|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,997
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,997 |
Hej , poszukuje systemu który znajdował się kiedyś na mecz.pl w dziale private picks, lecz niestety nie mogę go znaleźć bo zapewne został usunięty przed moderatorów. Autorem systemu był jak dobrze pamiętam kolega o xywce Radj@, system polegał na obstawianiu spotkań o kursie ~ 1,25, było 30 etapów, jak się raz spudłowało grało się za całą stawkę, w związku z tym nie można było mieć 2 błędów pod rząd. Pamiętam kiedyś się w to bawiłem i doszedłem chyba do 14 etapu. Ma może ktoś ten system na dysku, lub też pamięta na jakies zasadzie on działał, bo niestety zapomniałem procentowej wartości stawki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,291
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 9,291 |
Polega on na stawianiu jednego typu dziennie o kursie min. 1,20 codziennie przez 100 dni. Mozna sie pomylic nawet 50 razy, ale nigdy 2 razy z rzedu! Na kazdy kuponik stawiamy 12,5% calego budzetu. Jezeli trafimy znowu stawiamy 12,5%. W przypadku pudla stawiamy caly nasz budzet! Jezeli kupon wejdzie to znowu 12,5%... a jak nie to wiadomo - bankrut:)
to chyba to, ale nie jestem pewien...
pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,997
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,997 |
Zgadza się to to, coś mi się pomyliło z tymi 30 etapami. DZIĘKI !!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 36
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Oct 2003
Posty: 36 |
Cześć Prosiłbym przy okazji tematu o to by ktoś mi napisał lub wskazał temat linkiem o co chodzi z tą metodą d'Lamberta ( nie wiem czy dobrze to napisałem ) w obstawianiu. Za info dzięki. Pozdrawiam _BUNIO_
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 2,303 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609 |
Oryginalnie wysłał _BUNIO_: [qb]Cześć Prosiłbym przy okazji tematu o to by ktoś mi napisał lub wskazał temat linkiem o co chodzi z tą metodą d'Lamberta ( nie wiem czy dobrze to napisałem ) w obstawianiu. Za info dzięki. Pozdrawiam _BUNIO_[/qb] Witam D'Alembert to taki wariant progresji... cos jak Martingale tylko inaczej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A tak na powaznie: w Martingale'u podwajasz stawke (lub mnozysz razy 1,5 lub cos takiego, zalezy od wariacji). Jest to ciag geometryczny, wiec stawki rosna bardzo szybko, np: Poziom I - 10 Poziom II - 20 Poziom III - 40 Poziom IV - 80, i tak dalej D'Alembert z kolei jest oparty na ciagu arytmetycznym, co nie powoduje lawinowego wzrostu stawki. W najprostszym przypadku wyglada to nastepujaco: Poziom I - 10 Poziom II - 15 Poziom III - 20 Poziom IV - 25 Poziom V - 30 Poziom VI - 35, itd. Po trafieniu przesuwasz sie o okreslona ilosc pozycji do tylu... Oczywiscie ilu graczy tyle odmian tego rodzaju progresji... Mam nadzieje, ze za bardzo nie zamieszalem, Pozdrawiam Tomek
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 36
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Oct 2003
Posty: 36 |
insane dzięki Ci bardzo za pomoc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: . Interesuje mnie jeszcze czy w tej metodzie kurs ma jakiś związek z różnicą ciągu arytmetycznego. Prosiłbym o jakiś "żywy" przykład takiej rozpiski, o ile poziomów się cofa przy pewnych zdarzeniach oraz jak wygląda przchodzenie na następny etap. Pozdrawiam _BUNIO_
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609 |
Witaj Bunio. Z tymi pytaniami to powinienes zglosic sie juz do naszych forumowych progresistow - ja niestety nie czuje sie kompetentny na to Tobie odpowiedziec, jako ze sam D'Alembertem nie gram. Podalem jedynie podstawowe zalozenia tego rodzaju gry. Najlepiej graj narazie 'na sucho' w ten sposób i oceń, czy jestes z tego rodzaju gry zadowolony. Sprobuje podac taki przyklad: grajamy kupony o AKO=3 i po trafieniu cofamy sie o trzy poziomy. Tam gdzie znak '+' to kupon trafiony, tam gdzie '-' to pudlo. Cofamy sie po trafieniu o trzy poziomy.
