]
Nie wiem jakie macie argumenty na poparcie Waszej tezy, ale ja widzę tylko jeden przypadek kiedy powyższe zdanie jest prawdziwe - 100%-owa skuteczność <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
Jeżeli grając single w dłuższym okresie czasu zarabiasz, to oznacza że szacujesz szanse lepiej od buka i p*k granych zdarzeń jest większe od 1.
Jeżeli masz dwa zdarzenia z kursami k1 i k2 i prawdopodobieństwem zajścia p1 i p2 to oczekiwana wygrana gdy zagrasz dwa single po 1 jednostce to E(S)= p1*k1 - 1 + p2*k2 - 1, gdy zagrasz dubla za 2 jednostki to E(D) = 2*p1*p2*k1*k2 - 2. Porównując te dwie wielkości i upraszczając nierówność mamy po jednej stronie p1*k1+p2*k2 a po drugiej 2*p1*p2*k1*k2. Jeżeli p1*k1 oraz p2*k2 są >1 (wygrywamy grając single) to 2*p1*p2*k1*k2>p1*k1+p2*k2 (opłaca się więc kleić), jeżeli p1*k1 i p2*k2 są mniejsze niż 1 (grając single jesteśmy w plecy) to E(S)>E(D) (czyli mniej przegramy grając dalej single).[/qb]
Ale jeśli masz dwa zdarzenia, i jedno zdarzenie rozstrzygnie się na Twoją korzyść, a drugie nie, to grając w singlowo masz możliwość bycia na +, grając duble już nie. Przecież im minejsza ilość zdarzeń na kuponie, to tym większe prawdopodobieństwo jego trafienia, nieprawdaż?

#29446 16/02/2004 17:24
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał nathan:
Ale jeśli masz dwa zdarzenia, i jedno zdarzenie rozstrzygnie się na Twoją korzyść, a drugie nie, to grając w singlowo masz możliwość bycia na +, grając duble już nie. Przecież im minejsza ilość zdarzeń na kuponie, to tym większe prawdopodobieństwo jego trafienia, nieprawdaż?
Krzywka, Nathan - caly czas chodzi o tzw. "dlugi okres" - i tak pisal zarowno jahu jak i uQ$. Czlowiek nie zyje wiecznie, bo wtedy przy srednim p *k >1 AKO winno dazyc do nieskonczonosci <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#29447 16/02/2004 17:44
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb]Krzywka, Nathan - caly czas chodzi o tzw. "dlugi okres" - i tak pisal zarowno jahu jak i uQ$. Czlowiek nie zyje wiecznie, bo wtedy przy srednim p *k >1 AKO winno dazyc do nieskonczonosci <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/qb]
Oczywiście, że chodzi o długi okres. Ale to nie znaczy, że można robić tak rażące uproszczenia.

#29448 16/02/2004 17:46
Dołączył: Jan 2004
Posty: 185
J
member
member
J Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 185
Jeżeli dobierasz zdarzenia o p*k>1 to im więcej ich umieścisz na kuponie tym wartość oczekiwana wygranej jest większa, tylko trzeba wziąć pod uwagę ryzyko jakie się z tym wiąże. Załóżmy, że tygodniowo znajdujesz 6 zdarzeń o średnim kursie 2.1 i prawdopodobieństwie 50%. Teoretycznie mniej opłaca się grać każde zdarzenie jako singiel po 2% kapitału niż 3 kupony po 2 zdarzenia na każdym za 4% kapitału, a najwięcej zyskasz grając 1 AKO za 12%. Tylko w tym ostatnim przypadku, prawdopodobieństwo bankructwa jest większe niż doczekania się wygranej. W praktyce chyba najbardziej się opłaca grać singlami, ewentualnie dublami (wszystko zależy jeszcze od kursów tych zdarzeń), zwłaszcza że trudno jest znaleźć kilka zdarzeń o p*k>1 u 1 bukmachera.

#29449 16/02/2004 17:50
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał jarl:
[qb]Jeżeli dobierasz zdarzenia o p*k>1 to im więcej ich umieścisz na kuponie tym wartość oczekiwana wygranej jest większa, tylko trzeba wziąć pod uwagę ryzyko jakie się z tym wiąże. Załóżmy, że tygodniowo znajdujesz 6 zdarzeń o średnim kursie 2.1 i prawdopodobieństwie 50%. Teoretycznie mniej opłaca się grać każde zdarzenie jako singiel po 2% kapitału niż 3 kupony po 2 zdarzenia na każdym za 4% kapitału, a najwięcej zyskasz grając 1 AKO za 12%. Tylko w tym ostatnim przypadku, prawdopodobieństwo bankructwa jest większe niż doczekania się wygranej. W praktyce chyba najbardziej się opłaca grać singlami, ewentualnie dublami (wszystko zależy jeszcze od kursów tych zdarzeń), zwłaszcza że trudno jest znaleźć kilka zdarzeń o p*k>1 u 1 bukmachera.[/qb]
Ja nadal chciałbym poznać kogoś, kto gra tylko zdarzenia o p*k>1. Ta dyskusja jest tyle teoretyczna co jałowa. Czy naprawdę nikt nie widzi różnicy między iloczynem p*k gdzie p i k to średnie obliczone na podstawie danych długookresowych, a iloczynem p*k gdzie p i k to prawdopodobieństwo i kurs konkretnego zdarzenia?

Strona 1 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, aker, burbon, rafal08), 2,874 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,881
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1