Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#3145704 20/05/2009 04:18
Dołączył: Apr 2006
Posty: 669
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 669
Witam przymierzam się do zakupy zestawu CB, tylko jest jedne problem jestem zupełnie zielony w tym temacie, są tutaj jacys spece w tym temacie. Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Bonus: Unibet
stingus #3145733 20/05/2009 04:36
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Potrzebujesz radyja na miasto czy bardziej w trase ? Polska czy Europa ?

LEWY #3145741 20/05/2009 04:40
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
intek + hustler grin smigam na takim zestawie i jest ok



Dziadek69 #3145780 20/05/2009 04:54
Dołączył: Apr 2006
Posty: 669
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 669
60% trasa, 40% miasto Polska. Planuje wydać około 700 zlotych

stingus #3145807 20/05/2009 05:06
Dołączył: Dec 2008
Posty: 227
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2008
Posty: 227
A jest tutaj ktoś kto bawi/ bawił się w łączności międzynarodowe na CB? Jakby to powiedzieć... 11 meters? wink

Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
za 700 zł to Ty sie z księzycem porozumiesz:) ja jezdze wymiennie na emperorze ninjy i alanie 48 multi + sirio 100cm i zajebiscie chodzi. jesli nie jezdzisz zarobkowo czyt. duzymi mobilami to nie ma co szalec. generalnie lepiej zainwestuj kase w antene niz w radio, taki alan w zupelnosci powinien Ci wystarczyc a kosztuje ok 300zl + 150zl antenka 130cm i powinienes byc zadowolony.

stingus #3145883 20/05/2009 05:53
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Originally Posted by stingus
60% trasa, 40% miasto Polska. Planuje wydać około 700 zlotych

za tą cene dostaniesz spokojnie Walkera ASC + Sirio ML 145


Cholo #3145917 20/05/2009 06:15
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
A mi ostatnio ukradli z bagażnika - wniosek - wozić tylko, gdy jest potrzebne. Żeby nie było, nie było w ogóle radia widać, weszli przez tylną kanapę i zabrali(największa strata obok pokrowca z płytami).

SenDPL #3145959 20/05/2009 06:34
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
myśle ze 700zł to juz masz takie cudo : ) ogolnie wiekszość sprzetu reprezentuje juz dosyc dobry poziom smile byle nie jakies no name kupione na promcji w Tesco.

SenDPL #3145963 20/05/2009 06:35
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a ja z innej beczki...

czy teraz, w czasach gdzie pelno na drogach nieoznakowanych radiowozow z kamerami, CB radio spelnia swoja role tak samo jak kiedys?

moim zdaniem nie... smirk

jpl #3145968 20/05/2009 06:40
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
może nie az tak ale jesli taki z kamerkami kogos zatrzyma i inni to zobacza to pojdzie fama smile ze jezdzi i mimo wszystko zmusza to do wolniejszej jazdy a zarazem jest bezpieczniej. Pozatym chyba nie trzeba wymieniac pozostalych zalet CB : )

jpl #3146214 20/05/2009 18:04
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Originally Posted by Klajd Frog
a ja z innej beczki...

czy teraz, w czasach gdzie pelno na drogach nieoznakowanych radiowozow z kamerami, CB radio spelnia swoja role tak samo jak kiedys?

moim zdaniem nie... smirk

a Ty myslisz ze tu chodzi tylko o policje? wiesz gdzie sa korki, szukasz ulice to Ci wszystko wytlumacza, dowiesz sie o wypadkach i wiele innych rzeczy. generalnie GPS to zawsze bedzie maszyna - nic wiecej a tu masz kontakt z bezposrednim czlowiekiem, czesc z nich nawet mysli wiec jest to jakis plus.


SENDpl - to musial byc jakis desperat zeby Ci wchodzic do auta przez bagaznik po CB Radio hahaha. moze na flaszke potrzebowal - ja mam zamontowane normalnie obok lewarka zmiany biegow i nikt sie jakos nim nie interesuje.