1.stawka: 10 (-) Wygrana: 0 2.stawka: 15 (-) Wygrana: 0 3.stawka: 20 (+) Wygrana: 60 4.stawka: 10 (-) Wygrana: 0 5.stawka: 15 (+) Wygrana: 45 6.stawka: 10 (-) Wygrana: 0 7.stawka: 15 (-) Wygrana: 0 8.stawka: 20 (-) Wygrana: 0 9.stawka: 25 (+) Wygrana: 75 10.stawka: 10 (-) Wygrana: 0 11.stawka: 15 (-) Wygrana: 0 12.stawka: 20 (-) Wygrana: 0 13.stawka: 25 (-) Wygrana: 0 14.stawka: 30 (+) Wygrana: 90 15.stawka: 15 (-) Wygrana: 0 16.stawka: 20 (-) wygrana: 0 17.stawka: 25 (-) wygrana: 0 18.stawka: 30 (-) wygrana: 0 19.stawka: 35 (+) Wygrana: 105 20.stawka: 20 (-) wygrana: 0 21.stawka: 25 (-) wygrana: 0 22.stawka: 30 (+) wygrana: 90 23.stawka: 15 (-) wygrana: 0 24.stawka: 20 (-) wygrana: 0 25.stawka: 25 (+) wygrana: 75 26.stawka: 10 (-) wygrana: 0 27.stawka: 15 (-) wygrana: 0 28.stawka: 20 (+) wygrana: 60 29.stawka: 10 (-) wygrana: 0 30.stawka: 15 (+) wygrana: 45
Na 30 zdarzen trafilismy 9 (30%) po kursie 3,00. Grajac plaska stawka wszystkie kupony nasza rentownosc wynosilaby -10%, a wiec bylibysmy stratni. Przy wykorzystaniu D'Alemberta wydalismy w sumie 570 jednostek majac przychod 645 jednostek, czyli zysk 75 jednostek (przy rentownosci 13,16%). W kazdym razie musisz to osobiscie przetestowac.
Pozdrawiam Tomek
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 36
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Oct 2003
Posty: 36 |
insane - dzięki bardzo, myślę że to mi narazie wystarczy, zobacze co jeszcze będę mógł z tym zrobić. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam _BUNIO_
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Nie będe zakładać nowego tematu dla jednego pytania więc tu spytam. Czy ktoś może gdzieś ma lub wie gdzie można znaleść taki system, którym (o ile dobrze pamiętam) grał w swoim temacie użytkownik o nicku jotte. Wiem, że twórcą systemu był chyba ktoś inny. Polegał on na tym, że grając codziennie kupon po kursie około 1,50 możemy zrobić 100-krotny zysk z kapitału w pół roku. Istotą systemu było to, że można było się pomylić 2 razy pod rząd. 1 etap grało się za chyba 7% z hakiem, 2 etap 20 kilka procent, a 3 etap va bank. Jeśli ktoś coś wie niech tu da znać lub wklei tu ten system.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,437
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,437 |
Chyba o to Ci chodzilo
Dobór stawek
1. poziom 7,68% puli 2. poziom 23,04% puli 3. poziom 69,28% puli
Symulacja dla kursu 1,50
1 103,84 j 2 107,83 j 3 111,97 j 4 116,27 j 5 120,73 j 6 125,37 j 7 130,18 j 8 135,18 j 9 140,37 j 10 145,76 j 11 151,36 j 12 157,17 j 13 163,21 j 14 169,47 j 15 175,98 j 16 182,74 j 17 189,76 j 18 197,04 j 19 204,61 j 20 212,47 j 21 220,63 j 22 229,10 j 23 237,90 j 24 247,03 j 25 256,52 j 26 266,37 j 27 276,60 j 28 287,22 j 29 298,25 j 30 309,70 j 31 321,59 j 32 333,94 j 33 346,76 j 34 360,08 j 35 373,91 j 36 388,27 j 37 403,17 j 38 418,66 j 39 434,73 j 40 451,43 j 41 468,76 j 42 486,76 j 43 505,45 j 44 524,86 j 45 545,02 j 46 565,95 j 47 587,68 j 48 610,25 j 49 633,68 j 50 658,01 j 51 683,28 j 52 709,52 j 53 736,76 j 54 765,06 j 55 794,43 j 56 824,94 j 57 856,62 j 58 889,51 j 59 923,67 j 60 959,14 j 61 995,97 j 62 1 034,21 j 63 1 073,93 j 64 1 115,17 j 65 1 157,99 j 66 1 202,46 j 67 1 248,63 j 68 1 296,58 j 69 1 346,37 j 70 1 398,07 j 71 1 451,75 j 72 1 507,50 j 73 1 565,39 j 74 1 625,50 j 75 1 687,92 j 76 1 752,73 j 77 1 820,04 j 78 1 889,93 j 79 1 962,50 j 80 2 037,86 j 81 2 116,11 j 82 2 197,37 j 83 2 281,75 j 84 2 369,37 j 85 2 460,35 j 86 2 554,83 j 87 2 652,94 j 88 2 754,81 j 89 2 860,60 j 90 2 970,44 j 91 3 084,51 j 92 3 202,95 j 93 3 325,95 j 94 3 453,66 j 95 3 586,28 j 96 3 724,00 j 97 3 867,00 j 98 4 015,49 j 99 4 169,69 j 100 4 329,80 j 101 4 496,07 j 102 4 668,71 j 103 4 847,99 j 104 5 034,16 j 105 5 227,47 j 106 5 428,20 j 107 5 636,65 j 108 5 853,09 j 109 6 077,85 j 110 6 311,24 j 111 6 553,59 j 112 6 805,25 j 113 7 066,57 j 114 7 337,93 j 115 7 619,70 j 116 7 912,30 j 117 8 216,13 j 118 8 531,63 j 119 8 859,25 j 120 9 199,44 j 121 9 552,70 j 122 9 919,53 j 123 10 300,44 j
Aby osiągnąć stukrotny zysk trzeba ukonczyc 123 etapy progresji
Powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Dzięki mistrzu. To jest dokładnie to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 394
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2001
Posty: 394 |
Oryginalnie wysłał Younes El Aynaoui: [qb]Nie będe zakładać nowego tematu dla jednego pytania więc tu spytam. Czy ktoś może gdzieś ma lub wie gdzie można znaleść taki system, którym (o ile dobrze pamiętam) grał w swoim temacie użytkownik o nicku jotte. Wiem, że twórcą systemu był chyba ktoś inny. Polegał on na tym, że grając codziennie kupon po kursie około 1,50 możemy zrobić 100-krotny zysk z kapitału w pół roku. Istotą systemu było to, że można było się pomylić 2 razy pod rząd. 1 etap grało się za chyba 7% z hakiem, 2 etap 20 kilka procent, a 3 etap va bank. Jeśli ktoś coś wie niech tu da znać lub wklei tu ten system.[/qb] Twórcą byłem ja pod nickiem SaddamHusajn <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 166
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2004
Posty: 166 |
szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem sens robienia wyliczeń na 123 zakonczone etapy... trzeba być wielkim optymistą żeby zakładać że się tyle razy uda (choć wydawało by się że to bardzo proste) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ale ogólnie metoda jest ciekawa
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
R.Sowinski - odbierz private message
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183 |
mam pytanie do pana <b>verseau</b>. Skad tak dokladne obliczenia procentowe dla doboru stawek w tym systemie, jest moze wzor na obliczanie tych stawek. Jak wygladal by ten dobor stawek dla 4 etapów?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609 |
Oryginalnie wysłał krzyszt0f: [qb]mam pytanie do pana <b>verseau</b>. Skad tak dokladne obliczenia procentowe dla doboru stawek w tym systemie, jest moze wzor na obliczanie tych stawek. Jak wygladal by ten dobor stawek dla 4 etapów?[/qb] Dla czterech poziomow byloby tak (dla kursu 1,5): 1. 2,5% 2. 7,5% 3. 22,5% 4. 67,5% Po kazdym procesie zakladany zysk: 1,25% Taka mala symulacja (zakladajac kumulowanie kapitalu po kazdym zakonczonym procesie): 1. 101,25% poczatkowego kapitalu 2. 102,52% 3. 103,80% 4. 105,09% --- 10. 113,23% --- 100. 346,34%
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: Jul 2004
Posty: 183 |
dzieki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609 |
Krzysztof - masz prywatną wiadomość :zobacz:
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|