Sturmwind #3146617 20/05/2009 21:15
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Quote
a Ty myslisz ze tu chodzi tylko o policje? wiesz gdzie sa korki, szukasz ulice to Ci wszystko wytlumacza, dowiesz sie o wypadkach i wiele innych rzeczy. generalnie GPS to zawsze bedzie maszyna - nic wiecej a tu masz kontakt z bezposrednim czlowiekiem, czesc z nich nawet mysli wiec jest to jakis plus.

piwo juz nie chciałem wypisywać zalet CB ale idealne stwierdzenie. Jest ich jeszcze wiecej : )

Sturmwind #3146687 20/05/2009 21:58
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
Originally Posted by Sturmwind
SENDpl - to musial byc jakis desperat zeby Ci wchodzic do auta przez bagaznik po CB Radio hahaha. moze na flaszke potrzebowal - ja mam zamontowane normalnie obok lewarka zmiany biegow i nikt sie jakos nim nie interesuje.

Może jakoś słyszał, że dobra jakość dźwięku, bo szukał najpierw w schowku i nic nie znalazł(po pierwszym włamaniu zacząłem zabierać panel ze sobą), to i do bagażnika zajrzał, bo by go chyba chłopaki wyśmiali, że ukradł pokrowiec z 4 czy 5 płytami.

SenDPL #3147086 21/05/2009 00:42
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
to widać masz swojego złodzieja grin

jpl #3147163 21/05/2009 01:17
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by Klajd Frog
a ja z innej beczki...

czy teraz, w czasach gdzie pelno na drogach nieoznakowanych radiowozow z kamerami, CB radio spelnia swoja role tak samo jak kiedys?

moim zdaniem nie... smirk

? Why ?

Właśnie tym bardziej, wszystko od razu wiadomo..

Polecam. Raz oddałem do serwisu i myślałem, że nie dam rady jechać.. Głupie to, ale tak się przyzwyczaiłem, że szok..

lucart #3147280 21/05/2009 02:31
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
Originally Posted by lucart
to widać masz swojego złodzieja grin

Wątpliwa sprawa, pod uczelnią z parkingu zawinęli. No ale koniec OT, miałem fajną Cobrę z anteną Alana, warty polecenia zestaw, mi wystarczał.

wwwujek #3147307 21/05/2009 02:46
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Originally Posted by wwwujek
Originally Posted by Klajd Frog
a ja z innej beczki...

czy teraz, w czasach gdzie pelno na drogach nieoznakowanych radiowozow z kamerami, CB radio spelnia swoja role tak samo jak kiedys?

moim zdaniem nie... smirk

? Why ?

Właśnie tym bardziej, wszystko od razu wiadomo..

Polecam. Raz oddałem do serwisu i myślałem, że nie dam rady jechać.. Głupie to, ale tak się przyzwyczaiłem, że szok..

ja jak sprzedałem wujkowi swoje radyjko i antene i przez tydzień jeździłem bez to w tym czasie akurat dostałem 500zł i 10PKT tongue a potem wyj****i mnie z roboty i juz nie był potrzebny laugh laugh laugh ehh czasy Carlsberga i ten Opel Combo smile (szału nie ma ale jak na służbowe autko rewelacja)

jpl #3147551 21/05/2009 04:19
Dołączył: Apr 2005
Posty: 144
N
member
member
N Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 144
U mnie w pracy jest około 600 jednostek sprzętowych i wszyscy jeździmy na Presidentach Johny II - przetestowane w każdych warunkach i w zestawieniu z konkurencja wypadają bardzo dobrze.

Odnośnie anteny - jest prosta zasada im dluzsza tym ma wiecej decybeli i z większej odległości możesz łapać ale po pierwsze długi bat słabo na osobówce wygląda a ponadto będziesz nim haczył i szorował np w tunelach w mc donalds itd dlatego proponuje króciutką antenę presidenta ktora wyglada bardzo estetycznie i z cb johnym II sciagnie do 4 km śmiało. kosz zestawu okolo 500-600 zł

nitros16 #3147636 21/05/2009 04:45
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
i jeszcze jedna wazna rzecz, jak radio nie ma RF Gain to z długimi batami ok 1.5m w miescie moze byc problem bo jest taki natłok mobili na krotkim dystansie ze jest jeden wielki szum. w tej ninjy albo squelch skrecony na 85% albo ASC i to tez srednio wychodzi w miescie bo za czuly sprzet na jazde miejska.

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, latajaca_holenderka, forty, Sensei, rafal08, betowiec, poozon), 2,918 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,420
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1